Jump to content

Photo

Zašto B92 koristi termin Kosovo?

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
144 replies to this topic

#106 Vesna

Vesna
  • Sleepers
  • 18,721 posts

Posted 27 June 2009 - 15:39

Nick je odraz stanja duha

to mi je jasno. :ph34r:

#107 zvezdasDOgroba

zvezdasDOgroba
  • Banned
  • 191 posts

Posted 27 June 2009 - 15:42

to mi je jasno. :ph34r:

Aha,gadjamo se sarkazmom?

#108 Cro-boy

Cro-boy
  • Members
  • 4,466 posts

Posted 27 June 2009 - 16:17

Aha,gadjamo se sarkazmom?

da li si ti izabrao predugacak nick, tako da ti nije stao puni naziv: "ciganDOgrobaRA"?

#109 iPhuck10

iPhuck10
  • Members
  • 18,742 posts

Posted 27 June 2009 - 16:55

da li si ti izabrao predugacak nick, tako da ti nije stao puni naziv: "ciganDOgrobaRA"?

Cro, bre, pa valjda ciganZAgrobaRA.:ph34r:

#110 iPhuck10

iPhuck10
  • Members
  • 18,742 posts

Posted 27 June 2009 - 16:59

Strani plaćenici sa devedestetdvojke koriste rupu u zakonu da kosmet nazivaju lažnim imenom i time na mala vrata afirmišu takozvanu republiku kosovo lažnu tvorevinu u srcu srbije ali podvlačim i naglašavam da je mi istinski patriote nikad nećemo priznati.

Страни плаћеници са издајничког, анти-српског, са Запада финансираног еуроунијатског медија званог Б92 користе рупу у закону да Космет називају лажним именом и тиме на мала врата афирмишу такозвану Републику Косово, лажну творевину и НАТО мафијашку државу у срцу Србије, али подвлачим и наглашавам да ту и такву "државу", ми, српске патриоте и поштоваоци косовског завета кнеза Лазара, никад нећемо признати.

Beat it! :ph34r:
Cirilica, Ristino Njihalo Strave & duh Belanovice i Magistrata, bato! :)

Edited by uros_s78, 27 June 2009 - 17:02.

#111 Cro-boy

Cro-boy
  • Members
  • 4,466 posts

Posted 27 June 2009 - 17:08

Beat it! :ph34r:

i to u jednom, cirilcnom dahu! svaka cast, Uki!

#112 iPhuck10

iPhuck10
  • Members
  • 18,742 posts

Posted 27 June 2009 - 17:17

i to u jednom, cirilcnom dahu! svaka cast, Uki!

Fala, Cro, fala.:ph34r:

#113 Erestor

Erestor
  • Members
  • 2,150 posts

Posted 28 June 2009 - 22:35

Страни плаћеници са издајничког, анти-српског, са Запада финансираног еуроунијатског медија званог Б92 користе рупу у закону да Космет називају лажним именом и тиме на мала врата афирмишу такозвану Републику Косово, лажну творевину и НАТО мафијашку државу у срцу Србије, али подвлачим и наглашавам да ту и такву "државу", ми, српске патриоте и поштоваоци косовског завета кнеза Лазара, никад нећемо признати.

Beat it! :)
Cirilica, Ristino Njihalo Strave & duh Belanovice i Magistrata, bato! :D

Ipak ima jedna mana: previše pismeno. Svaki zarez, svako veliko slovo, pa još i navodnici... Ne, ne... Vidi se falsifikat. :ph34r:

#114 btomic

btomic
  • Banned
  • 32 posts

Posted 28 June 2009 - 23:02

Dobro, vidim da ste se lepo zabavljali i bez mene. Nadam se da ste danas bar jednom pomislili na 1389. godinu i razlog zbog čega se današnji dan zove Vidovdan. Razmišljam da li će srpski narod kroz 600 godina pominjati dan ulaska Srbije u EU (recimo 2014. godinu), ali sve mi se čini da neće.

Dakle, ono čime se većina vas ovde bavi zove se zamena teze. Ponekad je to namerno (kod većine) a ponekad i nesvesno, kod manjeg broja onih koji se povode za drugima (recimo, samo mali broj ljudi bi 5. oktobra upao u Skupštinu da je pali i pokrada da su znali da bi bili jedini koji će to uraditi, ali kada par njih krene onda se i pojedinci odjednom osete nekako snažnim i sposobnim i za najveće gluposti).

Dakle, zamena teze sastoji se u tome da sam ja navodno insistirao na upotrebi KiM ili Kosovo i Metohija uvek i po svaku cenu. Kada se to usvoji kao teza, onda priči i zezanju nikad kraja, a i ja bih to prvi radio jer takvo insistiranje je besmisleno. Dakle, kada se reč Kosovo koristi u kontekstu u kome je nedvosmisleno da se misli na južnu srsku pokrajinu (oh kako te reči nekima bolno zvuče) a ne na tzv. republiku ili državu Kosovo, onda je to sasvim u redu. Takav je slučaj i sa Ustavom i sa Bećkovićem i Čavićem (ne znam da li ste još neke pomenuli...). Kada se reč Kosovo koristi da bi se naznačila država sa kojom se graniči Albanija (oh, izvinjavam se onima koji su u tome prepoznali podršku regionalizaciji od strane B92 po kojima B92 ustvari misli na najbližu srpsku regiju uz Albaniju - sramota od strane albanskih vlasti što se još nisu regionalizovali pa B92 može da pominje samo srpske a ne i albanske regije), onda je to antidržavni akt (niskog intentiteta, jer neki naši zvanični funkcioneri čine mnogo ozbiljnije i pogubnije akte veleizdaje).

Ima još jedna stvar koja me jako brine. Vašu iskrenu želju da Srbija prihvati realnost i krene krupnim koracima napred dele recimo i naši zapadni susedi Hrvati, koji bi vas sutra pljunuli u lice kad biste im u Zagrebu rekli da ste Srbi. Pritom vam ništa ne bi vredelo uveravanje da se i vi zalažete za nezavisno Kosovo, ne bi vam vredelo ni da ih ubeđujete da ste podržali Oluju i etnički čistu Hrvatsku. Problem bi vam bio što ste Srbi i ne bi vas Bog spasao. Sve to nije problem. Problem je što oni koji su vam pokazali najkraći i najbrži put Srbije u Evropu, za koji se zalažete, još gori od Hrvata. Istina, oni su podele po nacionalnoj ili rasnoj osnovi odavno ustupili podelama po dubini džepa. Iako i danas kod njih ima onih koji Crncu neće otvoriti vrata, takvih je sve manje. Shvatili su da je bolji siromašan nego mrtav Crnac, ali i da Crnaca nema dovoljno. Zato nam neće pomoći ni deset priznanja Kosova (recimo, u Ustav uvrstimo obavezu da se svake godine mora potvrđivati priznanje, ili još bolje u sklopu vremenske prognoze), ni priznanje da su pokolj 240 hiljada Japanaca u dve sekunde ili pokolj milion Vijetnamaca ili bacanje kasetnih bombi po Srbiji bila herojska dela na kojima im čovečanstvo zavidi.

#115 iPhuck10

iPhuck10
  • Members
  • 18,742 posts

Posted 28 June 2009 - 23:26

Ipak ima jedna mana: previše pismeno. Svaki zarez, svako veliko slovo, pa još i navodnici... Ne, ne... Vidi se falsifikat. :D

Jbg, ode moja potencijalna karijera korisnog idiota u njihovim redovima.:D: :ph34r:
Ne mrem koristit nazoshki pravopis, pa toj ti je.:)

Edited by uros_s78, 28 June 2009 - 23:27.

#116 iPhuck10

iPhuck10
  • Members
  • 18,742 posts

Posted 28 June 2009 - 23:29

Ima još jedna stvar koja me jako brine. Vašu iskrenu želju da Srbija prihvati realnost i krene krupnim koracima napred dele recimo i naši zapadni susedi Hrvati, koji bi vas sutra pljunuli u lice kad biste im u Zagrebu rekli da ste Srbi. Pritom vam ništa ne bi vredelo uveravanje da se i vi zalažete za nezavisno Kosovo, ne bi vam vredelo ni da ih ubeđujete da ste podržali Oluju i etnički čistu Hrvatsku. Problem bi vam bio što ste Srbi i ne bi vas Bog spasao. Sve to nije problem. Problem je što oni koji su vam pokazali najkraći i najbrži put Srbije u Evropu, za koji se zalažete, još gori od Hrvata. Istina, oni su podele po nacionalnoj ili rasnoj osnovi odavno ustupili podelama po dubini džepa. Iako i danas kod njih ima onih koji Crncu neće otvoriti vrata, takvih je sve manje. Shvatili su da je bolji siromašan nego mrtav Crnac, ali i da Crnaca nema dovoljno. Zato nam neće pomoći ni deset priznanja Kosova (recimo, u Ustav uvrstimo obavezu da se svake godine mora potvrđivati priznanje, ili još bolje u sklopu vremenske prognoze), ni priznanje da su pokolj 240 hiljada Japanaca u dve sekunde ili pokolj milion Vijetnamaca ili bacanje kasetnih bombi po Srbiji bila herojska dela na kojima im čovečanstvo zavidi.

:D
Majko mila! :ph34r:
Paranoja i shizofrenija su u Srbiji, pored gluposti i svemira uopste, neogranicene...
Pa kad pushtamo ludake iz Laze. :)

Edited by uros_s78, 28 June 2009 - 23:31.

#117 zvezdasDOgroba

zvezdasDOgroba
  • Banned
  • 191 posts

Posted 28 June 2009 - 23:49

:D
Majko mila! :ph34r:
Paranoja i shizofrenija su u Srbiji, pored gluposti i svemira uopste, neogranicene...
Pa kad pushtamo ludake iz Laze. :)

Razumem te ja potpuno zasto ti tako pises.
U mraku svoje sobe mozes da pises ono sto na poslu,u kaficu ili bilo gde na javnom mestu ne smes da govoris

#118 iPhuck10

iPhuck10
  • Members
  • 18,742 posts

Posted 29 June 2009 - 00:58

U mraku svoje sobe mozes da pises ono sto na poslu,u kaficu ili bilo gde na javnom mestu ne smes da govoris

Ja to vrlo javno govorim i reci cu opet-Kosovo je NEZAVISNO i jedva cekam 1) dan kada ce ICJ doneti pozitivno misljenje 2) dan kada ce ga priznati Rusija, Kina, 5 zemalja EU koje ga nisu priznale i 3) dan kada ce ga priznati i Srbija!
LIBERTE PER KOSOVES!

#119 Erestor

Erestor
  • Members
  • 2,150 posts

Posted 29 June 2009 - 01:08

Ja se zaista izvinjavam što trolujem diskusiju, nije mi običaj i neće se ponoviti, ali ja potpuno umirem od smeha ovamo i MORAM da pitam kako je došlo do promene tvog forumskog nicka? :ph34r:

#120 zvezdasDOgroba

zvezdasDOgroba
  • Banned
  • 191 posts

Posted 29 June 2009 - 01:22

Ja se zaista izvinjavam što trolujem diskusiju, nije mi običaj i neće se ponoviti, ali ja potpuno umirem od smeha ovamo i MORAM da pitam kako je došlo do promene tvog forumskog nicka? :ph34r:

Nasao se neko pametan i shatro politicki korektan pa mi zavukao onako kako Soros zapoveda