Jump to content


Photo

Tajna Žute Kuće


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
502 replies to this topic

#31 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 26 February 2009 - 03:03

...

Ovo je jednostavno drljavina kao i mnoge druge bombasticne objave.
Te ova mafija, te ona mafija, - i na kraju nista.

Evo sad kao nesto drobe oko "napada na vojnike JNA".

Kako ih samo, djubrove, nije sramota?

...

#32 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 26 February 2009 - 12:52

Uvezati sve elemente koji su neophodni za presadjivanje organa nije uopste jednostavno; kad bi to bio laksi posao, imali bismo masovno kidnapovanje ljudi sirom sveta radi uzimanja organa za presadjivanje.

#33 fahox

fahox
  • Members
  • 3,634 posts

Posted 26 February 2009 - 13:20

Uvezati sve elemente koji su neophodni za presadjivanje organa nije uopste jednostavno; kad bi to bio laksi posao, imali bismo masovno kidnapovanje ljudi sirom sveta radi uzimanja organa za presadjivanje.


Pa ne mora kidnapovanje ljudi zbog presadjivanja organa. Gledao sam dokumentarac pre godinu dana i video kako u Indiji recimo ljudi prodaju svoj bubreg zamisli samo za nekoliko stotina dolara a neko mozda za hiljadu dolara. Izgleda da taj posao tamo je polulegalan. Ista situacija je i u nekim ostalim zemljama gde ima siromasnih ljudi i gde zakon nije najaca strana kao u Brazilu recimo gde valjda cena bubrega je bila nesto malo veca nego u Indiji. Pa kada ljudi mogu da kupuju organe za tu malu sumu novca zbeg cega onda bi rizikovali kidnapovati ljude ili cak ubiti zbog jednog bubrega i rizikovati dozivotnu robiju kada vec imaju druge mnogo profitabilnije metode a istovremeno mnogo manje rizicne?
Pretpostavlja se da su organi vadjeni od Srba u severnoj Albaniji pa onda preko aerodorma Rinas u Tirani transportovani prema zapadnim zemljama. I mogli ti ljudi da krijumcare vise od 300 bubrega a da ih niko nije primetio kao da se radi o necemu sto je neividljivo a zna se da ti bubrezi moraju da se transportuju u specijalnoj opermi koja odrzva temperaturu i td.

Edit: Evo reportaze iz NYT koji istrazuje ovaj fenomen u Indiji:
http://www.nytimes.c...a/30kidney.html

Edited by fahox, 26 February 2009 - 13:37.


#34 serb_pagan

serb_pagan
  • Banned
  • 924 posts

Posted 26 February 2009 - 20:58

ne mogu da verujem da ste toliko skloni da verujete pricama albanskih terorista, vise nego kompetentnom pravniku kakav je bruno vekaric, koji je do sada izneo vise argumentovanih optuznica i to u jako slozenim predmetima..jeste, evo sad bas mislim kako neki vladani i slicni sa foruma b92 mogu da objasne brunu i ekipi vrsnih pravnika iz specijalnog suda sta je sve potrebno za transplantaciju organa...
i ne zaboravite da je prva vadjenje organa kidnapovanih srba sa kosova pomenula vasha miljenica karla del ponte u svojoj knjizi "lov"...pa kako to karla lupa gluposti kad je rec o srpskim zrtvama, a uvek je u pravu kada je rec o zlocinima koje su srbi pocinili? ja sam ubedjen da ste vi zluradi jer smatrate da su kidnapovani srbi to i zasluzili, zato sto pripadaju "zlocinackom" narodu..

Edited by serb_pagan, 26 February 2009 - 20:59.


#35 fahox

fahox
  • Members
  • 3,634 posts

Posted 26 February 2009 - 22:10

ne mogu da verujem da ste toliko skloni da verujete pricama albanskih terorista, vise nego kompetentnom pravniku kakav je bruno vekaric, koji je do sada izneo vise argumentovanih optuznica i to u jako slozenim predmetima..jeste, evo sad bas mislim kako neki vladani i slicni sa foruma b92 mogu da objasne brunu i ekipi vrsnih pravnika iz specijalnog suda sta je sve potrebno za transplantaciju organa...
i ne zaboravite da je prva vadjenje organa kidnapovanih srba sa kosova pomenula vasha miljenica karla del ponte u svojoj knjizi "lov"...pa kako to karla lupa gluposti kad je rec o srpskim zrtvama, a uvek je u pravu kada je rec o zlocinima koje su srbi pocinili? ja sam ubedjen da ste vi zluradi jer smatrate da su kidnapovani srbi to i zasluzili, zato sto pripadaju "zlocinackom" narodu..


Prvo treba malo da naucis da pricas argumentovano i izbegavas kvalifikacije. Vekaric moze da bude najbolji pravnik u svetu ali s ovim slucajem o trgovini organima otetih Srba je postao previse neozbiljan.
Pa kakav bre argument jeste jedna slika s nekim pripadnicima OVK? Pa takvih slika ima na stotine hiljada.
Kakav argument jeste jedan sprica za injekcije, neka ampula s antiobioticima i slicnih stvari.
A radi se o presadjivanju ljudskih organa tj. veoma kompleksnoj operaciji koja se ne radi u Albaniji jos u danasnje vreme.
Dao sam link iz reportaze NYT u Indiji gde se bubreg prodaje za 1000 dolara a neki cak do 2500. Kriminalci jesu kriminalci ali oni nisu budale. Oni sve racunaju a operacija otimanja 300 ljudi na Kosovo pa onda prebacivanje u Albaniji, specijalni hirurzi i sva ta kompleksna logistika ne vredi tih para kada bi mogli na skoro legalan nacin da kupuje te bubrege bez velikog rizika.
Rekao sam i ranije i moram ponavljati da ja licno ne sumnjam u spremnost i volju zlocinaca da rade i takve monstuozne stvari ali tesko je zamisliti da se sve to moglo biti izvedeno a da ne postoji makar jedan ozbiljan dokaz osim par ampula s antibioticima, i neke slike gde se ne vidi nijedan civil.

#36 donbatan

donbatan
  • Members
  • 1,985 posts

Posted 26 February 2009 - 22:20

Prvo treba malo da naucis da pricas argumentovano i izbegavas kvalifikacije. Vekaric moze da bude najbolji pravnik u svetu ali s ovim slucajem o trgovini organima otetih Srba je postao previse neozbiljan.
Pa kakav bre argument jeste jedna slika s nekim pripadnicima OVK? Pa takvih slika ima na stotine hiljada.
Kakav argument jeste jedan sprica za injekcije, neka ampula s antiobioticima i slicnih stvari.


Да не буде да се све свело на један шприц за инјекције или нека слика са припадницима терористичке организације зване учк.
http://www.b92.net/i...p;nav_id=325673

#37 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 26 February 2009 - 22:30

ne mogu da verujem da ste toliko skloni da verujete pricama albanskih terorista, vise nego kompetentnom pravniku kakav je bruno vekaric, koji je do sada izneo vise argumentovanih optuznica i to u jako slozenim predmetima..jeste, evo sad bas mislim kako neki vladani i slicni sa foruma b92 mogu da objasne brunu i ekipi vrsnih pravnika iz specijalnog suda sta je sve potrebno za transplantaciju organa...
i ne zaboravite da je prva vadjenje organa kidnapovanih srba sa kosova pomenula vasha miljenica karla del ponte u svojoj knjizi "lov"...pa kako to karla lupa gluposti kad je rec o srpskim zrtvama, a uvek je u pravu kada je rec o zlocinima koje su srbi pocinili? ja sam ubedjen da ste vi zluradi jer smatrate da su kidnapovani srbi to i zasluzili, zato sto pripadaju "zlocinackom" narodu..

Ja sam bio sasvim jasan: Ne raspolazem cinjenicama da bilo sta tvrdim, ali, imajuci u vidu kompleksnost cele procedure, sklon sam da ne verujem da je uzimanja organa za transplantaciju bilo. Sasvim je sigurno da se ta vrsta operacija nije mogla obavljati nigde u Evropi.
Tacno je da ima zemalja (Indija, Brazil i jos po neka) gde postoji (ilegalno) trziste ljudskih organa, ali je izvadjeni organ na Prokletijama vrlo tesko zbog daljine dopremiti u zadovoljavajucem stanju u neku od tih zemalja, pa onda jos tamo gubiti sate i sate na tipizaciju tkiva, koja se sigurno nije radila u cukama severne Albanije.
Da li ste svesni da Srbija, sa svom svojom zdravstvenom infrastrukturom, obavlja samo zanemarujuci broj transplantacija.
Celu zapadnu Evropu pokriva Eurotransplant.

#38 No7

No7
  • Members
  • 3,108 posts

Posted 26 February 2009 - 23:07

Poredjenje je potpuno neumesno.
Heroin se moze proizvoditi i u prirucnoj, kuhinjskoj laboratoriji.
Za uzimanje organa potrebna je bolnica sa operacionom salom i obucenim hirurzima, koji bi to radili, ali i vrlo kompetentnim anesteziolozima, koji bi sve do uzimanja organa odrzavali zadovoljavajuci cirkulaciju.
Zatim, treba imati odgovarajuceg donora.
Nikakve transplantacije organa nisu se odvijale u Albaniji.
U iole ozbiljnijim zemljama ne moze se transplantirati organ nejasnog porekla. Dakle, legalno gledano, taj organ je u svetu prakticno neuporediv.
Znam da na Dalekom Istoku i u Indiji postoje bolnice koje ce preci preko ovog legalno - etickog zahvata i transplantirati i organ nejasnog porekla, ali je gotovo nezamislivo sa se organ u kratkom vremenu transportuje sa neke vukojebine na Prokletijama u drugi kraj sveta.
Gde je i ko radio tipizaciju tkiva?
Gde su primaoci?


Primaoci ce se odmah javiti.
Jel si ti cuo za zamrzavanje kao fenomen?
A jel si cuo da je takve koji u takvim uslovima rade bas briga dal ce se poklopiti ili ne? Ako se nekome poklopi dobro ako ne ima drugi da se proba.

#39 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 26 February 2009 - 23:22

Nisam jos nikada cuo za zamrzavanje organa namenjenih transplantaciji - ali, uci covek dok je ziv.
Mogu primaoci da se javljaju, ali gde da budu operisani?
Sta kazes, nije ih briga o tkivnoj podudarnosti?
Ne lupetaj vise, majke ti... :ph34r:

#40 No7

No7
  • Members
  • 3,108 posts

Posted 26 February 2009 - 23:51

Nisam jos nikada cuo za zamrzavanje organa namenjenih transplantaciji - ali, uci covek dok je ziv.
Mogu primaoci da se javljaju, ali gde da budu operisani?
Sta kazes, nije ih briga o tkivnoj podudarnosti?
Ne lupetaj vise, majke ti... :ph34r:


Naravno da ih nije briga oni to odrade i ponude ako se poklopi u redu ako ne nikom nista. Sta gube? Ti opet zivis kao da je to neki legalni posao to je crna berza boli briga takve sta ce se desavati.
I jos otkud neko zna da upravo primaoci nisu dolazili na to mesto da se odradi posao? Vrlo mali broj ljudi u svetu uopste ima priliku da primi organ ako je neko bogat sve ce uraditi za tako nesto i takvom sigurno ne bi bilo tesko da ode i tamo da se to odradi.
Zato nemoj da izbacujes svoje glupave frustracije.

Edited by No7, 27 February 2009 - 00:10.


#41 serb_pagan

serb_pagan
  • Banned
  • 924 posts

Posted 26 February 2009 - 23:57

vrsni i chasni ljudi poput bruna vekarica jednostavno ne sluze kao marionete koje vlast pomera u cilju mobilizacije javnog mnjenja...i sigurno bruno nije pisao optuznicu sa tako smesnim i klimavim dokazima (a tv B 92 snimao spec.emisije o tome, mozda i veran matic ucestvuje u zaveri :ph34r: ) koje bi mogao potkopati tamo neki srbomrzac sa nekakvog internet foruma..to su ozbiljne stvari, i tuzioci specijalnog suda nisu neki diletenti lda bi se sa takvim stvarima zayebavali..

Edited by serb_pagan, 26 February 2009 - 23:58.


#42 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 26 February 2009 - 23:58

...


Aha.

...

#43 dekss

dekss
  • Members
  • 2,131 posts

Posted 09 March 2009 - 11:00

Nove informacije o "žutoj kući"

Edited by dekss, 09 March 2009 - 11:00.


#44 dekss

dekss
  • Members
  • 2,131 posts

Posted 09 March 2009 - 15:23

evo sad je jasno zašto su albanci TO radili:
članak

:ph34r:

#45 fahox

fahox
  • Members
  • 3,634 posts

Posted 09 March 2009 - 15:32

Nove informacije o "žutoj kući"


Pa i Albanci su valjda pronasli neku takvu "zutu kucu" u kojoj su vadjeni organi Albanaca koji su oteti od strane MUP-a i Vojske Srbije tokom 1999. Navodno to se radilo u Makedoniji od strane ruskih lekara a organi su zatim transportovani do Rusije gde su presadjivani kod pacijenata. Tako bar pise jedan list na Albanskom u Skoplje - list Lajmi.