Jump to content

Photo

Samoopredjeljenje!

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
384 replies to this topic

#31 Lorenz

Lorenz
  • Banned
  • 5,827 posts

Posted 27 August 2009 - 01:17

hajmo da od komada Srbije napravimo albansku etnicku drzavu.

I to zamisli od Preambule!

#32 Marko

Marko
  • Members
  • 2,046 posts

Posted 27 August 2009 - 01:30

on ima reputaciju hrabrog, postenog i nekoruptovanog, kada bi oni osnovao stranku i kada bi se vise bavio socijalnim pitanjima verujem da bi ladno osvojio vecinu glasova, glasova onih koji ne izlaze na glasanje (koji su btw vise od 50% gradjana sa pravom glasa), ali oni se vise bave ahtisarijem gde su mnogo kontradiktorni. zamisli juce protestovali protiv tog protokola koji eulex namerava da potpise sa srbijom, jedan od njih cak objasnjavao kako taj dogovor je prema rezoluciji 1244 a ne prema ahtisarijevom planu...bio mi je cudno kako se neko od novinara nije setio da mu kaze: alo bre, pa vi ubise nas sa pricom kako je ahtisarijev plan najgore resenje za kosovo a sada protestujete zato sto taj protokol nije baziran na ahtisarijev plan

Meni se svidja sto oni nemaju pretjerani respekt ni prema kome, ni UNMIK-u, ni EULEX-u, ni SAD. Prosto hoce svoju drzavu, bez raznoraznih 1244, Ahtisarijevih planova i slicno.

Jedino mi ne bi bilo simpaticno da njima neko upravlja iz sjenke, mada je jasno da policija i sluzbe uvijek ubacuju i svoje ljude u takve pokrete.
Takodje, bilo bi ruzno ako bi pravili sovinisticke ispade. Ja sam rekao da su mi ovako izdaleka simpaticni, jer nikad nisam primijetio da govore nesto protiv Srba ili bilo koje nacije.

Znaci da su i prilicno popularni u narodu, mada bi oni tesko mogli da osvoje preko 15% na izborima. Prosto, izbori su nesto drugo.
I na kraju, stvar se drzi na talentu i energiji jednog ili 2-3 covjeka, sto je takodje problem.

Ipak, dobro je za Kosovo da postoje takvi pokreti, jer se drustvo politicki razvija, a i stranci mogu da vide da ima raznih glasova i ambicija, nije bas sve jednostavno.

#33 Steamroller

Steamroller
  • Members
  • 3,177 posts

Posted 27 August 2009 - 01:43

topik je o "samoopredeljenju", kada si rekao 'oni' ocigledno si mislio na ove koji juce protestvovali...pa daj objasni da li si prepoznao nekog od njih...

Pa prepoznao sam ih po vandalizmu i politickoj pozadini njihovih akcija.

ovo sto ti radis je isto kako kada bih ja replikovao na neki post gde je slika ili snimak neke grupe srba (bilokoje ili recimo neke grupe koja protestuje protiv fasizma u srbiji) i kada bih rekao "ovi isti su odgovorni za genocid u bosni"

Dobar primjer. Ja kad vidim Obrazovce, i ove sto protestuju za Radovana i Mladica odmah ih povezem sa genocidom u Bosni.

#34 comandante

comandante
  • Banned
  • 6,688 posts

Posted 27 August 2009 - 01:46

Meni se svidja sto oni nemaju pretjerani respekt ni prema kome, ni UNMIK-u, ni EULEX-u, ni SAD. Prosto hoce svoju drzavu, bez raznoraznih 1244, Ahtisarijevih planova i slicno.

i meni se to svidja ali da budemo realni, trenutno bez us & eu i sa ovakvom politickom elitom ne bi mi opstali mnogo dugo

Jedino mi ne bi bilo simpaticno da njima neko upravlja iz sjenke, mada je jasno da policija i sluzbe uvijek ubacuju i svoje ljude u takve pokrete.
Takodje, bilo bi ruzno ako bi pravili sovinisticke ispade. Ja sam rekao da su mi ovako izdaleka simpaticni, jer nikad nisam primijetio da govore nesto protiv Srba ili bilo koje nacije.

meni nikada nije bilo jasno ko financira njih, sigurno ih ne financira neka strana drzava jer oni ne vole da se ulizavaju nikome, iskreno reci cak sam ponekada sumnjao da albina obradili dok bio u srpskim zatvorima i da radi za njih...bilokako, sada bih slobodno mogao reci da nije on nicija marionetai i da ne radi za nikoga, jednostavno je veliki idealista kojeg nema novca koji moze da ga potkupi (btw to je ono sto postujem kod njega)

Znaci da su i prilicno popularni u narodu, mada bi oni tesko mogli da osvoje preko 15% na izborima. Prosto, izbori su nesto drugo.
I na kraju, stvar se drzi na talentu i energiji jednog ili 2-3 covjeka, sto je takodje problem.

ja sam mislio na daleko vece procente od 15%

Ipak, dobro je za Kosovo da postoje takvi pokreti, jer se drustvo politicki razvija, a i stranci mogu da vide da ima raznih glasova i ambicija, nije bas sve jednostavno.

sigurno da je dobro, bar da dokazujemo da imamo i malo samopostovanja i da nismo svi ko ovi nasi 'lideri' koji ljube ruke (a i guzu) i tada kada je nepotrebno

#35 comandante

comandante
  • Banned
  • 6,688 posts

Posted 27 August 2009 - 01:51

...

spinujes, bilo je mnogo jasno sta si hteo reci...

#36 CTPAX

CTPAX
  • Members
  • 10,503 posts

Posted 31 August 2009 - 23:56

vredi reci da je sam Albin dobar decko i veoma intelegentan. ali meni se cini da ga je zatvor malo radikalizovao i da sada gleda na situaciju malo crno-belo. ne mogu reci da uvek gresi, ali ne mogu reci ni da je uvek u pravu.

Ovo sve stoji.

Devedesetih je bio jedini koji je želeo uopšte da razgovara sa bilo kim iz Srbije, tačnije sa antiratnim pokretom i Građanskim savezom. Odatle su se čuli i jedini protesti kad ga je posle hapsila srpska policija.

Tada je bio ultra normalan, pogotovo za Albanca koji je na Kosovu živeo pod represijom Miloševićeve policije. Mi u Beogradu smo cvileli i pišteli pod Slobicinom čizmom, a Beograd je bio oaza mira i sreće u poređenju sa Kosovom.

Ovo danas - ne znam šta da mislim. Deluje mi sumanuto ovo što radi, ne ide da budeš za evropsko Kosovo a uništavaš evropske džipove (i za ona dva života nisam siguran da ne snosi nikakvu, makar moralnu odgovornost), ali možda bih i ja bio takav i podržavao da živim na Kosovu kao Albanac.

Srećom po sebe, ne živim. Ni Srbiju ne mogu više da svarim, na Kosovu bi, cenim, totalno, formalno i zvanično odlepio.

ne nikad nisu imali sovinistickih ili ant-srpskih ispada osim sto su protiv ahtisarijevog plana i protiv toga da srbi kao manjina imaju veca prava od albanaca, oni smatraju da imamo pravo za samoopredeljenje i da ne treba praviti nikakav kompromis oko toga, znaci protiv su polu-nezavisnosti.

Izostanak svesti o tome da je manjinama potrebno dati posebna prava nije odlika demokrate. Normalno je da manjina bude privilegovana, baš zato što je manjina i što je to jedini način da ne bude diskriminisana.

Potpuna ravnopravnost gde nije bitno ko je pripadnik manjine, a ko većine, postoji samo u društvima koja su do perfekcije sređena. Kosovo je vrlo daleko od toga.

Edited by CTPAX, 31 August 2009 - 23:57.

#37 comandante

comandante
  • Banned
  • 6,688 posts

Posted 01 September 2009 - 00:14

Izostanak svesti o tome da je manjinama potrebno dati posebna prava nije odlika demokrate. Normalno je da manjina bude privilegovana, baš zato što je manjina i što je to jedini način da ne bude diskriminisana.

Potpuna ravnopravnost gde nije bitno ko je pripadnik manjine, a ko većine, postoji samo u društvima koja su do perfekcije sređena. Kosovo je vrlo daleko od toga.

slazem se, takodje mislim da manjine svugde na svetu treba da budu privilegovane...

nego, moja greska, nisam objasnio detalnije zbog cega se oni protive. oni su protiv ove decentralizacije (koje ce tek da bude) gde se srbima nude nove opstine i sa nekoliko stotina/hiljada stanovnika, oni su protiv toga jer smatraju da ce se sve to ubuduce koristiti sa strane beograda za kontrolu/podelu/destabilizaciju kosova

#38 deadairspace

deadairspace
  • Members
  • 80 posts

Posted 03 September 2009 - 08:37

Causing damage in Kosovo
Today at 8:31am
Albin Kurti

"The key concept is local ownership and accountability: the Kosovo authorities will be in the driver's seat," the boss of the EU's police mission in Kosovo, Yves de Kermabon, said in August on his vision of the EU's mandate in our country. But even Kosovar children do not believe this fairy tale any more.

In May 2008, the planning team for the EU's mission to Kosovo launched the campaign "Come to Europe," a travelling roadshow intended to promote the EU. Every night on TV, we could watch children gazing at a spectacular truck turned into a stage. Six months later, Eulex arrived.

A decade after the war and a year and a half since the declaration of independence, rather than stable progress we have stability as progress. Eulex defines itself as a "crisis management operation," as if the crisis is here to stay and merely has to be managed. "(Re)solution," the traditional vocabulary of international missions, has been replaced by "management." Crisis management means prevention of an explosion of crisis, not elimination of the crisis or its causes.

In this way, we are constantly kept on the brink of an explosion. Rather than a post-conflict mission, where the priorities are development and justice, Eulex is a pre-conflict mission operating with a doctrine of regional stability and internal security. Its paradigm of stability subdues people's rights and negates justice. The corruption of high-level local politicians, the richest people in Kosovo, is tolerated by the international missions because the local politicians pay for this tolerance with obedience and submissiveness.

The paradigm of stability instead of development implies that Eulex has appointed itself as guardian of the two processes currently moving us away from EU integration: ethnically-based decentralisation (which is a euphemism for cantonisation) and neoliberal privatisation (where everything is sold, fast, even rich mines and profitable telecommunications businesses, in the midst of a financial crisis which has artificially decreased their value).

Eulex' "rule of law" mandate is in fact a licence to become "rulers of the law." About 1,900 Eulex officials and their families are immune from legal prosecution in Kosovo. Eulex is not accountable toward our institutions, over which it retains executive powers unlimited in scope and time.

This is clear from the EU Council's decision of 4 February 2008, which says that Eulex shall "assume other responsibilities, independently or in support of the competent Kosovo authorities, to ensure the maintenance and promotion of the rule of law, public order and security, in consultation with the relevant Council agencies." While Eulex is said to be an interim mission that will leave soon, how "soon" is unclear: Eulex mandate has no deadline.

Unmik in all but name

Eulex is nothing but the new First Pillar of Unmik (the United Nations Mission in Kosovo, a pre-independence UN mission). What was before the Unmik Police and the Unmik Department of Justice has now turned into Eulex. The asymmetric practices of Unmik, which both ruled over Kosovo and mediated between Kosovo and Serbia, are being continued by Eulex. The EU mission sits in Unmik's former headquarters, the UN's white jeeps have changed their colour to EU blue, and Unmik employees have switched to Eulex.

Meanwhile, Serbia seems to have three mid-term goals: to not recognise Kosovo's independence; to become an EU member before Kosovo; and to establish within Kosovo an autonomous Serb territorial entity, modelled closely on the one it already has in Bosnia, Republica Srpska. As an EU member, Serbia would be able to impose conditions on Kosovo's EU accession. With an internal territorial entity, Serbia would be able to place conditions on Kosovo's functionality as a state.

It was in this context that Eulex announced the signing of a protocol for police co-operation with Serbia. The protocol draft refers to the infamous "Six Point Plan" of UN Secretary-General Ban Ki-moon (which will lead to Kosovo's ethnically-based territorial partition) and UN Resolution 1244 (which confirms Serbia's sovereignty over Kosovo). The protocol calls on Eulex and Serbia to exchange police information and to meet regularly. It would remove a key obstacle for EU-Serbia visa liberalisation, but it has no benefits for Kosovo.

Open wounds

Serbia has a criminal past in Kosovo and criminal plans for Kosovo. During the last war, Serbian forces killed 12,000 people, raped about 20,000 women, deported almost 1 million people from Kosovo and expelled even more from their homes. Ten years later, 1,887 people are still missing. We fear that more mass graves will be found.

Today, the post-Milosevic, "democratic" Serbia finances illegal parallel structures inside Kosovo whose mission is to undermine our territorial integrity and sovereignty. In one example, Serb-funded vigilante groups prevent ethnic Albanians from crossing the main bridge in the town of Mitrovica. Serbia's desire to maintain power over Kosovo has with the protocol been legitimised by Eulex' "understanding."

We are not against the EU's presence in Kosovo, but we are against its loose mandate and destructive role. Eulex does not recognise Kosovo's independence, but has executive power over us. Eulex continues to legitimise Serbia's demands on Kosovo and encourages ethnic partition. The police protocol is merely the latest expression of Eulex' damaging role here. Overturning Eulex jeeps caused small damage compared to the harm caused by the mission.

Kosovo does not need more "stability." It needs democracy and development. We do not need more policemen, prosecutors and judges from the EU, but doctors, teachers, agricultural experts and engineers. We want the right to join the EU - not the EU's undemocratic rule over us.

#39 Constantin

Constantin
  • Members
  • 21,867 posts

Posted 03 September 2009 - 17:41

Pritisak na Euleks
Ostin -- Sporovi koji tinjaju između Zapada i Kosova oko prisustva misije EU, mogli bi prerasti u ozbiljne bezbednosne izazove, ocenjuje američka agencija Stratfor.
Agencija za strateška istraživanja Stratfor u analizi navodi da je lider kosovske "nacionalističke nevladine organizacije" Samopredeljenje Albin Kurti, posle hapšenje 21 člana zbog nereda u kojima su uništena vozila Euleksa, poručio da će nastaviti demonstracije protiv misije EU.

"I dok je vlada (Kosova) do sada bila relativno mlaka u neprijateljstvu prema Euleksu, izgleda kao da je samo stvar vremena kada će snažnije početi da deluje", opominje Stratfor.

koliko su kosovski lideri spremni da idu daleko u korišćenju grupa poput Samopredeljenja za vršenje pritiska na Euleks da ode.???

Uz podsećanje da je za održavanje reda na Kosovu prvo bila zadužana misija UN (UNMIK), a potom misija EU (Euleks), navodi se da je u očima Prištine mala razlika imeđu te dve msije, jer "obe predstavljaju uvredu za kosovsku političku suverenost".

Podrška nezavisnosti Kosova doneta je pod uticajem geopolitičkih činioca i ratobornosti Beograda.

Stratfor ocenjuje da je situacije koja je konačno dovela do nezavisnosti Kosova, Zapad suočila s neprivlačnim opcijama, među kojima je i slabo "kontrolisan entitet s istorijom organizovanog kriminala i krijumčarenja usred Balkana".

Beograd, pak, "nesumnjivo sa strane uživa u šouu", navodi Stratfor, dodajući da je Srbiji dodeljena uloga "države parije" s nasleđem režima Slobodana Miloševića i "neuspesima" u hapšenju ratnih zločinaca.

Iako se čini da se raspoloženje Zapada prema Beogradu promenilo, "dok ironično Kosovo sve više pokazuje znake antagonizma ka onima koji su omogućili njegovu nezavisnost", Strafor ocenjuje da nijedna država Zapada ne želi da Srbija povrati kontrolu nad svojom pokrajinom.
Spoiler! --Click here to view--

#40 Marko

Marko
  • Members
  • 2,046 posts

Posted 08 September 2009 - 00:40

Gledam ovaj Kurtijev tekst, mogu da kazem da je dobro napisan, prilicno argumentovan, jasan. Npr. kada kaze da mu je jasno da Srbiji treba taj sporazum zbog vizne liberalizacije, ali da se taj problem viza za gradjane Srbije ne tice Kosovara. I ukupno, vecina stvari je precizno napisana, argumentovana.
Dakle, osim energije i hrabrosti, covjek je talentovan. Ostajem pri tome da su mi simpaticni.

Ipak, kako ja to vidim, mnogi stavovi i ton ovdje su nacionalisticki. U tekstu postoji jak nacionalisticki naboj.

Prvo, pri kraju navodi podatke o srpskim zlocinima na Kosovu, bez posebne potrebe. Dalje, ocjenjuje namjere Srbije kao "kriminalne". Iz toga je jasno da on nije zainteresovan za pomirenje sa Srbijom i to je njegov stav, koji postujem, ali se ne slazem.
Ispada da uopste nije problem sto je EULEX sklopio sporazum sa stranom drzavom, nego sto je ta drzava upravo Srbija.

Takodje, u tekstu se ne dopusta da bi Srbi na Kosovu mogli imati neke posebne potrebe i poseban tretman. Zbog toga se pomalo stice utisak da bi Kurti u stvari zelio 100% etnicki cisto Kosovo.

Dalje, mislim da je nerealan kada tvrdi da Kosovu nisu potrebni policajci, sudije i tuzitelji iz inostranstva. Prije svega, cini mi se da bi Kosovo tesko moglo u ovom trenutku stvoriti iole nezavisno sudstvo, bez debelog uplitanja sa strane. Ne kazem da je ovako dobro, ali meni se cini da je bolje da tamo u sudovima i tuzilastvima zasada bude stranaca. Uzgred, cini mi se da bi to bilo bolje i u okolnim zemljama.

Sto se tice policajaca, ako bi otisli, moglo bi se desiti da u Mitrovici pocnu etnicki sukobi, uplaseni Srbi krenu da prelaze u Srbiju i Vojska Srbje upadne i okupira Mitrovicu. Onda bi Kosovari galamili kako je to agresija i okupacija i trazili jos jednu stranu intervenciju protiv Srbije. Hocu da kazem da su policajci iz EU tamo potrebni.

Ono u cemu se ja slazem sa Kurtijem, jeste da su zapadne zemlje sklone da izvoze svoju korupciju na Balkan. I tako ce EU uloziti ogromne novce u Kosovo, a da obicni Kosovari od toga nece vidjeti velike koristi, cesto ce imati cak i stete. I kada se neko zapita kako to da su ulozene milijarde, a standard se nije bitno povecao, oni ce objasniti da je to tako, jer je na Kosovu korupcija ogromna, prosto takva je tamo kultura i protiv toga se ne moze. Nece reci da su oni cesto i bili motor te korupcije. Ovako je vec bilo u BiH. Radi se o polukolonijalnom odnosu prema Balkanu.

I tako, nema srece na Balkanu bez konstruktivnog mijesanja EU, a ovo nije to sto zelimo. I zato je Kurti trenutno najbolji covjek na citavom Balkanu da im nekako prenese tu poruku.

#41 fahox

fahox
  • Members
  • 3,634 posts

Posted 08 September 2009 - 07:28

Gledam ovaj Kurtijev tekst, mogu da kazem da je dobro napisan, prilicno argumentovan, jasan. Npr. kada kaze da mu je jasno da Srbiji treba taj sporazum zbog vizne liberalizacije, ali da se taj problem viza za gradjane Srbije ne tice Kosovara. I ukupno, vecina stvari je precizno napisana, argumentovana.
Dakle, osim energije i hrabrosti, covjek je talentovan. Ostajem pri tome da su mi simpaticni.

Ipak, kako ja to vidim, mnogi stavovi i ton ovdje su nacionalisticki. U tekstu postoji jak nacionalisticki naboj.

Prvo, pri kraju navodi podatke o srpskim zlocinima na Kosovu, bez posebne potrebe. Dalje, ocjenjuje namjere Srbije kao "kriminalne". Iz toga je jasno da on nije zainteresovan za pomirenje sa Srbijom i to je njegov stav, koji postujem, ali se ne slazem.
Ispada da uopste nije problem sto je EULEX sklopio sporazum sa stranom drzavom, nego sto je ta drzava upravo Srbija.

Takodje, u tekstu se ne dopusta da bi Srbi na Kosovu mogli imati neke posebne potrebe i poseban tretman. Zbog toga se pomalo stice utisak da bi Kurti u stvari zelio 100% etnicki cisto Kosovo.

Dalje, mislim da je nerealan kada tvrdi da Kosovu nisu potrebni policajci, sudije i tuzitelji iz inostranstva. Prije svega, cini mi se da bi Kosovo tesko moglo u ovom trenutku stvoriti iole nezavisno sudstvo, bez debelog uplitanja sa strane. Ne kazem da je ovako dobro, ali meni se cini da je bolje da tamo u sudovima i tuzilastvima zasada bude stranaca. Uzgred, cini mi se da bi to bilo bolje i u okolnim zemljama.

Sto se tice policajaca, ako bi otisli, moglo bi se desiti da u Mitrovici pocnu etnicki sukobi, uplaseni Srbi krenu da prelaze u Srbiju i Vojska Srbje upadne i okupira Mitrovicu. Onda bi Kosovari galamili kako je to agresija i okupacija i trazili jos jednu stranu intervenciju protiv Srbije. Hocu da kazem da su policajci iz EU tamo potrebni.

Ono u cemu se ja slazem sa Kurtijem, jeste da su zapadne zemlje sklone da izvoze svoju korupciju na Balkan. I tako ce EU uloziti ogromne novce u Kosovo, a da obicni Kosovari od toga nece vidjeti velike koristi, cesto ce imati cak i stete. I kada se neko zapita kako to da su ulozene milijarde, a standard se nije bitno povecao, oni ce objasniti da je to tako, jer je na Kosovu korupcija ogromna, prosto takva je tamo kultura i protiv toga se ne moze. Nece reci da su oni cesto i bili motor te korupcije. Ovako je vec bilo u BiH. Radi se o polukolonijalnom odnosu prema Balkanu.

I tako, nema srece na Balkanu bez konstruktivnog mijesanja EU, a ovo nije to sto zelimo. I zato je Kurti trenutno najbolji covjek na citavom Balkanu da im nekako prenese tu poruku.

Na Kosovu cesto kao u sali se kaze "mi znamo da vi znate da mi znamo" u smislu da nema vise budala koji ne znaju namere i akcije drugih. I tu je problem i Kurtija i ostalih "analiticara" koji stalno nesto kazu i pokazuju a to sve se zna cak i od najobicnih ljudi. Problem je dakle sto postoji ogroman broj ljudi koji ce opisati stanje i namere nekih faktora (bilo unutrasnjih bilo vanjskih) ali poenta je u tome da nikada se ne daje izlaz. To ti je isto kada lekar dobro zna dijagnozu pacijenta ali slabo ili nikako ne prepisuje terapiju. Stanje pacijenta bi se pogorsalo svakako u tom slucaju. Jednostavno kod takvih nedostaje princip doslednosti, nedostaje shvatanje realnog sveta i optimalnih resenja.

Takav vid neshvatanja realnog sveta postoji i kod odredjenih faktora kod vlasti Srbije. Cujemo recimo cesto kako ministar Jeremic prica o nekakvim novim pregovorima oko statusa Kosova. To je naravno njegova zelja jer u realnom svetu to nije moguce u nastalim okolnostima kada Kosovo je priznato do sada od 62 clanica UN medju kojima i najzsnaznije zemlje planeta.

Edited by fahox, 08 September 2009 - 07:28.

#42 Marko

Marko
  • Members
  • 2,046 posts

Posted 20 September 2009 - 12:59

Citam danas intervju Kurtija u crnogorskim novinama, svaka cast, vrlo jasan, ostar, sa kratko izlozenim idejama.
Nema praznih fraza o upucenosti jednih na druge i podilazenja, sto obicno rade politicari na Balkanu i u Evropi.

S druge strane, i previse je zahtjevan: CG treba da uradi to, to i to da bi imala dobre odnose sa Kosovom. Npr, CG diskriminise svoje Albance, treba da im da opstine, pa je jos duzna Kosovu neku šumu, jer administrativna granica nije dobro povucena, pa jos treba da preispita svoju istoriju i jos svasta da ucini da bi bila Kurtiju po meraku.
Sa druge strane, Kurti smatra da je polozaj Crnogoraca na Kosovu idealno rijesen, a ne vidi nikakav problem ni u tome sto je u CG mnogo izbjeglih sa Kosova. Takodje, jedan od vaznijih problema Kosova po Kurtiju je sto Srbi tamo, koji cine 6% stanovnistva, imaju pretjerano veliku moc.

Zakljucak: tip je simpatican, pametan, energican i hrabar, ali mozda malo previse nezgodan.

Edited by Marko, 20 September 2009 - 13:01.

#43 Slaven

Slaven
  • Banned
  • 18,018 posts

Posted 20 September 2009 - 13:57

Zakljucak: tip je simpatican, pametan, energican i hrabar, ali mozda malo previse nezgodan.

jos samo da mu nadju kakav pitar .. pa da ga zasade

*pitar=saksija

#44 Unbeliever

Unbeliever
  • Members
  • 8,920 posts

Posted 20 September 2009 - 14:12

Marko, jel' imas link ka tom intervjuu? resume koji si odradio ne izgleda previse objektivan.

#45 DarkZone

DarkZone
  • Members
  • 434 posts

Posted 20 September 2009 - 20:11

http://www.vijesti.c...x.php?id=316477