Jump to content


Photo

Zašto B92 koristi termin Kosovo?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
144 replies to this topic

#31 Nesh

Nesh
  • Members
  • 2,750 posts

Posted 26 June 2009 - 13:01

jok, mislim na Ujedinjeno Kraljevstvo SHS :D


hvala na ispravci kolega i ispricavam se velikobritancima i sjevernoircima :ph34r:


Nema na cemu! Uvek na usluzi preciznosti! :)

#32 btomic

btomic
  • Banned
  • 32 posts

Posted 26 June 2009 - 14:50

Kad je rech o korishcenju termina "Kosovo", mislim da ga koriste skoro svi mediji u Srbiji. Tako da tvoje pitanje ne mozhe biti upuceno samo B92, bio u pravu ili ne.

Primetio sam da neki ljudi nečitaju uvodni post već samo naziv teme, i ništa dalje od toga ne vide. Dakle, ponekad treba žrtvovati svojih 5+ sekundi i pročitati i šta piše unutra. nadam se tako ne čitaju i knjige na moderan način (ja sam malo zastareo, priznajem a i tako su me neki na forumu već okarakterisali :ph34r:) .

Dakle, u elaboraciji teme (kakav lep srpski izraz :) ) rekao sam da je i problem što se termin Kosovo koristi i onda kada bi trebalo reći Srbija, a bio sam inspirisan vešću objavljenom na B92 u kojoj se pominje da je u Albaniji otvoren autoput koji vodi prema Kosovu a ne prema Srbiji. Da se ne ponavljam, ako te ne mrzi pročitaj uvodni post pa onda da pričamo.

#33 btomic

btomic
  • Banned
  • 32 posts

Posted 26 June 2009 - 15:06

Ne videh u zakonima o javnom informisanju i radiodifuziji ni jedan clan koji obavezuje javna glasila da se "bore za suverenitet".

I tebe molim da svojih 5+ sekundi vremena žrtvuješ da pročitaš uvodni post u kome upravo piše tvoja citirana konstatacija (u malo izmenjenoh formi) koje sam svestan i sa kojom se slažem (i to tamo piše).


Za sada je cilj medija da informisu, a kada se kaze "Kosovo" jasno je na sta se misli. "Metohija" je dodatna sekunda, a sekunde kostaju

Da, u kontekstu objavljene vesti o otvorenom autoputu u Albaniji (opet moraš da pročitaš uvodni post da bi znao o čemu se radi) reč Srbija koju je trebalo upotrebiti umesto Kosovo koštala bi istovetan broj sekundi. Naravno, ako pročitaš uvodni post, postoji i pitanje da li to B92 smatra da se Albanija graniči sa Srbijom ili sa tzv. Kosovom? A o mogućoj tezi kako se ustvari mislilo na Kosovo i Metohiju ali da su se štedele sekunde (i mastilo, prostor na web stranici...) takođe ima poređenje sa autoputem kroz Rumuniju... Piše i to da znam da B92 nije niti jedini niti predvodnik u ovoj perfidnoj antidržavnoj igri...
Šta da ti kažem, sve piše samo treba čitati.

#34 Vesna

Vesna
  • Sleepers
  • 18,721 posts

Posted 26 June 2009 - 15:19

btomic, imam predlog - da ti dam link za forum gde će te potpuno razumeti i listom se složiti sa tobom, ali moraš da ga copy/paste u browser.

džaba se smaraš ovde... :ph34r:

#35 incognito

incognito
  • Members
  • 7,771 posts

Posted 26 June 2009 - 15:26

B92 je mogao da kaze i da je autoput izgradjen ka Republici Kosovo, B92 ne finansira drzava i B92 nije u obavezi da sprovodi umobolnu drzavnu politiku zatvaranja ociju. Uostalom, licemerno je da neki medij zatvara oci zato sto mali od palube Sundjerbob Jeremic lupa gluposti na sve 4 strane sveta.

Ne svidja ti se? Promeni kanal.

#36 kapetanm

kapetanm
  • Members
  • 3,153 posts

Posted 26 June 2009 - 16:02

B92 je mogao da kaze i da je autoput izgradjen ka Republici Kosovo, B92 ne finansira drzava i B92 nije u obavezi da sprovodi umobolnu drzavnu politiku zatvaranja ociju. Uostalom, licemerno je da neki medij zatvara oci zato sto mali od palube Sundjerbob Jeremic lupa gluposti na sve 4 strane sveta.

Ne svidja ti se? Promeni kanal.

Beše neki kredit iz Fonda za razvoj ? Državni ?

#37 maara

maara
  • Members
  • 1,465 posts

Posted 26 June 2009 - 16:13

Beše neki kredit iz Fonda za razvoj ? Državni ?


Biće i bespovratna pomoć od ministarstva kulture, oglašavanje vlade u medijima koji rade na način koji ministar oceni kao "kvalitetan".
A, iz koje stranke beše ovaj ministar kulture? :ph34r: :)

#38 kapetanm

kapetanm
  • Members
  • 3,153 posts

Posted 26 June 2009 - 16:16

Biće i bespovratna pomoć od ministarstva kulture, oglašavanje vlade u medijima koji rade na način koji ministar oceni kao "kvalitetan".
A, iz koje stranke beše ovaj ministar kulture? :ph34r: :)

Umobolna državna politika :D

#39 Vesna

Vesna
  • Sleepers
  • 18,721 posts

Posted 26 June 2009 - 16:33

Beše neki kredit iz Fonda za razvoj ? Državni ?


jel taj kredit bespovratan? aj kaži da se svi radujemo.

ili je onaj o kome si pokušao da pokreneš temu na nekom drugom mestu, pa su te pojedini diskutanti argumentima otresli kao sa šljive?

#40 iPhuck10

iPhuck10
  • Members
  • 18,742 posts

Posted 26 June 2009 - 16:40

Umobolna državna politika :)

That's an understatement. :ph34r:

#41 DJ_Vasa

DJ_Vasa
  • Members
  • 7,769 posts

Posted 26 June 2009 - 16:52

Breaking news:

Nalazimo se u 21. veku, a Kosovo je nezavisna država (na veliku žalost srBova, srBadžija i srBujuščih).

Da li je to problem?

#42 maara

maara
  • Members
  • 1,465 posts

Posted 26 June 2009 - 16:59

Breaking news:

Nalazimo se u 21. veku, a Kosovo je nezavisna država (na veliku žalost srBova, srBadžija i srBujuščih).

Da li je to problem?



Mora da je mnogo lepo kad si moderator, pa možeš sa visine da nazivaš pogrdnim imenima ostale učesnike foruma. :ph34r:

#43 iPhuck10

iPhuck10
  • Members
  • 18,742 posts

Posted 26 June 2009 - 17:07

Mora da je mnogo lepo kad si moderator, pa možeš sa visine da nazivaš pogrdnim imenima ostale učesnike foruma. :)

Mora da je mnogo lepo biti glup i ne shvatati odnos uzroka i posledica. :ph34r:

#44 kapetanm

kapetanm
  • Members
  • 3,153 posts

Posted 26 June 2009 - 17:12

jel taj kredit bespovratan? aj kaži da se svi radujemo.

ili je onaj o kome si pokušao da pokreneš temu na nekom drugom mestu, pa su te pojedini diskutanti argumentima otresli kao sa šljive?

Ne, onaj sa razumnom kamatom, koji su svi mediji dobili. Ne pokrećem temu, nego je odgovor koleZi gore.
Navlačiš me na Jelačića, vidim

#45 maara

maara
  • Members
  • 1,465 posts

Posted 26 June 2009 - 17:16

Navlačiš me na Jelačića, vidim


Ne daj se isprovocirati.
Samo argumentovano i utemeljeno.
Stigla je i "teška" artiljerija.
Feriz_78mm.