Jump to content

Photo
- - - - -

Učenik pretukao profesoricu

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
647 replies to this topic

#46 Shedou

Shedou
  • Members
  • 2,502 posts

Posted 20 June 2009 - 19:57

komentar sa u tubeta.

"Ma ko ovoj kravi j..e kevu, ako je dobila, sigurno je govono...Dobro, batica je mogo malo da smanji sa batinama, ali nema veze... :ph34r:

BTW proshetajte tubetom i videcete chega sve (made in srbija) u vezi sa skolom ima....strashno.

Edited by Shedou, 20 June 2009 - 19:58.

#47 steins

steins
  • Members
  • 7,357 posts

Posted 20 June 2009 - 20:12

U trenutku kada ga je udarila radilo se jos uvek o otimanju za dnevnik - sikaniranje je pocelo nakon toga.

wrong sinak, pogledaj snimak na 3:25 videćeš da pokušava da prodje al mangup joj se namešta i blokira prolaz. A onda kreće unošenje u facu sa sve mangupskim osmehom, a nešto kasnije možeš da primetiš i da je žena pala na "mošu"----- itd itd.....

#48 XXL

XXL
  • Members
  • 18,731 posts

Posted 20 June 2009 - 20:13

Ne ulazeci u to je li ona smjela i zasto je udarila onu mrcinu, ovakve su scene zbilja zalosne. Svakog ko je laksi od 90 kila hvata strah da ne dodje u ovakvu situaciju, u posti, skoli, javnom prevozu ili bilo gdje drugo. To sa pravima djece je tako rastegljiv pojam, a steins je malo pomenuo. U Holandiji je jako to potencirano, ali djeca se u isto vrijeme uche da imaju i obaveze a ne samo prava.

#49 Vesna

Vesna
  • Sleepers
  • 18,721 posts

Posted 20 June 2009 - 20:15

wrong sinak, pogledaj snimak na 3:25 videćeš da pokušava da prodje al mangup joj se namešta i blokira prolaz. A onda kreće unošenje u facu sa sve mangupskim osmehom, a nešto kasnije možeš da primetiš i da je žena pala na "mošu"----- itd itd.....

tačno. to se vidi već pri prvom gledanju.

#50 steins

steins
  • Members
  • 7,357 posts

Posted 20 June 2009 - 20:25

Ne ulazeci u to je li ona smjela i zasto je udarila onu mrcinu, ovakve su scene zbilja zalosne. Svakog ko je laksi od 90 kila hvata strah da ne dodje u ovakvu situaciju, u posti, skoli, javnom prevozu ili bilo gdje drugo. To sa pravima djece je tako rastegljiv pojam, a steins je malo pomenuo. U Holandiji je jako to potencirano, ali djeca se u isto vrijeme uche da imaju i obaveze a ne samo prava.

ma buraz de nije žalosno,...sve me znoj probio dok sam ovo odlgedao.....ne znam dal bih pre pištao ili bi mu otišao na gajbu.....pa i njega i familiju za uši da im objasnim šta je pravo šikaniranje.... :)

ma ovo su ti čista balkanska posla iliti kako je mile/izet/šime zamislio europu... :ph34r: ...ja sam ti čkolu završavao sa sve onim zakrečenim prozorima i učiteljicom koju i danas sanjam.... pa mi (uglavnom) ništa ne fali....fora je što se ovde uči o pravima a kad dodje do obaveza, e onda se beži s časova....

#51 Ointagru Unartan

Ointagru Unartan
  • Members
  • 2,583 posts

Posted 20 June 2009 - 20:41

Cekaj, ona njega udara na 2:55. Pre toga, on joj ne blokira prolaz nego joj zauzima nastavnicko mesto - nagao se nad njen sto i ona mu u jednom trenutku kaze :" ne mozes tu da sedis". Put joj nije blokiran jer izmedju tog stola i zida ucionice ima (kako se vidi dalje na snimku) jos najmanje 2m. Dalje, on svojim polozajem (nagnut nad sto) pokazuje da mu je cilj da joj ne da da se vrati na njeno mesto kako bi nastavila nastavu dok mu ne pokaze ocenu. Da je pokusavao da joj blokira put vani, stajao bi na sredini prostora izmedju stola i zida i bio bi okrenut prema njoj.

#52 eagles

eagles
  • Banned
  • 1,445 posts

Posted 20 June 2009 - 21:02

po meni dogadjaj je izreziran ! Pa otkud kamera na casu ?!

Edited by eagles, 20 June 2009 - 21:02.

#53 m.scofield

m.scofield
  • Banned
  • 133 posts

Posted 20 June 2009 - 21:05

po meni dogadjaj je izreziran ! Pa otkud kamera na casu ?!

Mislim da je telefon a ne kamera :ph34r:

#54 mlatko

mlatko
  • Members
  • 1,159 posts

Posted 20 June 2009 - 21:10

nije telefon, kamera je
kad si ti čuo da slavni režiseri koriste telefone?
Najlepše i najedukativnije scene u istoriji filma su snimljene kamerom.
Baš kao i ova.

#55 steins

steins
  • Members
  • 7,357 posts

Posted 20 June 2009 - 21:42

Cekaj, ona njega udara na 2:55. Pre toga, on joj ne blokira prolaz nego joj zauzima nastavnicko mesto - nagao se nad njen sto i ona mu u jednom trenutku kaze :" ne mozes tu da sedis". Put joj nije blokiran jer izmedju tog stola i zida ucionice ima (kako se vidi dalje na snimku) jos najmanje 2m. Dalje, on svojim polozajem (nagnut nad sto) pokazuje da mu je cilj da joj ne da da se vrati na njeno mesto kako bi nastavila nastavu dok mu ne pokaze ocenu. Da je pokusavao da joj blokira put vani, stajao bi na sredini prostora izmedju stola i zida i bio bi okrenut prema njoj.

pa 3:25 je pre 2:55 :ph34r:

pogledaj ponovo, videces da žena kreće ka izlazu iz onog ćoška a da se ovaj okreće i blokira joj put!

#56 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 20 June 2009 - 21:50

...

Ovoj stvari se prilazi totalno pogresno.
Pre svega, radi se o skoli, tj. - "pedagoskoj ustanovi".
"Profesorka", tj. "uciteljica" je totalno nepedagoski lik.

Dozvoliti sebi da udje u direktni fizicki obracun sa ucenikom je toliki pedagoski blam, da bih razmatrao mogucnost da bude proglasena "neadekvatnom" i isutirana iz obrazovanja.

Mislim, - sta je to ultimativno bilo u dvnevniku da moronu ne dozvoli da ga pogleda?

Narednicki glas i neobuzdano mahanje rukama uz pretnje - samo moze dovesti do problema.
Da ne govorim o mahanju nejakim rucicama i suocavanju sa tupadzijom koji ne vlada emocijama / ne kontrolise se.

"Profesorka" je prsla zato sto je samo sistemski pedagoski trash, neko ko je zarad "zhemske socijalizacije" / uhljeblja poverovao da o necemu odlucuje?

Obrazovanje od vremena "zlobizma" je otislo u qrtz; obrazovni kadar je svetlosnim godinama dalek od pedagogije, prenosenja znanja, vaspitanja mladjahnih "buducih gradjana"; citav sistem, - ne samo obrazovni, je totalni "sivi dom": represivan, osvetoljubiv i kaznjenicko_nasilni.
Bez minimuma postovanja prema licnosti tog istog djaka, koji se samo tretira kao neko ko treba da skoci kroz vatreni obruc srpskog obrazovanja.
Pa kad skoci na dresera - da, da, - "dresera", a ne pedagoga - nastane haos, lom!

Ovaj mladji svet koji je glavinjao po "zlobimirovim" skolama / mucio se u sistemu obrazovanja: ajde, nek mi neko prizna da nikada nije imao zelju da pridavi "profesorsku nasilno_represivnu tupchu"?

U ovom drustvu je mnogo godina razvijan / gajen jedan totalno pogresan pristup, principi & estetika sile / moci / nasilja se reklamirala / favorizovala do besvesti - pa kad je to stiglo i do obrazovne sfere (da ne govorim o Crnoj Reci) - sada se neuko_povrsno kuka: pa kako to da se dogodi "nama?"
Kao, - "a mi smo tako dobri, nezni, pametni, ranjivi, bastinimo sve, pa i tzv. "svetosavlje".

A onda nas nash proizvod svega toga lema kao "vola u kupusu" jednostavnim aikido tehnikama - guranjem lica uvis / presecanjem disanja i shokovima, - sve dokumentovano preko mobilnog.

Nema potrebe da se pravimo blesavi. Citav ovaj issue se mogao pretpostaviti i ranije.

Za srpske "drill instruktore" u obrazovanju - treba ukinuti svaku postojecu mogucnost zaposljavanja.
Tamo treba da rade pristojni ljudi (zene / muskarci), a ne agresivci.

"Profesorku" - shutnuti iz obrazovanja - neka se posveti starijim / nemocnim licima.
Mladjahnog siledzijskog tupadziju - na kurs od 6 meseci - rad u nekoj bolnici / starackom domu i svakodnevna terapija / obuka.

Direktora / direktorku skole smeniti.
Ministar prosvete da podnese ostavku.

Svetini jednostavno, svakodnevno - upucivati nova saznanja, "privoditi je poznaniju prava".

PS.
Ako likinji "turbulencija" nije mrsko - ja podrzavam njen stav.

...

#57 KANDAhar

KANDAhar
  • Members
  • 5,117 posts

Posted 20 June 2009 - 21:57

Jel moguće da niko nije primetio detalj o alkoholisanosti džiberčića? Od 1:10 do 1:30 snimka čuje se kako mu profesorka prigovara da se "oseća na alkohol" i "smrdi". Jbt, al je svet otišo poqrcu...

#58 APACH

APACH
  • Members
  • 758 posts

Posted 20 June 2009 - 22:05

to sto ga je prva udarila vidim kao opravdanu pedagosku meru. On nema pravo da joj zabranjuje da prodje i da se ponasa tako prema starijima i profesorki. I neko treba da ga nauci pameti i da je problem sa dnevnikom problem koji ima sam sa sobom.

Vremena su se opasno promenila.

da sam ja uradio nesto slicno u svoje vreme ne bih smeo da se vratim kuci. Niti bilo ko od mojih drugova i drugarica iz odeljenja.

#59 Ointagru Unartan

Ointagru Unartan
  • Members
  • 2,583 posts

Posted 20 June 2009 - 22:07

pa 3:25 je pre 2:55 :ph34r:

pogledaj ponovo, videces da žena kreće ka izlazu iz onog ćoška a da se ovaj okreće i blokira joj put!

Sinko, to sto pise u donjem desnom uglu nije vreme proteklo od pocetka snimka (ono ti stoji u donjem levom uglu) nego vreme koje je ostalo do kraja, a ono se obicno ne uzima za referencu.

Opis scene iz Pressa:

"Najpre se vidi kako nasilnik ne dozvoljava profesorki da sedne za katedru i od nje traži dnevnik da pogleda ocene. Ona mu objašnjava da je prošlo vreme za gledanje ocena i da je sada kasno za bilo kakvu korekciju, odnosno da ne može sam da upisuje ocene u dnevnik. Pokušala je da mu objasni da na taj način niko nije dobio prelaznu ocenu i da je bilo puno propuštenih prilika za to.

Posle nekoliko minuta rasprave, otimaju se oko dnevnika i kada učenik skoro uspeva da joj istrgne dnevnik iz ruku, iznervirana profesorka ga dva puta udara rukom. Kao da je samo čekao povod, maloletni siledžija odmah uzvraća žestokim šamarom. Nekoliko učenika pokušava da ih razdvoji, ali se „junoša" otima i profesorki udara još nekoliko šamara, pri čemu je i pljuje".

Ponavljam, profesorka je trebalo da odmah potrazi pomoc, a ne da ulazi u fizicki obracun sa osobom ocigledno jacom od nje.

#60 CowBoy

CowBoy
  • Members
  • 4,206 posts

Posted 20 June 2009 - 22:10

...

Dozvoliti sebi da udje u direktni fizicki obracun sa ucenikom je toliki pedagoski blam, da bih razmatrao mogucnost da bude proglasena "neadekvatnom" i isutirana iz obrazovanja.

...

Ne znam da li se ovde radi o loshoj dioptriji ili jednostavno 4rumskoj bahatosti - ali na snimku se jasno vidi da zena nije mogla da izadje jer ju je deckonja zagradjivao telom - cas napred, cas nazad.

Tacno, mogla mu je dati dnevnik da ga na miru prelista, eventualno izmeni ono sto mu se ne svidi - valjda joj glupi ponos nije dozvolio da bude inteligentnija.

Ali - za ovaj incident kriviti profesora a ne sistem/roditelje koji su ovog mamlaza otelili, zaista je kinicki kratkovido/jednooko/nedotupavno/kontrashki.

Moja supruga npr. radi kao nastavnik u jednoj beogradskoj shkoli u kojoj je njenoj koleginici ucenik osmog razreda rekao (zaista nicim izazvan) da moze da mu pop*si qratz.
Ona je inteligentno reagovala, bas po kinickim instrukcijama - otisla kod direktora, rekla mu je sta se desilo - na sta je nesrecni direktor odgovorio da je to sin beogradskog mafijoze, i da im ne vredi ni da se zale policiji jer se nista nece desiti.

Rezultat - deckonja moze svojoj nastavnici (mozda pokusa i mojoj supruzi) da kaze sta mu padne na pamet - jer sistem nema snage da zastiti nikoga u toj skoli.

Dakle, nije ni do nastavnika, ni do direktora, vec do sistema - a sistem ne treba ignorisati, kao sto se kinicki predlaze. Moze se ta "takticnost i inteligencija" obiti o glavu - kao sto vec jeste. Pa, zaboga - ovo je zemlja u kojoj pastva vazda ide linijom manjeg otpora.

Nemojmo jos vise utabavati tu stazu.

Edited by CowBoy, 20 June 2009 - 22:15.