Jump to content


Photo

Uzurpacija i unistavanje imovine na Kosovu


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
310 replies to this topic

#1 fahox

fahox
  • Members
  • 3,634 posts

Posted 14 August 2009 - 08:24

smesno li je? tuzno li je?
jedni kazu UNMIK je kriv,drugi KFOR,treci naravno Beograd,jedni priznaju zlocine tek nakon 17.03.2004 drugi posle 17.02.2008 neeki kazu bio je haos posle rata,drugi bio je haos posle odlaska UNMIK-a
niko da pogleda istini u oci i prizna da je i medju Albancima bio onih koji su debelo okrvavili ruke,pocinili zlocine i slobodno se krecu po Kosovu
Evo jednog primera:
u leto 1998 kako neko vec rece napadnut je od strane UQK(OVK)grad Orahovac i sva srpska sela u okolini,tom prilikom pobijeno je desetak civila srpske nacionalnosti kako u Orahovcu tako i po tim selima,poseban slucaj su sela Reptimlje i Zochiste gde je zarobljeno i u logor odvedeno kompletno stanovnistvo srpske nacionalnosti,nakon par dana pregovora predstavnika MUP-a Srbije,Crvenog krsta i OSCE-a sa komandantima UQK u tom podrucju pustene su zene i deca,muskarci zadrzani i kasnije ubijeni,dakle zna se ko je bio pregovarac sa strane UQK
i ko je znao gde su zarobljeni Srbi ali se protiv nikog ne podize optuznica.Kazu nema svedoka... :ph34r:


Nemoj da podmeces kao i obicno. Niko ne negira zlocine nad Srbima tokom 1998 i 1999 kao i polse povlacenja srpske vojske i policije sa Kosova. Poenta je u odgovornosti za zlocine. Za sve zlocine nad Albancima tokom 90-tih je odgovorna drzava Srbija a posle Juna 1999 UNMIK sve do 17 Februara 2008. Podsecam da posle Juna 1999 bilo dosta ubijenih Albanaca od strane Srba posebno u severnom delu Kosova, plackanje i spaljenje njihove imovine i td. Od 17 Februara 2008 odgovornost preuzima drzava Kosovo tamo gde ima kontrolu. Za zlocine nad Srbima 90-tih su odgovorni pojedinci a ako se radi o vojnoj formaciji onda i komandni lanac sve do 10 Juna 1999. Posle toga odgovornost preuzima KFOR i UNMIK posto su oni imali potpun kontrolu na Kosovo i normalno sami izvrsioci zlocina. Zato kazem da situacija na Kosovo po ovom pitanju je veoma kompleksna u odnosu na Srbiju.

Edited by Anduril, 17 August 2009 - 16:08.


#2 fahox

fahox
  • Members
  • 3,634 posts

Posted 14 August 2009 - 08:46

Ispade, da su na Kosovu, jedini nevini,
srpski civili i
OVK.

A, što se tiče osvete za zapaljenu džamiju,
Isto tako se može reći da je ubistvo albanskih civila u Lapušniku, bila osveta za ubijene policajce.
Itd., itd.........


U moje naselje u Prizrenu se dosta prica kako neki Albanci koji su vidjeni cesto i sa komadirima SUP Prizren poput Milosa Scekica bili medju najaktivnijim u spaljivanju srpskih kuca. Hteli su da pokazu "patriotizam". Nije da ovde neko brani i stvarne pripadnike OVK ili negira neki njihov zlocin ali prvo morajau da se identifikuju pojedinci koji su cinili zlocine pa tek onda njihova pripadnost OVK-u, neke druge jedinice ili civila obucenog vojnom uniformom. Nemoj da pricamo iz danasnje perspektive o situaciji u 1999. Da te podsecam da u to vreme je stradalo vise stotina ljudi godisnje (raznih etnickih pripadnosti) jer u posleratnom stanju vlada haos i za to smo svedoci. Ima cak i ubistava poznatih javnih lica kao Djemalj Mustafa, Tahir Zemaj, Smajl Hajdaraj i mnogo drugih za koje se nista ne zna odnosno ne znaju se izvrsioci.

#3 perkos

perkos
  • Members
  • 26,798 posts

Posted 14 August 2009 - 19:31

U moje naselje u Prizrenu se dosta prica kako neki Albanci koji su vidjeni cesto i sa komadirima SUP Prizren poput Milosa Scekica bili medju najaktivnijim u spaljivanju srpskih kuca. Hteli su da pokazu "patriotizam". Nije da ovde neko brani i stvarne pripadnike OVK ili negira neki njihov zlocin ali prvo morajau da se identifikuju pojedinci koji su cinili zlocine pa tek onda njihova pripadnost OVK-u, neke druge jedinice ili civila obucenog vojnom uniformom.


Bio je ovde jedan takav samosto je iz Pristine a poznat je kao majstor za pice kojima je obsluzivao pripadnike MUP-a posle da bi se dokazao postao opasniji od svih komandanata UQK zajedno.
Jos samo da te podesetim da je u delu Pristine u kojem sam ja ziveo zauzimanje srpkih stanova i kuca islo sistematski iz jednog centra tj.u prodavnici izvesnog Envera Musice bili su neki pripadnici UQK sa natipsom na rukama "PU"valjda kao vojna policija i par nekih civila koji su upucivali novopridosle "stanovnike"Pristine u koju zgradu i u koji stan da se "usele"
milom ili silom u zavisnosti od situacije...

#4 maara

maara
  • Members
  • 1,465 posts

Posted 14 August 2009 - 19:42

"PU"

Policia Ushtarake

A, što se tiče isterivanja Srba iz stanova, Policia Ushtarake je izbacila moju majku iz stana, i, uselila svoga pripadnika Ali Grajcevcija, iz sela Ade.
Mesto dešavanja,
Bregu i diellit.

#5 TonyBall

TonyBall
  • Members
  • 2,278 posts

Posted 14 August 2009 - 21:10

Policia Ushtarake

A, što se tiče isterivanja Srba iz stanova, Policia Ushtarake je izbacila moju majku iz stana, i, uselila svoga pripadnika Ali Grajcevcija, iz sela Ade.
Mesto dešavanja,
Bregu i diellit.

Ne postoji Albanac na ovom forumu koji ne priznaje da je bilo izbacivanja Srba sa stanova 99-te godine i koji se od takvih prljavih radnji ne distancira. Kome se ti zapravo obracas? Ah da zaboravih. Ti to instinktivno :ph34r: po obicaju. Da te samo podsetim da ne postoji nijedan slucaj otimanja stana a da nije resen od KPA. Slobodno pitaj majku.

#6 maara

maara
  • Members
  • 1,465 posts

Posted 14 August 2009 - 21:26

a da nije resen od KPA.


Već sam pisao o tome,
Teroristi je plaćeno 10000 DM, da izađe iz stana.
Bolje i to, nego da zapale stan, kao što su učinili mom kumu, pa je prodao stan za siću.

#7 perkos

perkos
  • Members
  • 26,798 posts

Posted 14 August 2009 - 21:27

Ne postoji Albanac na ovom forumu koji ne priznaje da je bilo izbacivanja Srba sa stanova 99-te godine i koji se od takvih prljavih radnji ne distancira. Kome se ti zapravo obracas? Ah da zaboravih. Ti to instinktivno :ph34r: po obicaju. Da te samo podsetim da ne postoji nijedan slucaj otimanja stana a da nije resen od KPA. Slobodno pitaj majku.


siguran si da bas nema ni jedan neresen slucaj?
obracamo se onima koji tvrde da su Srbi sami napustili iz cefa Pristinu na primer

#8 Unbeliever

Unbeliever
  • Members
  • 8,920 posts

Posted 14 August 2009 - 21:33

Teroristi


kriminalci, ne teroristi. terorizam je pojam koji nema veze s uzurpiranjem jednog stana. a zao mi je sto se to dogodilo. posle rata je bilo svega i svacega loseg i nastradali su mahom oni koji nisu bili podobni novim "herojima" koji jos asfalt nisu videli ali su bili pametni da iskoriste ime UCK (bilo da su bili vojnici UCK, ili samo kriminalci koji su ta doba upotrebili). znam da sam ja proteran iz stana a moji roditelji posle nedelju dana, oko 30og marta, takodje proterani iz stana u Kacallar mahalli (Bllokat). kada smo dosli nasli smo samo izbijen frizider i jednog seljaka koji je pokusavao da prodaje nas stan ("njegov" stan) za 30,000DM.

Edited by Unbeliever, 14 August 2009 - 21:33.


#9 perkos

perkos
  • Members
  • 26,798 posts

Posted 14 August 2009 - 21:38

kriminalci, ne teroristi. terorizam je pojam koji nema veze s uzurpiranjem jednog stana. a zao mi je sto se to dogodilo. posle rata je bilo svega i svacega loseg i nastradali su mahom oni koji nisu bili podobni novim "herojima" koji jos asfalt nisu videli ali su bili pametni da iskoriste ime UCK (bilo da su bili vojnici UCK, ili samo kriminalci koji su ta doba upotrebili). znam da sam ja proteran iz stana a moji roditelji posle nedelju dana, oko 30og marta, takodje proterani iz stana u Kacallar mahalli (Bllokat). kada smo dosli nasli smo samo izbijen frizider i jednog seljaka koji je pokusavao da prodaje nas stan ("njegov" stan) za 30,000DM.


i ja imam slicno iskustvo,kad su moje komsije Albanci dosli iz Crne gore pocetkom jula'99 "uzurpator"mog stana usao i u njihov stan i pokupio garderobu od istih,kasnije im trazio lovu da im vrati stvari.
Sta mislis Unbi koliko je stanova i kuca "okupirano"u Pristini posle ulaska KFOR-a?

#10 Unbeliever

Unbeliever
  • Members
  • 8,920 posts

Posted 14 August 2009 - 21:43

i ja imam slicno iskustvo,kad su moje komsije Albanci dosli iz Crne gore pocetkom jula'99 "uzurpator"mog stana usao i u njihov stan i pokupio garderobu od istih,kasnije im trazio lovu da im vrati stvari.
Sta mislis Unbi koliko je stanova i kuca "okupirano"u Pristini posle ulaska KFOR-a?


barem stotinak, ako ne i hiljadu. KFOR tada nije imao pojma sta se dogadjalo, i ionako su imali vecih problema nego cuvati stanove od uzurpatora. ruzno je sta se dogodilo i drago mi je da je KPA barem delimicno to vratila svojim vlasnicima. sada na Bllokat na primer, osim 3-4 starih pristevaca, ja vise nikog ne poznajem. sve neki bizMismeni, neki seljaci ali i poneki gjakovar medju njima. moje komsije, srbi, jos uvek tu zive i vidim ih ponekad (ja tamo vise ne zivim, ali je stan jos nas) i srecom niko njih nije dirao.

#11 perkos

perkos
  • Members
  • 26,798 posts

Posted 14 August 2009 - 21:49

barem stotinak, ako ne i hiljadu. KFOR tada nije imao pojma sta se dogadjalo, i ionako su imali vecih problema nego cuvati stanove od uzurpatora. ruzno je sta se dogodilo i drago mi je da je KPA barem delimicno to vratila svojim vlasnicima. sada na Bllokat na primer, osim 3-4 starih pristevaca, ja vise nikog ne poznajem. sve neki bizMismeni, neki seljaci ali i poneki gjakovar medju njima. moje komsije, srbi, jos uvek tu zive i vidim ih ponekad (ja tamo vise ne zivim, ali je stan jos nas) i srecom niko njih nije dirao.


da,da stotinjak :ph34r:

KFOr je odlicno znao sta se dogadja a u mnogim slucajevima je pomagao pri izbacivanju Srba iz njihovih kuca i stanova
posalji mi na PM koji to Srbi zive jos u Kacallaru,ja koliko znam Srba ima samo u "crkvenoj mali"tj.u ulici iznad crkve

#12 Unbeliever

Unbeliever
  • Members
  • 8,920 posts

Posted 14 August 2009 - 21:56

da,da stotinjak :ph34r:

KFOr je odlicno znao sta se dogadja a u mnogim slucajevima je pomagao pri izbacivanju Srba iz njihovih kuca i stanova
posalji mi na PM koji to Srbi zive jos u Kacallaru,ja koliko znam Srba ima samo u "crkvenoj mali"tj.u ulici iznad crkve


pa nemam neku evidenciju o tome, stvarno. ja sam moj slucaj resio lopatom na tog seljaka i vise mu lice nisam vidio tako da se nisam bavio s KPA i sta jos. oko srba koji zive tu, to je relativno mlada porodica i zena radi u nekoj kancelariji srbije u gracanici. znam da je posle rata pomogla nekolicini iz mahalle da dobiju pasos brzom procedurom. muz joj ne radi i bavi se decom. zive kod obdanista i muz je pomalo "copav" (ne znam da li se tako kaze topal, niti znam da li je OK to reci ili je uvredljivo).

#13 perkos

perkos
  • Members
  • 26,798 posts

Posted 14 August 2009 - 21:59

pa nemam neku evidenciju o tome, stvarno. ja sam moj slucaj resio lopatom na tog seljaka i vise mu lice nisam vidio tako da se nisam bavio s KPA i sta jos. oko srba koji zive tu, to je relativno mlada porodica i zena radi u nekoj kancelariji srbije u gracanici. znam da je posle rata pomogla nekolicini iz mahalle da dobiju pasos brzom procedurom. muz joj ne radi i bavi se decom. zive kod obdanista i muz je pomalo "copav" (ne znam da li se tako kaze topal, niti znam da li je OK to reci ili je uvredljivo).


tako se kaze ali brisi jer sad ovde azi zakon o diskriminaciji moze neko da tuzi forum :ph34r:
hteo sam i ja lopatu da dignem ali ovih "gostiju"bilo mnogo,u svih sest srpskih stanova u ulazu dosli pripadnici iste porodice,celo pleme...

#14 PRESHEVARI

PRESHEVARI
  • Members
  • 6,122 posts

Posted 17 August 2009 - 15:21

i ja imam slicno iskustvo,kad su moje komsije Albanci dosli iz Crne gore pocetkom jula'99 "uzurpator"mog stana usao i u njihov stan i pokupio garderobu od istih,kasnije im trazio lovu da im vrati stvari.
Sta mislis Unbi koliko je stanova i kuca "okupirano"u Pristini posle ulaska KFOR-a?


Puno je bilo i ljudi koji su ushli u stanove(napushtene) jer nisu imali gde da se sklone posle povratka..na primer u Kosovo Polje nije bila skoro nijedna albanska kuca koja je prezhivela bombardovanje :ph34r:
Pisao sam i ranije..i moja je porodica zauzela neki mali stan u Suncevi Breg i napustila je onog trenutka kada su im izgradili jednu shupu u Kosovo polje.
Ocesh li i moju porodicu nazvati okupatorima i kriminalcima?

#15 maara

maara
  • Members
  • 1,465 posts

Posted 17 August 2009 - 15:40

zauzela neki mali stan



USTAV SAVEZNE REPUBLIKE JUGOSLAVIJE


Član 31

Stan je nepovrediv.

Saveznim zakonom se može propisati da službeno lice na osnovu odluke suda, sme ući u stan ili druge prostorije protiv volje njegovog držaoca i u njima vršiti pretres.
Pretres se vrši u prisustvu dva svedoka.
Službeno lice sme ući u tuđi stan ili druge prostorije i bez odluke suda i vršiti pretres bez prisustva svedoka ako je to neophodno radi neposrednog hvatanja učinioca krivičnog dela ili radi spasavanja ljudi i imovine, na način predviđen saveznim zakonom.