Jump to content


Photo
- - - - -

Klub Jugoslovena


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
2309 replies to this topic

#46 passenger9

passenger9
  • Members
  • 223 posts

Posted 24 July 2009 - 09:37

da zalegne u rov? ko? outcast ili ja, kao žene?


Uf. Da je bar meni svojedobno koja drugarica u rov zalegla. :ph34r:

Edited by passenger9, 24 July 2009 - 09:40.


#47 Looney Tunes

Looney Tunes
  • Members
  • 631 posts

Posted 24 July 2009 - 09:38

Kad slusam ove anti-jugoslovene uvijek se pitam koji su njihovi motivi - prije mislim da se radi o nekoj djecurliji kojima su pogresni ljudi napunili usi glupostima. U SFRJ nije sve bilo idealno, naravno, ali ovo sto danas imamo u banana-drzavama bivsim SFRJ republikama - da li iko normalan moze biti zadovoljan time?
Za mene je bila samo jedna himna koju sam osjecao svojom, samo jedna zastava koju sam osjecao svojom, a sad sam samo obican jugonostalgicar na proputovanju izmedju EU i banana drzava juznih Slavena.
Most definitely +1 :ph34r:

Edited by LonleyGunman, 24 July 2009 - 09:39.


#48 perkos

perkos
  • Members
  • 26,798 posts

Posted 24 July 2009 - 09:40

da zalegne u rov? ko? outcast ili ja, kao žene? neko od ostalih na temi? jesi li ti zalegao u rov da ne bi opstala?

ne, perkose, ne postavljaš pitanja. optužuješ, i to paušalno, bez ikakvog predznanja o ljudima i njihovim sudbinama. misliš da je tvoja najgora? pitaj outcast, kojoj se unapred izvinjavam zbog pominjanja i naglašavam da ne postoji ni minimum ružne konotacije u tome, šta bi ona mogla da ti kaže na istu temu.

informacije iz rl o pojedincima koje, možda, imaš ni na koji način ti ne daju pravo da ih koristiš na ovakvom mestu a još manje da ih upotrebiš kao argument protiv svih.


bilo bi mi vrlo drago da si tako revnosna kad ostali prozivaju moj narod ili moje sugradjane no tad si obicno na odmoru!
ne mesaj mene sa forumasicom outcast koju si ovog puta zloupotrebila i iskoristila informacije iz rl a meni to isto prebacujes
iako ja nikog nisam pojedinacno pomenuo,prvo trebas pocistiti svoje dvoriste da bi krenula sa optuzbama na moj racun no posto si deo vlasti sad jedino mogu da ocekujem neku vrstu kazne zato sto sam se usudio da ne podrzavam ideju jugoslovenstva za koju se ti zdusno zalazes pritom ne hajuci za pravo onih koji drugacije misle.
o patnjama srecom nemas pojma i molim te da to ne pokreces pogotovo sto ubacujes druge osobe u tu pricu.

#49 Stratocaster

Stratocaster
  • Banned
  • 197 posts

Posted 24 July 2009 - 09:44

Ja sam isao da branim Yugu, u rov burazeru, sa petokrakom na glavi.
Na zalost, nadredjena komanda i ja smo imali razmimoilazenje u misljenju, tako da mi umalo petokraku ne zamijenise kokardom. Ali - na vrijeme sam umakao.

Mislim da je besmisleno raspravjati o uzrocima raspada i krivici na ovoj temi, ponovo ce doci do raspada. Dovoljno je reci da smo voljeli Jugoslaviju i da je i sad volimo i to je to.

Pozdrav svim Jugoslovenima !

#50 Vesna

Vesna
  • Sleepers
  • 18,721 posts

Posted 24 July 2009 - 09:47

bilo bi mi vrlo drago da si tako revnosna kad ostali prozivaju moj narod ili moje sugradjane no tad si obicno na odmoru!
ne mesaj mene sa forumasicom outcast koju si ovog puta zloupotrebila i iskoristila informacije iz rl a meni to isto prebacujes
iako ja nikog nisam pojedinacno pomenuo,prvo trebas pocistiti svoje dvoriste da bi krenula sa optuzbama na moj racun no posto si deo vlasti sad jedino mogu da ocekujem neku vrstu kazne zato sto sam se usudio da ne podrzavam ideju jugoslovenstva za koju se ti zdusno zalazes pritom ne hajuci za pravo onih koji drugacije misle.


tvoj narod? :ph34r:

btw, kad god se ostane bez argumenata, uvek je dobro potegnuti moderaciju. mislim, to uvek pali... a postoje i dobre šanse da zamažeš glupost koju si izrekao.

#51 karadoz

karadoz
  • Banned
  • 1,908 posts

Posted 24 July 2009 - 09:49

Ja sam isao da branim Yugu, u rov burazeru, sa petokrakom na glavi.
Na zalost, nadredjena komanda i ja smo imali razmimoilazenje u misljenju, tako da mi umalo petokraku ne zamijenise kokardom. Ali - na vrijeme sam umakao.

Mislim da je besmisleno raspravjati o uzrocima raspada i krivici na ovoj temi, ponovo ce doci do raspada. Dovoljno je reci da smo voljeli Jugoslaviju i da je i sad volimo i to je to.

Pozdrav svim Jugoslovenima !


Volio sam Jugoslaviju do '86 od tada je ista postojala samo formalno

#52 Stratocaster

Stratocaster
  • Banned
  • 197 posts

Posted 24 July 2009 - 09:51

To bese ona godina kad je Durakovic rekao da ga gusi miris tamjana?

#53 karadoz

karadoz
  • Banned
  • 1,908 posts

Posted 24 July 2009 - 09:52

To bese ona godina kad je Durakovic rekao da ga gusi miris tamjana?


Ne pamtim godine po izjavama politicara nego po onome kako sam ih ja dozivljavao ... ti se sjecas kad je ko sta izjavio?

mozda je bila godina kad su nosali mosti cara Lazara po BiH

Edited by karadoz, 24 July 2009 - 09:54.


#54 perkos

perkos
  • Members
  • 26,798 posts

Posted 24 July 2009 - 09:56

tvoj narod? :ph34r:

btw, kad god se ostane bez argumenata, uvek je dobro potegnuti moderaciju. mislim, to uvek pali... a postoje i dobre šanse da zamažeš glupost koju si izrekao.


da ja sam ostao bez argumenata ubacujuci ime jedne od ucesnika foruma da bi dokazao da je patila vise od tebe
vidim i da si zdusno skocila da branis svoj narod,valjda se nazivate Jugoslovenima cuo sam da jedino u Srbiji od svih drzava ne priznaju prava toj naciji?

#55 Stratocaster

Stratocaster
  • Banned
  • 197 posts

Posted 24 July 2009 - 09:58

@karadoz
Ne, nego sam namjerno htio malo da te iznerviram.
Valjda se ne ljutis?

Meni je juga bila ok sve do kraja. Kako sam uvijek bio nepopravljivi optimista, mislio sam da ce sve nekako da se sredi, itd. U stvari, ni sad ne bih imao nesto protiv da se nesto slicno ponovo napravi, cak sta vise rado bih se angazovao oko takve ideje. Sto da ne.

Edited by Stratocaster, 24 July 2009 - 09:59.


#56 solanik

solanik
  • Members
  • 586 posts

Posted 24 July 2009 - 09:59

Samo za dusmane!



#57 maara

maara
  • Members
  • 1,465 posts

Posted 24 July 2009 - 10:06

Nisu Srbi na Kosovu organizovali demonstracije, i terorističke napade, već neko drugi.
Nisu Srbi u Hrvatskoj organizovali MASPOK, već neko drugi.
Nisu Srbi u Bosni pisali Islamsku deklaraciju, već neko drugi.

Borili su se protiv Jugoslavije iz 1945.
Zatim su se borili, protiv Jugoslavije iz 1963.
Pa, nekima nije odgovarala, ni Jugoslavija iz 1974.

A, šta su Srbi radili.
Ćutali su, i dozvolili, da im u čistkama šezdesetih i sedamdesetih, glavni rasturači Jugoslavije, koji su pripremili teren za ono što se događalo krajem osamdesetih, smene sve kadrove koji su vodili imalo računa o interesima Srbije i srpskog naroda, i na vlast u Beogradu doveli bagru koja danas, ne radi ništa drugo , već, sedi u udobnim foteljama, kao vlasnici NVO, i dalje radi na zadatku koji im je postavljen početkom sedamdesetih.
Radi protiv Srbije.

Kakva Jugoslavija je vama odgovarala.
Samo ona,u kojoj je Srbija bila osakaćena i ponižavana.

Svi su sada dobili, ono što su želeli.
Samostalne države.
I, sada pričaju o nekom jugoslovenstvu.
Ne lažite sebe, i ne lažite ostale.

#58 Vesna

Vesna
  • Sleepers
  • 18,721 posts

Posted 24 July 2009 - 10:16

Kakva Jugoslavija je vama odgovarala.
Samo ona,u kojoj je Srbija bila osakaćena i ponižavana.


kakva je jugoslavija tebi odgovarala? samo ona u kojoj je srbija bila dominantna? da je drugima bilo dobro sa srbijom ne bi poželeli da odu, samo što je srbija bila slepa i gluva, i nespremna da prepozna gde je pogrešila.

ne postoji ništa što se može zadržati silom i represijom.

#59 maara

maara
  • Members
  • 1,465 posts

Posted 24 July 2009 - 10:23

kakva je jugoslavija tebi odgovarala?



1918. godine, nisu Srbi, silom naterali ostale da nakon WWI, stvaraju Kraljevinu SHS, sa Karađorđevićima na čelu.

1943. godine, u Jajcu, nisu Srbi silom naterali, drugove Jožu, Edvarda, i ostale, da se dogovaraju, o posleratnoj Jugoslaviji.

Srbi su im bili potrebni, samo onda, kada su prolivali svoju krv, za njihovo oslobođenje od okupatora.

#60 Pristevac

Pristevac
  • Members
  • 11,229 posts

Posted 24 July 2009 - 10:29

Samo za dusmane!

Idu i oni na stadione.Navijaju i nose transparente " Svi smo mi Radovani" pa "Nož žica Srebrenica"
Neka ih.