Jump to content

Photo

Tajna Žute Kuće

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
502 replies to this topic

#16 Leon Da Vinci

Leon Da Vinci
  • Members
  • 293 posts

Posted 25 February 2009 - 14:29

Armiji boraca protiv zdravog razuma na ovom forumu, ovo ne igra naročitu ulogu..... Puna su im usta "zločina" i "etničkog čišćenja" itd... Ali samo ako su zločinci Srbi....

AMIN !

Prvo sam postavio sliku ali ..........to su ,,borci za slobodu,, -http://www.savekosovo.org/articleimages/ovk-novosti.jpg

Edited by Leon Da Vinci, 25 February 2009 - 14:34.

#17 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 25 February 2009 - 15:03

Naravno da ne znam cinjenice, ali je cela logistika oko uzimanja organa za transplantaciju, nuzne tipizacije tkiva, pronalazenje primaoca i transport organa toliko slozena da u meni izaziva vrlo ozbiljnu sumnju da se taj zlocin desio.

#18 dekss

dekss
  • Members
  • 2,131 posts

Posted 25 February 2009 - 15:14

Naravno da ne znam cinjenice, ali je cela logistika oko uzimanja organa za transplantaciju, nuzne tipizacije tkiva, pronalazenje primaoca i transport organa toliko slozena da u meni izaziva vrlo ozbiljnu sumnju da se taj zlocin desio.

znaci vekaric se zajebo.

pih, majku mu, gde bas sad da mu se desi :ph34r:

#19 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 25 February 2009 - 15:18

znaci vekaric se zajebo.

pih, majku mu, gde bas sad da mu se desi :ph34r:

Ne dajem zakljucak, nego samo iznosim vrlo ozbiljne sumnje u celu pricu.

#20 dekss

dekss
  • Members
  • 2,131 posts

Posted 25 February 2009 - 15:44

Ne dajem zakljucak, nego samo iznosim vrlo ozbiljne sumnje u celu pricu.

znaci vekaric se vrlo ozbiljno zajeb'o :ph34r:

#21 kapetanm

kapetanm
  • Members
  • 3,153 posts

Posted 25 February 2009 - 18:27

Kad imas pare, vreme, i odsustvo smetnji, briga, spokojnog donora, sve se lako resi

#22 Unbeliever

Unbeliever
  • Members
  • 8,920 posts

Posted 25 February 2009 - 18:37

Pa da ... SrBska zavera!

nek' daju dokaze, pa onda cemo govoriti.

#23 kapetanm

kapetanm
  • Members
  • 3,153 posts

Posted 25 February 2009 - 19:01

Ne brini, do dokaza ce se teze stici, jer su u drugoj drzavi, koja je upletena, i nece omoguciti ovoj drzavi sigurno da ih pribavi. To je vec i trazeno. A kad je pocela prica, zbog te blokade, imali su taman dovoljno vremena da ih uklone. Ostaju svedoci, ali ko ce njima verovati, lokalci nisu ludi da svedoce jer treba i dalje da zive, a gde ces protiv svojih . Srpski svedoci su po definiciji lazovi koji mrze one druge. Tako da nema nista od toga, nece doci CNN

#24 serb_pagan

serb_pagan
  • Banned
  • 924 posts

Posted 25 February 2009 - 21:10

ajd da probamo ovako:
"cela logistika oko pribavljanja heroina, nuzne prerade, pronalazenja korisnika i transporta je toliko slozena da u meni izaziva vrlo ozbiljnu sumnju da se taj zlocin desio"
ako su za albansku mafiju ovakve stvari piece of cake, sta tek onda reci o trgovini organima, u kojoj je zarada mnogo veca, "roba" je manje kabasta a potraznja ogromna...

Edited by serb_pagan, 25 February 2009 - 21:12.

#25 st.anger

st.anger
  • Members
  • 4,198 posts

Posted 25 February 2009 - 22:12

Obratite pažnju ovaj deo koji je zanimljiv po načinu kako je prezentovan od strane Vekarića;

Vekarić;

"Pod dva, da su postojale srpske žrtve na severu Albanije u to vreme i isto tako da su postojali i bolnički centri u kojima su se potencijalno odvijale hirurške intervencije", kaže on.

Mislim da niko ne može pobiti da su na severu Albanije tada postojali bolnički centri, uopšte se ne bi iznenadio i da su angažovali mobilne ekipe za intervencije na terenu - pa pobogu besneo je rat u susednoj državi i reke izbeglica sa Kosova pristizale su na taj teritorij a i sama OVK je tamo zbrinjavala svoje ranjenike

čudna rečenica; "bolnički centri u kojima su se potencijalno odvijale hirurške intervencije",

Zašto se nije izrazio konkretnije ?
Šta mu znači ovo "potencijalno" ?
Mogao je upotrebiti formulaciju "bolnički centri u kojima su se vršile hirurške operacije vađenja organa"
Zašto nije ?
--
Da se ogradim, verovatno su ti nestali ljudi ubijeni i to ne na lep način i treba se dostojanstveno ponašati barem iz obzira prema rodbini tih nestalih lica - mislim da nije dobro ovako uzbunjivati javnost i hraniti medije sa špekulacijama a u stvari ničim konkretnim - dok se ne daju na uvid konkretni dokazi neka ćute i bave se istragom.

Edited by st.anger, 25 February 2009 - 22:13.

#26 Unbeliever

Unbeliever
  • Members
  • 8,920 posts

Posted 25 February 2009 - 22:44

Ne brini, do dokaza ce se teze stici, jer su u drugoj drzavi, koja je upletena, i nece omoguciti ovoj drzavi sigurno da ih pribavi. To je vec i trazeno. A kad je pocela prica, zbog te blokade, imali su taman dovoljno vremena da ih uklone. Ostaju svedoci, ali ko ce njima verovati, lokalci nisu ludi da svedoce jer treba i dalje da zive, a gde ces protiv svojih . Srpski svedoci su po definiciji lazovi koji mrze one druge. Tako da nema nista od toga, nece doci CNN

ZABEPA opet onda. kako se nece stici do dokaza kada ih Vekaric vec ima? make up your mind.

#27 Unbeliever

Unbeliever
  • Members
  • 8,920 posts

Posted 25 February 2009 - 22:47

Da se ogradim, verovatno su ti nestali ljudi ubijeni i to ne na lep način i treba se dostojanstveno ponašati barem iz obzira prema rodbini tih nestalih lica - mislim da nije dobro ovako uzbunjivati javnost i hraniti medije sa špekulacijama a u stvari ničim konkretnim - dok se ne daju na uvid konkretni dokazi neka ćute i bave se istragom.

to kazem i ja. zbog nekih politickih razloga, pale narod na nekakvo vadjenje organa, a dokazi nigde. to je prvo sramno zbog obicnih praznih optuzbi (da podsetimo, do sada nije nam prezentiran nikakav dokaz, pa makar da to bude i nekakav spric), ali i zbog porodica nestalih o kojima se prica. da sam ja clan porodice nestalih, ja bih im mater psuo jer koriste mojeg brata/oca/sestru/majku/itd., za politicke svrhe. nek nabave dokaze, zavrse istragu, pa tek onda nek' govore o tome, u sudu, gde ovo i pripada.

#28 fahox

fahox
  • Members
  • 3,634 posts

Posted 25 February 2009 - 23:07

Obratite pažnju ovaj deo koji je zanimljiv po načinu kako je prezentovan od strane Vekarića;

Vekarić;

Mislim da niko ne može pobiti da su na severu Albanije tada postojali bolnički centri, uopšte se ne bi iznenadio i da su angažovali mobilne ekipe za intervencije na terenu - pa pobogu besneo je rat u susednoj državi i reke izbeglica sa Kosova pristizale su na taj teritorij a i sama OVK je tamo zbrinjavala svoje ranjenike

čudna rečenica; "bolnički centri u kojima su se potencijalno odvijale hirurške intervencije",

Mogao je upotrebiti formulaciju "bolnički centri u kojima su se vršile hirurške operacije vađenja organa"
Zašto nije ?
--

Pa nije ovaj prvi put da se doticni gospodin sluzi ovakvim "dokaznim materijalima". Ranije kao dokazni materijal bile neke ampule s antibioticima, neki smirivaci, bela tkanina i slicnih stvari. Potencijalno kako kaze Vekaric po toj osnovi svi smo osumnjiceni. Evo ja recimo valjda sam osumnjicen ovde u Pristini jer slucajno imam neke ampule sa antibioticima, imam i neke smirivace (Lexilium) i naravno puno bele tkanine.

No ozbiljno receno trgovina ljudskim organima od bilo koga je monstruozni akt koji zasluzuje mnogo vecu paznju i angazovanje od ovoga sto cini g. Vekaric. Ne moze on da ubedi nikoga na ovom planetu da je dokazni materijal neka slika s pripadnicima OVK na severu Albanije. To je otkrivanje tople vode. Pa to je sasvim poznata stvar i znali smo to i bez tih slika. Naravno da je bilo i bolnica i ambulanata na severu Albanije. I tamo kao svugde u svetu ljudima treba lekarska nega.

@serb_pagan, trgovina narkoticima nije komplikovana procedura u odnosu na trgovinu ljudskim organima. Ne treba biti lekar da znamo neke stvari. Osim svih stvari s trgovinom narkoticima ova druga ima plusmnogo vise kompleksnih stvari. Onima kojima treba narkotici ne treba nikakva analiza krvi i kompatibilnosti sa donatorom recimo bubrega. Za narkodilere ne treba neka cista (sterilna) prostorija vec moze da posluzi i neka prljava kuca poput one na severu Albanije gde su navodno izvrsene kompleksne operacije. Narkodileri su svakako mnogo vise dostupni od specijalista hirurga za transplantaciju bubrega.
Narkotici ne moraju da se transportuju na specijalnim koferima i u sto kracem vremenu posto narkodileri to stavljaju i po auto gumama i to smo videli cesto. Ima i dosta stvari oko kojih moze ici rasprava.

No ono sto je bitno je na zalost neka medijska hajka kada god se nesto desava na politickom nivou bilo u Srbiji ili na Kosovo a indikativno je da zadnji put Vekaric se pojavio nakon slucaja Kovacevic.

Da se razumemo, ja ne sumnjam da postoji necija volja i spremnost da cini i takav monstruozni cin ali ne verujem da ce se ista otkriti ovakvim spektakularnim nastupima u onom stilu "velika buka za nista". Ovako samo se pokazuje da nije namera da se nesto stvarno otkrije vec je to neki vid predstave koja ce biti predstavljena kada god se nesto ozbiljno desava u politickoj sceni.

#29 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 25 February 2009 - 23:51

ajd da probamo ovako:
"cela logistika oko pribavljanja heroina, nuzne prerade, pronalazenja korisnika i transporta je toliko slozena da u meni izaziva vrlo ozbiljnu sumnju da se taj zlocin desio"
ako su za albansku mafiju ovakve stvari piece of cake, sta tek onda reci o trgovini organima, u kojoj je zarada mnogo veca, "roba" je manje kabasta a potraznja ogromna...

Poredjenje je potpuno neumesno.
Heroin se moze proizvoditi i u prirucnoj, kuhinjskoj laboratoriji.
Za uzimanje organa potrebna je bolnica sa operacionom salom i obucenim hirurzima, koji bi to radili, ali i vrlo kompetentnim anesteziolozima, koji bi sve do uzimanja organa odrzavali zadovoljavajuci cirkulaciju.
Zatim, treba imati odgovarajuceg donora.
Nikakve transplantacije organa nisu se odvijale u Albaniji.
U iole ozbiljnijim zemljama ne moze se transplantirati organ nejasnog porekla. Dakle, legalno gledano, taj organ je u svetu prakticno neuporediv.
Znam da na Dalekom Istoku i u Indiji postoje bolnice koje ce preci preko ovog legalno - etickog zahvata i transplantirati i organ nejasnog porekla, ali je gotovo nezamislivo sa se organ u kratkom vremenu transportuje sa neke vukojebine na Prokletijama u drugi kraj sveta.
Gde je i ko radio tipizaciju tkiva?
Gde su primaoci?

#30 kapetanm

kapetanm
  • Members
  • 3,153 posts

Posted 26 February 2009 - 00:36

Vekarić;

Zašto nije ?
--

Rat je trajao tri meseca , a istrazuje se duzi period. I zasto je kosovska policija uostalom vec obavila neka hapsenja ? Valjda na osnovu nekih dokaza ? Ili UNMIK koji je prvo tvrdio da nema nikakvih indicija, a onda je isplivao njegov izvestaj odranije.. Istu pricu smo vec gledali i slusali u ranijim prilikama. A mozda su isli da popravljaju zube, pa se Vekaric zaneo