Jump to content


Photo

Tajna Žute Kuće


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
502 replies to this topic

#46 Pristevac

Pristevac
  • Members
  • 11,229 posts

Posted 09 March 2009 - 15:37

Pa i Albanci su valjda pronasli neku takvu "zutu kucu" u kojoj su vadjeni organi Albanaca koji su oteti od strane MUP-a i Vojske Srbije tokom 1999. Navodno to se radilo u Makedoniji od strane ruskih lekara a organi su zatim transportovani do Rusije gde su presadjivani kod pacijenata. Tako bar pise jedan list na Albanskom u Skoplje - list Lajmi.


http://www.lajmpress...faqlajm&id=4638

#47 steins

steins
  • Members
  • 7,357 posts

Posted 09 March 2009 - 15:38

evo sad je jasno zašto su albanci TO radili:
članak

:ph34r:



ma ja sam odma` znao.....nisu albanci maznjavali organe srbima nego obrnuto....a karla pod garant ustvari mislila na onu zutu kucu na kraj sela, pored lajkovca, nego srbovi pogresno preveli (namerno) ..a mozda i redigovali tekst....sve u cilju velikosrBskog projekta.....

cek, ako sam ja dobro shvatio, albanci zrtve, srbi otimali, rusi vadili, makedonci davali logistiku, ???? transportovao...........a de su tu grci,....i crnogorci....nemoguce da i oni nisu umesani.....imaju i oni albanske manjine?

:)

PS e da, a bugari, a rumuni? ni madzari mi nisu cisti u svemu tome....omg,..........omfg.............

Edited by steins, 09 March 2009 - 15:41.


#48 Pristevac

Pristevac
  • Members
  • 11,229 posts

Posted 09 March 2009 - 15:48

ma ja sam odma` znao.....nisu albanci maznjavali organe srbima nego obrnuto....a karla pod garant ustvari mislila na onu zutu kucu na kraj sela, pored lajkovca, nego srbovi pogresno preveli (namerno) ..a mozda i redigovali tekst....sve u cilju velikosrBskog projekta.....

cek, ako sam ja dobro shvatio, albanci zrtve, srbi otimali, rusi vadili, makedonci davali logistiku, ???? transportovao...........a de su tu grci,....i crnogorci....nemoguce da i oni nisu umesani.....imaju i oni albanske manjine?

:ph34r:

PS e da, a bugari, a rumuni? ni madzari mi nisu cisti u svemu tome....omg,..........omfg.............

Zbaoravio si Grke pa da igranka bute kompletirana

#49 steins

steins
  • Members
  • 7,357 posts

Posted 09 March 2009 - 15:57

Zbaoravio si Grke pa da igranka bute kompletirana


nisam!!!!
Grci ce tek nahebati, zbog onih akcija iz 97e! :ph34r:

#50 steins

steins
  • Members
  • 7,357 posts

Posted 09 March 2009 - 20:23

Bruno malopre pokaza deo dokaza da OVK ipak jeste ubacivana iz severne Albanije.

#51 CowBoy

CowBoy
  • Members
  • 4,206 posts

Posted 09 March 2009 - 20:59

...

Ovo je jednostavno drljavina kao i mnoge druge bombasticne objave.
Te ova mafija, te ona mafija, - i na kraju nista.

Evo sad kao nesto drobe oko "napada na vojnike JNA".

Kako ih samo, djubrove, nije sramota?

...



To je zato sto su besprizorni.

Zaoshinuti,_jashta.

Vodjeni esencijom zla - reklo bi se, Luciferova_zaoshinuta vojska. Jer, drugacije je neobjasnjivo - sem ako OVK zaista nije izvrsila i po koji zlocin (a nije).

Ili jeste?

Bice da nije. A i zasto je to toliko vazno Kiniku i kompaniji - ta cistota NOB-a protiv zle luciferove Srbije?

Valjda zato sto cela konstrukcija pada uz larmu i tresak uvek kada se dokaze suprotno - kada realnost, cinjenice, dokazi izadju na svetlo.

Interesi.

Edited by CowBoy, 09 March 2009 - 20:59.


#52 fahox

fahox
  • Members
  • 3,634 posts

Posted 09 March 2009 - 22:14

Bruno malopre pokaza deo dokaza da OVK ipak jeste ubacivana iz severne Albanije.


A ko to uopste negirao?

#53 odmor

odmor
  • Members
  • 543 posts

Posted 09 March 2009 - 22:21

Vodjeni esencijom zla - reklo bi se, Luciferova_zaoshinuta vojska. Jer, drugacije je neobjasnjivo - sem ako OVK zaista nije izvrsila i po koji zlocin (a nije).

Ili jeste?

Bice da nije. A i zasto je to toliko vazno Kiniku i kompaniji - ta cistota NOB-a protiv zle luciferove Srbije?

Valjda zato sto cela konstrukcija pada uz larmu i tresak uvek kada se dokaze suprotno - kada realnost, cinjenice, dokazi izadju na svetlo.

Interesi.


Pusti bre, nije to lako. Poslednjih 10 godina trubis jednu istu crno belu pricu i onda se pojavi ovako neka svinjarija sa organima koja ukazuje na to da si 10 godina bio naivan. I onda krenes da postujes postove na temu da je to "malo verovatno", postove koji imaju kanibalski prizvuk ozbirom na nedostatak pijeteta prema eventualnim zrtvama. Eto sta su sve ljudi spremni da rade da ne bi ispali glupi.

#54 steins

steins
  • Members
  • 7,357 posts

Posted 09 March 2009 - 22:51

A ko to uopste negirao?


a nije niko negirao da je albanija umesana u sukobe na kosovu?

#55 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 09 March 2009 - 23:33

...

Bruno malopre pokaza deo dokaza da OVK ipak jeste ubacivana iz severne Albanije.



Nije valjda?
A gde su "grcki dobrovoljci" i "grcka zastava" na srBskom frontu?

Trebao bi da pokaze nalepljene oglase, obavestenja za "ruske / kozacke dobrovoljce" na Zeleznickoj stanici u Bgd. (telefon, autobuska linija, odrediste - Bubanj Potok), koje nisam mogao da slikam (a imao sam fotoaparat) jer mi se neki pandur uneo u lice, hvatao za ruke - pa sam se odbranio nekom "radionskom propusnicom" i ... sa 10 DM.

Nije problem u tome sto "Bruno, kao drzavni sluzbenik" nesto glavinja kroz poprilicni trnjak Ex-Yu konflikta.
Problem je u tome sto, izgleda, pokazuje neku povrsnost, ne_shvatanje elementarnih cinjenica.

Onaj ko zapocne rat, - mora da prihvati i posledice. Ma koliko bile uzasne.
I iz toga gradi neki civilizacijski / pravni stav.

Citav ovaj Ex-Yu issue bi trebao da bude zestoka opomena onima koji umisljaju da bi nekim marifetlucima mogli da nabace jos nesto tezine na sopstveni naZiJonski tas.
Pa nije tako, - ima da plate punu cenu.

Pre svega - "drzava / drzavinski issue" ce odgovarati.
Ako ne pred Medjunarodnim sudom, onda istorijski, - pred sopstvenom javnoscu.
Kad tad.

Btw.
Gledajuci neke slike; "blister" pakovanja tableta, nekih jadnih spriceva, nekih lekova iz apoteke, - samo sam mogao pomisliti da je to "rekonstrukcija".

Ovde, na 4umchetu ima nikova koji su medicinski obrazovani.
I zato, tvrditi - da je u nekim apsolutno nehigijenskim uslovima "zute kuce" moguce bez svih apsolutno komplikovanih i visoko_tehnoloskih_profesionalnih uslova - nekome "odvaditi organ", a da od toga neko drugi ima korist - vise je nego jadno / upitno.

Mnogi se (matoriji likovi) secaju fotki iz Vojnog muzeja, partizanskih operacija u poljskim / prirucnim uslovima.
Vojna / poljska hirurgija je jedno, ali "uzimanje organa", sofisticirane operacije uz sve neophodne / obavezne zahteve - je nesto sasvim drugo.

No, kada se pogleda tok Haskih procesa, jedna apsolutno negativna tendencija sprocut srBskog issua, optuzbe za genocid, izmestanje stotine hiljada stanovnika Kosova, sveobuhvatnih osuda, pa i ono sto pisu BH Dani oko mogucnosti revizije procesa sprocut Srbije (Ex-SRJ) - bice da je citava prica oko "zutih kuca" samo pokusaj minimizacije "stete".

Pre svega, - hashko pravosudje nema nikakve ingerencije nad Albanijom / teritorijom Albanije.
Kao sto srpsko pravosudje nema nikakve ingerencije nad Kosovom.

No srpsko pravosudje ima ingerencije nad srpskim vojnim / policijskim / paravojnim / dobrovoljackom jedinicama koje su divljale na Kosovu.
Neka se posvete njima.

Nema potrebe da Photoshop-om boje u "zuto / belo" kuce na severu Albanije.
Neka istrazuju zgrade po Srbiji.

Od obicne policijske stanice u nekom kosovskom selu, pa do vladinih zgrada u Beogradu.

...

#56 PRESHEVARI

PRESHEVARI
  • Members
  • 6,122 posts

Posted 09 March 2009 - 23:34

a nije niko negirao da je albanija umesana u sukobe na kosovu?


Nije samo Albanija..vec sve drzhave koje okruzhuju Srbiju su umeshane u sukobe na Kosovu plus i poneka koja se ne granici sa Srbijom..mislim niko to ne spori..
Tužilaštvo ima nove dokaze o napadu OVK na graničare VJ
Ova vest pokazuje koliko je srpska strana(vladajuca)desperate u nameri da ni od cega stvori neshto..mislim OVK je priznata kao legalna vojna organizacija od svih medjunarodnih faktora ..mislim isto kao i Armija BiH ili kao Hrvatska vojska tada..i zaista mi nije jasno shta se ovime zheli postici..ako neko zna bicu mu zahvalan na objashnjenju.

#57 fahox

fahox
  • Members
  • 3,634 posts

Posted 10 March 2009 - 00:03

a nije niko negirao da je albanija umesana u sukobe na kosovu?


steins, ti si rekao "Bruno malopre pokaza deo dokaza da OVK ipak jeste ubacivana iz severne Albanije."

Ovo boldovano niko ama bas niko nije nikada negirao. OVK ne samo sto je ubacivana iz severne Albanije vec tamo je vrsila obuku i opremila se naoruzanjem koja je pre toga opljackana po vojnim magacinama od mestana tokom nemira u Albaniji 1997-te. Ovo sto Bruno kaze jeste zapravo otkrivanje tople vode i nista drugo. Inace do sada ono sto Bruno izjavio nije nista vise ubedljivo dokazima od onoga sto je bilo napisano u taj Albanski list Lajmi u Skoplje o slucaju otetih Albanca kojima se navodno vadjeni organi od strane ruskih lekara.

Btw nisam video da se komentarise taj slucaj u VMA gde nekim pacijentima nedostaje bubreg posle nekih operacija a da ti pacijenti nista ne znaju o tome.

#58 steins

steins
  • Members
  • 7,357 posts

Posted 10 March 2009 - 01:33

eh kinice kinice ko te ne zna.....
boga pitaj di su dobrovoljci, oni mogu da budu bilo gde zato se i zovu dobrovoljci, znas.....nako.....
A za te oglase, pa kako ce muceni bruno da ih slika, kad je i tebi zadrhtala rabrost, iako si stari osvedoceni borac za elemntarnu pravdu, od pandurskog pendreka pa si cak i lovu na sunce sevnuo sam da ne pogines kojim cudom za "nasu stvar"
deder sad mi pojasni, al onako kinicki, kako to jedino srbi vodise ratove za naZijonalno sirenje, i izgubise, a nastase sve redom nacionalne drzave ( Hrvatska, Kosovo) ili neke smutne kreature za koje ne mozes cak reci ni da su banana drzave opet prisivene po nacionalnim savovima ( BiH pa i CG )

A ti si bio u "zutoj kuci" tamo s pocetka 2000. da znas da su nehigijenski uslovi? Bio clan nekakve delegacije koja je obisla sva 4 mesta za koja postoje osnovane sumnje da su bile "improvizovane" klinike tamo 99te da vidis svojim ocima kako nema uslova. Da nisi mozda, u svojoj Aleksandrijskoj biblioteci, onako s reda naucio i osnove hirurgije pa znas kako se bubrezi vade? Il si na precac, onako iz hobija, zavrsio farmaciju pa se i u lekove razumes? Cenim da nisi,.....zato ne kenjaj ........
I zaista, nek se pogleda tok haskih procesa,...od svih igraca su uspeli da osude jedino onog zombiranog sainovica kome ni zena nije verovala da je premijer, il sta vec.....svi ostali, il su oslobodjeni, il su pomrli, il ce biti oslobodjeni...uspeli su jedino po nekakvoj komandnoj odgovornosti ( po onoj istoj po kojoj su oslobodili Haradinaja, tacija i ine ) osude neke blazenopocivse generale i brkate majore....budalastine....svaki proces koji je iole mogao da dovede do slike o el grande srpskom planu da zavlada balkanom je prdnuo u cabar ( jo po budalastina sa sudjenja SMa, ili bilo koji expert sa vojinog sudjenja su dovoljno eklatantni primer ) ...i sta sad, svi politicki lideri NISU osudjeni za zlocinacki poduhvat, al ce zato drzava kao entitet biti osudjena,......sto posto........
Sa druge strane, preko noci svi oni koji su bili izrazito antisrbski raspolozeni ( Amanpur, del ponte, onaj finski patolog) postase jopet volsebno, velikosrbski branitelji, i beogradske ulizice....vidim i ovaj barajbar, polako pocinje da lici na srBova....
ma sve u fotosopu, i one posecene glave, i bojene kuce i trista svasta.....ccccc.......

ajde sikter u onu tvoju biblioteku da jos malo citas i evociras vojnicke uspomene, cini mi se da ipak nisi dovoljno procitao,.....i kad si tamo, lamentiraj malo na ovome, kako je moguce da niko do sada nije uspeo da napravi jasan presek stanja na balkanu, kad je sve vec bilo i jeste tako kristalno jasno. Zasto se sva sudjenja koja dokazuju udruzeni zlocinacki poduhvat pretvaraju u lakrdiju i zasto jos uvek opstaje jedna tako genocidna tvorevina kao republika sumska?

#59 CowBoy

CowBoy
  • Members
  • 4,206 posts

Posted 10 March 2009 - 01:44

softver gresi.

Edited by CowBoy, 10 March 2009 - 01:50.


#60 steins

steins
  • Members
  • 7,357 posts

Posted 10 March 2009 - 01:45

steins, ti si rekao "Bruno malopre pokaza deo dokaza da OVK ipak jeste ubacivana iz severne Albanije."

Ovo boldovano niko ama bas niko nije nikada negirao. OVK ne samo sto je ubacivana iz severne Albanije vec tamo je vrsila obuku i opremila se naoruzanjem koja je pre toga opljackana po vojnim magacinama od mestana tokom nemira u Albaniji 1997-te. Ovo sto Bruno kaze jeste zapravo otkrivanje tople vode i nista drugo. Inace do sada ono sto Bruno izjavio nije nista vise ubedljivo dokazima od onoga sto je bilo napisano u taj Albanski list Lajmi u Skoplje o slucaju otetih Albanca kojima se navodno vadjeni organi od strane ruskih lekara.

Btw nisam video da se komentarise taj slucaj u VMA gde nekim pacijentima nedostaje bubreg posle nekih operacija a da ti pacijenti nista ne znaju o tome.


pa vidis, onda je srbija napravila grubu gresku jer nije primenila mere odmazde prema albaniji a sasvim u duhu svakolikog medjunarodnog prava. .....jbga, to ti je srpski usud,korak napred dva unazad.
Ih bre fadile, bas nista sto je bruno izjavio? Ni svi oni racuni, imena, prezimena, lokacije, zahtevi......? Nista? Nikakvi dokazi? Ni jevandjelja po Krisitjani, Karli? Ni ona mucena finkinja sto zamalo izbeze sigurnu smrt od vokerove olovke? Ni barajbarovo pranje ruku, sad kad je namirisao da se polako dize prasina o "drugoj strani" oslobadjanja kosova?
Pa dobro majku mu, ako je tako, onda je u interesu i albanije i kosova da puste da pretraze sve sto hoce da pretraze, pa kad ne nadju nista, kao sto jelte nece ni naci, onda im se zajedno mozemo rugati i smejati zar ne? Al sve mi se cini da od te istrage nema nista, jer je na prvom mestu albanija opstruise na svakom koraku. E sad, mene jedino zanima zasto? I sve dok se ne dodje do nekog smislenog zasto ostace da cela ova prica smrdi do neba, zar ne?