Jump to content


Photo

Novi nazivi ulica u Prištini.


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
65 replies to this topic

#61 LordLights

LordLights
  • Members
  • 3,102 posts

Posted 11 August 2009 - 00:26

Ne sum siguren.
Samo onaka, pituvam.


Sukas pita? :ph34r::) Ili prasuvas?

Btw, titl jeste pogresno napisan... :D

#62 maara

maara
  • Members
  • 1,465 posts

Posted 11 August 2009 - 00:33

Sukas pita? :ph34r:


:)
Pita so kompiri.

#63 perkos

perkos
  • Members
  • 26,798 posts

Posted 11 August 2009 - 07:09

:ph34r: a be perkos ti si bil i smesko...

p.s. Pisuvaj pravilno makedonski: dotogas e eden zbor .... Da ne ti go odzemaat pasosot VMRO-cive posle pak se zalis i od Makedoncite na forumot :)


nisam upotrebio makedonsku nego goransku doskočicu tako da nemoj se sekiraš za pasoš+ vo <Ohrid nese na vlast VMRO-vci pa ne beri gajle

#64 Pelivan

Pelivan
  • Banned
  • 162 posts

Posted 11 August 2009 - 09:42

imame neki vrski so makedonia, ama, jas sum Goran, nes som od oni mladi gorani sto gi brcat drvca, kako god ke go obrnes
sekoj petok urda jademe

Kad sam ja bio mlad ispod Kacalara, prema skoli "Vuk Karadzic" bio je smesten jedan duqan gde je jedan moj rodjak Adem "Goranac" tako su ga svi zvali, imao malu skaru i pekao samo sudzuk. Taj ukus, nikada vise nisam osetio. Ademov unuk je bio moj skolski iz "Vuk Karadjic" sada drzi lokal i ponekad se tu skupi staro drustvo, Grada, Vule, Goran, Dzuda, to sto nas je ostalo

Mi smo se tada u Pristini orijentisali pomocu mostova, cesama kojih je bilo dosta, dzamija, apoteka, da, gde je sada onaj Oliver Mlakar da nas podseti gde je bila "Pantazijevica apoteka" a gde "Bojkovica apoteka".

Mi smo stanovali u "Panadjuristu" znaci "Vasariste" u ulici Roberta Gajdika, to je ona sto ide prema "spomen kosturnici"

Edited by Pelivan, 11 August 2009 - 09:49.


#65 4,05%

4,05%
  • Members
  • 26 posts

Posted 11 August 2009 - 11:29

Pametni ljudi to rese jednom za svagda, Prva, Druga,itd ulica, Severni, Juzni trg, bulevar, i nema svadje



Može se tumačiti da takvi daju neutralna imena i zato što nemaju istorije.


Inače ova imena su mi skroz nepoznata, ali vidim da Klintonova i Olbrajtova imaju po ulicu/trg a ljudi živi (sada neću o njihovom liku i (ne)djelu). To pokazuje bezidejnost dodjele imena ulicama ali i debelo zastranjivanje u politikantske vode.

#66 Pelivan

Pelivan
  • Banned
  • 162 posts

Posted 18 August 2009 - 21:41

Oko Blagine pekare si dao totalno pogrešan odgovor(možda namerno).


Pa normalno da sam odgovorio tako normalno, ispitujes me ko da sam neki lopov.
Ja bolje od tebe znam Blagoja Blagu Zdravkovica, iako je radio blizu tvoje kuce, koji je imao pekarsku radnju na raskrsnici ulica Proleterske, Drinske, nije mesio hleb nego je pekao gotove pogace, dzuvece, tave i slicno.
Imao je dva sina od kojih je jedan i Germaniji odavno.

Edited by Pelivan, 18 August 2009 - 21:41.