Jump to content


Photo
- - - - -

Tortura nad vlasnicima pasa na Zvezdari


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
42 replies to this topic

#16 tomas.hokenberi

tomas.hokenberi
  • Members
  • 4,349 posts

Posted 18 August 2009 - 19:30

Moracemo da to resimo sa nekim drugim.Ovaj je poprofesiji mrzitelj pasa,on je po tome na Zvezdari poznat vec godinama.
Kao i za sve,ovde se pravila uvode naopacke.Nema pustanja pasa,a o prostoru za te svrhe niko nije ni razmisljao.Kao sto rece jedan predlagac sa ovog foruma,ili da ne izvodim psa ili da ga se odreknem tj.uspavam. :ph34r:

Postoji i vrlo jednostavna treca opcija - zrtvuj se za svog ljubimca i iseli se u neku od prigradskih opstina. Propisi o pustanju pasa se odnose na centralne gradske opstine.

#17 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 18 August 2009 - 19:35

Postoji i vrlo jednostavna treca opcija - zrtvuj se za svog ljubimca i iseli se u neku od prigradskih opstina. Propisi o pustanju pasa se odnose na centralne gradske opstine.


Moze sve da se sredi, pa da budu i vuk sit i ovce na broju. Nisam siguran da bi se iko ko je ikada imao psa slozio s'tobom. Mozda u gradu ne treba imati velikog psa, ali ga svakako treba imati.

#18 uros3g

uros3g
  • Members
  • 1,173 posts

Posted 18 August 2009 - 21:12

Ja bi se obratio Opštinskom odboru DS na Zvezdari, pismeno a ako treba i otišao bi na sastanak sa njima. Koliko znam dešavanja u političkim strankama, svaki odbornik ima makar tri iznoguda koja kibicuju njegovo mesto, jedva čekaju da se neko žali na odbornika.

#19 Koko Bil

Koko Bil
  • Members
  • 1,097 posts

Posted 18 August 2009 - 21:44

Postoji i vrlo jednostavna treca opcija - zrtvuj se za svog ljubimca i iseli se u neku od prigradskih opstina. Propisi o pustanju pasa se odnose na centralne gradske opstine.

:ph34r:
Šteta što ne živim na Zvezdari. Taj bi Vukojica imao moj glas doživotno.

Edited by Koko Bil, 18 August 2009 - 21:48.


#20 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 18 August 2009 - 22:05

:)
Šteta što ne živim na Zvezdari. Taj bi Vukojica imao moj glas doživotno.


Vidi, sto je demokratija dobra stvar. Bas kad hoces da nesto rechesh, nemoze. Blago ljubiteljima pasa, pa ce da smene gospodina. :D :ph34r:

#21 lulalu

lulalu
  • Members
  • 10 posts

Posted 18 August 2009 - 22:14

:ph34r:
Šteta što ne živim na Zvezdari. Taj bi Vukojica imao moj glas doživotno.


Najbolji su ti glasaci sto glasaju iz mrznje,to nas je i dovelo do dna gde smo sada :) .Da mogu odmah bih ga poslala u NS za odbornika,srecni vi-srecni mi.Samo molim Vas ne dolazite ovamo i previse je takvih "likova".

#22 lulalu

lulalu
  • Members
  • 10 posts

Posted 18 August 2009 - 22:55

Ja bi se obratio Opštinskom odboru DS na Zvezdari, pismeno a ako treba i otišao bi na sastanak sa njima. Koliko znam dešavanja u političkim strankama, svaki odbornik ima makar tri iznoguda koja kibicuju njegovo mesto, jedva čekaju da se neko žali na odbornika.


Taj ti je od zilave sorte,kao i vecina politicara.Inace je preletac,nekada je bio SPS.Vec ima dosta prituzbi na njegov angazman po pitanju mnogih stvari na opstini,ali ti je u toj MZ zaseo klan i drze se kao italijanska mafija :ph34r: .I GO DS-a zna za njega,pa nikom nista. Postoji ipak neka pravda,jer svojim bahatim ponasanjem lokalnog serifa,skoro svakog dana DS-u skine po neki glas.Malo,malo pa se nekom u kraju smuci,a i u svojoj zgradi je predsednik kucnog saveta,tako da ne propusta ni jednu funkciju.Kompletna licnost!

#23 dekss

dekss
  • Members
  • 2,131 posts

Posted 18 August 2009 - 23:17

ček malo. jel ovo tema vezana za prirodu i ekologiju ili za politiku? :ph34r:

#24 uros3g

uros3g
  • Members
  • 1,173 posts

Posted 18 August 2009 - 23:19

Taj ti je od zilave sorte,kao i vecina politicara.


Pa i ovi iznogudi su političari, daj ti samo njima temu, biće tu veselja. Na stranu ko je u pravu on ili ti u konkretnom slučaju, sam pokušaj da vas legitimiše, sa opravdanjem da je odbornik je... Ma ne znam ni kako da opišem.

#25 Koko Bil

Koko Bil
  • Members
  • 1,097 posts

Posted 19 August 2009 - 11:56

Najbolji su ti glasaci sto glasaju iz mrznje,to nas je i dovelo do dna gde smo sada :) .Da mogu odmah bih ga poslala u NS za odbornika,srecni vi-srecni mi.Samo molim Vas ne dolazite ovamo i previse je takvih "likova".

Iz mržnje? :ph34r:
Konačno da se neko od nadležnih prihvatio sprovođenja zakona. UPRKOS otporu napaćene srbadije uverene da je zakon glup, uperen kako protiv vaskolikog srpstva tako i protiv srpskih kerova, te ga shodno tome ne treba poštovati, već treba sebi ugoditi. TO nas je poštovani sagovorniče dovelo tu gde smo sada - nepoštovanje propisanih normi karakterističnih za civilizovani svet i krojenje sopstvenih zakona. Društvo u kome svaki pojedinac, ili u ovom slučaju grupica ima sopstveni zakon, ne može da funkcioniše. Baš kao što naše ni ne funkcioniše.
Akcija "obratio bih se Opštinskom odboru DS na Zvezdari, pismeno a ako treba i otišao bi na sastanak sa njima..." je vrh! Obraćamo se da Vas upozorimo na ponašanje Vašeg odbornika koji sprovodi zakon. Nama se ne sviđa ni taj zakon ni odbornik koji ga sprovodi i tražimo da ga smenite i postavite drugog koji će nas pustiti da činimo što nas volja :D

#26 tomas.hokenberi

tomas.hokenberi
  • Members
  • 4,349 posts

Posted 19 August 2009 - 13:08

Iz mržnje? :ph34r:
Konačno da se neko od nadležnih prihvatio sprovođenja zakona. UPRKOS otporu napaćene srbadije uverene da je zakon glup, uperen kako protiv vaskolikog srpstva tako i protiv srpskih kerova, te ga shodno tome ne treba poštovati, već treba sebi ugoditi. TO nas je poštovani sagovorniče dovelo tu gde smo sada - nepoštovanje propisanih normi karakterističnih za civilizovani svet i krojenje sopstvenih zakona. Društvo u kome svaki pojedinac, ili u ovom slučaju grupica ima sopstveni zakon, ne može da funkcioniše. Baš kao što naše ni ne funkcioniše.
Akcija "obratio bih se Opštinskom odboru DS na Zvezdari, pismeno a ako treba i otišao bi na sastanak sa njima..." je vrh! Obraćamo se da Vas upozorimo na ponašanje Vašeg odbornika koji sprovodi zakon. Nama se ne sviđa ni taj zakon ni odbornik koji ga sprovodi i tražimo da ga smenite i postavite drugog koji će nas pustiti da činimo što nas volja :)


A skoro sam siguran da ce ista ta "interesna grupica" (ili neka druga) strasno insistirati na postovanju nekog drugog zakona koji im odgovara i na sav glas kukati kako ovde vlada bezakonje.

Uostalom slicnih primera i ovde na forumu ima koliko hoces - npr. na jednoj temi se neki tvrde da je sasvim OK da stanodavci ne placaju porez, na drugoj se vlasnici "crnogoraca" strasno nerviraju sto moraju da plate takse na svoje ilegalno uvezene automobile (jedan od "boljih argumenata" je bilo nesto tipa "ali ja drugacije nisam mogao da kupim takva kola"?!), itd...


U Srbiji se vecina drzi sledeceg: "Dobri su i pametni samo oni propisi koji odgovaraju meni. Ako se meni ne svidjaju onda su "stupidni" i necu da ih postujem".

Edited by tomas.hokenberi, 19 August 2009 - 13:10.


#27 dare...

dare...
  • Members
  • 2,008 posts

Posted 19 August 2009 - 22:38

Ja propise poštujem samo kad baš moram... Kučiće uglavnom šetam bez povodca... Korpu nemam, a ne verujem i da postoje takve male za moje tibetanske lavove... Imam plastičnu kesicu za govanca u novčaniku doduše, ali je ne koristim... Takođe se švercujem u svakom prevozu kad kod mogu i kad me ne mrzi...Ne čekam u redu... Na javnim mestima uvek platim jeftiniju kartu, a onda preskočim u ložu ili I klasu... Umem da odem neplaćenog računa iz kafane, kada konobar iskulira nekoliko mojih poziva... Ali plaćam čistačicu u zgradi za sebe i za komšinicu sa malom penzijom i dajem kintu za hranu i veterinara za lokalni čopor od 10tak pasa ispred zgrade, koji mudro tera iz kraja sve mrzitelje kučića koji slučajno zalutaju i ugroze našu lokalnu autonomiju... Dobri su ti kučići uličari... U njihovom svetu zna se red i hijerarhija...

Jedino bude problem, ako roditelji dece zaviču ili krenu da prete svojoj deci koja se igraju ispred zgrade... Kučići iz čopora to ne vole...

Doduše kad se matorci iz kraja svađaju ili ne daj bože tuku, kučići uličari ne obraćaju pažnju na gluposti... Ali ako neko digne glas na decu u kraju, pa makar im bio i roditelj... To ume da bude vrlo nezgodno...

A ti uličari obaška i pamte... Kad snime mrzitelja, taj ga je nadrljao... Može da se oprosti sa dolascima kući posle ponoći, ili da sačeka nekog okasnelog tinejdžera uzme ga pod ruku i uđe zajedno sa njim u zgradu...

Mada ti mrzitelji brzo promene mesto prebivališta i isele se iz našeg kraja u neki civilizovaniji, kad vide da su promašili crkvu za svoju molitvu...

Ostali su bezbedni... Čak i mačke... Kučići i sa njima žive u miru...

Edited by dare..., 19 August 2009 - 22:39.


#28 tomas.hokenberi

tomas.hokenberi
  • Members
  • 4,349 posts

Posted 20 August 2009 - 07:31

Ja propise poštujem samo kad baš moram... Kučiće uglavnom šetam bez povodca... Korpu nemam, a ne verujem i da postoje takve male za moje tibetanske lavove... Imam plastičnu kesicu za govanca u novčaniku doduše, ali je ne koristim... Takođe se švercujem u svakom prevozu kad kod mogu i kad me ne mrzi...Ne čekam u redu... Na javnim mestima uvek platim jeftiniju kartu, a onda preskočim u ložu ili I klasu...


XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX. To je izgleda svojstveno srpskom mentalitetu da se ponosi "snalazenjem" - zar ne shvatas da je sve to sto ti radis nesto cega se posten i civilizovan covek treba da stidi?


Ali plaćam čistačicu u zgradi za sebe i za komšinicu sa malom penzijom i dajem kintu za hranu i veterinara za lokalni čopor od 10tak pasa ispred zgrade, koji mudro tera iz kraja sve mrzitelje kučića koji slučajno zalutaju i ugroze našu lokalnu autonomiju...


Zar ti mislis da ovo "pere" ono gore?

Mada ti mrzitelji brzo promene mesto prebivališta i isele se iz našeg kraja u neki civilizovaniji, kad vide da su promašili crkvu za svoju molitvu...


Nivo poremecenosti sistema vrednosti ekstremnih ljubitelja pasa ulicara je neverovatan. Alo, bre ... gradovi su mesta na kojima treba da zive i da se krecu, pre svega, ljudi a ne copori poludivljih pasa. Svi koji hrane i brane ulicare, i jos misle da cine nekavo "dobro delo", neka se lepo skupe i nek usvoje po jednog-dva i vode kuci i tako sklone sa ulice.

Ostali su bezbedni... Čak i mačke... Kučići i sa njima žive u miru...


Kako da ne ali u tvojim snovima - pre neki dan sam naleteo na zavrsnu fazu rastrzanja zive macke od strane nekih (mozda bas tih?) "mirnih i finih" ulicara.

Edited by Rahel, 20 August 2009 - 10:36.
izbrisane uvrede


#29 Schnuffel

Schnuffel
  • Members
  • 2 posts

Posted 20 August 2009 - 08:30

ja sam imala psa koji je doživeo duboku starost i živeo u društvu mačka. to je bila neverovatna ljubav. sada hranim dve "lutalice" koje isto vole mog macana. primetila sam da se psi dobro slažu sa mačkama ali da su ljudi postali "zveri" (čast izuzecima) prema životinjama. ukoliko imate ljubavi prema psima nikada vas neće napasti. žalosno je što u ovoj državi nema saosećanja za ljude a kamo li za životinje. oni koji čuvaju pse po meni bi trebalo prvo da imaju procenu neuropsihijatra i dozvolu za čuvanje ljubimca jer prenose svoje frustracije na životinju pa ona postaje agresivna.
pitam se samo ko je izmislio gradove (ako ne ljudi), ko je oduzeo od prirode zelenilo, betonirao sve moguće zelene površine, uništio šume i postavio svoja pravila tako da životinje nemaju "prava" da se šetaju ulicama sem predatora čoveka.
tu smo da živimo u zajednici sa njima, da ih volimo a ne da uništavamo prirodu jer ona sigurno uzvraća udarac.

#30 tomas.hokenberi

tomas.hokenberi
  • Members
  • 4,349 posts

Posted 20 August 2009 - 09:27

ja sam imala psa koji je doživeo duboku starost i živeo u društvu mačka. to je bila neverovatna ljubav. sada hranim dve "lutalice" koje isto vole mog macana. primetila sam da se psi dobro slažu sa mačkama ali da su ljudi postali "zveri" (čast izuzecima) prema životinjama. ukoliko imate ljubavi prema psima nikada vas neće napasti. žalosno je što u ovoj državi nema saosećanja za ljude a kamo li za životinje. oni koji čuvaju pse po meni bi trebalo prvo da imaju procenu neuropsihijatra i dozvolu za čuvanje ljubimca jer prenose svoje frustracije na životinju pa ona postaje agresivna.


Objektivno sagledavanje stvarnosti je kod nekih "ljubitelja zivotinja" nepostojeca kategorija. Da li ce te zivotinja napasti nema nikakve veze sa "ljubavlju koju osecamo prema njima".

Uostalom pogledaj ovu vest:
http://edition.cnn.c...ref=mpstoryview



LEXINGTON, Georgia (CNN)
-- A pack of dogs brought down and killed an animal-loving couple last weekend in rural northeastern Georgia, and a similar tragedy could occur anywhere dogs roam freely, authorities say.
...

Humans can appear threatening to dogs that run in packs, said Bonnie Beaver, a professor in the department of small animal clinical sciences at Texas A&M University and an expert in pack behavior.

"From their perspective, a person is an alien, if you will," Beaver said. "It would be the same as we would relate to a grizzly bear."

Dogs kill an average of 10 to 20 people each year in the United States, Beaver said. The vast majority of those cases involve a single dog attacking a small child, she said.

As few as two or three dogs, whether urban, suburban or rural, can behave like a pack, Beaver said. And when pack mentality takes over, "they do insane things that they would not do" under normal circumstances, she said.


To sto hranis lutalice nije nikakvo dobro delo - naprotiv.

tu smo da živimo u zajednici sa njima, da ih volimo a ne da uništavamo prirodu jer ona sigurno uzvraća udarac.


Ako zelis da zivis u "zajednici" sa zivotinjama koje se krecu u coporima onda ne treba da zivis u gradu. Preseli se negde u dzunglu, savanu ili bilo gde ti odgovara. Vecina nas koji zivimo u gradovima ne zelimo da delimo ulice sa coporima poludivljih zivotinja.

Edited by tomas.hokenberi, 20 August 2009 - 10:01.