Jump to content


Photo

Dekorativni gel za cvetne dekoracije


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
6 replies to this topic

#1 Alex92

Alex92
  • Members
  • 2 posts

Posted 01 July 2009 - 16:29

Pozdrav svima.

Da li neko koristi gel za cvetne aranžmane i koja su vaša iskustva ?

Posted Image

Posted Image

Pozdrav

#2 Shedou

Shedou
  • Members
  • 2,502 posts

Posted 03 July 2009 - 03:07

Prashtajte na neznanju, ali ne znam kako se zove ona ukrasna biljka stho ima samo (kao) bambusovu stabljiku pri vrhu uvijenu u spiralu i tek jedan izdanak lista.

E sad, silom prilika bili smo odsutni od kuce (veoma toplo podnevlje) vishe od 3 meseca. Ta jadna biljchica je ostala sama u kuci. Bila je stavljena u taj gel (bez vode naravno) i prezivela. Po povratku sam dolio vode i voila.

E sad dal je ona sposobna za takvu sushu (sumnjam) il je gel spasao nemam pojma.

Eto ja napisah, ne vredi al' i ne shkodi.

Ps Za razliku od goreprikazanog ja gel kupujem u zelatinastom stanju.

Sps Negde sam svojevremeno chuo o formuli "sipaj 7up i napravi ikebanu". Radi, bar sa ruzama....odugovechio sam nekoliko na ovaj nachin.

Edited by Shedou, 03 July 2009 - 03:09.


#3 Alex92

Alex92
  • Members
  • 2 posts

Posted 03 July 2009 - 14:54

Dracaena sanderiana ili kineski stap, ako mislis na to.
Posted Image
Moze da zivi vise meseci u vazi ali naravno uz dovoljnu vlagu. Tvoj gel joj je to omogucio. U stvari radi se o pelceru koji je namenjen presadjivanju u saksiju, kao unutrasnja dekorativna biljka. Ne moze se presaditi u vrt ni na otvorenom zemljistu.

Pozdrav

#4 Shedou

Shedou
  • Members
  • 2,502 posts

Posted 03 July 2009 - 18:47

Dracaena sanderiana ili kineski stap, ako mislis na to.
Posted Image
Moze da zivi vise meseci u vazi ali naravno uz dovoljnu vlagu. Tvoj gel joj je to omogucio. U stvari radi se o pelceru koji je namenjen presadjivanju u saksiju, kao unutrasnja dekorativna biljka. Ne moze se presaditi u vrt ni na otvorenom zemljistu.

Pozdrav


Igzktli. Josh da nadjem nekakvu zemlju Kuwajtu... :ph34r:

#5 magi13

magi13
  • Members
  • 2 posts

Posted 17 February 2010 - 22:01

Tema nije nova a ja sam sad naisla na nju .Gel sam koristila i mogu vam reci da em sto je dekorativan a stvarno pomaze za odrzavanje biljaka pogotovo ako nisi kod kuce duze vreme.ja sam cak kupila tri boje i kombinujem .svida mise

#6 Aleksandra82

Aleksandra82
  • Members
  • 7 posts

Posted 15 July 2010 - 11:19

Tema nije nova a ja sam sad naisla na nju .Gel sam koristila i mogu vam reci da em sto je dekorativan a stvarno pomaze za odrzavanje biljaka pogotovo ako nisi kod kuce duze vreme.ja sam cak kupila tri boje i kombinujem .svida mise



Jeste. super izgleda... cini mi se da je i jako prakticno za svadbe i tako neke dogadjaje sa duzim vekom trajanja :-)... Viđala sam i u cvećarama gotove aranžmane koji su ulepšani tako tim gelovima.

#7 sundjericabob

sundjericabob
  • Banned
  • 3 posts

Posted 13 August 2010 - 11:04

Ja dekorativni gel koristim vec duze vreme ,a najcesce u dekorativne svrhe pa i zbogodrzavanja vlage biljkama.Najveci izbor sam pronasla u xxx radnjama u Beogradu mada ih ima svudal po Srbiji .Volima kombinuje razne boje i da ih stavljam u visoke staklene vazne,posude.Na vrhu tih vaznica stavim po neki cvetic ili nesto sto mi se trenutno svidi.Srca su mi posebno privukla paznju kada sam jednim prijateljima poklonila za godisnjicu .Napunila sam staklenu vaznu tim srcima i unutra ubacila tri stapa bambusa i na svaki bambus sam vezala po crvenu masnicu.odusevili su se a poklon je bio krajnje neobican.Malo maste malo ideja i eto zadovoljstva.Pozdrav