Jump to content


Photo
* - - - - 1 votes

I pušači su ljudi!


  • Please log in to reply
6132 replies to this topic

#61 drmr

drmr
  • Members
  • 667 posts

Posted 10 April 2009 - 16:51

Medjutim, smeta mi kad baba sa sedmog sprata tripuje da joj u stan ulazi dim jer komsija na prvom pusi i slicne manifestacije gorepomenute paranoje, a koje su posledica besomucne kampanje koje se i dalje nastavlja iako je odavno postigla cilj. Ne verujem da ce se u Srbiji ikad stici do tog stepena ludila :ph34r:


Ne znam da li si preterao ono da je sa sedmog sprata a pusac sa prvog? Al jes siguran da tripuje? Ja bi zabranio i pusenje na terasama u zgradama. Leti redovno zatvaram prozore jer se tacno oseti kad neko izlazi na terasu da pusi. Da ne pricam o vesu koji se susi na terasi. Kad si pusac druga prica, svakako smrdis pa ni ne osetis smrad koji ulazi kroz prozor.
  • 0

#62 vilhelmina

vilhelmina
  • Members
  • 11,937 posts

Posted 10 April 2009 - 16:58

Ne znam da li si preterao ono da je sa sedmog sprata a pusac sa prvog? Al jes siguran da tripuje? Ja bi zabranio i pusenje na terasama u zgradama. Leti redovno zatvaram prozore jer se tacno oseti kad neko izlazi na terasu da pusi. Da ne pricam o vesu koji se susi na terasi. Kad si pusac druga prica, svakako smrdis pa ni ne osetis smrad koji ulazi kroz prozor.


Cula sam da je na Antarktiku zivot jeftin, a vazduh besprekoran. Mogao bi da se raspitas detaljnije...
Mislim, ja jesam za rigorozan zakon o pusenju, ali ti ga bas pretera.

Ja ne smrdim :ph34r:

Edit: Nisam preterala. Prica je iz zivota, tj. novina. Zavrsila se tako sto je vlasnik zgrade preuzeo odgovornost obzirom da pusenje u sopstvenom stanu nije zabranjeno, a on je ipak morao nesto da preduzme. Optuzio je ventilaciju i navodno je prodzarao, u sta ja cisto sumnjam, ali baba je bila u svakom slucaju zadovoljna jer je odnela pobedu, i onda su svi ziveli dugo i srecno.

Edited by vilhelmina, 10 April 2009 - 17:28.

  • 0

#63 XXL

XXL
  • Members
  • 18,731 posts

Posted 10 April 2009 - 17:58

[quote name='kapetanm' date='10.04.2009, 16:43' post='2284395']
....Istraživači iz Verone objavili su da su proizveli primerke duvana koji sadrže snažan antizapaljenski protein interleukin-10 (IL-10), koji bi mogao da pomogne obolelima od insulinski zavisnog dijabetesa tipa 1 i drugih autoimunih bolesti.....
Dze me nadze. Uvijek sam i tvrdio da je pusenje zdravo. Zato se i dvoumim da prestanem. Kad mi se (jest da je rijetko) noge oduzmu od straha jedino mi cigara pomogne.
  • 0

#64 pospanko

pospanko
  • Members
  • 1,094 posts

Posted 10 April 2009 - 18:21

...

@Paralela

Samo tako nastavi - jos malo i poceces da citiras Adolfa Hitlera.

I u ondasnjoj Nemackoj su postojali veoma strogi zakoni protiv pusenja.
Gde su jurisnicke barabe prilazile ljudima na ulici i sa uzvicima: nemacka zena / nemacki muskarac - ne puse - otimali cigarete iz usta!
I gde je ta adolfova_vegetarijansko_nepusacka Nemacka?

Stvar je vrlo jednostavna: treba odvojiti prostoriju za pusace, ma gde to bilo.

Ova histericna anti-pusacka zaoshinuta kampanja ce na kraju poprimiti oblike nekog antiduvanskog Bredberijevog Farenhajta 451.

Ako ja nemam nista protiv da neko umre od zdravlja - sto bi on imao nesto protiv da ja umrem od duvana?

Ovaj "anti" ekstremizam poprima totalno zaosinute oblike. Vecito se nestro bune protiv ovog_onog.
Da su barem malo dosledni.

Nikada ne bi ziveli u gradovima / stanovima.
Nikada ne bi koristili prevoz.
Nikada koristili bilo koji industrijski proizvod.
Nikada koristili industrijsku hranu.
Nikada ne koristilli nijedno hemijsko higijensko sredstvo.

Postoje mnogi fasizmi, medju kojima i ekstremni "zeleni_ekoloski fasizam".

I sta sad da se vratimo Majci Prirodi?

Pa zar nije citava istorija covecanstva - bekstvo od iste?

...


Jadni, mali kinik, zameraju mu sto truje okolinu i ugrozava tuđe zdravlje.
Smešno mi je kad oni kojima su puna usta evropskih standarda odstupaju od svog načela, radi jedne bedne, smrdljive navike. Evropljani su za sve pametni, ali to što zabranjuju pušenje na većini zatvorenih mesta, o otvorenom da ne pričam, to je valjda dokaz da ni oni nisu savršeni. :ph34r:
Što se odvojenih prostora za nepušače tiče, to je tek posebna priča. Neki kafići pokazali su dobru nameru i predvideli su i takve zone u svom lokalu, ali sedeći za tim stolovima u tim kafeima, nisam osećao apsolutno nikakvu razliku. Mogao sam rame o rame da sedim i sa pušačem, ista stvar. To je tako, jer, između ostalog, za svakim drugim stolom ima po jedan pušač minimum, koji pali jednu za drugom tokom cele večeri! Srbi su šampioni te odvratne navike.
  • 0

#65 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 10 April 2009 - 19:14

Ako ja nemam nista protiv da neko umre od zdravlja - sto bi on imao nesto protiv da ja umrem od duvana?


:ph34r:

Ajmo predpostavka, ako pusac pusi samo u svojoj kuci, ne u blizini nepusaca, ni dece, ni u restoranu, u prirodi gde ga niko ne vidi, ili na otvorenom....zar to nije njegov licni izbor? Posto definitivno jos nije ilegalno kao koka...
  • 0

#66 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 10 April 2009 - 19:28

... ali baba je bila u svakom slucaju zadovoljna jer je odnela pobedu, i onda su svi ziveli dugo i srecno.


Sve do babine smrti.

...
  • 0

#67 serb_pagan

serb_pagan
  • Banned
  • 924 posts

Posted 10 April 2009 - 19:38

www.zastitaumestozabrane.com

ne znam da li je neko od vas pogledao sta se nalazi na ovom sajtu, koji propagira nekakvu "toleranciju" prema opasnoj bolesti zavisnosti kao sto je pusenje, ali prosto je neverovatno koliko se tu budalastina moze naci. evo par citata:

"Novi Sad - Slobodno vreme nakon treninga reprezentativci Srbije u hokeju proveli su uživajući na suncu, ali su odvojili vreme i za promovisanje zdravog načina života. Naime, deo reprezentativaca potpisao je inicijativu za donošenje novog zakona o zabrani pušenja na javnim mestima “Zaštita umesto zabrane!”.

:ph34r:

"Naravno, obratili smo se za podršku i pomoć i duvanskom industriji, s obzirom da je u pitanju njihov proizvod. Kada smo im predstavili naš predlog Zakona i čitavu ideju o inicijativi, oni su nakon razmatranja u okviru svojih kompanija odlučili da podrže i pomognu našu inicijativu, stavljajući nam na raspolaganje svoje interne i eksterne resurse."


posle ovoga je valjda svakome jasno ko stoji iza ove ideje o daljem propagiranju najgroznije navike novog doba i ubice broj 1 u zapadnoj civilizaciji...a najbedniji su svakako oni koji su dopustili da budu instrumentalizovani od strane tih monstruma...inace, smatram da ce u ne tako dalekoj buducnosti, pusenje (sa pravom) biti proskribovano poput narkomanije (sto u svakom smislu i jeste)..ne treba zaboraviti da su pocetkom 20. veka ljudi mislili da je kokain zdrav, te da su ga doktori toplo preporucivali kao "lek za sve"

Edited by serb_pagan, 10 April 2009 - 19:43.

  • 0

#68 XXL

XXL
  • Members
  • 18,731 posts

Posted 10 April 2009 - 19:38

:ph34r:

Ajmo predpostavka, ako pusac pusi samo u svojoj kuci, ne u blizini nepusaca, ni dece, ni u restoranu, u prirodi gde ga niko ne vidi, ili na otvorenom....zar to nije njegov licni izbor? Posto definitivno jos nije ilegalno kao koka...

Ono boldovano na sto si odgovorila je izvuceno iz kinikovog posta. Sad salu na stranu, ali tvrdim da je za krvne sudove (a i dokazano je) friteza i majoneza nakon istog godina uzivanja iste skoro ako ne isto opasna kao i cigara. Ja sam za to da se zabrani proizvodnja i prodaja friteza. I da se ukine fast-food hrana. Da se sadi iskljucivo prirodno i ne koriste hemikalije. Da se upotreba automobila svede na bas prioritetne slucajeve. Da se sve fabrike koje zagadjuju ili zatvore ili smanje zagadjenje na dozvoljenu mjeru. Kad se sve ovo sprovede ja cu svoju zadnju kutiju cigareta demonstrativno pojesti, ne zguzvati.
  • 0

#69 avramova

avramova
  • Members
  • 8,594 posts

Posted 10 April 2009 - 19:48

Vilhelmina&Rotterdamac

Odakle vam bre pare za cigarete?

150 evra mesecno za pusenje. A ima i onih koji pushe i vishe od 20 komada.

Meni se nesto sve squrcilo i prestadoh da pushim pre mesec dana.

Svi me gledaju popreko,svuda je zabranjeno da se pushi ( sada i u restoranima,
kaficima), ne zelim da se krijem kao lopov jer tako i ne uzivam u pushenju
i prestadoh jednostavno. Dodushe sve je drugo nego jednostavno. Nisam josh uvek clean.
Samo mi pushenje u glavi.
  • 0

#70 XXL

XXL
  • Members
  • 18,731 posts

Posted 10 April 2009 - 19:53

Vilhelmina&Rotterdamac

Odakle vam bre pare za cigarete?

Manje jedem i krpim garderobu. kupam se hladnom vodom bRez shampona. Ne izlazim u kafane nego se nalijevam kuci, ali dobrim viskijem. I tu ne volim stediti. Ali zato pusim, ne gasim.
  • 0

#71 kaisersosa

kaisersosa
  • Members
  • 752 posts

Posted 10 April 2009 - 19:57

"mislite o tome" (bese kampanja pal Mal-a cini mi se, a ko da je ponovo pocela). ne postoji resenje prihvatljivo za obe strane... a generalno gledano, ne bune se pusaci nego kafedzije!!! u svakom slucaju, kao ne pusac protivim se inicijativi kafedzija.
  • 0

#72 vilhelmina

vilhelmina
  • Members
  • 11,937 posts

Posted 10 April 2009 - 20:13

Vilhelmina&Rotterdamac

Odakle vam bre pare za cigarete?


Otkidam od usta :ph34r: , a da je nezgodno - jeste. Al´zato kad idem u zavicaj ponesem min 15 boxova. O´ladim se dok prodjem carinu.

Edited by vilhelmina, 10 April 2009 - 20:13.

  • 0

#73 avramova

avramova
  • Members
  • 8,594 posts

Posted 10 April 2009 - 20:20

Otkidam od usta :) , a da je nezgodno - jeste. Al´zato kad idem u zavicaj ponesem min 15 boxova. O´ladim se dok prodjem carinu.


Otkidaj od svoja, nemoj od decu :ph34r:

A jes to nezgodno,taj momenat kad si nafatirana cigaretama a carina te gleda
direktno u ochi.

Tvoji mushkarci ne pushe? Ti si jedina u porodici tako porochna?
  • 0

#74 XXL

XXL
  • Members
  • 18,731 posts

Posted 10 April 2009 - 20:27

Al´zato kad idem u zavicaj ponesem min 15 boxova. O´ladim se dok prodjem carinu.

:ph34r: Kraljice! Ja samo 7-8. Nema di i' ne trpam.
  • 0

#75 avramova

avramova
  • Members
  • 8,594 posts

Posted 10 April 2009 - 20:41

:ph34r: Kraljice! Ja samo 7-8. Nema di i' ne trpam.

E zenske su tu u prednosti :)
Shiroke suknje,brusFalteri,razni dzepovi,podvezice,tashne
oko gushe,preko ruke, na ramena,oko pasa, ma neogranichene su
mogucnosti jedne spretne svercerke.

Eh,kako mi je bilo lepo neki dan kada sam se vracala iz Bg
praznih ruku i dzepova. Te cigarete su i kuluk. Stalno si u nekom stresu
da slucajno ne ostanesh bez cigareta da ti je 100 upaljaca pri ruci,pepeo
koji pada svuda.
  • 0