Jump to content

Photo
- - - - -

Sova

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
51 replies to this topic

#31 Rahel

Rahel
  • Members
  • 5,435 posts

Posted 03 August 2009 - 17:29

Poslednja vest: gospodin koji je Arcija odneo na Palic je danas nashao vremena i volje da kontaktira Zavod za zastitu prirode u Bg i tamo razjasnio svu pravnu regulativu oko Arcijevog zbrinjavanja pa se ispostavilo da te regulative i nema. Arci moze da uziva u okolini Bg u porodici koja ce ga voleti i brinuti o njemu.

Attached File  cheesy.gif   1021bytes   32 downloads Attached File  cheesy.gif   1021bytes   32 downloads Attached File  cheesy.gif   1021bytes   32 downloads

Divne vesti. Anonimnom gospodinu veliki pozdrav, a highlanderki hvala na angažmanu i informisanju. Arčiju, naravno, puno sreće u novoj porodici :ph34r:

#32 Massive_Attack

Massive_Attack
  • Members
  • 2,103 posts

Posted 04 August 2009 - 01:25

Posted Image

Poslednja vest: gospodin koji je Arcija odneo na Palic je danas nashao vremena i volje da kontaktira Zavod za zastitu prirode u Bg i tamo razjasnio svu pravnu regulativu oko Arcijevog zbrinjavanja pa se ispostavilo da te regulative i nema. Arci moze da uziva u okolini Bg u porodici koja ce ga voleti i brinuti o njemu.

Ne znam šta da ti kažem, sem da ti zavidim na humanosti, požrtvovanosti i onome što si učinila za Arčija.
Svaka ti čast.
I meni Edgar nedostaje.

Još jednom ovaj stih.

O kako daleko si, Medana,
ti moje tiho, milo rodno selo.
Kad mislim na te,
sakrijem svoje lice
i odmah znam,
kako je suza slana.

#33 highlanderka

highlanderka
  • Members
  • 3,150 posts

Posted 04 August 2009 - 05:38

Svo vashe postovanje truda da se pomogne Arciju pripada clanu foruma koji je, polazeci na svoj godihnji odmor, preuzeo na sebe tako delikatnu obavezu i Arcija odneo na Palic. U kolima kojima su putovali za Suboticu, blo je i stene retrivera, dakle, cela porodica se angazovala oko jedne bolesne pticice. Sta tek da kazem o porodici koja je najavila da zeli da brine o Arciju dozivotno? Moja vecita zahvalnost Bogu ili Prirodi sto sa takvim dushama delim ovaj trenutak sadashnjosti. A tek Arci....

#34 ucesnik

ucesnik
  • Members
  • 1,317 posts

Posted 13 August 2009 - 22:22

Posted Image

Ne znam šta da ti kažem, sem da ti zavidim na humanosti, požrtvovanosti i onome što si učinila za Arčija.
Svaka ti čast.
I meni Edgar nedostaje.

Još jednom ovaj stih.

O kako daleko si, Medana,
ti moje tiho, milo rodno selo.
Kad mislim na te,
sakrijem svoje lice
i odmah znam,
kako je suza slana.

Arci je stvarno faca :D A i Edgar :ph34r:
Dva mala stvorenja ucinila su da ozivi toliko lepote
u ljudima koji su im se nasli na putu :D

Radujem se kad vidim da postoje i ljudi poput vas dvoje:
Highlanderka i Massive Attack...
Uzivajte u zivotu, zajedno sa svim zemaljskim bicima koje stitite :)

#35 highlanderka

highlanderka
  • Members
  • 3,150 posts

Posted 18 August 2009 - 20:06

Ima josh: sticajem okolnosti i zahvaljujuci nesebicnom trudu CLAN FORUMA, Arci je dobio novi dom, usvojio ga je g Hani Girgiz.
A sve je teklo ovako: Arci je imao smestaj u Palickom zoo vrtu i tamo su jako lepo brinuli o njemu, potpuno mu se vratila fizicka kondicija. CLAN FORUMA i ja smo obecali da cemo Arcija preuzeti 15 Avgusta od njih i da cemo mu naci smestaj i staratelja. Ponuda porodice iz okoline Bg da prihvati Arcija odnosila se na period mog godishnjeg odmora a ne na dozivotno staranje o Arciju tako da smo opet bili na pocetku. I opet je CLAN FORUMA nashao pravo reshenje, nashao je g HANIJA GIRGIZA, sokolara. U subotu, 15 Avgusta, otputovao je za Suboticu (i kuce, jedno luce od 4 meseca) sredio sve papire potrebne za legalno otpustanje Arcija iz stacionara i oko 20 h tog vrelog avgustovskog dana, Arci je stigao na Adu.
Ja sam na Adu otisla oko 18 h, zelela sam da vidim show g Girgiza, njegove ptice i da se sama uverim da ce o Arciju brinuti dobro (sta da radim, ja sam veca kukumavka od Arcija!) Elem, imalo se sta i videti: Hani Girgiz, njegov saradnik i njihovi drugari sove, sokoli, orlovi i"devojka"beloglavog supa su izveli tako dobru pretstavu da sam ostala zapanjena: takvi profesionalci se retko vidjaju. Sve je funkcionisalo besprekorno a tesko da bih mogla da kazem ko je bio sharmantniji, ljudi ili ptice, jednom recju - nezaboravno vece, u srcu uzavrelog velegrada imali smo priliku da dozivimo nesto jedinstveno, savrshen sklad coveka i priode, lepotu i veshtinu u najcistijem vidu, retko vidjenu plemenitost coveka i savrsenstvo krilatih lovaca.
Ako ima istine u izredci "cist racun - duga ljubav", onda je jatu g Hanija Girgiza duga ljubav zagarantovana: tamo svako zna sta radi i radi to najbolje sto ume, i ljudi i ptice.

Arci je pregledan uz konstataciju da je u odlicnoj formi i spremljen u licni prostor da "malo bude sam i da se oslobodi stresa" a CLAN FORUMA i ja smo ostali praznih ruku ali punog srca, posle 5 nedelja jedna prica je dobila srecan kraj. Da kazem i to da je g Hani Girgiz potpisao dokumentaciju o prihvatanju sove iz vrste Athena nocktua, ptice pod zastitom drzave i da je sve obavljeno kako propisi nalazu.

Ja sam kriva sto nema fotografija iz kampa na Adi, vec tada me je lomio neki gadni virus i sva sam bila smushena, vec sutradan nisam mogla glavu da podignem i zato ovaj tekst pishem tek danas, malo mi je bolje.

S obzirom da nema slicica kao dokaza, moracete da mi verujete na rec: CLAN FORUMA koji je posvetio Arciju tako mnogo svog vremena i truda i kojem Aci duguje svoj spas je za mene neko ko dolazi iz buducnosti, iz jednog vremena u kojem ce humanost i pozrtvovanst pripadnika ljudske vrste ostvariti ono divno geslo jedne drevne vestine - GENS UNA SUMUS - jedan smo rod, sve vrste koje dele ovu nashu lepu planetu.

Pogledajte i ovo:

Blic

Edited by highlanderka, 18 August 2009 - 20:13.

#36 ucesnik

ucesnik
  • Members
  • 1,317 posts

Posted 18 August 2009 - 23:30

(...)

:D Hvala za tvoju toplu priču, highlanderka, što si je delila ovde s nama i tako nam omogućila da i mi doživimo delić lepote koju budi vraćanje u život nekog bespomoćnog bića :) Drago mi je da si ozdravila i da ti je sada dobro.

:D Ovo srce je za clana foruma koji je izašao iz virtualnog sveta u realnost da bi spasao jednu ljupku malu pticu... :ph34r:

:D Hvala Haniju Girgizu, čoveku - vitezu, koji je prijatelj pticama, i kojega ptice slede s ljubavlju :D

:D Srećno ti udomljenje, dragi Arči. Možda postaneš i filmska zvezda uz svog novog prijatelja - posvećenog sokolara, (kojega posećuju i Bred Pit i Rodžer Mur)... :krsta:

#37 cika tale

cika tale
  • Members
  • 312 posts

Posted 08 September 2009 - 12:54

Izvor

Vojvodina
SUKOB U PALIĆKOM ZOO-VRTU
Jedini biolog dobio otkaz
Autor: BILJANA VUČKOVIĆ | Foto:BILJANA VUČKOVIĆ | 08.09.2009. - 09:50

Subotica - Jedinom biologu u Zoo-vrtu na Paliću, Gaboru Mesarošu, koordinatoru prihvatilišta za divlje životinje i članu Saveta za razvoj politike grada, direktor Mirko Šinković uručio je otkaz sa datumom od 15. septembra. Mesaroš kaže da ga je ovakva odluka prvog čoveka ustanove u kojoj radi pet godina zatekla, pogotovo što je u obrazloženju navedeno da se ugovor o radu raskida „zbog tehnoloških promena i smanjenja obima posla“.

- U Zoo-vrt sam došao pre pet godina na poziv Mirka Šinkovića i godinu i po dana obavljao posao koordinatora za obrazovanje, upoznao rad ustanove i zaključio da u njoj ima prostora da se zaštita prirode ugradi u finansije i sadržaje misije vrta. Pripremio sam projekte i Ministarstvo životne sredine odobrilo je novac za izgradnju objekata za udomljavanje divljih životinja sa CITES liste. Sa sledeća dva projekta sklopili smo ugovor sa Zavodom za zaštitu prirode kako bismo za njih udomljavali bolesne životinje i oni su tu uslugu plaćali - kaže Mesaroš.
Prema njegovim rečima, u međuvremenu je formiran programski savet prihvatilišta koji je definisao pravilnik o eutanaziji i kategorizaciji divljih životinja, a njegov zadatak je bio organizovanje operativnog rada i slanje mesečnih izveštaja Zavodu koji je bio zadovoljan rezultatima. Stručno vođenje prihvatilišta dovelo je do inicijative Ministarstva da se ono unapredi za šta je Mesaroš napisao projekat s predlozima razvoja.
- Deo novca na ime projekta je bio uplaćen, a kada sam pre dve godine predložio direktoru da se obratimo pokrajini i gradu za pomoć jer se radi o obimnom poslu, počeli su problemi, odnosno dato mi je na znanje da nije moj posao da brinem o novcu - kaže Mesaroš.
O otkazu koji je uručio Mesarošu Mirko Šinković nije želeo da komentariše. On je u telefonskoj izjavi za „Blic“ samo rekao da je „zakon ispoštovan“.
- Nemam šta da vam kažem i ne želim da komentarišem. Mogu samo reći da smo ispoštovali zakon - rekao je Šinković.

Gradonačelnik zatečen
Saša Vučinić, gradonačelnik Subotice, kaže da je zatečen otkazom Gabora Mesaroša.
- U petak sam u sklopu priprema rebalansa budžeta i mera koje se moraju primeniti u svim ustanovama razgovorao sa direktorom Zoo-vrta i nijednog trenutka tema razgovora nije bio višak radnika. Gabor Mesaroš je član Saveta za razvojnu politiku grada zadužen za zaštitu životne sredine što dovoljno govori o mom mišljenju o njegovim kvalitetima. Međutim, pre nego što razgovaram sa direktorom Šinkovićem neumesno je da se izjašnjavam.

#38 Massive_Attack

Massive_Attack
  • Members
  • 2,103 posts

Posted 17 October 2009 - 12:54

Neko ko trenutno čuči na mom dimnjaku od kuće :ph34r:
Posted Image

#39 highlanderka

highlanderka
  • Members
  • 3,150 posts

Posted 17 October 2009 - 14:53

Dusica mala, isti nash Arci! Po tome kako mu je perje nashushureno, rekla bih da je skroz opusten i zdrav, mozda se malo greje u blizini dimnjaka?g Hani Girkiz mi nije dostupan telefonom tako da vec dugo nemam nikakvih vesti o Arciju. Nadam se da je dobro i da brinu o njemu, meni nedostaje.

#40 Analjilja

Analjilja
  • Members
  • 183 posts

Posted 17 October 2009 - 15:19

Ne volim sove! Donose nesrecu! :ph34r:

#41 Amelija

Amelija
  • Members
  • 6,996 posts

Posted 17 October 2009 - 16:42

Neko ko trenutno čuči na mom dimnjaku od kuće :D

ijaaaoooooooj! :D

a? :)

#42 Massive_Attack

Massive_Attack
  • Members
  • 2,103 posts

Posted 17 October 2009 - 18:40

Dusica mala, isti nash Arci! Po tome kako mu je perje nashushureno, rekla bih da je skroz opusten i zdrav, mozda se malo greje u blizini dimnjaka?g Hani Girkiz mi nije dostupan telefonom tako da vec dugo nemam nikakvih vesti o Arciju. Nadam se da je dobro i da brinu o njemu, meni nedostaje.

ijaaaoooooooj! :)

:D Ma ne bih je ja ni primetio da ona danas nije veoma glasno hukala. Izašao napolje da vidim šta je, kad ono sova na mom dimnjaku,... mala debela okruglica. :D

Ti to ozbiljno,... ili???

#43 Vesna

Vesna
  • Sleepers
  • 18,721 posts

Posted 17 October 2009 - 18:44

ma sali se shivaja, ko voli macke mora da voli i sove. :ph34r:

#44 highlanderka

highlanderka
  • Members
  • 3,150 posts

Posted 18 October 2009 - 19:00

E, pa da izvinite, meni je SOVA Arci doneo srecu! Prvih dana juna sam upala u saht i povredila nogu hraniteljicu a onda je nestala moja Debela pa smo je posle 20 dana pronashli, jad do jada.....a onda je SOVA Arci usla u moj tuzni i zalosni zivot i unela u njega radost, neznost, neke divne i plemenite ljude i da skratim: ishhh, bre, sa takvim prznovericama. Da ste samo pola sata proveli sa Arcijem ili kod Hanija Girkiza i njegovim pticama, nikad ne bi tako mislili.
To sa sovama je cudo jedno: deluju tako namrgodjeno i nekako kabasto a kad ih uzmete na dlan, one su mekse i lakse od vazduha i tako krhke.

#45 noskich

noskich
  • Members
  • 1,351 posts

Posted 19 October 2009 - 07:48

I ja bih da pohvalim zalaganje da se povredjenoj zivotinji pomogne. Mada sam to ne bih mogao da uradim u ovom slucaju jer bi mi kao vegetarijancu bilo neprihvatljivo da `nabavljam` skakavce, miseve i ostale zivotinje kao hranu sovi. Jedino bih mogao da brinem o biljojedima.

Ipak, u svakom slucaju sve pohvale ljudima ukljucenim u spasavanje zivota ove sove.