Jump to content


Photo

Uzurpacija i unistavanje imovine na Kosovu


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
310 replies to this topic

#16 Unbeliever

Unbeliever
  • Members
  • 8,920 posts

Posted 17 August 2009 - 15:47


taj ustav nije vazio na kosovu 1999 posle ulaska NATO snaga tako da... trt milojka.

#17 maara

maara
  • Members
  • 1,465 posts

Posted 17 August 2009 - 15:53

trt milojka.




Ustav Socijalističke Federativne Republike Jugoslavije (1974)


Član 184.


Stan je nepovrediv.

Niko bez rešenja donesenog na osnovu zakona ne sme ući u tuđ stan ili druge prostorije, ni u njima vršiti pretresanje protiv volje njihovog držaoca.

Pretresanju ima pravo da prisustvuje lice čiji se stan ili prostorije pretresaju, ili član njegove porodice, odnosno njegov zastupnik.

Pretresanje se može vršiti samo u prisustvu dva svedoka.

Pod uslovima predviđenim zakonom službeno lice može ući u tuđ stan ili prostorije bez rešenja nadležnog organa i vršiti pretresanje bez prisustva svedoka ako je to neophodno radi neposrednog hvatanja učinioca krivičnog dela ili radi bezbednosti ljudi i imovine ili ako je očigledno da se drukčije ne bi mogli obezbediti dokazi u krivičnom postupku.

Svako protivpravno ulaženje u tuđ stan i druge prostorije i njihovo pretresanje zabranjeni su i kažnjivi.



#18 PRESHEVARI

PRESHEVARI
  • Members
  • 6,122 posts

Posted 17 August 2009 - 15:56


Ali kada su meni i mojima zapalili kuce nisu mnogo mislili na ustav SFRJ..a nisu ih morali zapaliti a moja je porodica morala negde naci krov iznad glave.

#19 Unbeliever

Unbeliever
  • Members
  • 8,920 posts

Posted 17 August 2009 - 15:57


ni taj nije vazio. vazio je zakon NATO snaga, a preko njih, KFOR-a. a simpaticno mi je kada citiras ustav SRJ koji govori o nepovredivosti stana, a organi te iste SRJ povredili te stanove nekoliko stotina hiljada puta tokom postojanja tkz. SRJ.

mislim da se to zove ironija.

#20 maara

maara
  • Members
  • 1,465 posts

Posted 17 August 2009 - 16:02

vazio je zakon NATO snaga,.


Tvojom logikom, početkom ratnog stanja, na Kosovu je vladao zakon MUP-a, VJ, i ostalih oružanih snaga, tako da niko nije odgovoran za počinjene zločine.

#21 TonyBall

TonyBall
  • Members
  • 2,278 posts

Posted 17 August 2009 - 16:03

Član 184.

Stan je nepovrediv.

Svako protivpravno ulaženje u tuđ stan i druge prostorije i njihovo pretresanje zabranjeni su i kažnjivi.


Siguran sam da si jednu kopiju poslao i na severni deo Mitrovice.

#22 Unbeliever

Unbeliever
  • Members
  • 8,920 posts

Posted 17 August 2009 - 16:07

Tvojom logikom, početkom ratnog stanja, na Kosovu je vladao zakon MUP-a, VJ, i ostalih oružanih snaga, tako da niko nije odgovoran za počinjene zločine.


MUP, VJ i druge snage su bile snage drzave koju ti zoves SRJ i ciji ustav ovde citiras. da li je taj ustav vazio dok su MUP/VJ/ostali neprestano ilegalno i bez ikakvog naloga usli u stan i kuce ljudi s ciljem maltretiranja ili taj vazi samo za srbe? da li taj ustav vazi i kada je pitanje spaljivanja stanova i kuca ili je samo za srbe? i, sto rece Tony, 'si poslao jednu kopiju ustava u "severnu" mitrovicu?

#23 TonyBall

TonyBall
  • Members
  • 2,278 posts

Posted 17 August 2009 - 16:11

Tvojom logikom, početkom ratnog stanja, na Kosovu je vladao zakon MUP-a, VJ, i ostalih oružanih snaga, tako da niko nije odgovoran za počinjene zločine.

Zasto niko nije odgovoran?
'Oces reci da su obijeni stanovi i spaljene i porusene kuce nadoknadjene od odgovornih?!

#24 maara

maara
  • Members
  • 1,465 posts

Posted 17 August 2009 - 16:11

Da li se slažeš, da je nakon donošenja Rezolucije 1244, ona bila dokument, kojim se regulisalo zakonodavstvo, koje će se primenjivati na Kosovu, od trenutka njenog stupanja na snagu ?

#25 Anduril

Anduril
  • Members
  • 5,593 posts

Posted 17 August 2009 - 16:13

Koliko se meni cini ova tema je izuzetno vazna, a ovde na topiku mozemo cuti pre svega zrtve. Ne verujem da se direktni pocinioci javljaju na ovom forumu ili cak oni koji bi ovako nesto podrzavali. Koliko sam razumeo, maara je bio maloletan devedesetih i sa pravom predstavlja zrtvu svih tih dogadjaja.
Ostaje jos samo da vidimo cija zrtva? Zrtva iskljucivo neposrednih uzurpatora ili i zrtva politike koja je i dovela do radikalizacije i na kraju do rata.

#26 Unbeliever

Unbeliever
  • Members
  • 8,920 posts

Posted 17 August 2009 - 16:16

Da li se slažeš, da je nakon donošenja Rezolucije 1244, ona bila dokument, kojim se regulisalo zakonodavstvo, koje će se primenjivati na Kosovu, od trenutka njenog stupanja na snagu ?


Rezolucija 1244 nije specificno imenovala nijedan pravni okvir i prvi okvir je bio taj iz 2001 koji je UNMIK predlozio i kojim se vladalo Kosovom sve do 17 Marta 2008 politicki a tehnicki do Avgusta 2008. tokom 1999-2001 postojao je pravni vakuum koji je UNMIK malo ublazio nekim svojim aktovima ali nista sto se tice privatne svojine. tek posle 2001 stvari pocinju da se dovedu na svoje mesto prvo s Habitatom a onda s KPA koja je jos danas aktivna kao agencija R. Kosovo.

#27 maara

maara
  • Members
  • 1,465 posts

Posted 17 August 2009 - 16:20

maara je bio maloletan devedesetih i sa pravom predstavlja zrtvu svih tih dogadjaja.


Ja sam postao punoletan 1995.
Ne radi se ovde o meni.
Najveći krivac, za moje nevolje, koje su minorne, u odnosu na najveći broj Albanaca, je Miloševićev režim.

#28 TonyBall

TonyBall
  • Members
  • 2,278 posts

Posted 17 August 2009 - 16:22

maara
Kakav je epilog sa stanom tvoje majke na suncanom bregu? Da li ga je povratila? Al' iskreno

#29 maara

maara
  • Members
  • 1,465 posts

Posted 17 August 2009 - 16:30

Al' iskreno


Pisao sam već više puta o tome.
Licu koje je uzurpiralo stan je 2002. godine plaćeno 10000 DM, da ga napusti, nakon čega je stan prodat elektroinžinjeru iz Peći.
Ja sam dao, ranije, ime lica, koje je uzurpiralo, stan, pa svako ko želi, može da proveri.

#30 Unbeliever

Unbeliever
  • Members
  • 8,920 posts

Posted 17 August 2009 - 16:32

Pisao sam već više puta o tome.
Licu koje je uzurpiralo stan je 2002. godine plaćeno 10000 DM, da ga napusti, nakon čega je stan prodat elektroinžinjeru iz Peći.
Ja sam dao, ranije, ime lica, koje je uzurpiralo, stan, pa svako ko želi, može da proveri.


da li si ikada razmislio da ga tuzis za taj harac? mozda nece stici nigde, ali mozda ga i stigne.