Jump to content


Photo

OSVETA UZURPATORA !


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
45 replies to this topic

#31 Lorenz

Lorenz
  • Banned
  • 5,827 posts

Posted 22 June 2009 - 23:59

ti si bre lorenz takav ovejani šovinista da je to strašno.


Nemoj brinuti "doktore".

Tvoj primat u ovejanosti i neprikrivenom sovinizmu ne mogu ugroziti ni deset Lorenza!

#32 perkos

perkos
  • Members
  • 26,798 posts

Posted 23 June 2009 - 07:32

Da li si ti bio jedini "zivi svedok" ili je bilo i drugih zivih svedoka? Imena nisu izmisljena vec autenticna a mogu ti servirati i druga ako te to ne pogadja previse, kao sto te uvek pogadja bilo koja srpska krivica?



na sreću nisam jedini živi svedok ali ti još jednom kažem da navodiš pogrešna imena,neko ti je nešto došapnuo a ti ili nisi čuo ili namerno ubacuješ prezimena nekih porodica iz Peći pa dok oni dokažu svoju nevinost na objektivnim sudovima po Kosovu odrobijaće jedno 10 godina u proseku.
ovde niko ni jednom jedinom rečenicom nije tvrdio da Srbi nisu ubijali Albance po Kosovu u vreme sukoba ali ti si jedini našao za shodno da se javiš i da sa sigurnošću tvrdiš da je ovaj momak krvnik nije ti ni slučajno palo na pamet da se zapitaš kako je neko lice koje se godinama vodi kao nestalo potpisalo ugovor o prodaji kuće,naravno to nije ni objektivne sudije zanimalo,bitno je da su postigli cilj,da blokiraju eventualni povratak jedne srpske porodice u prištinu.
Zanima me samo ako od ovih deset porodica koje su se vratile u selo pored Kline svedoci prepoznaju nekog momka da je ubijao po Metohiji da li ćeš odmah da skočiš i kažeš da je kriv ili barem da sačekaš objektivno suđenje?

#33 maara

maara
  • Members
  • 1,465 posts

Posted 23 June 2009 - 08:16

Posto sam kontaktirao jednog clana porodice ovog uhapsenog momka koji me zamolio da se ne poteze to po raznim forumima


Ako je to želja Markove porodice , onda treba zaključati ovu temu.

#34 efendi. Hadžija

efendi. Hadžija
  • Banned
  • 109 posts

Posted 23 June 2009 - 09:59

Pozdrav @Perkosu........, vidim da znas tacno sta se zapravo dogadjalo i da odlicno poznajes Simonovice.........

Juce sam razgovarao sa Simom, sve ce se srediti , nadamo se.........

A @Lorenzu bi porucio da ne gleda vise crtane filmove.........

#35 Lorenz

Lorenz
  • Banned
  • 5,827 posts

Posted 23 June 2009 - 10:34

na sreću nisam jedini živi svedok ali ti još jednom kažem da navodiš pogrešna imena,neko ti je nešto došapnuo a ti ili nisi čuo ili namerno ubacuješ prezimena nekih porodica iz Peći pa dok oni dokažu svoju nevinost na objektivnim sudovima po Kosovu odrobijaće jedno 10 godina u proseku.


Hajde redom da ti odgovorim na ovo tvoje nabacivanja "autenticnih fakata".

Relevantni svedok i ocevidac mnogih dogadjanja u Prishtini, je moja rodjena sestra koja zivi tu pored tvojih "nevinih", tacnije u predelu Prishtine koji se zove Aktash, i koja je zajedno sa suprugom i sinom provela svo vreme kosovskih tragicnih dogadjanja. I koja i dandanas zivi na istoj lokaciji-kuci i seca se Dragana, nerazdvojnog druga ovog osumnjicenog ubice, kao i inzenjera Kosovskih termoelektrana, Laze Rajevica, stanovnika Prishtine, ciji je sin, pripadnik paramilitaraca Prishtine, "baza" kuca Veli Deve, iz tog dela grada, ubio Nazmi Gojanija, ranio njegovu suprugu kao i njegovog sestrica, nakon izvrsene pljacke u njegovoj kuci, koja se nalazi iza restorana "Rugovo". Jesu li lokacija i ubijeni i ranjeni autenticni ili je i ovo "izmisljeno"?
I pre nego sto je maara postirao Optuznicu, ja sam naveo ime Dragana, koji se spominje i u optuznici, koji je svakodnevno tumarao po tom delu grada navodno gadjajuci golubove i macke a ustvari ciljao na prozore i krovove prestrasenih stanovnika tog dela grada Prishtine. Srbima je bilo dozvoljeno ama bas sve sto im je na um padalo. Pa "mala deca", sta ces, rekao bi ti!
Nisam naveo nijedno izmisljeno "prezime" stanovnika Peci vec autenticna imena stanovnika Prishtine, koje bi ti, kao i u mnogim drugim slucajevima, energicno odbacio, kada se konkretno ime navodi.

ovde niko ni jednom jedinom rečenicom nije tvrdio da Srbi nisu ubijali Albance po Kosovu u vreme sukoba ali ti si jedini našao za shodno da se javiš i da sa sigurnošću tvrdiš da je ovaj momak krvnik nije ti ni slučajno palo na pamet da se zapitaš kako je neko lice koje se godinama vodi kao nestalo potpisalo ugovor o prodaji kuće,naravno to nije ni objektivne sudije zanimalo,bitno je da su postigli cilj,da blokiraju eventualni povratak jedne srpske porodice u prištinu.


Lako je "priznati" uopstenom frazom "da su Srbi ubijali Albance", ali kada se navode konkretna imena i prezimena zlocinaca, jer neko je ipak ubijao Albance tih dana, ti kao oparen odbacujes i samu mogucnost posatojanja takvih, mislim koinkretnih.

Koliko puta si najprizemnijim intrigama odbacivao verodostojnost iskaza autenticnog svedoka kosovskih dogadjanja, zene taksiste Svetlane Djordjevic, jer nisu isla u prilog tvrdje o nevinosti svih kosovskih Srba, da medju njima bilo i zlocinaca, to nikako ne moze biti istina, jel' da Perkose?
Evo kako se provela Svetlana zbog svog svedocenja, navodeci imenom i prezimenom autenticne zlocince koja je "srela" tokom boravka na Kosovu i po Kosovu :

Napadnuta Svetlana Đorđević 28. jun 2004. | 21:19 | Izvor: B92
Vranje -- Svetlanu Đorđević iz Vranja napala su u nedelju nepoznata lica i ubrizgala joj injekciju sa nepoznatim sardžajem u ruku.

"Napadači su joj, kako kaže, rekli da ima 15 dana da na TV B92 demantue sadržaj knjige „Svedočanstvo o Kosovu“. O ovoj knjizi, Svetlana je govorila prošle godine u emisiji „Istina, odgovornost, pomirenje“. Svetlana kaže da ju je bez svesti u kući pronašao muž, a u ruci joj je bila crvena ruža. Ovom napadu prethodile su pretnje."

Regruti dovedeni iz Kursumlije, Prokuplja, Beograda, Nisa, Kragujevca (oni koji nisu odbili da podju "dolje") i ostalih gradova Srbije ili Vojvodijne, "dobrovoljci" iz Bosne, nisu imali pojma ko je ko medju domacim Albancima dok im to nisu objasnjavali nasi domaci Srbi (komshije), regrutovani ili u u "sluzbi" kao civili.
Na sajtu Slobodne Evrope postoji razgovor Branke Mihajlovic sa Igballe Rugovom, gde mozes doznati kako je njena komsinica, dok je za Albance iz Prishtine bilo opasno kretanje po gradu, umesto molbom trazenih cigareta, dovela im "na vrata" policiju koja nije bila iz Prishtine.

Ti ne verujes ni Toniju ni "njegovoj" fotografiji obnovljene crkve u Prishtini. Verujes samo "svojima" i ponekom Albancu ako podrzi tvoju tezu o bezgresnosti konkretno optuzenog Srbina.

Zanima me samo ako od ovih deset porodica koje su se vratile u selo pored Kline svedoci prepoznaju nekog momka da je ubijao po Metohiji da li ćeš odmah da skočiš i kažeš da je kriv ili barem da sačekaš objektivno suđenje?

Ja nisam "skocio" vec su tvoji istomisljenici to uradili. Ja sam naveo neodrzivost paralele koju je maara potegao izmedju, od EULEX-a oslobodjenog i od UNMIK-a osudjenog, ciju presudu EULEX tek treba da razmotri, kao drugostepeni sud. No za tebe i ostale on nije trebao biti ni osumnjicen akamoli osudjen, jer je "imao samo 15 godina", (po optuznici koju je maara prilozio rodjen 28.10. 1982), jer je bio zaposlen kod UNMIK-a, itd.,itd. Jak razlog, mislite? Pa osumnjiceni zlocinci se hapse iako su besprekorno ziveli 50 i kusur godina, nakon pocinjenog zlocina- Andrija Artukovic ili Demjanuk u SAD-u. Kao i stotine drugih.
A ako se "plasis" za povratnike iz Kline izvoli ponudi im tvoje advokatske usluge, pre nego budu slucajno osumnjiceni i nedajboze uhapseni. A sto se to desava ponekom srpskom povratniku u Hrvatskoj nisi podjednako "zabrinut"? Ili si zaduzen samo za potencijalno osumnjicene sa Kosova?
Poznajes ti dobro Prishtinu iz tih dana . Samo ne i albanske zrtve ili srpske osumnjicene. Takve ne poznajes.

#36 Rooney

Rooney
  • Members
  • 1,420 posts

Posted 23 June 2009 - 10:50

Lorenz, izgleda da se ne razumemo ti i ja. Vidi, niko ne porice ubijanja. Ti znas da smo svi mi a i tvoji i moji zajednicki poznanici (tebi cak i rodjaci) ubijeni od strane Srba i to i posle rata u Mitrovici. Ja hocu samo da naglasim da 15 Jun ne moze zasigurno biti datum da je neko od Albanaca ubijen od Srba u Pristini. Da je Mitrovica ili Vucitrn gde je KFOR usao 17 odnosno 18 Juna onda OK ali Pristina, ne verujem. To je sve od mene!

#37 Lorenz

Lorenz
  • Banned
  • 5,827 posts

Posted 23 June 2009 - 10:52

Pozdrav @Perkosu........, vidim da znas tacno sta se zapravo dogadjalo i da odlicno poznajes Simonovice.........

Juce sam razgovarao sa Simom, sve ce se srediti , nadamo se.........

A @Lorenzu bi porucio da ne gleda vise crtane filmove.........


Lep ste Divan uspostavili. Nisam ni sumnjao da toga nece biti i da se "ne poznajete".
Dug je bio period priprema i poznavanja, i pre nego je stigao "zlatokosi jahac na belom konju"

Lorenz gleda i crtane filmove najcesce sa andjelima garavog lica!

A svi andjeli, moji do mojega.

#38 perkos

perkos
  • Members
  • 26,798 posts

Posted 23 June 2009 - 11:07

još jednom da objasnim Lorenzu iako on to dobro zna samo želi da otkrije tačna imena i prezimena nekih ljudi iz prištine i peći!
sve i da živi tvoja sestra u Aktašu ipak nije dobro čula o kojim se tipovima radi kad su pomenute lokacije u pitanju,priča bio jednom jedan Draga i sin tog i tog su mitologija,što se mene tiče znam tačno ko je bio u tom delu grada i znam šta se radilo,isto i oko ovih klinaca koji se pominju u optužnici,videlo ih par komšija iz Sunčanog brega kako pljačkaju pa ajde da ih optuže i za pokoje ubistvo pogotovo kad se ovom nesrećniku poklapa prezime.
Sve to je ipak "mala maca"kad si ti u pitanju,tvoja drskost.bezobrazluk i šovinizam su neponovljivi!

#39 CowBoy

CowBoy
  • Members
  • 4,206 posts

Posted 23 June 2009 - 11:56

... ti si bre lorenz takav ovejani šovinista da je to strašno.



Alo bre - ne kradi mi konstrukciju.

Interesantna tema. Necu da se mesham - slabo sam upoznat sa ovim slucajem.

Edited by CowBoy, 23 June 2009 - 12:03.


#40 duma

duma
  • Members
  • 1,673 posts

Posted 23 June 2009 - 12:27

Ja nisam "skocio"

Ne, samo si unapred siguran da je krvnik, baš kao što si za one što su uhašpšeni u Preševu unapred znao da su nevini.
Normalni Srbi, takve Srbe nazivaju nacionalističkim smradovima. Kako vi Albanci nazivate takve poput tebe?

Ja ne znam da li je ovaj nevin. Mnogo mi je čudno kad su se setili te njegove krivice, tebi verovatno nije.
On je već preko dve godine bio na Kosovu, a setili su se da je ubica baš kad je zahtevao da se Đubre izbaci iz stana.
Ne znam kako bih sem Đubretom nazvao osobu koji definitivno uzurpira, falsifikuje i verovatno podmeće ubistvo.
Evo i ovo mi budi sumnju:

Ja hocu samo da naglasim da 15 Jun ne moze zasigurno biti datum da je neko od Albanaca ubijen od Srba u Pristini. Da je Mitrovica ili Vucitrn gde je KFOR usao 17 odnosno 18 Juna onda OK ali Pristina, ne verujem. To je sve od mene!

Sad, možda je Rooney primio pare od srpskog DB-a.

#41 Lorenz

Lorenz
  • Banned
  • 5,827 posts

Posted 23 June 2009 - 12:31

Lorenz, izgleda da se ne razumemo ti i ja. Vidi, niko ne porice ubijanja. Ti znas da smo svi mi a i tvoji i moji zajednicki poznanici (tebi cak i rodjaci) ubijeni od strane Srba i to i posle rata u Mitrovici. Ja hocu samo da naglasim da 15 Jun ne moze zasigurno biti datum da je neko od Albanaca ubijen od Srba u Pristini. Da je Mitrovica ili Vucitrn gde je KFOR usao 17 odnosno 18 Juna onda OK ali Pristina, ne verujem. To je sve od mene!


Zalim ali nisi u pravu. Mozes procitati od maare prilozenu optuznicu i zasigurno ne bi bio naveden taj "sumnjivi" datum u Optuznici (15.jun '99.). Sudjenje je praceno i od FHP koji nije prigovorio datumu izvrsenja zlocina.
Ja sam naveo i 10 jul, kada je KFOR vec naveliko bio prisutan, ubistvo cetiri Albanaca u selu Potrq, opstina Klina, stanovnika opstine Malisevo, koji su traktorom isli da nesto oplackaju i bili ubijeni od mestana pomenutog sela.Nisam ih, niti ih zalim. Za FHP "slucaj" je bio zakljucen kada se doznao razlog njihove pogibije.

Cista je slucajnost da i u Mitrovici i u Prishtini imam vrlo bliske rodjake. Prvi, koje i ti poznajes, direktno stradali nakon dobrog vremena ulaska KFORA, a drugi, sto se ovog slucaja tice, stanovnici predela koji su se poznavali sa osumnjicenima i stradalim, iz svakodnevnog zivota, ali i iz dana strave i uzasa.

Toliko i od mene.
I ne prestaje stradanje neprijateljski raspolozenih strana momentom ulaska mirovnih trupa. Bosna, Hrvatska, bili su raniji primeri toga a Kosovo nesto kasnije, istih dogadjanja neprijateljstava.

#42 Rooney

Rooney
  • Members
  • 1,420 posts

Posted 23 June 2009 - 12:34

Ja ne navijam ni za koga niti mi je do prepucavanja (dosta sam ja u zivotu prosao, posebno tokom ovog jebenog rata a cinjenica da zivim na severu znaci da jos prolazim), ja se samo trudim da budem racionalan. Ne pripadam ja nikakvom "coporu", nit' Albanskom nit' Sprskom nego jedino onom koji stvarno postoji a to je Ljudski! Ko ima problema s'tim, znaju gde me mogu naci, i Srbi a i Albanci.

Odjava sa foruma!!!

Edited by Rooney, 23 June 2009 - 12:35.


#43 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 23 June 2009 - 12:41

Odjava sa foruma!!!

Nema potrebe za tim Rooney.
Mislim zaista da bi rasprava ovde trebalo da stane. Sta se desavalo i ko je koga ubio mi to neznamo i ne mozemo sa sigurnoscu da tvrdimo. Na kraju ce se opet sve zavrsiti sa prebrojavanjem mrtvih.
Ovo jednostavno nije tema za forum ko ima bilo kakav dokaz neka ga dostavi nadleznim sluzbama.
Na kraju krajeva treba postovati i volju porodice tog mladica i ne treba potencirati po svaku cenu ovu temu.

#44 Lorenz

Lorenz
  • Banned
  • 5,827 posts

Posted 23 June 2009 - 12:47

Ne, samo si unapred siguran da je krvnik, baš kao što si za one što su uhašpšeni u Preševu unapred znao da su nevini.
Normalni Srbi, takve Srbe nazivaju nacionalističkim smradovima. Kako vi Albanci nazivate takve poput tebe?


Najglasniji u sumnjicavosti bio je Preshevari jer su uhapseni iz Presheva. Sigurno "normalni" Srbin, kao sto si ti na primer, i njega trpa u smradove? Ili je medju "normalnim" Srbima sasvim normalno, i bez pravosnazne presude, osumnjicene smatrati krvnicima?

Aferim!

Ja ne znam da li je ovaj nevin. Mnogo mi je čudno kad su se setili te njegove krivice, tebi verovatno nije.


Ali osumnjiceni iz Presheva, koji su mnogo kasnije od njega uhapseni, za tebe i one koji, naravno, nisu "smradovi", unapred su krivi jer su Lorenz i Preshevari izrazili negodovanje nacinom njihovog, za siroku publiku uprilicenog, teatralnog hapsenja.

Jos jednom Aferim za "normalnu" logiku.

On je već preko dve godine bio na Kosovu, a setili su se da je ubica baš kad je zahtevao da se Đubre izbaci iz stana.
Ne znam kako bih sem Đubretom nazvao osobu koji definitivno uzurpira, falsifikuje i verovatno podmeće ubistvo.

To je zakljucio Glas javnosti a ti i ostali solidarni sa glasom javnosti. Tako je bilo i u Godinama raspleta, nista novo samo Njega nema!

Evo i ovo mi budi sumnju:
Sad, možda je Rooney primio pare od srpskog DB-a.

Rooney je izrazio samo sumnju u datum izvrsenja zlocina. A zrtve zlocina su i dalje pod zemljom, bez obzira na datum!

Edited by Lorenz, 23 June 2009 - 12:49.


#45 Lorenz

Lorenz
  • Banned
  • 5,827 posts

Posted 23 June 2009 - 12:53

Nema potrebe za tim Rooney.
Mislim zaista da bi rasprava ovde trebalo da stane. Sta se desavalo i ko je koga ubio mi to neznamo i ne mozemo sa sigurnoscu da tvrdimo. Na kraju ce se opet sve zavrsiti sa prebrojavanjem mrtvih.
Ovo jednostavno nije tema za forum ko ima bilo kakav dokaz neka ga dostavi nadleznim sluzbama.
Na kraju krajeva treba postovati i volju porodice tog mladica i ne treba potencirati po svaku cenu ovu temu.


A sto ovo zluradom pokretacu topika ne uputite?