Jump to content


Photo
- - - - -

Atletika


  • Please log in to reply
1991 replies to this topic

#61 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 17 August 2009 - 22:26

Zlatni momenti svetskih prvenstava

Youtube Video ->Original Video

Ko nije gledao ovo propustio je mozda i najzanimljiviji dvoboj svih vremena.....Lewis je pobedio na izbornom takmicenju Powella za centimetar i ovo je bila prilika za popravni...Ono sto se sada malo zna je da je skok i ili dva pre ovoga Powell imao slican skok, ali nije meren jer je sudija pokazao prestup...Urezana slika mi je Powell-a koji trci do sudije da mu pokaze prestup i on mu pokaze (a ni kamera nije pokazala prestup), i on kaze...What? That is nothing man....Nothing.... :ph34r:

Edited by DonJuan, 17 August 2009 - 22:29.

  • 0

#62 1jeAhonen

1jeAhonen
  • Banned
  • 2,042 posts

Posted 17 August 2009 - 22:27

Florens Grifit Džojner 100% na dopingu, nazalost to se nikada nece dokazati...


to su spekulacije ali njena dominacija je bila poput Boltove danas, mada se za Bolta jos ne vezuje doping, jaka indicija postoji posebno kod sprinta u atletici jer je kao i teskoatletske discipline izrazito pogodan za doping. Danas malo ko zeli da sumnja u Boltovu superiornost. Videcemo koliko ce ovo "pomeranje ljudskih granica" trajati sve dok se neko ne usudi da srusi mit ili otkrije doping. Tesko da ce to uspeti neko na stazi..Lightnin Bolt je munja. :ph34r: a za doping hm hm.... :)

Edited by 1jeAhonen, 17 August 2009 - 22:28.

  • 0

#63 1jeAhonen

1jeAhonen
  • Banned
  • 2,042 posts

Posted 17 August 2009 - 22:32

Neuhvatljiva visina
Youtube Video ->Original Video

  • 0

#64 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 17 August 2009 - 22:36

Da li se neko seca nase stafete 4 puta 400 iz Tokija...Dugo godina je bila najbrza bela stafeta, ja se secam Maceva, Brankovica i cini mi se da je Djurovic trcao ali ne mogu da se setim cetvrtog...Jel neko zna?

edit. nasao sam...Jokovic....

Edited by DonJuan, 17 August 2009 - 22:42.

  • 0

#65 1jeAhonen

1jeAhonen
  • Banned
  • 2,042 posts

Posted 17 August 2009 - 22:44

Da li se neko seca nase stafete 4 puta 400 iz Tokija...Dugo godina je bila najbrza bela stafeta, ja se secam Maceva, Brankovica i cini mi se da je Djurovic trcao ali ne mogu da se setim cetvrtog...Jel neko zna?


A da si citao od pocetka video bi prvi post kojim sam poceo ovaj topik
Zvezdi se začela «najbrža bela štafeta» pod stručnim vođstvom trenera Hriste-Ice Gergova. Kroz klupsku štafetu od 1985. prodefilovali su Milovan Savić, Dejan Nikolić, Zoran Dimić, Branislav Karaulić, Ismail Mačev, Slobodan Popović, Slobodan Branković, Nenad Đurović i Dejan Jovković, a u četvrtoplasiranom sastavu na Svetskom prvenstvu u Tokiju 1991. koji je postigao fantastičan državni rekord (2:59,95) bili su Ismail Mačev i trojica bivših članova Zvezde Branković, Đurović i Jovković.

A posto nisi imas zadatak da nadjes video snimak te trke. :ph34r:

Inace gledao sam to takmicenje Pauel Luis i Luis je izgubio?!ako se dobro secam iako je i sam skakao fantasticno.
  • 0

#66 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 17 August 2009 - 22:52

A da si citao od pocetka video bi prvi post kojim sam poceo ovaj topik
Zvezdi se začela «najbrža bela štafeta» pod stručnim vođstvom trenera Hriste-Ice Gergova. Kroz klupsku štafetu od 1985. prodefilovali su Milovan Savić, Dejan Nikolić, Zoran Dimić, Branislav Karaulić, Ismail Mačev, Slobodan Popović, Slobodan Branković, Nenad Đurović i Dejan Jovković, a u četvrtoplasiranom sastavu na Svetskom prvenstvu u Tokiju 1991. koji je postigao fantastičan državni rekord (2:59,95) bili su Ismail Mačev i trojica bivših članova Zvezde Branković, Đurović i Jovković.

A posto nisi imas zadatak da nadjes video snimak te trke. :ph34r:

Inace gledao sam to takmicenje Pauel Luis i Luis je izgubio?!ako se dobro secam iako je i sam skakao fantasticno.

Youtube Video ->Original Video

Nasao :)...Izvinjavam se sto ne pratim od pocetka :D
  • 0

#67 1jeAhonen

1jeAhonen
  • Banned
  • 2,042 posts

Posted 17 August 2009 - 22:58

ok...nema veze zato i sluzi topik da se napuni raznim stvarcicama...
  • 0

#68 teoNS

teoNS
  • Members
  • 4,663 posts

Posted 18 August 2009 - 00:36

Kada se radi o dopingu Amerikancima i njihovim kontrolama na "majke mi" ne verujem kao ni šampionima na steriodu iz Istočnog bloka.Ne bi bilo lose da se ti DDR,SSSR,ČSSR i američki rekordi od 20 i kusur godina posebno u ženskoj konkurenciji brišu.Meni se više čini da je Gay na nečemu.A pošto je Ben Johnson onomad ispao žrtveno jagnje mogao bi neku kintu da stavim da ni Carl Lewis nije bio nevin...Sve su to nažalost špekulacije i istinu mi obični smrtnici nikada nećemo saznati.
  • 0

#69 lutnik

lutnik
  • Members
  • 50 posts

Posted 18 August 2009 - 01:21

Florens Grifit Džojner 100% na dopingu, nazalost to se nikada nece dokazati...

Jasno da je bila nazderana ali ona je barem bila ZENSKO za razliku od Kratohvilove ciji rekord je i dandanas totalno nezamisliv..... mislim, za zene.

btw steta za Topic
  • 0

#70 iDemo

iDemo
  • Members
  • 5,385 posts

Posted 18 August 2009 - 05:43

...mogao bi neku kintu da stavim da ni Carl Lewis nije bio nevin...Sve su to nažalost špekulacije i istinu mi obični smrtnici nikada nećemo saznati.

Meni se cini da je on izjavio nesto u tom smislu al' ga nisu puno hvatali za rec...
  • 0

#71 Gogy

Gogy
  • Members
  • 7,469 posts

Posted 18 August 2009 - 07:50

Tako je rekord Bolta ispratio legenda Sušec :ph34r:

http://vinovo.magnif...58-World-Record
  • 0

#72 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 18 August 2009 - 08:30

Jasno da je bila nazderana ali ona je barem bila ZENSKO za razliku od Kratohvilove ciji rekord je i dandanas totalno nezamisliv..... mislim, za zene.

btw steta za Topic


Pamela Dzelimo (mada je ona ove sezone pukla) i ova nova Semenja iz Juzne Afrike (mada je ona isto decacic) ce ga srusiti 100%. Samo je pitanje kad. Ova ima sanse vec u Berlinu, posto je trcala ove sezone sa 18 godina manje od sekunde sporije od tog rekorda.
  • 0

#73 Elias

Elias
  • Members
  • 2,538 posts

Posted 18 August 2009 - 08:47

http://www.b92.net/s...p;nav_id=376808

Steta,ovo mozda umanjuje sanse da vidimo svetski rekord i na 200 metara
  • 0

#74 1jeAhonen

1jeAhonen
  • Banned
  • 2,042 posts

Posted 18 August 2009 - 09:04

http://www.b92.net/s...p;nav_id=376808

Steta,ovo mozda umanjuje sanse da vidimo svetski rekord i na 200 metara

da...nazalost na ovakav nacin samo daje povod za razne komentare....*setimo se samo Xi Lija na 110...povreda koja je potresla Kinu a i sav sporcki svet...
Youtube Video ->Original Video

  • 0

#75 AirBall

AirBall
  • Members
  • 20,451 posts

Posted 18 August 2009 - 15:10

Mislim da bogate i razvijene zemlje poput Amerike idu bar 2-3 godine unapred sa raznim preparatima nego sto razne anti-doping institucije uspevaju da uoce. Ispostavice se za da ono sto koriste Bolt ili Gay ce biti zabranjeno tek za neke 2-3 godine, ali rezultati ce ostati.

Edited by AirBall, 18 August 2009 - 15:13.

  • 0