Jump to content


Photo
- - - - -

Intenzivni kursevi stranih jezika


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
4 replies to this topic

#1 Badenac

Badenac
  • Members
  • 480 posts

Posted 11 June 2009 - 11:16

Blizi se leto i doba kada skole stranih jezika nude intenzivne jednomesecne kurseve.
Pocetnik sam i zeleo bih da upoznam osnove jezika bez namere da steceno znanje upotrebim u poslu kojim se bavim,ili da ga sertifikujem kroz polaganje nekog priznatog ispita iz tog jezika.Ucenje iz cistog zadovoljstva.Da li su onda intezivni letnji kursevi dobri za mene ili predstavljaju gubljenje vremena i bacanje para?
Nestrplivo ocekujem vasa miljenja.

#2 Golubica

Golubica
  • Members
  • 3,253 posts

Posted 11 June 2009 - 13:21

Intenzivni kursevi su dobra stvar jedino ako si spreman da isto tako intenzivno radis i kod kuce. Gradivo se prelazi prilicno brzo, pa moras uciti i sam, da se ne bi pogubio u svemu tome. Iako ne planiras da upotrebljavas steceno znanje u poslu, ako vec prodjes kurs, moj savet ti je da ipak cituckas neku laku literaturu (casopise na primer), cisto da ne bi zaboravio nauceno, jer ce onda to stvarno biti bacen novac. Moje licno misljenje je da su takvi kursevi preskupi, ali ako si vec spreman da platis, uz ovih par saveta, bice to dobra investicija :ph34r: Srecno, sta god da odlucis!

#3 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 11 June 2009 - 15:55

Kada je jezik u pitanju onda nisu vazni samo afiniteti vec i licne predispozicije. Sam sebe najbolje poznajes pa ces sam najbolje znati da sebi odgovoris na par pitanja. Da li ti ucenje jezika ide lako ili tesko? Da li ti intenzivan nacin rada onako in general odgovara? I naravno, kolika ti je motivcija? Svaki put kad zelimo da "osvojimo" neko znanje treba da pronadjemo i put kojim cemo do njega doci. Putevi su mnogi.

#4 M. Fury

M. Fury
  • Members
  • 587 posts

Posted 11 June 2009 - 18:51

Intenzivni kursevi su dobra stvar jedino ako si spreman da isto tako intenzivno radis i kod kuce.


:ph34r:

U principu jezik i treba da se uči "intenzivno", tj. ako se uči jednom-dvaput po sat vremena nedeljno, biće potrebno poprilično vremena dok se vide neki rezultati. Ali zato važi i sve što je pomenuto u prethodnim postovima. :)

#5 missmuffin

missmuffin
  • Members
  • 1 posts

Posted 12 June 2009 - 15:08

licno ne verujem u brze kurseve...za mesec dva ne mozes nauciti jezik, zaista je smesno upustati se u tako nesto...cetrvrti jezik sam ucila po tom principu i danas znam samo par fraza...ljuta sam na sebe kada pomislim na baceno vreme i pare..moj savet-sto je brzo to je i kuso;)