Jump to content


Photo
* - - - - 1 votes

I pušači su ljudi!


  • Please log in to reply
6132 replies to this topic

#91 Bebler

Bebler
  • Banned
  • 2,037 posts

Posted 10 April 2009 - 22:41

Posted Image

Edited by Bebler, 11 April 2009 - 01:28.

  • 0

#92 kapetanm

kapetanm
  • Members
  • 3,153 posts

Posted 10 April 2009 - 22:52

Ja pušim strogo dozirano. Hoću da održim ritam od jedne kutije dnevno i zato ne kupujem na boksove, već svakog jutra na trafici. Međutim moja merka je malo više, a nema više onog Pal Mala od 25 već su sve od dvadeset. Tako da oko ponoći palim kola, i idem do pumpe, ali ne za benzin.
Što se tiče odvikavanja, to je sve u glavi. Nekoliko puta sam prestajao jer mi se htelo, a ne što mi je smetalo. Onda posle godinu dve dana opet nastavim, ne zato što ne mogu da izdržim, nego što uživam u tome. Pušenje je za mene poslednja oaza lične slobode, izbor na koji ne dam niko da utiče u svetu pravila i naredbi. Mislim da ne bi bilo loše formirati i neku NVO protiv terora nepušača, mislim da i na forumu ima zainteresovanih
  • 0

#93 Bebler

Bebler
  • Banned
  • 2,037 posts

Posted 10 April 2009 - 22:54

Ja pušim strogo dozirano. Hoću da održim ritam od jedne kutije dnevno i zato ne kupujem na boksove, već svakog jutra na trafici. Međutim moja merka je malo više, a nema više onog Pal Mala od 25 već su sve od dvadeset. Tako da oko ponoći palim kola, i idem do pumpe, ali ne za benzin.

Bojim se da si suviše organizovan za jednog ozbiljnog pušača...
  • 0

#94 kapetanm

kapetanm
  • Members
  • 3,153 posts

Posted 10 April 2009 - 22:57

Bojim se da si suviše organizovan za jednog ozbiljnog pušača...

Ne brini, omanem često. Inače pušači i jesu organizovani jer uspešno simultano obavljaju jednu radnju više uz ostale
  • 0

#95 serb_pagan

serb_pagan
  • Banned
  • 924 posts

Posted 10 April 2009 - 22:57

popusim box cigareta za 3 dana.
nijesam jos sreo zesceg pusaca od sebe.
uzivam, u z i v a m...
i pusim, pusim...i pusicu...

za koji mjesec napunicu 58.
snimao pluca prije neki dan (od svoje love btw)...
- zelim da mi nadjete kancer.
- moracu vas razocarati, nemate ga...

cuvajte svoje dragocjeno zdravlje.
i mirisite...

i crknite.

da si ti ziv i zdrav, nikome ja ne zelim kancer, pu pu daleko bilo..nije rec samo o bolestima, vec i o kvalitetu zivota, a pusac jednostavno ne moze da ima kvalitet zivota kao neko ko ne pusi..a za ono uzivanje..hm..lazi samog sebe da uzivas, bar ja kao neko ko je pusio od 14 do 25 godine znam kakvo je to uzivanje... :ph34r: ne uzivas ti matori, ti si navuchen, zavisnik i ne mozes da se skines... eto budi iskren prema sebi i reci da li bi pusio kada bi se ponovo nasao u situaciji da zapalis tu prvu cigaru, i da li zelis svojoj deci/unucima da budu isto tako strastveni pusaci kao ti..mislim, kada je to toliko dobro i kada je to toliko uzivanje...

Ja pušim strogo dozirano. Hoću da održim ritam od jedne kutije dnevno

mda..bas dozirano...

Pušenje je za mene poslednja oaza lične slobode, izbor na koji ne dam niko da utiče u svetu pravila i naredbi

sta sve ovde necu da procitam..bez uvrede, ali kakav ti je to zivot kada ti je pusenje "poslednja oaza licne slobode"..pa zar je za tebe svaki drugi izbor i uzivanje u zivotu neka prisila ili naredba? mislim tvoja stvar, ali da ti je kancerogeni dim oaza slobode..hm...razumeo bi kad bi rekao da ti je recimo dim marihuane oaza sloboda ali ovo..ne kapiram

Edited by serb_pagan, 10 April 2009 - 23:04.

  • 0

#96 Bebler

Bebler
  • Banned
  • 2,037 posts

Posted 10 April 2009 - 23:05

Ne brini, omanem često. Inače pušači i jesu organizovani jer uspešno simultano obavljaju jednu radnju više uz ostale

Dobro, ritual jeste neki vid organizacije, ali ne preterano ozbiljne.
  • 0

#97 muras

muras
  • Members
  • 11,247 posts

Posted 10 April 2009 - 23:11

da si ti ziv i zdrav, nikome ja ne zelim kancer, pu pu daleko bilo..nije rec samo o bolestima, vec i o kvalitetu zivota, a pusac jednostavno ne moze da ima kvalitet zivota kao neko ko ne pusi..a za ono uzivanje..hm..lazi samog sebe da uzivas, bar ja kao neko ko je pusio od 14 do 25 godine znam kakvo je to uzivanje... :ph34r: ne uzivas ti matori, ti si navuchen, zavisnik i ne mozes da se skines... eto budi iskren prema sebi i reci da li bi pusio kada bi se ponovo nasao u situaciji da zapalis tu prvu cigaru, i da li zelis svojoj deci/unucima da budu isto tako strastveni pusaci kao ti..mislim, kada je to toliko dobro i kada je to toliko uzivanje...

hehehe
kvalitet zivota...lolol
si ti stvarno neki poseban as kada mozes da sudis o kvalitetu mog zivota.
ovo "lazi sebe" ne praktikujem, ali kao sugestiju od serb pogani jos mogu i da istolerisem.
svojoj djeci zelim da usadim u njihove cubice neke znacajnije stvari, da ih oljudim dok jos imam vakta...
a dal ce dimiti ili ne, eto im, nek cine kako im drago.
  • 0

#98 serb_pagan

serb_pagan
  • Banned
  • 924 posts

Posted 10 April 2009 - 23:16

hehehe
kvalitet zivota...lolol
si ti stvarno neki poseban as kada mozes da sudis o kvalitetu mog zivota.
ovo "lazi sebe" ne praktikujem, ali kao sugestiju od serb pogani jos mogu i da istolerisem.
svojoj djeci zelim da usadim u njihove cubice neke znacajnije stvari, da ih oljudim dok jos imam vakta...
a dal ce dimiti ili ne, eto im, nek cine kako im drago.

pogan nije dovodio u pitanje tvoju kompetenciju kao oca i djeda, tako da te molim da ne menjas teze, samo sam pitao da li bi zeleo ili ne da tvoja deca/unuci puse po tri pakle dnevno, posto je to, kako ti kazes "uzivanje"...pretpostavljam da je tvoj odgovor da ti je svejedno da li ce pusiti tri pakle dnevno ili nece...ionako, po tebi, to nije stetno, a to sto ta medicina i doktori lupetaju..pih, koliko doktora pusi....eto, nisam znao da ima i takvih ljudi, koji ce svojim potomcima zaboraviti da usade u glavu neke osnovne pojmove o zdravlju i zdravom zivotu...

Edited by serb_pagan, 10 April 2009 - 23:19.

  • 0

#99 muras

muras
  • Members
  • 11,247 posts

Posted 10 April 2009 - 23:22

pogan nije dovodio u pitanje tvoju kompetenciju kao oca i djeda, tako da te molim da ne menjas teze, samo sam pitao da li bi zeleo ili ne da tvoja deca/unuci puse po tri pakle dnevno, posto je to, kako ti kazes "uzivanje"...pretpostavljam da je tvoj odgovor da ti je svejedno da li ce pusiti tri pakle dnevno ili nece...eto, nisam znao da ima i takvih ljudi...

ti si neki bas zanimljiv...

zelim da moja djeca budu svoji ljudi, a ne replike svoga oca.
..a ove tvoje "pretpostavke" govore o tebi, a ne o mojim "zeljama & uzivanjima"...

cool...
  • 0

#100 Leonina

Leonina
  • Members
  • 4,471 posts

Posted 10 April 2009 - 23:53

@ muras
:ph34r:

Dovoljno je, ništa više ne treba... :)
  • 0

#101 Bebler

Bebler
  • Banned
  • 2,037 posts

Posted 11 April 2009 - 00:28

pogan nije dovodio u pitanje tvoju kompetenciju kao oca i djeda, tako da te molim da ne menjas teze, samo sam pitao da li bi zeleo ili ne da tvoja deca/unuci puse po tri pakle dnevno, posto je to, kako ti kazes "uzivanje"...pretpostavljam da je tvoj odgovor da ti je svejedno da li ce pusiti tri pakle dnevno ili nece...ionako, po tebi, to nije stetno, a to sto ta medicina i doktori lupetaju..pih, koliko doktora pusi....eto, nisam znao da ima i takvih ljudi, koji ce svojim potomcima zaboraviti da usade u glavu neke osnovne pojmove o zdravlju i zdravom zivotu...

Svodiš kulturu uživanja u duvanu na međugeneracijske projekcije i korisne savete što nije mnogo popularno. Nikada ti se zbog toga neće diviti ali si negde instinktivno u pravu mada to ne umeš da izraziš na najbolji način. Ne bih ja nama budalama na paklo lepio fotografije duvanom uništenih organa niti poruke koje pozivaju na samosvest o zdravlju. Pre bih aplicirao zadovoljnog liferanta cigareta B klase kako se brčka u đakuziju a iza njega je besna vila ispred koje je parkiran crni Majbah . E tu bi se Srbi i ostali koji razmišljaju na sličan način ozbilno zapitali. Nikada se oni ne bi zabrinuli za sopstveno zdravlje koliko bi ih raspametila pomisao da neko mnogo dobro zarađuje na njihovoj gluposti. Ekipa sa kojom se prepucavaš se suštinski ježi na pozitivne poruke, gadosti ih ne dotiču.

Edited by Bebler, 11 April 2009 - 00:33.

  • 0

#102 Erestor

Erestor
  • Members
  • 2,150 posts

Posted 11 April 2009 - 02:35

Spoiler! --Click here to view--

:ph34r:

Najviše volim borce za ljudska prava koji bi u cillju svoje borbe spakovali 50% populacije u konc-logore.
  • 0

#103 Paralela

Paralela
  • Members
  • 1,061 posts

Posted 11 April 2009 - 08:09

P.S. Molim za naslov pomenute knjige :ph34r:


Allan Carr's easy way to stop smoking
Kažu da ima i prevod na srpski. Ljudi koji je preporučuju su ozbiljni, čak i stručni, pa im verujem. Ako te ne mrzi, javi utiske.


Izvini, nisam se na vreme uključila, pa tek sad videh da si već dobila naslov. Eto, drago mi je da je i drugi hvale, znači da nisam pogrešila kad sam je pomenula, pošto je nisam čitala, pa nemam iskustvo iz prve ruke.

Edited by Paralela, 11 April 2009 - 08:22.

  • 0

#104 Paralela

Paralela
  • Members
  • 1,061 posts

Posted 11 April 2009 - 08:38

Ono boldovano na sto si odgovorila je izvuceno iz kinikovog posta. Sad salu na stranu, ali tvrdim da je za krvne sudove (a i dokazano je) friteza i majoneza nakon istog godina uzivanja iste skoro ako ne isto opasna kao i cigara. Ja sam za to da se zabrani proizvodnja i prodaja friteza. I da se ukine fast-food hrana. Da se sadi iskljucivo prirodno i ne koriste hemikalije. Da se upotreba automobila svede na bas prioritetne slucajeve. Da se sve fabrike koje zagadjuju ili zatvore ili smanje zagadjenje na dozvoljenu mjeru. Kad se sve ovo sprovede ja cu svoju zadnju kutiju cigareta demonstrativno pojesti, ne zguzvati.


Sasvim si u pravu, i ti i svi ostali koji navode druge izvore zagađenja. Ali, ja se nikad neću umoriti od ponavljanja, zato što znam da je to zavisnicima potrebno: u svim ostalim slučajevima ili je reč o nečemu što čovek radi samo sebi, a ne i drugima, ili je reč o nečemu što je do velikog značaja i praktične vrednosti za sve ljude. Ja bih rado izglasala zakon koji sve to zabranjuje, veruj mi, ali, bojim se da bi moj glas bio u manjini. Ipak, sa pušenjem je druga stvar: tu nešto što je sasvim nebitno i nekorisno truje DRUGE, koji nisu uopšte tražili da budu trovani. Ako ti i ostali ne prepoznajete ovu razliku, poverovaću da pušenje, između ostalog, utiče na akutno smanjenje IQ vrednosti.

Ma pusti knjige i hipnoze. Nista to ne pomaze. Ja sam prestala sa carobnim sredstvom koje se zove
Zyban.Zaista to jedino pomaze jer ti cigareta koju zapalish smrdi, imash utisak da pushsih neki
kukuruz koji si zapalio,odmah posle prvog dima bacash cigaretu.

Uglavnom je to i jedino sredstvo sa kojim 70% pushaca prestane da pushi.


Jeste, važna osobina Zybana je što je on antidepresiv, pa dobro savladava simptome zbog kojih se javlja 80% recidiva kod dugogodišnjih pušača. Naime, nikotin je jako fina droga, na žalost.

Hvala za naslov, skinucu je svakako. Samo da ne bude kao u onom vicu: jedan notorni pushac prica kako je lako ostaviti pushenje, on ga je ostavljao mnogo puta.
Bez shale, tipovi podlozni dresuri kao sto sam ja, u striktnom postovanju zabrane pushenja na javnim mestima vide spas i zato vas molim da ne podrzite peticiju kafedzija.


U pravu si i što se toga tiče: mnogi ljude nemaju sklonosti da rade zabranjene stvari.

popusim box cigareta za 3 dana.
nijesam jos sreo zesceg pusaca od sebe.
uzivam, u z i v a m...
i pusim, pusim...i pusicu...

za koji mjesec napunicu 58.
snimao pluca prije neki dan (od svoje love btw)...
- zelim da mi nadjete kancer.
- moracu vas razocarati, nemate ga...

cuvajte svoje dragocjeno zdravlje.
i mirisite...

i crknite.


Ponavljam, nikotin je jaaaako dobra droga. Kao i sve droge, izaziva, između ostalog, i dobre posledice. Razumljivo je što to neki doživljavaju kao uživanje. Razumljivo je da neki toga neće da se odreknu. Svako ko potcenjuje snagu zavisnosti, užasno greši.
  • 0

#105 kapetanm

kapetanm
  • Members
  • 3,153 posts

Posted 11 April 2009 - 09:02

Samo, ima duvana i duvana. Osim ovih industrijskih koje su u principu treš ima i drugih , milina jedna. Pušio sam albanski iseckan duvan, pa hercegovački čist , kubanski da ne govorim, pa neki angolski. Užitak je bio neopisiv.
  • 0