Jump to content


Photo
- - - - -

Azil u Budisavi je pred zatvaranjem!


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
1 reply to this topic

#1 Dotted with Hearts

Dotted with Hearts
  • Members
  • 8 posts

Posted 22 August 2009 - 16:13

Kao sto neki od vas znaju, u Budisavi, mestu blizu Novog Sada, postoji jedan salas koji od 2003. sluzi kao azil za pse. Otvorila ga je i velikoj meri pomogla njegovom odrzavanju Svajcarkinja Monika Bukner, ali Zorica Damjanovic je zena koja vec godinama vodi ovaj azil, zivi i radi u njemu. Realno, ovaj azil predstavlja ceo njen zivot.
Godinama je azil pokusavao da privuce paznju javnosti, ali ne sa velikim uspehom.
Ne znam zast, ali ocigledno nikog nije dovoljno briga.
Da ne pisem referat koji niko nece procitati, ukratko cu navesti ogromne probleme koji su svakodnevnica u azilu:

- u azilu rade 3 osobe - Zorica + 2 volontera
- Zorica ima 60 godina i svakog dana ustaje oko5 ujutro kako bi nahranila sve pse napravila im hranu
- tamo ima oko 300 pasa
- svaki dan im treba oko 60kg granula, 150 vekni starog hleba, mesa, kostiju....(proslogodisnje informacije)
- neretko im ljudi ostavljaju pred kapijom kučiće u kutijama i tek okoćene kuje
- potrebne su im pare za vakcinaciju i tablete protiv glista
- nove kucice

- U AZILU NEMA NI STRUJE NI VODE

Zbog ovog poslednjeg razloga jedna osoba je darovala 2.500 evra azilu kako bi obezbedili kabel za struju! Ali evo sta se desilo:

Posle 5 godina mučenja bez struje jedna predivna osoba koja je već mnogo puta pomogla azil u Budisavi darovala je novac da se uvede struja. Kabel za dovod električne energije kupljen je i istovaren ispred azila. Koštao je 2500 evra! Kako nije odmah bilo novca da se ugradi morao je sačekati nova sredstva (+ to da je ostalo da se uplati poslednja rata od 700 evra )U prostoru samog azila nije mogao da bude privremeno čuvan, jer bi ga psi izgrizli, pa je na ugradnju čekao van ograde...

Kabel vredan 2500 evra ukraden je od strane N.N. izvršioca, odvučen traktorom preko noći. Policija je izašla na uviđaj i na tome se završilo.

Problemi su toliki da ukoliko finansijski svi mi, ALI ZAISTA SVI MI sa po 100-200 dinara ne pomognemo uplatom, azil će nakon više od 5 godina postojanja i ogromnog truda i zalaganja pre svega same gospođe Zorice, ali i svih darodavaca i volontera, biti ZATVOREN. Drugim rečima zakon koji važi u državi Srbiji biće primenjen od strane nadležnih organa i više od 300 PASA BIĆE USPAVANO!


Nakon brutalnog ubistva pasa štićenika azila od strane lokalnih lovaca za koje niko nije i neće odgovarati, nakon namernog havarisanja automobila gospođe Zorice, nakon svih užasa uključujući i ovu poslednju krađu, Zorica više nema fizičke, ali ni duhovne snage da se samostalno bori za dobrobit životinja i za savest svih normalnih ljudi i ljubitelja životinja, uhvaćena u koštac sa svim gadostima društva u kom živimo.

Ovo je dakle možda i poslednji poziv na pomoć, i ja molim zaista da se svi odazovemo, da kad sledeći put budemo plaćali račune, uplaćivali ispite,... uzmemo novčanu uputnicu, ispunimo je i uplatimo po 100-200 dinara u roku od 7-14 dana. Molim vas! Ukoliko to ne učinimo svima nama biće svih 300 života na savesti, jer mogli smo, a nismo pomogli. Samim tim i ova grupa i mnoge slične postaju besmislene.


Znaci to je to: neko je dao ogromne pare u dobrotvorne svrhe kako bi neko drugi, sve to UKRAO!!!

Bilo bi jako lepo od vas ako procitate bar boldovani deo, shvaticete o cemu se radi.

Iskreno molim da uplatite bar nesto malo para na racum azila koji cu ostaviti dole.

Dobra ideja bi bila kad bi bar neko od vas forumasa, ko radi u nekoj firmi, skupio novac od kolega i sve zaedno uplatio. Deluje, probali smo.



KONTAKT:

Zorka Damjanović
tel. 021 718 399 (Budisava)
mob. 064 22 31 536 (posle 20 časova)

ŽIRO RAČUN:
Udruženje za zaštitu životinja "Bella":
160 - 312760 - 77 (Banca Intesa)

Privatni račun na ime Zorica Damjanović
265-0200000031762-42 (Raiffeisen banka)



#2 KANDAhar

KANDAhar
  • Members
  • 5,117 posts

Posted 22 August 2009 - 16:29

Želim joj svu sreću. Čuo sam za taj azil još ranije, a čuo sam i za ovaj slučaj. Ako dođem do nekog keša - uplaćujem.