Jump to content


Photo

Bilja Plavsic kao potpuno katarsicni srpski lik


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
65 replies to this topic

#61 The-Rebirth-Of-Cool Fight

The-Rebirth-Of-Cool Fight
  • Members
  • 144 posts

Posted 22 December 2002 - 17:49

drazen:
le olam lo

Drazo,
da li imas nekakvo 'rational' zbog cega srbsi
neceju da pricaju o miru, to think peace or to act peace.
znas, kada bi meni neko kazao da Izra /tojest desnichari, mafia/ nece da 'think peace' zbog holokausta, ja bih rekao da me taj neko bash zevzechi.
znaci, u cemu je problem bosanskih srbsa?

#62 Dubravka

Dubravka
  • Members
  • 4,879 posts

Posted 22 December 2002 - 19:32

Priznajem da su mi po pitanju “Biljinog” priznanja krivice, osecanja prilicno podeljena...dok sam slusala njenu izjavu, nije mi bilo sve-jedno... Ipak, vise bi’ je cenila da je to ucinila pri prvom obracanju sudu. Ovako...pitam se sta je ona to shvatila za tih nekoliko meseci, a nije joj bilo jasno svih onih godina...
Opet, ne mogu da ukapiram sta to ona dobija ovim priznanjem, pa je eto pristala iz razloga samo svoje licne koristi... Tako, volela bi’ da poverujem da je iskreno i sa dobrim namerama...

#63 drazen

drazen
  • Members
  • 857 posts

Posted 23 December 2002 - 01:45

Drazo,
da li imas nekakvo 'rational' zbog cega srbsi
neceju da pricaju o miru, to think peace or to act peace.
znas, kada bi meni neko kazao da Izra /tojest desnichari, mafia/ nece da 'think peace' zbog holokausta, ja bih rekao da me taj neko bash zevzechi.
znaci, u cemu je problem bosanskih srbsa?


eee, haveri tov, ani lo jodea, aval jesh li rajon…

znas kako to ti je kad se zlo zapati. pa se jos i primi... nora...

wwII je bio razlog koji se nije smio zaobici. srbi su u ovom ratu markirani kao apsolutni krivci. osjecaju se kao da njihove zrtve nitko na priznaje. da sam ja netko (kao sto nisam ), ja bih razgovarao sa tim srbima. osudio bih delalica (?) koji je ubio nikolu gardovica, a zatim bio komandant 9. motorizovane, koji se hvalio na televiziji da je bas on ubio tog covjeka I potom ’97 oslobodjen zbog nedostatka dokaza. da sam ja netko ja bih tim srbima rekao: ok, republika srpska postoji I to se nece promjeniti (ovo je njima enormno bitno, a trenutno osjecaju da im netko to zeli oduzeti, sto veoma stoji - mislim da je ovo odgovor na tvoje pitanje u cemu je problem bosanskih srbsa).e, a onda bih se veoma potrudio da oni shvate da republika srpska nije iskljucivo srpska I da pravo imena nije jace od prava onog tko je tu zivio. milom ili silom. (I izgradio bih ponovo ferhadiju)… ne znam, prosto: trebalo bi ih saslusati… nije bas sve sto oni pricaju mitologija. ako bi se I prema njima napravio iskorak, mozda bi I oni nesto ucinili.

a, ako bi mi netko rekao da nece da think peace, desavalo se to sada, 1991, ili za ne znam koliko, ja bih ga otjerao u tri majcine… ne moze se namjerno think war, a sa svijesti o onom sto se desilo. unistavati drugog, ne u odbrani, vec hinjski, ‘preventivno’ sa tim nema veze. meni se cini da su takve traume nesto sto moze da nekoga gurne preko ivice, kada je ugrozen, ali nikako nesto sto se moze koristiti kao izgovor za ciljani ulazak u situaciju u kojoj ce jaci iz bilo kojih razloga unistavati nekog. wwII je objasnjenje zasto su srbi tako lako progutali pricu, ali ne moze biti objasnjenje za srebrenicu I za sarajevo … dakle: pokazati neki znak dobre volje, razumijevanja za srbe, odstupiti od cnn-verzije povijesti na trenutak shvatiti sto to njih muci…I pruziti im sansu. ako ne uspije – nek nam je bog u pomoci…

I da evo za kraj nesto od cool fighterovog kolege shakespearea. nesto o srbima kakvi su mozda nekad bili, a kakvima bih zelio da ponovo postanu:

xciv

They that have power to hurt, and will do none,
That do not do the thing they most do show,
Who, moving others, are themselves as stone,
Unmoved, cold, and to temptation slow;
They rightly do inherit heaven's graces,
And husband nature's riches from expense;
They are the lords and owners of their faces,
Others, but stewards of their excellence.

haveri, ani roce leamin she anahnu lo rak kemo anahnu achshav, she anahnu jeholim lihyot shonim. od jesh li tikva … ulaj (?)…

[ Izmena poruke: drazen na dan 2002-12-23 02:06 ]

#64 The-Rebirth-Of-Cool Fight

The-Rebirth-Of-Cool Fight
  • Members
  • 144 posts

Posted 23 December 2002 - 02:17

al tagid af pam, af pam, le tikva - ulai. ani gam mekave itha.

#65 Braca

Braca
  • Members
  • 2,509 posts

Posted 27 February 2003 - 17:43

I kao epilog, 11 godina...

#66 The-Rebirth-Of-Cool Fight

The-Rebirth-Of-Cool Fight
  • Members
  • 144 posts

Posted 01 March 2003 - 00:58

potpuno je misteriozan sam epilog presude, kao, 11 godina, ali ce sluziti u nekoj zemlji u kojoj zakon nalaze da se stari ljudi oslobode iz zatvora. koja je to zemlja?
izgleda da je bilja osudjena na dozivotni zivot u nekoj zemlji sa liberalnim zakonima?
kinshasa :wink:?
kazablanka?
svajcarska?

tan-tan, ck-ck /iz otpisanih, kada se kriger penje u zgradu u kojo se sunjaju prle i tihi i na kraju ga asasiniraju.../

:smile: