Jump to content


Photo
- - - - -

Montirana istina


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
35 replies to this topic

#1 krander

krander
  • Members
  • 98 posts

Posted 11 August 2009 - 22:05

Gledao sam delove filma. Kao da su me isamarali. Mi smo ludi ili nam je dusa negde daleko .

#2 Ointagru Unartan

Ointagru Unartan
  • Members
  • 2,583 posts

Posted 11 August 2009 - 22:12

Gledao sam delove filma. Kao da su me isamarali. Mi smo ludi ili nam je dusa negde daleko .

Kog filma?

#3 misko1

misko1
  • Banned
  • 2,099 posts

Posted 11 August 2009 - 22:16

Ice Age 3

#4 krander

krander
  • Members
  • 98 posts

Posted 11 August 2009 - 22:30

Da Ice age
Ma ovaj na b92 veceras

#5 Ointagru Unartan

Ointagru Unartan
  • Members
  • 2,583 posts

Posted 11 August 2009 - 22:40

Da Ice age
Ma ovaj na b92 veceras

Moze malo objasnjenje za nas koji nemamo B92?

#6 krander

krander
  • Members
  • 98 posts

Posted 11 August 2009 - 22:46

U filmu Irak. Otkacis, silujes, ubijes. Dusu vise nemas.
Malice vuce na devedesete.
Moj deo price je otkacis.
A sunca ti, gde to nemas 92?

#7 mlatko

mlatko
  • Members
  • 1,159 posts

Posted 11 August 2009 - 22:49

Redacted, Brian de Palma

Na B92?
Ovo je iznenađenje...

Youtube Video ->Original Video

Oficijalni sajt

#8 Ointagru Unartan

Ointagru Unartan
  • Members
  • 2,583 posts

Posted 11 August 2009 - 22:53

A sunca ti, gde to nemas 92?

Luksemburg.

#9 krander

krander
  • Members
  • 98 posts

Posted 11 August 2009 - 22:53

Nisam u toku.
Da li je neka guzva oko tog filma?

#10 maara

maara
  • Members
  • 1,465 posts

Posted 11 August 2009 - 22:54

Moze malo objasnjenje za nas koji nemamo B92?


REDACTED Kompletan film na Google videos.

Film Redacted Brajana de Palme.
Istinita priča o brutalnom zločinu ali i tome kako je prikrivan i kako istina postaje prva žrtva svakog ratnog sukoba.

Film, u režiji Brajana De Palme, o grupi američkih vojnika, koja je u iračkom gradiću Mahmudijanu silovala i ubila 14-godišnju devojčicu, a potom pobila i sve članove njene porodice i zapalila njihovu kuću kako bi prikrila zločin.

Da bi naglasio autentičnost priče, De Palma koristi mnogo fiktivnih dokumentarnih snimaka, isečeka iz novina i klipova sa ju tjuba.

Film je nagrađen ‘Srebrnim lavom’ za režiju na filmskom festivalu u Veneciji 2007, ali je imao puno problema tokom distribucije u Americi.

Producentska kuća Magnolija cenzurisala je fotografije stvarnih žrtava rata,koje se prikazuju na kraju filma.

- Ironija u svemu tome je činjenica da svi u Iraku imaju digitalne fotoaparate i pristup internetu, a opet niko od nas nikada ne viđa te slike – rekao je De Palma i zapitao se zašto su takvi prizori cenzurirani i zašto je, na kraju, njegov film cenzuriran.

Predstavnici ‘Magnolije’ tvrdili su da nije bilo moguće legalno prikazivati te slike, dok je vlasnik kompanije ‘Mark Kjuban’ istakao da i on sam te slike smatra problematičnima.

Film ‘Montirana istina’ uneo je i veliki razdor među filmske kritičare.Dok neki kao Rodžer Ibert, hvale rediteljevu hrabrost i neophodnost suočavanja društva sa tako brutalnim zločinima, desno orijentisani mediji,kao Fox News npr, nazivali su ga ‘radikalnim’ i ekstremno levičarskim, a Bil O'Rajli je čak izjavio da je De Palma 'istinski zločinac u zemlji'.

Redacted, 2007.
Žanr: ratna drama
http://www.imdb.com/title/tt0937237/

Uloge: Patrik Kerol, Rob Daveni, Sara Alu; Režija: Brajan De Palma

#11 krander

krander
  • Members
  • 98 posts

Posted 11 August 2009 - 22:55

Luksemburg.



Pozdrav
Izvini.

#12 misko1

misko1
  • Banned
  • 2,099 posts

Posted 11 August 2009 - 22:56

ja ne znam sta posle da radim sa tim sto sam video.

te filmadzije se bore protiv rata vec 100 godina, od Carli Caplina, pa opet nista...

Edited by misko1, 11 August 2009 - 23:00.


#13 krander

krander
  • Members
  • 98 posts

Posted 11 August 2009 - 23:01

ma to ne treba ni gledati.

ja ne znam sta posle da radim sa tim sto sam video.


Da znas sta se desava prijatelju.
Oni delovi sto sam gledao flashback na devedesete.

#14 Ointagru Unartan

Ointagru Unartan
  • Members
  • 2,583 posts

Posted 11 August 2009 - 23:02

REDACTED Kompletan film na Google videos.

Film Redacted Brajana de Palme.
Istinita priča o brutalnom zločinu ali i tome kako je prikrivan i kako istina postaje prva žrtva svakog ratnog sukoba.

Film, u režiji Brajana De Palme, o grupi američkih vojnika, koja je u iračkom gradiću Mahmudijanu silovala i ubila 14-godišnju devojčicu, a potom pobila i sve članove njene porodice i zapalila njihovu kuću kako bi prikrila zločin.

Da bi naglasio autentičnost priče, De Palma koristi mnogo fiktivnih dokumentarnih snimaka, isečeka iz novina i klipova sa ju tjuba.

Film je nagrađen ‘Srebrnim lavom’ za režiju na filmskom festivalu u Veneciji 2007, ali je imao puno problema tokom distribucije u Americi.

Producentska kuća Magnolija cenzurisala je fotografije stvarnih žrtava rata,koje se prikazuju na kraju filma.

- Ironija u svemu tome je činjenica da svi u Iraku imaju digitalne fotoaparate i pristup internetu, a opet niko od nas nikada ne viđa te slike – rekao je De Palma i zapitao se zašto su takvi prizori cenzurirani i zašto je, na kraju, njegov film cenzuriran.

Predstavnici ‘Magnolije’ tvrdili su da nije bilo moguće legalno prikazivati te slike, dok je vlasnik kompanije ‘Mark Kjuban’ istakao da i on sam te slike smatra problematičnima.

Film ‘Montirana istina’ uneo je i veliki razdor među filmske kritičare.Dok neki kao Rodžer Ibert, hvale rediteljevu hrabrost i neophodnost suočavanja društva sa tako brutalnim zločinima, desno orijentisani mediji,kao Fox News npr, nazivali su ga ‘radikalnim’ i ekstremno levičarskim, a Bil O'Rajli je čak izjavio da je De Palma 'istinski zločinac u zemlji'.

Redacted, 2007.
Žanr: ratna drama
http://www.imdb.com/title/tt0937237/

Uloge: Patrik Kerol, Rob Daveni, Sara Alu; Režija: Brajan De Palma

Au, a taman sam se zapitao da li je moguce skinuti ga odnekud jer me je onaj trejler bas zaintrigirao. Veliko hvala :ph34r:

Pozdrav
Izvini.

Nema problema. Odoh da da odgledam pa cemo razmeniti utiske.

#15 krander

krander
  • Members
  • 98 posts

Posted 11 August 2009 - 23:04

ja ne znam sta posle da radim sa tim sto sam video.

te filmadzije se bore protiv rata vec 100 godina, od Carli Caplina, pa opet nista...



Ispricaj svojoj deci, ali mnogo, mnogo puta.
Treba ostati normalan.
Idem da zapalim.