Jump to content

Photo
- - - - -

Klub Jugoslovena

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
2309 replies to this topic

#31 Pristevac

Pristevac
  • Members
  • 11,229 posts

Posted 24 July 2009 - 05:28

Crna Gora, Srbija, nikad Jugoslavija.
-1

A RSK, RS i ostale srpske zemlje? :ph34r: :) :D United states off Serbia.

Edited by Pristevac, 24 July 2009 - 05:29.

#32 Pristevac

Pristevac
  • Members
  • 11,229 posts

Posted 24 July 2009 - 05:31

kako vas ne mrzi vise da se smarate sa jugonostalgijom... 2009. godina je, sto je umrlo,vise ne vaskrse...uostalom, who cares, jugosloven, srbin, hrvat, pakistanac, amerikanac, isti...ne kapiram uopste taj rad, sta je to sto vas pali kad se osecate kao deo nekakve propale nad-nacije...ja sam bio ubedjen da se pametni ljudi vise ne smaraju sa takvim anahronim glupostima, tipa pripadnost naciji, drzavi, regionu, gradu, naselju i sl..

Nije to smaranje već stanje duha.To što si ti opterećen NaciJonom je anahrona glupost.

#33 Gogy

Gogy
  • Members
  • 7,469 posts

Posted 24 July 2009 - 06:55

I ja ulažem kviska.

Posted Image

:ph34r:

A evo i naše 'obećane' zemlje..

Cyber Juga

:)

#34 joakimvitriol

joakimvitriol
  • Members
  • 3,313 posts

Posted 24 July 2009 - 08:18

'Ajd kad već otvoriste sličnu temu da okačim ponovo svoj omiljeni hit:
Youtube Video ->Original Video

Neka vrsta Jugoslavije (u smislu jedinstvenog kulturnog prostora kako je govorio Ljubiša Ristić hehe) nikad nije ni prestala da postoji a kako vreme odmiče (doći će nove neopterećene generacije) kulturne veze će samo jačati.

Edited by joakimvitriol, 24 July 2009 - 08:18.

#35 Shedou

Shedou
  • Members
  • 2,502 posts

Posted 24 July 2009 - 08:58

+1

+1^2
Zvase me i izdajica 90-ih. Skijao sam na ELAN skijama.
P.S.
To i danas radim. :D

Jednom izdajica vazda izdajica... :)

Ako promenite himnu..eto i mene u klubu :ph34r:

Ono Sloveni uvek moze da se promrmlja...samo ti glasno pevaj ostatak.

#36 perkos

perkos
  • Members
  • 26,798 posts

Posted 24 July 2009 - 09:00

kad toliko volite Jugoslaviju zasto je niste branili nego zapalili kad je pukla prva puska?

#37 Vesna

Vesna
  • Sleepers
  • 18,721 posts

Posted 24 July 2009 - 09:08

perkose, ja zaista pokušavam da razumem tvoje ogorčenje ali apsolutno ne mogu da razumem ovakve izjave? šta ti uopšte znaš o ljudima koji su se izjasnili na ovoj temi? kakva to saznanja imaš o njima da bi ti dala pravo da ih, sve do jednog, tako strašno optužiš?

#38 Pristevac

Pristevac
  • Members
  • 11,229 posts

Posted 24 July 2009 - 09:19

kad toliko volite Jugoslaviju zasto je niste branili nego zapalili kad je pukla prva puska?

Prva puška je pukla 7.jula 1941 godine.Čuo si za partizanskog zlotvora Žikicu Jovanovića? 13. marta godinu dana kasniije ga je stigla pravda od slobodarske četniče ruke.Usput poklali čitavo zločinačko selo Radanovac kod Kosjerića
E moj Perkose, prve čaure od ispaljenih metaka u Jugoslaviju si ti sakupljao 29.juna 1989 godine kao suvenir .I još duvaš u njih.

Edited by Pristevac, 24 July 2009 - 09:20.

#39 perkos

perkos
  • Members
  • 26,798 posts

Posted 24 July 2009 - 09:20

perkose, ja zaista pokušavam da razumem tvoje ogorčenje ali apsolutno ne mogu da razumem ovakve izjave? šta ti uopšte znaš o ljudima koji su se izjasnili na ovoj temi? kakva to saznanja imaš o njima da bi ti dala pravo da ih, sve do jednog, tako strašno optužiš?

mozda o pojedinima i znam nesto ali to i nije toliko bitno,stalno se ovde ponavlja neka prica o jugoslaviji i jugoslovenstvu a kad je trebalo braniti tu idealnu tvorevinu niko nije zalegao u rov da odbrani tu svoju drzavu.
ja nikog ne optuzujem samo postavljam pitanje...

Edited by perkos, 24 July 2009 - 09:23.

#40 perkos

perkos
  • Members
  • 26,798 posts

Posted 24 July 2009 - 09:23

Prva puška je pukla 7.jula 1941 godine.Čuo si za partizanskog zlotvora Žikicu Jovanovića? 13. marta godinu dana kasniije ga je stigla pravda od slobodarske četniče ruke.Usput poklali čitavo zločinačko selo Radanovac kod Kosjerića
E moj Perkose, prve čaure od ispaljenih metaka u Jugoslaviju si ti sakupljao 29.juna 1989 godine kao suvenir .I još duvaš u njih.

tebi je bolje da mi se vise ne obracas,sa osobama koje toliko mrze Srbe nemam nameru da razgovaram!

#41 karadoz

karadoz
  • Banned
  • 1,908 posts

Posted 24 July 2009 - 09:28

mozda o pojedinima i znam nesto ali to i nije toliko bitno,stalno se ovde ponavlja neka prica o jugoslaviji i jugoslovenstvu a kad je trebalo braniti tu idealnu tvorevinu niko nije zalegao u rov da odbrani tu svoju drzavu.

Hm pa vecina oficirskog kadra 91/92 je bila srpskog porijekla.. u koju vojsku i koga da branis? Mislim nakon sto je Milosevic urlao na Gazimestanu.

#42 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 24 July 2009 - 09:29

Uvek...
+1

Da mogu izbrisala bih sve ovo sto se desilo u zadnjih 20tak godina...
I uvek cu tako da mislim...

#43 Vesna

Vesna
  • Sleepers
  • 18,721 posts

Posted 24 July 2009 - 09:29

da zalegne u rov? ko? outcast ili ja, kao žene? neko od ostalih na temi? jesi li ti zalegao u rov da ne bi opstala?

ne, perkose, ne postavljaš pitanja. optužuješ, i to paušalno, bez ikakvog predznanja o ljudima i njihovim sudbinama. misliš da je tvoja najgora? pitaj outcast, kojoj se unapred izvinjavam zbog pominjanja i naglašavam da ne postoji ni minimum ružne konotacije u tome, šta bi ona mogla da ti kaže na istu temu.

informacije iz rl o pojedincima koje, možda, imaš ni na koji način ti ne daju pravo da ih koristiš na ovakvom mestu a još manje da ih upotrebiš kao argument protiv svih.

#44 maara

maara
  • Members
  • 1,465 posts

Posted 24 July 2009 - 09:30

29.juna 1989

FRI, 15 MAR 1996

Adem Demaci, kojeg nazivaju i kosovskim Mandelom, jer je u zatvoru proveo 28 godina optuzen za jednog od organizatora demonstracija kosovskih Albanaca iz 1968.g., priznaje da su "demonstracije 1981. godine bile poslednji udarac koji je predskazao raspad tadasnje Jugoslavije, tog velikog zatvora naroda. I to je nasa pobeda, kaze Demaci. Medjutim, dodaje on, iako je velika nasa zasluga u rusenju Jugoslavije, postoji jedan drugi veliki problem, jer nismo bili u stanju da tekovine nasih zrtava, tekovine nase velike borbe mi da iskoristimo, ali su to iskoristili drugi. Rusili smo Jugoslaviju, oslobodjena je Slovenija, oslobodjena je Hrvatska, stvorena je Makedonija, rusili smo Jugoslaviju stvara se Bosna, dok se Albanci jos uvek prepiru u *konfliktu* sa hegemonistickim, dominantskim, diskriminatirskim i desktruktivnim snagama beogradskog rezima" zakljucio je Demaci.

Edited by maara, 24 July 2009 - 09:33.

#45 iPhuck10

iPhuck10
  • Members
  • 18,742 posts

Posted 24 July 2009 - 09:32

tebi je bolje da mi se vise ne obracas,sa osobama koje toliko mrze Srbe nemam nameru da razgovaram!

Gde si ti video da Pristevac mrzi Srbe?
Koliko sa foruma znam, ozenjen je Srpkinjom, btw, te je tvoja prica krajnje nelogicna. :ph34r: :)