Jump to content

Photo

Masoni/Slobodni zidari/Iluminati/Tajna društva

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
105 replies to this topic

#16 Ointagru Unartan

Ointagru Unartan
  • Members
  • 2,583 posts

Posted 30 July 2009 - 17:17

Da,zato što se radi o internacionalnoj zaveri koja postoji od kada je sveta i veka!

Sve je već predviđeno,i masoni su znali za ovu krizu još 1940ih.Sve je isplanirano,i kada će koja zemlja da uđe u EU i sve ostalo...

Npr.Srbija ulazi u EU 2011.,ja vam garantujem,poznajem ljude koji to odlučuju.

Blizak si ljudima koji upravljaju svetom? Da nisi i ti, odnosno da niste i Vi jedan od njih?

Da li bi bilo moguce da u tom slucaju izdejstvujete da budem postavljen za glavnog moderatora ovde na Forumu, cisto da izmaltretiram neke ljude?

S postovanjem,

Vas ponizni sluga Merlin

#17 Rastko Pocesta

Rastko Pocesta
  • Members
  • 171 posts

Posted 30 July 2009 - 22:55

Forum je virtualni svet,ti ljudi se bave ozbiljnijim stvarima.Ja licno NE.

#18 CTPAX

CTPAX
  • Members
  • 10,503 posts

Posted 30 July 2009 - 23:23

Npr.Srbija ulazi u EU 2011.,ja vam garantujem...

U, jeee... :)

Kakav optimizam! :D

Ako je tako - živeli masoni i iljuminati!

...poznajem ljude koji to odlučuju.

Daj mi sredi sedmicu na Lotou, živ ti ja. Ne mogu više da se smaram radeći.

Javi samo kad da kupim listić. :ph34r:

#19 misko1

misko1
  • Banned
  • 2,099 posts

Posted 30 July 2009 - 23:56

Javi samo kad da kupim listić. :ph34r:

sutra u 18:37, ako dobijes MASONI, a ako ne dobijes opet MASONI su ti namestili igru jer su provalili da sam ih provalio. tako otprilike ide ta logika sa masonima i zaverama... :)

#20 John Finn's Wife

John Finn's Wife
  • Members
  • 3,242 posts

Posted 31 July 2009 - 00:35

Pin za topik.

Odma'.

#21 comandante

comandante
  • Banned
  • 6,688 posts

Posted 31 July 2009 - 00:55

Pin za topik.

Odma'.

cuj pin...pdf

#22 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 31 July 2009 - 00:56

A sto su templari diskriminisani? :ph34r:

#23 misko1

misko1
  • Banned
  • 2,099 posts

Posted 31 July 2009 - 01:07

A sto su templari diskriminisani? :)

zato sto oni u stvari stoje iza cele zavere, ali su gurnuli masone u prvi plan da se to ne bi otkrilo.

kako ljudi ne vide tako ocigledne stvari... zato oni i vladaju :ph34r:

#24 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 31 July 2009 - 01:14

zato sto oni u stvari stoje iza cele zavere, ali su gurnuli masone u prvi plan da se to ne bi otkrilo.

kako ljudi ne vide tako ocigledne stvari... zato oni i vladaju :ph34r:

Jeste i ja pitam smesna pitanja...al kad smo kod smesnih pitanja: masoni/slobodni zidari? :)

#25 Ointagru Unartan

Ointagru Unartan
  • Members
  • 2,583 posts

Posted 31 July 2009 - 01:47

Jeste i ja pitam smesna pitanja...al kad smo kod smesnih pitanja: masoni/slobodni zidari? :ph34r:

Ovaj sta je tu smesno, tacnije sta je uopste pitanje?

Ako te zanima poreklo naziva, ja sam citao da se tako zovu jer je prvo masonsko udruzenje bilo sastavljeno od zidara koji su dosli da rade na obnovi Londona posle velikog pozara 1666. Posle je valjda visa klasa preuzela tu modu udruzivanja, pa je osnovana prva velika loza, pa se to prosirilo na Francusku, i tako...

#26 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 31 July 2009 - 02:11

Ovaj sta je tu smesno, tacnije sta je uopste pitanje?

Ako te zanima poreklo naziva, ja sam citao da se tako zovu jer je prvo masonsko udruzenje bilo sastavljeno od zidara koji su dosli da rade na obnovi Londona posle velikog pozara 1666. Posle je valjda visa klasa preuzela tu modu udruzivanja, pa je osnovana prva velika loza, pa se to prosirilo na Francusku, i tako...

To je i bilo pitanje - to je jedna te ista stvar pa sto je navedeno kao nabrajanje?

#27 Rahel

Rahel
  • Members
  • 5,435 posts

Posted 31 July 2009 - 02:17

... ja vam garantujem,poznajem ljude koji to odlučuju.

...

brate, na čemu god da si, mora da je mnogo dobro

#28 Ointagru Unartan

Ointagru Unartan
  • Members
  • 2,583 posts

Posted 31 July 2009 - 03:15

To je i bilo pitanje - to je jedna te ista stvar pa sto je navedeno kao nabrajanje?

Mislim da nije nabrajanje vec vise alternativni nazivi. Kad je nabrajanje, turis zarez, ovako :"masoni, slobodni zidari, iluminati i tajna drustva", a ovde je turena kosa crta koja valjda ukazuje da se radi o ekvivalentnim pojmovima.

#29 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 31 July 2009 - 03:53

Mislim da nije nabrajanje vec vise alternativni nazivi. Kad je nabrajanje, turis zarez, ovako :"masoni, slobodni zidari, iluminati i tajna drustva", a ovde je turena kosa crta koja valjda ukazuje da se radi o ekvivalentnim pojmovima.

ako se ja dobro secam te lekcije iz istorije ( :ph34r: ) iluminati nisu masoni/slobodni zidari...znaci ili je nabrajanje ili ekvivalenti - nemoze i jedni i drugi

#30 Ointagru Unartan

Ointagru Unartan
  • Members
  • 2,583 posts

Posted 31 July 2009 - 05:25

ako se ja dobro secam te lekcije iz istorije ( :ph34r: ) iluminati nisu masoni/slobodni zidari...znaci ili je nabrajanje ili ekvivalenti - nemoze i jedni i drugi

Dobro, ali kad se vec ceramo, ceracemo se do kraja: ti u onom postu nisi navela iluminate nego samo masone/sl. zidare :)