Jump to content

Photo

Samoopredjeljenje!

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
384 replies to this topic

#1 Marko

Marko
  • Members
  • 2,046 posts

Posted 25 August 2009 - 21:19

Dajte recite nesto o Kosovu, osim ovih glupih diskusija sa ponekim Srbinom.
Evo, gledam danas kako likovi prevrcu dzipove EULEX-a u Pristini. Dobra fora.
Ovo "Samoopredjeljenje" mi je simpaticno od pocetka. Ovakva organizacija je nesto sto se razlikuje od svega drugog u ex-YU.
Pa se pitam koliku podrsku na Kosovu oni uzivaju? Za sta se zalazu, osim za nezavisno Kosovo i hitan odlazak EULEX-a kuci? Da li su nacionalisti? Da li su ljevicari?
S druge strane, negdje sam procitao da njih u dobroj mjeri kontrolise Vlada Kosova i da oni u stvari zatijevaju ono sto bi i zvanicnici htjeli, samo ne smiju da kazu. U tom slucaju i nisu mnogo simpaticni.

Eto, glavna pitanja se ticu tog "Samoopredjeljenja". Nego kad smo vec o Kosovu, mogli biste objasniti i kakav je danas stav tamo o liku i djelu Ibrahima Rugove.

#2 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 25 August 2009 - 22:01

Dajte recite nesto o Kosovu, osim ovih glupih diskusija sa ponekim Srbinom.
Evo, gledam danas kako likovi prevrcu dzipove EULEX-a u Pristini. Dobra fora.
Ovo "Samoopredjeljenje" mi je simpaticno od pocetka. Ovakva organizacija je nesto sto se razlikuje od svega drugog u ex-YU.
Pa se pitam koliku podrsku na Kosovu oni uzivaju? Za sta se zalazu, osim za nezavisno Kosovo i hitan odlazak EULEX-a kuci? Da li su nacionalisti? Da li su ljevicari?
S druge strane, negdje sam procitao da njih u dobroj mjeri kontrolise Vlada Kosova i da oni u stvari zatijevaju ono sto bi i zvanicnici htjeli, samo ne smiju da kazu. U tom slucaju i nisu mnogo simpaticni.

Eto, glavna pitanja se ticu tog "Samoopredjeljenja". Nego kad smo vec o Kosovu, mogli biste objasniti i kakav je danas stav tamo o liku i djelu Ibrahima Rugove.

Sa onakvim ponasanjem, nece imati podrsku....pa nikoga...Iz nekog razloga EULEX ne gleda sa simpatijom kada neko unistava imovinu koja je placena od poreza sirom Evrope...Mozda malo cudni arsini, ali je tako...Ja na te pokrete gledam, kao na ove budale sto su bacili molotovljev koktel na ambasadu Grcke. Kada se otrezene pitaj ih sta misle o svojim delima? Verujem ni sami - nista dobro....

#3 Marko

Marko
  • Members
  • 2,046 posts

Posted 25 August 2009 - 22:05

Sa onakvim ponasanjem, nece imati podrsku....pa nikoga...Iz nekog razloga EULEX ne gleda sa simpatijom kada neko unistava imovinu koja je placena od poreza sirom Evrope...Mozda malo cudni arsini, ali je tako...Ja na te pokrete gledam, kao na ove budale sto su bacili molotovljev koktel na ambasadu Grcke. Kada se otrezene pitaj ih sta misle o svojim delima? Verujem ni sami - nista dobro....

Naprotiv, ovako Samoopredjeljenje samo stedi novac placen od poreza sirom Evrope. Oni bi da sto brze vide ledja EULEX-u sto bi poreskim obveznicima sirom Evrope ustedjelo oko 20.000 ljudi x 500 EURO srednja dnevnica x 365 dana = mnogo eura godisnje. Da ne pricamo o drugim troskovima, ovo su samo dnevnice i honorari eksperata EULEX.

Takodje, na ovo se moze gledati i kao na stimulus za posrnulu evropsku auto-industriju. Naime, bice odmah naruceno 30-k novih dzipova. A ovi ce biti prodati Kosovarima za male pare, koji ce uloziti po 1000 EURO da ih oprave i dobice sjajna auta. U svakom slucaju, svima dobro od ovakve akcije.

Edited by Marko, 25 August 2009 - 22:10.

#4 maara

maara
  • Members
  • 1,465 posts

Posted 25 August 2009 - 22:16

Edited by maara, 25 August 2009 - 23:22.

#5 Unbeliever

Unbeliever
  • Members
  • 8,920 posts

Posted 25 August 2009 - 22:18

Mali je korak od "simpatičnog" prevrtanja, do eksplozije nasilja, u kome se može ponoviti martovski pogrom.
Od onoga, što je za tebe "dobra fora", ledi se krv u žilama preostalim Srbima na Kosovu. :)

ne histerisi. nije sve sto se dogadja na kosovu vezano s srbima. :ph34r:

Marko: o temi sutra kada imam vremena da napisem relativno dugacak post.

#6 Marko

Marko
  • Members
  • 2,046 posts

Posted 25 August 2009 - 22:25

Veoma sam dirnut koliko su Srbi zabrinuti za imovinu EULEX-a.
Ali, eto, maara moze da mi ozbiljno objasni sta je to zastrasilo Srbe na Kosovu. Je li "Samoopredjeljenje" opasno za njih? Ili prosto razmisljaju ovako: ako ovi ovako lome dzip od 30.000 eura, kako bi onda mene, koji ne vrijedim ni hiljadu?

Stvarno ne shvatam brigu Srba za okupatorsku opremu i imovinu.

#7 maara

maara
  • Members
  • 1,465 posts

Posted 25 August 2009 - 22:30

#8 maara

maara
  • Members
  • 1,465 posts

Posted 25 August 2009 - 22:47

#9 Unbeliever

Unbeliever
  • Members
  • 8,920 posts

Posted 25 August 2009 - 23:10

Bolje "histerisati" na vreme, nego kasnije "kukati", kako se nije moglo očekivati divljanje "vandala" i "huligana".

Vetevendosje ima problem s Vladom Kosova i UNMIK/EULEX-om. jos nisam video da su protestovali ili prevrtali neke srpske automobile. pre nekoliko meseci bacili su djak pun govna na vrata Vlade Kosova. jos jednom, ne histerisi. :ph34r:

Aljbin Kurti

Read my lips: Albin Kurti.

neke fotografije koje dokazuju da maara zna da koristi screenshot funkciju

sve je to upereno protiv Vlade Kosova i Thaci-ja specificno. PA OTUD I NJEGOVA SLIKA KAKO SE SMESKA DOK SE NA TERITORIJI REPUBLIKE VODE ILEGALNI "IZBORI".

mozes ti koliko hoces da se pretvaras da Vetevendosje ima neku agendu protiv k-srba, ali to nije nimalo tacno.

#10 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 25 August 2009 - 23:28

Ali, eto, maara moze da mi ozbiljno objasni sta je to zastrasilo Srbe na Kosovu. Je li "Samoopredjeljenje" opasno za njih? Ili prosto razmisljaju ovako: ako ovi ovako lome dzip od 30.000 eura, kako bi onda mene, koji ne vrijedim ni hiljadu?

Stvarno ne shvatam brigu Srba za okupatorsku opremu i imovinu.

Ne prevrci reci....Pitao si kakvo je misljenje, rekao sam ti da oni koji unistavaju tudje nemaju simpatija kod mene, ma koje nacionalnosti bili....Verovatno misli tako i EULEX....Ako su tebi simpraticni, to je samo i iskljucivo tvoj problem i tvoj pogled na stvari. A ne verujem da i albanci, bodnjaci, amerikanci, kinezi ili marosvci bi imali drugaciji stav (naravno normalna vecina) - unistavanje tudje imovine je kriminalno delo, ako se ideologija iskazuje vandaliskim ponasaljem onda je generalno nesto pogresno sa ideologijom...

#11 Marko

Marko
  • Members
  • 2,046 posts

Posted 25 August 2009 - 23:41

I ja sam primijetio da tamo na Kosovu ima nekih Albanaca koji nisu bas "posteni", i ne prihvataju da su juzna srpska pokrajina, nego se zalazu za nezavisno Kosovo. Izgleda da je i ovaj Kurti jedan od njih.

Ali, stvarno, nisam primijetio da je ovaj imao bilo kakve sovinisticke istupe protiv Srba. Naprotiv, koliko shvatam, oni smatraju da Srbima na Kosovu treba dati sva nacionalna prava. Mozda grijesim, nisam bas dobro informisan.

S druge strane, imam prilicno razumijevanje za strahove kosovskih Srba, znam da je njima stvarno tesko. Ali, treba biti razuman, Srbi su i Rugovu dugo vremena smatrali razbojnikom.

Jedino se slazem da iza Kurtija mora stajati neko. Pitanje je ko bi to moao biti i u kojoj mjeri. Da li je "Samoopredjeljenje" stvarno autenticni pokret ili samo necije marionete.

Meni se njihova zelja da se Kosovom upravlja iz Pristine, a ne iz Beograda ili Brisela, prilicno prirodna.

Edited by Marko, 25 August 2009 - 23:44.

#12 The Stonecutter

The Stonecutter
  • Banned
  • 436 posts

Posted 26 August 2009 - 02:00

Bas cudno, covek bi ocekivao da ce se drugacije ponasati prema oslobodiocima. Tuzno

#13 perkos

perkos
  • Members
  • 26,798 posts

Posted 26 August 2009 - 07:26

"Vetvendosja"je prvi korak kad se neko želi upozoriti da nije po volji Vladi Kosova,ako to ne upali pojaviće se neke grupice naoružanih i maaskiranih koji po šumama i gorama zaustavljaju automobile i kontrolišu saobraćaj,već je viđeno više puta,ovo je opomena Euleksu da ne potpisuje nikakve sporazume sa Srbijom i naravno da će oni to brzo shvatiti jer im je stalo da zarade debele dnevnice.
naravno da će se za medije i javnost prodavati priča kako su oni u sukobu sa vlastima ali kad je "njihova stvar"u pitanju tu sukoba nema...

#14 CowBoy

CowBoy
  • Members
  • 4,206 posts

Posted 26 August 2009 - 08:16

Meni vise lici da brinu za svoju imovinu.

... prosto razmisljaju ovako: ako ovi ovako lome dzip od 30.000 eura, kako bi onda mene, koji ne vrijedim ni hiljadu?

Kako mislis: ne vredi ni hiljadu?

Elaboriraj, ako te ne mrzi.

Ali, stvarno, nisam primijetio da je ovaj imao bilo kakve sovinisticke istupe protiv Srba. Naprotiv, koliko shvatam, oni smatraju da Srbima na Kosovu treba dati sva nacionalna prava. Mozda grijesim, nisam bas dobro informisan.

Jesu li pominjali i Egipcane?

Milosevic jeste.

Edited by CowBoy, 26 August 2009 - 08:29.

#15 Marko

Marko
  • Members
  • 2,046 posts

Posted 26 August 2009 - 22:57

Kako mislis: ne vredi ni hiljadu?

Elaboriraj, ako te ne mrzi.

Sala (mozda malo neukusna). Radi se o tome da u slucaju unistenja dzipa EULEX odmah plati novi oko 30.000, a u slucaju da je Srbin na Kosovu ubijen, njegova porodica dobije pomoc hiljadu-dvije EURO. Izvinjavam se, nisam nikoga htio da uvrijedim, zivimo u veoma cinicnim vremenima.

S druge strane, meni je pateticno da se Srbi toliko sjekiraju oko polomljenih dzipova.
I drugo, ne mogu da vjerujem da su svi albanski politicari jednako losi i da su svi u dilu.
Ja znam da su Srbi na Kosovu u teskom polozaju, ali je to dobrim dijelom i zbog toga sto su im svi albanski politicari od 90. na ovamo bili jednako losi (i Rugova, i Taci, i Suroi, i Agani, i Vlasi, i Haradinaj...).

Nego, eto, vi kazete da je "Samoopredjeljenje" marionetska organizacija Vlade Kosova. Ja stvarno ne znam, pa vam vjerujem, ali imam rezervu.
Posljednji put kad se u novinama pisalo o njima, bilo je kada je iz Pristine odlazila ona djevojcica, ambasadorka SAD. "Samoopredjeljenje" je izdalo saopstenje u kome su izrazili zadovoljstvo sto ova konacno ide kuci, jer je, navodno, ona vladala Kosovom i to uz pomoc korupcije, u saradnji sa Tacijem i ostalim zvanicnicima. Meni to tada takodje bilo simpaticno, obicno jace politicke snage ne govore tako o ambasadori SAD.