Jump to content


Photo
- - - - -

SAD vs. Kina - dominacija ili propast ekonomije?!


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
948 replies to this topic

#1 down with the sickness

down with the sickness
  • Members
  • 8,325 posts

Posted 03 June 2009 - 20:42

Niko se u globalnom selu ne sme zamerati nikom, ako zeli dobro sebi. Nisam nikakav advokat kine niti imam viziju sta ce sa njima da bude, ceka ih trnovit put sa puno stranputica. Hocu da kazem da cementiranje jednog sistema i jedne elite nema izgleda na uspeh na dinamicnom svetu. Potrebno je stalno prilagodjavanje a nista ne garantuje nekome mesto najuspesnijeg. Amerika je trenutno u minus fazi, kako ce se dalje snaci videcemo ali jedino je sigurno da isto biti nece.


Nema nishta od globalizacije. Projektant ce izgleda prvi da odustane. Ja vidim neku kontinentalizaciju, shto bi u sluchaju Amerike bilo veoma zgodno. U velikoj prednosti u odnosu na problematichnu i pretrpanu Evro-aziju. Bure baruta.

#2 Kalif

Kalif
  • Members
  • 74 posts

Posted 03 June 2009 - 20:46

Kvanitet je kvalitet sam po sebi. :) Imas dve grupe, jedna od 10 clanova sa 9 pismenih znaci 90%, druga grupa od 100 ljudi sa 35 pismenih znaci 35%. Statistika je cudo. :ph34r:


Gavrilo, slucajno jedan od dvije post-grad diplome mi je i u statistici. Sta sam naveo, je u smislu napretka i tu i jeste % bitan. U slucaju tvoje druge grupe 35 pismenih moraju da vuku 65 nepismenih i gdje je tu napredak? Sto ces uzimati extremne primjere. Pa skoro najbogatiji tajkuni su u Rusiji, izmedju ostalog.
Trebam li izvuci zakljucak da je u Rusiji super zbog tih par guzonja? Ko ide gdje da trazi posao? Prosjecan Rus u US ili prosjecan Amer u Rusiju? Daj mi prosjek, median, mode, a ne samo extremne slucajeve. Zavisi kako gledas. Sa bilo kojim brojevima mozes izvuci bilo kakav zakljucak

Sve mi se cini iz cijele diskusije je da jedina prednost Kine lezi u tom sto ga ne vade, i imaju mnogo djece...broj je njihov najjaci adut koliko vidim. Sama Kina ukoliko se odrzi kao drzava se sastoji od mnogo raznih narodnosti i ko zna hoce li opstati u ovom obliku i tako velika.

I uopste, pricajuci sa mnogima iz Kini vidim da oni imaju razlicitu filozofiju i nemaju nuzno te megalomanske apetite o kojima mi ovdje pricamo, i ne u istom obliku. Mozda oni ni nece da budu gazde u svijetu. Koliko vidim njima je vazno da su glavni u regionu (azija) a to vec i jesu. To bar iz mog dijaloga s njima....

#3 down with the sickness

down with the sickness
  • Members
  • 8,325 posts

Posted 03 June 2009 - 22:00

Iskljuchiti internet celom svetu, osim Kanadi i Velikoj Britaniji ...... nek im naprave Kinezi i Rusi, pa nek gledaju kako je Putin zadavio lava golim rukama i spasio celo obdanishte i onu CK gerijatriju u heklanim foteljama.

Udariti carine na kineske proizvode 600%, kao u Evropi.

Americhkim investitorima u Kini oduzeti drzavljanstvo i proglasiti personae non gratae.

Povuci trupe sa bliskog istoka, narochito oko Izraela.

Kupiti fabriku meshalica u Kini, iz budzeta, za inat.

Edited by down with the sickness, 03 June 2009 - 22:01.


#4 down with the sickness

down with the sickness
  • Members
  • 8,325 posts

Posted 04 June 2009 - 01:37

Mislim da je DWTS-ov post bio samo ironija ......


Bojane, ne kvari im veselje .... vidish da su ushiceni i da se registruju posle 5 godina voajerisanja.

Daytrader ih sve vreme lozi ......... i sedi u USA :ph34r: . Kinu gleda samo na Discovery Channel.

#5 down with the sickness

down with the sickness
  • Members
  • 8,325 posts

Posted 04 June 2009 - 02:05

Nemoj da plasis down with the sickness-a. Ako mu propadne USA, kako ce covek preziveti u zemlji koja ekonomski zavisi od USA a politicki od engleske kraljice.


He-he, Sickness zna da je to samo shminka, odreshila kesu komunistichka partija, da se vide uspesi i radne pobede za turiste i ekskurzije iz unutrashnjosti. Ovako izgleda prava Kina:

Attached Files



#6 revolucionar

revolucionar
  • Banned
  • 2,408 posts

Posted 04 June 2009 - 02:22

He-he, Sickness zna da je to samo shminka, odreshila kesu komunistichka partija, da se vide uspesi i radne pobede za turiste i ekskurzije iz unutrashnjosti. Ovako izgleda prava Kina:

Ove fotke su fenomenalne, ja sam cak pronasao "brusli-a" kako igra sah.

#7 down with the sickness

down with the sickness
  • Members
  • 8,325 posts

Posted 04 June 2009 - 02:34

Za one koji su uchili ruski u shkoli:

Pocheli su shtrajkovi i izlasci na ulice, tenkovi su josh u garazama.

Studenti ne mogu da nadju posao posle fakulteta - moraju da kopaju kanale - ako i to nadju,

radnici se shutiraju u dupe iz propalih fabrika ne isplacuje im se zaradjeno,

Svi ekonomski pokazatelji su u padu na godishnjem nivou 20%-30% kao i bankrot preduzeca,

300 miliona stize sa pirinchanih polja u gradove ....... itd, itd ..... to se vishe u vukojebinu ne vraca pa makar crkavali od gladi.

Znachi - bice nova "kulturna revolucija". Simpatichno mesto za investiranje :ph34r: .

Edited by down with the sickness, 04 June 2009 - 02:36.


#8 down with the sickness

down with the sickness
  • Members
  • 8,325 posts

Posted 04 June 2009 - 03:39

slika 1. Radnici cherupaju fabriku gazda koje su pobegle ne isplativshi plate (kineski specijalitet).
slike 2 i 3. Radnici lupaju i prevrcu policijska kola u GuangDongu.

Attached Files


Edited by down with the sickness, 04 June 2009 - 04:00.


#9 down with the sickness

down with the sickness
  • Members
  • 8,325 posts

Posted 04 June 2009 - 03:44

Slika 1: Radnica se sprema da skochi sa detetom zbog neisplacenih plata.
Slika 2. Obezbedenje tera radnika ispred kapije fabrike.
slika 3. Radnik chuva BMW gazde koji je pobegao.
slika 4: Radnici drze natpis - HOCEMO KUCI.
slike 5,6 i 7: "Smeshtaj" radnika.
slika 8: Ochekuje se u narednih 5 godina da ce 300 miliona ovakvih doci u kineske gradove u potrazi za poslom.

Brojevi:

72% radnika u gradjevinarstvu ne bude NIKADA isplaceno.
6% radnika prima REDOVNU platu.
Broj neisplacenih radnika - 150 MILIONA !


Attached Files

  • Attached File  1.jpg   56.5KB   20 downloads
  • Attached File  2.jpg   50.06KB   19 downloads
  • Attached File  3.jpg   58.85KB   19 downloads
  • Attached File  5.jpg   155.57KB   19 downloads
  • Attached File  5.jpg   155.57KB   18 downloads
  • Attached File  6.jpg   25.58KB   78 downloads
  • Attached File  7.jpg   53.53KB   80 downloads
  • Attached File  8.jpg   72.93KB   24 downloads

Edited by down with the sickness, 04 June 2009 - 04:03.


#10 down with the sickness

down with the sickness
  • Members
  • 8,325 posts

Posted 04 June 2009 - 04:29

.

Attached Files


Edited by down with the sickness, 04 June 2009 - 04:44.


#11 Gojko & Stojko

Gojko & Stojko
  • Members
  • 3,000 posts

Posted 04 June 2009 - 05:24

It's SHITE being Scottish! We're the lowest of the low. The scum of the fucking Earth! The most wretched, miserable, servile, pathetic trash that was ever shat into civilization. Some hate the English. I don't. They're just wankers. We, on the other hand, are COLONIZED by wankers. Can't even find a decent culture to be colonized BY. We're ruled by effete assholes. It's a SHITE state of affairs to be in, Tommy, and ALL the fresh air in the world won't make any fucking difference!

SaE

#12 Schmeling

Schmeling
  • Banned
  • 4,275 posts

Posted 04 June 2009 - 07:23


Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Edited by Schmeling, 04 June 2009 - 07:24.


#13 brusli

brusli
  • Members
  • 962 posts

Posted 04 June 2009 - 09:25

I sta sad, treba da stavljamo slike Detroita, Harlema, Bronksa...

I retko ko uopste pogadja temu, pricate o tome da li je dobro sto ce Kina zameniti USA, ili ko se tome raduje i sl.

Pitanje je STA CE SE DESITI, a ne sta VI ZELITE.

Recimo ja bi voleo da Srbija bude prva sila sveta, i da ima vise nafte od Arabije, i sad mogu da vas gusim 20 postova o tome...

Evo pravog pitanja za ove sto misle da ce USA vladati jos 1000 godina:

Sta bi bilo da FED nije ulio trilione $ u sistem?
Sta bi bilo sa finansijskom i autoindustrijom, a posledicno i sa celom ekonomijom?

Mozda TOTALNI KOLAPS, tako da ove slike sto prikazujete o Kini bile bi kao setnja po parku...

A da ne pominjem sitnice tipa 12 triliona duga, deficit itd...

Stvarno, u svim ovim postovima nisam video nijedan validan argument o snazi USA, osim trabunjanja tipa: to je najjaca sila, ne mogu oni propasti itd...

Edited by brusli, 04 June 2009 - 09:27.


#14 eagles

eagles
  • Banned
  • 1,445 posts

Posted 04 June 2009 - 15:33

Prvo, iako su u Kini na vlasti komunisti oko 80 % privrede je u privatnim rukama. Svi ti radnici na DWTS fotkama rade za multinacionalke , kao sto su radili otpusteni radnici iz Detroita itd. Kina je zbog jevtine radne snage bila " ispustni ventil" svetske ekonomije dugi niz godine ; npr. kvake za vrata od 10 - 50 $ zavisno od modela , Kinezi ih prave za 1 i slovima jedan $ , razlika ide u neciji dzep !
Takodje, mala digresija od tematike,koristim priliku da kao levicar osudim ponasanje S.Koreje - posebno zbog nuklearnh proba, jer nema vece antipropagande komunizma i demokratskog socijalizma od ovoga sto radi Sev. Koreja i " Voljeni Vodja" koji proglasava svog sina za naslednika !?
Zasto ne verujem u ispravnost kapitalistickog sistema : novac predstavlja jedino merilo vrednosti. Vredis onoliko koliki ti je racun u banci. To konkretno znaci da npr. jedan Roman Abramovic vredi vise od svih nas diskutanata ovog foruma zajedno, jer je bogatiji od svih nas zajedno !? Ako neki od vas veruju u tu konstantaciju, ja ne !

Edited by eagles, 04 June 2009 - 15:34.


#15 Ointagru Unartan

Ointagru Unartan
  • Members
  • 2,583 posts

Posted 04 June 2009 - 15:59

Kad smo vec kod patkometrije...

Kineska armija vs. USA armija:
Youtube Video ->Original Video