Jump to content


Photo
- - - - -

Učenik pretukao profesoricu


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
647 replies to this topic

#31 pospanko

pospanko
  • Members
  • 1,094 posts

Posted 20 June 2009 - 19:17

Pre tri godine sam izašao iz gimnazije, da se ovo kod mene na času dogodilo, zgovnao bih imbecila. Mene je zbog ovoga sramota...

.

#32 turbulencija

turbulencija
  • Members
  • 822 posts

Posted 20 June 2009 - 19:20

da trebala je da ga pusti da je izsutira, i da mu se izvine na kraju. ona ga udara iz straha da bi se odbranila jer zna sta moze da ocekuje od takvog jednog stvora. da tebe pritera jedan takav bilmez uza zid, jos pred celim razredom, sta bi uradila?

Ne nije trebala da ga pusti da je iŠutira.
Pisala sam o tome šta se dogodilo, a ne kako bi ko morao (želeo, umeo, trebao...)
Zrela osoba, a to bi profesorica morala biti,nije smela tako reagovati. Pesnicom? Hej! Razumem strah, razumem odbranu, ali on prethodno nije krenuo da je udari, te da bi ona imala potrebu da se brani, i to agresivnim fizičkim napadom (jer se pesnica i otvorena šaka ne računaju kao ista opasnost). Iskreno, izazvala ga je tim pesničenjem, a on je nju prethodno izazivao verbalno tražeći dnevnik na uvid (ili šta god već). Ovo sve pod uslovom ako je snimljen ceo događaj.
Još stotinu aspekata ovog događaja ćemo analizirati, naročito me je pogodila reakcija ostalih, pasivnih, učenika. Kao da su u pozorištu, pa neko snima predstavu.

Edited by turbulencija, 20 June 2009 - 19:22.


#33 Vesna

Vesna
  • Sleepers
  • 18,721 posts

Posted 20 June 2009 - 19:20

logično.

svakog normalnog je sramota.

#34 m.scofield

m.scofield
  • Banned
  • 133 posts

Posted 20 June 2009 - 19:22

Sramota me je da gledam ovo...Blago njegovim roditeljima baš su divno biće iskakili,a i dobro ga hrane da može i on sutra još jedno ovakvo go..o da stvori.

#35 vlajko64

vlajko64
  • Banned
  • 87 posts

Posted 20 June 2009 - 19:23

Treba ga dobro prevaspitati u lokalnoj policijskoj stanici. I zabraniti mu dalji pristup obrazovnim ustanovama.
No chekam odgovor onih koji bi da zatvaraju kurir zbog "objavljivanja identiteta maloletnika". Ako je ovaj majmun maloletan, shta kazhete na ovo? Jel' press trebalo da ne objavi prichu?



ovo je životinja koju na neki način treba SAD izopštiti jer će mnogo veća zlodela činiti kad malo ostari.
Što se tiče paralele između vesti u kuriru i ovoga...ovo je tačna i lako dokaziva vest a ono što je u kuriru već je demantovano.

#36 m.scofield

m.scofield
  • Banned
  • 133 posts

Posted 20 June 2009 - 19:28

Mislim da je analiza profesorkine reakcije sasvim suvišna i neumesna.Ako sam dobro video bilmez je stao na put tako da ona nije mogla da izađe iz klupe.

#37 steins

steins
  • Members
  • 7,357 posts

Posted 20 June 2009 - 19:29

ništa novo,.....problem je u novim vrednostima i europskim standardima :ph34r:......sad i deca od 10 godina znaju da imaju nekakva prava, o tim stvarima se trubi na svakom ćošku,....a naravno niko da objasni da imaju i velike odgovornosti......juče mi priča drugarica da je krenula da viče na ćerku koja ima 12 godina jer je pobegla iz škole, a ćerka je mrtva ladna gleda i kaže ".....ne smeš mi ništa, tužiću te...."....žena ostala bez teksta, zove me i plače, kaže "...osećam se nemoćno kao nikad u životu..."....bemtti.....

....profesori danas nemaju nikakve instrumente da kazne djake,....a kad oduzmeš instrument kažnjavanja a ne ostaviš nikakvu alternativu onda bez izuzetka upadaš u komplet anarhiju....a onda se izmišlaju neki sumanuti sindromi hiperaktivnosti ili kako već.......valjda je prozac bolja stvar od pruta...ne znam....:)

....pre par godina sam poslom otišao u neku osnovnu školu, ulazim u odeljenje, tamo sve klupe uza zid, deca skaču i urlaju po učionici,....i dve nesretne učiteljice koje sede i gledaju scenu.
Pitam šta je ovo, a jedna od njih mi kaže, nov program,....to je nekakav čas odmora, da se deca izduvaju ( neki treći razred ) ....ja zgranut pitam čemu to služi, a učiteljica sleže ramenima i odgovara....ne znam.......

PS

Ne nije trebala da ga pusti da je iŠutira.
Pisala sam o tome šta se dogodilo, a ne kako bi ko morao (želeo, umeo, trebao...)
Zrela osoba, a to bi profesorica morala biti,nije smela tako reagovati. Pesnicom? Hej! Razumem strah, razumem odbranu, ali on prethodno nije krenuo da je udari, te da bi ona imala potrebu da se brani, i to agresivnim fizičkim napadom (jer se pesnica i otvorena šaka ne računaju kao ista opasnost). Iskreno, izazvala ga je tim pesničenjem, a on je nju prethodno izazivao verbalno tražeći dnevnik na uvid (ili šta god već). Ovo sve pod uslovom ako je snimljen ceo događaj.
Još stotinu aspekata ovog događaja ćemo analizirati, naročito me je pogodila reakcija ostalih, pasivnih, učenika. Kao da su u pozorištu, pa neko snima predstavu.


de pogledaj snimak ponovo, videćeš da majmun ne da ženi da prodje......sabio je u ćošak i kreće šikaniranje........priča o profesorkinom ponašanju je čisto spinovanje....

Edited by steins, 20 June 2009 - 19:34.


#38 Ointagru Unartan

Ointagru Unartan
  • Members
  • 2,583 posts

Posted 20 June 2009 - 19:30

Još stotinu aspekata ovog događaja ćemo analizirati, naročito me je pogodila reakcija ostalih, pasivnih, učenika. Kao da su u pozorištu, pa neko snima predstavu.

Nije nemoguce da je mali debil znao da ga snimaju i da ga je to dodatno podstaklo da trazi kavgu. Takvi su snimci dosta cenjeni na YouTube, mislim da ih ima jos (ne sa nasiljem nego sa pravljenjem nereda na casu) snimljenih u toj istoj skoli.

#39 pospanko

pospanko
  • Members
  • 1,094 posts

Posted 20 June 2009 - 19:36

Ne nije trebala da ga pusti da je iŠutira.
Pisala sam o tome šta se dogodilo, a ne kako bi ko morao (želeo, umeo, trebao...)
Zrela osoba, a to bi profesorica morala biti,nije smela tako reagovati. Pesnicom? Hej! Razumem strah, razumem odbranu, ali on prethodno nije krenuo da je udari, te da bi ona imala potrebu da se brani, i to agresivnim fizičkim napadom (jer se pesnica i otvorena šaka ne računaju kao ista opasnost). Iskreno, izazvala ga je tim pesničenjem, a on je nju prethodno izazivao verbalno tražeći dnevnik na uvid (ili šta god već). Ovo sve pod uslovom ako je snimljen ceo događaj.
Još stotinu aspekata ovog događaja ćemo analizirati, naročito me je pogodila reakcija ostalih, pasivnih, učenika. Kao da su u pozorištu, pa neko snima predstavu.


Oprostite, ali vi pišete/razmišljate kao neko ko vazdan sedi u kancelariji i nema kontakta sa svetom. Nije tužno što je profesorka udarila ovog majmuna, tužno je što se ona toliko uplašila, što se oseća ugroženom kao u rat da ide, a ne da ulazi u učionicu da drži čas. Zato joj se taj potez omakao. Ovaj sramotan čin samo je dokaz da je imala pravo što se bojala. Debeli nasilnik je preteći stajao nad njom, nije joj davao da prođe, otimao se za dnevnik... EJ! pa gde to ima!? I na kraju udaranje žene, starije žene, profesorke... :ph34r: ovo je grozno...

.

#40 Ointagru Unartan

Ointagru Unartan
  • Members
  • 2,583 posts

Posted 20 June 2009 - 19:41

de pogledaj snimak ponovo, videćeš da majmun ne da ženi da prodje......sabio je u ćošak i kreće šikaniranje........priča o profesorkinom ponašanju je čisto spinovanje....

U trenutku kada ga je udarila radilo se jos uvek o otimanju za dnevnik - sikaniranje je pocelo nakon toga.

#41 turbulencija

turbulencija
  • Members
  • 822 posts

Posted 20 June 2009 - 19:43

BTW Na svakom sudu se njen strah za sopstveni zivot i osecaj ugrozenosti moraju uzeti u obzir prilikom evaluacije njene reakcije.

Pravno gledano, ona je izvršilac krivičnog dela, (čak se ne može računati ni prekoračenje nužne odbrane, jer nije bila fizička napadnuta), a kako si i napisao sud će (ako do toga dođe) imati u vidu olakšavajuće okolnosti.
I mladi bilmez će odgovarati.

#42 Shedou

Shedou
  • Members
  • 2,502 posts

Posted 20 June 2009 - 19:48

Stvarno bre dokle sa spinovanjem i automatic trazenjem olaksavajucih okolnosti za ovog kretena????

Razmisljam neshto shta bi to trebalo da se dogodi da udarim:

nechiju majku (baku)
zenu (stariju)
profesorku...

probao sam chak da zamislim i da je to glavom i brkovima M. Markovic-Miloshevic, pa opet ne ide... :ph34r:

#43 duma

duma
  • Members
  • 1,673 posts

Posted 20 June 2009 - 19:50

Pre tri godine sam izašao iz gimnazije, da se ovo kod mene na času dogodilo, zgovnao bih imbecila. Mene je zbog ovoga sramota...

Da li si ti video koliko je on krupniji od drugih? Neki su pokušali da ga zaustave. Da su bili energičniji dobili bi batine i oni i ona .

Debeli nasilnik je preteći stajao nad njom, nije joj davao da prođe, otimao se za dnevnik... EJ! pa gde to ima!? I na kraju udaranje žene, starije žene, profesorke... :ph34r: ovo je grozno...

Ne bih da utičem na pravosuđe, ali biće sramota ako ovaj ne završi u zatvoru.

Zrela osoba, a to bi profesorica morala biti,nije smela tako reagovati. Pesnicom? Hej!

Da tebi sutra neko u priđe s očiglednom namerom da ti naudi ti bi sasvim pribrano i zrelo čekala da on prvi počne?
Ako hoće da te siluje ne bi ga udarala dok ne počne.

#44 misko1

misko1
  • Banned
  • 2,099 posts

Posted 20 June 2009 - 19:55

Ne nije trebala da ga pusti da je iŠutira.
Pisala sam o tome šta se dogodilo, a ne kako bi ko morao (želeo, umeo, trebao...)
Zrela osoba, a to bi profesorica morala biti,nije smela tako reagovati. Pesnicom? Hej! Razumem strah, razumem odbranu, ali on prethodno nije krenuo da je udari, te da bi ona imala potrebu da se brani, i to agresivnim fizičkim napadom (jer se pesnica i otvorena šaka ne računaju kao ista opasnost). Iskreno, izazvala ga je tim pesničenjem, a on je nju prethodno izazivao verbalno tražeći dnevnik na uvid (ili šta god već). Ovo sve pod uslovom ako je snimljen ceo događaj.


ja ti samo kazem iz svog iskustva koje sam skupo platio, da kad god se nisam suprotstavio nisu me jednostavno ostavljali na miru. a kad sam se suprptstavio prelazili su na druge koji se nisu branili. ne znam kako je bilo kod devojaka, ne secam se ali se svojih tuca sa nasilnicima dobro secam. jos su bile vesele '90e pa je toga bilo mozda jos vise nego danas. moras da udaris prvi kada vidis da ne mozes da pobegnes, jer tako imas iole sanse da ne dobijes totalno batine da te ne izgaze.

e sada ja ne znam kako treba prosvetni radnici da se ponasaju, posebno prema ucenicima, ali mislim da u ovakvoj situaciji niti je ona prosvetni radnik niti je ovo stvorenje ikakav ucenik niti ce ikada biti. tako da je zena uradila jedino sto je mogla, a da nije to uradila sada on bi joj to radio opet i opet i maltretirao je verovatno godinama. ovako je bar odmah presekla i sebe spasila uloge visegodisnje zrtve, jeste da je dobila 2 samara, verovatno i ukore, ali kad vec nije imao niko da je zastiti ne vidim koji je imala izbor. a na kraju bi verovatno opet dobila batine samo sto bi maltretiranje malo duze trajalo. mlado govedo ocigledno je zakljucilo da se stvari najlakse resavaju nasiljem.

dakle ON je poceo celu situaciju, ocigledno resen da raspravi tu neprijatnost u svom primitivnom mozgu, kako on ima neku losu ocenu u nekom dnevniku. mislim, otkud mu uopste takva idiotska ideja da pokusava takvo nesto? ja ne znam kako ti zamisljas da funkcionisu ti nasilnici. oni upravo rade ono sto smo mi videli na ovom snimku, prvo vredjaju svoju zrtvu do granice ljudske izdrzljivosti kao oko neke nebitne stvari i cekaju prvu ishitren potez zrtve i onda usledi njihova neprimerena "osveta". onda mogu da se opravdaju pred sobom i drugima, da bi nastavili tako da se ponasaju i dalje. zato im se to ne sme dozvoliti, i oni su opasnost po drustvo, i zato su cesto u zatvorima, inace da samo ide i udara prvi ljude bez razloga bio bi u ludnici, ovako ce u zatvor, ako ima neke pravde. mada mu to nece pomoci, ali sta da se radi bolje nego da je na slobodi pa da trazi nove zrtve.

#45 duma

duma
  • Members
  • 1,673 posts

Posted 20 June 2009 - 19:56

Pravno gledano, ona je izvršilac krivičnog dela, (čak se ne može računati ni prekoračenje nužne odbrane, jer nije bila fizička napadnuta)

Da tebi večeras neki manijak priđe i mimo tvoje volje počne da te grli (ne napada te) ti bi čekala da pređe na nešto konkretnije,
ili bi već tad reagovala (napala ga)?