Jump to content

Photo
- - - - -

Lovci u Srbiji

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
418 replies to this topic

#31 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 05 June 2009 - 00:59

Evo ga 1 poremecen covek.

Jbg ti si se onda doselio u zemlju poremecenih.Ako ih igde ima onda je to TX

#32 Massive_Attack

Massive_Attack
  • Members
  • 2,103 posts

Posted 05 June 2009 - 01:15

...

Vise puta sam pokusao da napisem nesto kinichki, - kako pisem i na "politici" i na "drustvu" i bilo gde na 4umu B92.

Samo mi na ovom tredu - Gospodza Moderatorska Zastitarka brise redovno postove, kao da je prikupila franshizu.

Izvinjavam se, - ali sta se mene tice njena "dusevna bol"? Neka napravi svoje 4umche, pa ga naganja do beskraja. Na to ne bih dao ni zutu banku.
Niti se tamo bilo kada pripojavio.

A ovako se tred - pretvorio u "slepo zastitarsko crevce". Bljak!

Kad napisem nesto o gospodskom trtljanju oko zaosinutih teorija otkacenjaka "koliko je povrsine potrebno zivincetu", a vidimo sta se dogadja sa beogradskim Romima - post mi se brise.

Kad napisem kako su jadni i nesretni oko svog agresivno_egoisticnog "zastitarskog" issua, - a da mnogi ljudi u ovoj Srbiji zive sa manje para nego tzv. "ljubimci" - za koje razdeseni guzicari / razdesene guzicarke trose vise nego sto je iznos minimalne "pemzije" u Srbiji - post mi se brise.

Mislim, - mogu li ja da prikupim neku 4umsku franshizu pa da gazim "zastitare" kinichki, veselo, sarkasticno, kako to umem?

Najsmesnije je sto bi neki ovde da naprdjuju o "lovu", a da nikada nogom nisu stupili "u polje / livadu / planinu."
Niti znaju sta je lovacki kucov / puska / issue?

Pa ja svake veceri izlazim u setnju sa skromnim ponudama za moje psece "klijente".
I kad se guraju medj' noge, obore ushi, nesto zhubore, nasmejem se i cesto kazem: gde si "Rejčel, buvaro stara".
A opet, - "zastitarima" ne dam ni zutu banku, niti cu bilo kada dati.

Ja o kerovima, kuchkicama znam mnogo vise, nego 90% tzv. "zastitara".
Da ne govorim o lovu.

Ja sam Airedale terijera moje Darling #2 kao malog stenca od par meseci odneo (krisom) kod vet_doktora da mu "amputira" one nepotrebne "pete prste / nokte", koji smetaju lovackom kucovu da trci po dubokom snegu.
Imali smo zestoku raspravu oko toga.

Pa se ispostavilo da sam mu tacno pogodio "lovacku prirodu".
Trebalo je videti kako Airedale terijer u najboljim godinama, kao buldozer rije po snegu i hvata neko mladje divlje krme za gushu.
Dok smo stigli - pridavio ga je. Pa je radila nozekanja.

Gde je moj drugar pritrcao i sredio divlju svinju (u koju sam pucao) za vrat jednim metkom iz Zastave 357. Mag.

To je odgovor na onaj priglupi snimak, kad si amerikanska tupcha dozvoli da ga startuje jelen (Whitetail Buck) u teranju, a da nema pri sebi revolver 44-45. Cal.

Pa nije on "toreador". Tamo je kontekst - potpuna ravnopravnost.
A ovo je samo f'n' lov.

PS.
Normalno i ovaj post ce biti obrisan / bacen u djubre. Sto mi ne znaci nista.
Uvek cu moci da ga ponovim na Pitanjima & Predlozima.

Eto, nisam tako fin & ljubazan nik kao onaj koji je napisao par reci oko normalnog kanadskog odnosa oko "fokica" - jer samo neko zaoshinut, ziveci u mediteranskoj lenjosti moze biti tolika "nadrndano inteligentna" neznalica da kanadjanima prebacuje - "kako se usudjuju da se tako ponasaju?"

Dok oni prozdiru milione goveda / telica / jagnjica / prasica / pilica i kupuju "Prada" cipelice / sandalice - od "ciste sintetike".

Zaista - "strasno!"

...

Kad već praviš hibride od kerova i odsecaš im prste da bolje đipaju, jesi probao i da ih bodeš anabolicima... Ima,... to rade sa pit bulovima. Samo nemoj mnogo. Neki su to radili pa im psi poumirali. Prava šteta a mogli su da budu šampioni u klanju. Nego možeš da probaš i sa nekim drugim drogama, kad već imaš novca za amputacije.

Ja sam ljubitelj pasa ali realno gledano psi lutalice pretstavljaju opasnost po ljude jer sire razne zaraze.Zadnji put kada sam bio u Beogradu nocu sam mogao da vidim citav copor pasa kako se mota oko Bajlonove pijace i to je centar grada.O tome da ih na Zvezdari recimo ima duplo vise ne vredi diskutovati.Mozda neko smatra da to nije problem ali ja mislim da jeste jer u vecini civilizovanih zemalja ne postoje copori divljih pasa.

Pa kao što rekoh iz svoje priče. Zato treba angažovati lovce i organizovati ulično prangijanje pasa. Prethodno upozoriti građanstvo da ne izlaze na ulicu u nedelju od 2 do 4 popodne, da ne bi ponovo došlo do povređivanja slučajnih prolaznika.

Evo,ja nisam lovac ali moj muz jeste.Isto tako nisam pristalica lova ali i ne smatram da su to poremecene licnosti kao sto si ih ti nazvao.Pre bih to navela kao strast jer se desi da nedeljama cuci na ceki i ne izadje nista.Ja ne bih sedela nema sanse.Po kisi,snegu,toploti...Nije svaki lovac takav kao sto si ti sebi predocio.Pre neki dan mom muzu su izasle cetiri krmace sa prasicima i naravno da nije pucao.Zato je skoro ubio vepra u srebru=kljove 23cm.Ja zaista ne volim lov ali njega nikada nisam odgovarala od toga.To je njegova strast.Sve te optike,malokalibarke,sacmare,petometke,poluautomati i ko zna sta jos.Ako jedan deo ljudi na svetu to ne podrzava postoji i onaj drugi koji podrzava.Lov je njima u krvi i ne mislim da ih zbog toga mogu nazivati poremecenima.Lov ili volis ili ne.Druge nema.

Ja ne znam kako ovo možeš da nazivaš strašću? Zamisli ja te čekam nedeljama negde u zasedi, sakriven sa najmodernijim snajperom i pada kiša i sneg, ali ja ne odustajem. Zacrtao sam sebi da moram da ti prosviram glavu a kasnije istu i da ti otfikarim, odnesem je kući, prepariram i divim se svojim leševima, trofejima okačenim na zidu. Ako te ovakve stvari impresioniraju, onda je da izvineš prvo pitanje koje bih ti postavio, to, kad ste se ti i tvoj husband poslednji put dobro pojebali?
Kljove u srebru 23 cm .....ccc.... šta pričaš ti bre?... Da si napisala da mu je ona stvar od 23..., e to je već nešto.

ja nisam bas neki ekspert za lov ali se druzim sa lovcima i jos nikada nisam cuo da se divljac lovi leti kada je sezona podizanja mladih.Ako se ne varam lov na svinje pocinje negde u novembru a sumnjam da je Srbija izuzetak

Ako planiraš da potrošiš neku lovu a imaš želju da ucmekaš nešto, Srbija je pravi izbor. Može kad god hoćeš i na šta god živo naiđeš. Samo spremi keš.

Do jaja je strast, da se bez ikakve potrebe izhivljavash na nechem bespomocnom, ne bi li nadomestio manjak nechega (inteligencije, mushkosti, samopouzdanja...). Podsetio bih da postoje, npr. i pedofili, siledzije, serijske ubice, kojima je isto to "u krvi" (samo je objekat izivljavanja drugachiji), pa ih ipak nazivamo poremecenima, zar ne? Ne kazhemo nikad za njih "silovanje ili volish ili ne volish", zar ne?

Poremeceni ljudi, nego shta.

Potpisujem.

#33 ObiW

ObiW
  • Members
  • 5,684 posts

Posted 05 June 2009 - 01:20

Jbg ti si se onda doselio u zemlju poremecenih.Ako ih igde ima onda je to TX

Ovde se ne lovi lukom i strelom, to se radi u stenovitim planinama. Tamo imaju razradjene termine, na pocetku sezone prvo idu lovci sa lukom i strelom, pa onda manji kalibar za srndace i zenke, pa na kraju ovi sa omanjim topovima i periskopom ko Tile na slici, za jelene kapitalce.

#34 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 05 June 2009 - 02:10

Ovde se ne lovi lukom i strelom, to se radi u stenovitim planinama. Tamo imaju razradjene termine, na pocetku sezone prvo idu lovci sa lukom i strelom, pa onda manji kalibar za srndace i zenke, pa na kraju ovi sa omanjim topovima i periskopom ko Tile na slici, za jelene kapitalce.

ma znam ja .Tvoji zemljaci love zeca sa 50 cal kao i Tile :ph34r:

#35 ObiW

ObiW
  • Members
  • 5,684 posts

Posted 05 June 2009 - 03:37

ma znam ja .Tvoji zemljaci love zeca sa 50 cal kao i Tile :ph34r:

Ma zercovi su ovde sport za malji deca i baletane ko sto je Schmeling. Veprovi, bato.

#36 Schmeling

Schmeling
  • Banned
  • 4,275 posts

Posted 05 June 2009 - 07:40

Stvarno imas jeziva poredjenja lovaca sa pedoilima,siledzijama i ostalim psihijatriskim slucajevima.Nisam cula da pedofili ili manijaci imaju registrovana i od strane drzave, odobrena drustva i udruzenja.Sta ti mislis da bi se desilo sa usevima da nema tih lovaca kojih se tako jako grozite kad stetocine pocnu da prave pustos?Onda ti poremeceni likovi idu ,opet kazem organizovano od strane drzavnih institucija ,da ulove odredjen broj stetocina i tako sacuvaju useve.Sta mislis koliko bi se namnozili da ih prepustis prirodnoj selekciji?Da li ti ili neko drugi to voli ili ne stvarno nije vazno.A,to sta ce visiti na mom zidu i sta cu uciti svoju decu je licno moja stvar.Vece grozote mogu videti na TV-u nego u toj sobi.Oni su decaci i tako i trba da se ponasaju a ne da budu...

U stvari, pedofili imaju u Holandiji politichku stranku (Brotherly Love, Freedom, and Diversity (PNVD)).
A nisam shvatio ovo "oni su dechaci, i tako treba da se ponashaju, a ne da budu..." Shta da ne budu?
I ne znam kakve veze ima ubijanje necheg bespomocnog sa "mushkoschu". Nishta nije gore za pravog mushkarca od ovog china. Ako zhelish da zaista budu mushkarci, daj ih na boks. Prilike da ispoljavanje hrabrosti i gradjenje karaktera imace koliko hoces. Jer u ringu protivnik je jak koliko i ti, i uzvraca udarac. Tamo se pokazhi, ako si "mushko".
A lovci? Lovci su seka-perse koje chuche u zhbunju i chekaju da neka jadna, besmopocna zhivotinja prodje tuda u potrazi za hranom, da bi je onda "junachki" ubili, karabinom.
Zaista, choveku je potrebno mnogo divlje mashte da bi primetio bilo shta "mushko" u tom chinu. Veceg kukavichluka i manje materijala za ponos nikad.

#37 Schmeling

Schmeling
  • Banned
  • 4,275 posts

Posted 05 June 2009 - 07:51

Ako ćemo pravo čovek je od nastanka pa do juče bio lovac, loveći opstao i izrodio takve kao ti. Očigledno da komunizam nije dovoljno promenio svest radnih ljudi u smislu da samo avangarda sme da lovi :ph34r:
Mislim ja isto ne kapiram te lovce, nemam snage da ubijem goluba koji mi kenja po tavanu (ne važi za za psa lutalicu koji mi je udavio zečeve) ali jos manje razumem pomodno moralisanje o životinjskim pravima. Čovek je predator, polovina lovljenih živuljki isto, veća riba manju ribu i tako to sve u skladu sa prirodom. Zaštićene vrste su zaštićene, mučenje je kažnjivo, šta više treba?

U nekim selima mog kraja stotine divljih svinja pustoše polja, lov je ili zabranjen ili niko neće da plati da bi gacao po poljima, uglavnom seljaci se hvataju za glavu, pisale su novine o tome. Čeka se valjda da krenu kroz grad ko svete krave pa da nešto preduzmu.

Covek je i dan danas lovac, tamo gde je prinudjen na to. Ja ovde govorim iskljuchivo o subkulturi trofejnih lovaca, koji love iz zadovoljstva, da bi se slikali s plenom, da bi okachili zhivotinju iznad praga, da bi osetili "rush" dok je ubijaju.
Nadam se da primecujesh razliku. Bushmani, koji se hrane mesom uloveljnih zhivotinja, plachu kad ubijaju zhivotinju, plenu ispevaju pesmu, izvinjavaju joj se shto su joj uzeli zhivot, objashnjavaju da je to za potrebe njihove porodice. Indiosi u Amazonu, josh jedni aktivni lovci, imaju slichan ritual molitve duhovima ubijenih zhivotinja. Niko od lovaca koji to rade iz potrebe ne nalazi ni trunke perverznog zadovoljstva u chinu ubijanja.
Stvar sa ovdashnjim "lovcima" (rech je, u stvari, o ubicama) je potpuno drugachija. Njihov motiv nije plemenit (obezbedjenje hrane), nego suprotno - hranjenje ega, smirivanje kompleksa nizhe vrednosti, potraga za osecajem moci, kontrole (sve one stvari koje upravljaju mozgom pedofila, manijaka ili ubice). Ovi "lovci" osecaju zadovoljstvo kad ubiju plen (na svim slikama su nasmejani pored njega), oni uzhivaju u ovoj radnji, u ovoj najneravnopravnijoj od svih borbi.

Nema nicheg slichnog u postupku onog ko ubija da bi se prehranio i ovih djilkosha koji se smeju nad leshevima. To nisu iste, nisu ni slichne delatnosti.

Edited by Schmeling, 05 June 2009 - 07:53.

#38 caka

caka
  • Members
  • 130 posts

Posted 05 June 2009 - 08:53

[quote name='Massive_Attack' date='05.06.2009, 02:15' post='2334133

Ja ne znam kako ovo možeš da nazivaš strašću? Zamisli ja te čekam nedeljama negde u zasedi, sakriven sa najmodernijim snajperom i pada kiša i sneg, ali ja ne odustajem. Zacrtao sam sebi da moram da ti prosviram glavu a kasnije istu i da ti otfikarim, odnesem je kući, prepariram i divim se svojim leševima, trofejima okačenim na zidu. Ako te ovakve stvari impresioniraju, onda je da izvineš prvo pitanje koje bih ti postavio, to, kad ste se ti i tvoj husband poslednji put dobro pojebali?
Kljove u srebru 23 cm .....ccc.... šta pričaš ti bre?... Da si napisala da mu je ona stvar od 23..., e to je već nešto.

Odakle ti pravo da mi se tako obracas u jednoj sasvim obicnoj diskusiji samo zato sto imam suprotno misljenje od tvog?Ovim nastupom si ti ispao vise poremecen nego moj muz lovac jer postavljas tako primitivna i bezobrazna pitanja koja nemaju veze sa temom.Ako te bas zanima u vezi svega toga,ne zalim se .Ipak , moj dragi ima samo 32 godine,napunjen je adrenalinom,nadasve izuzetno zgodan tako da...Ne mogu da verujem koliko si ponizio sebe takvim,bezobraznim stavom koji ti veruj mi ne prilici.Verovatno si mnogo ljut na nekoga u svom zivotu ako imas potrebu da razgovaras takvim tonom.Idi malo u lov.Izbaci to iz sebe.

#39 caka

caka
  • Members
  • 130 posts

Posted 05 June 2009 - 09:05

U stvari, pedofili imaju u Holandiji politichku stranku (Brotherly Love, Freedom, and Diversity (PNVD)).
A nisam shvatio ovo "oni su dechaci, i tako treba da se ponashaju, a ne da budu..." Shta da ne budu?
I ne znam kakve veze ima ubijanje necheg bespomocnog sa "mushkoschu". Nishta nije gore za pravog mushkarca od ovog china. Ako zhelish da zaista budu mushkarci, daj ih na boks. Prilike da ispoljavanje hrabrosti i gradjenje karaktera imace koliko hoces. Jer u ringu protivnik je jak koliko i ti, i uzvraca udarac. Tamo se pokazhi, ako si "mushko".
A lovci? Lovci su seka-perse koje chuche u zhbunju i chekaju da neka jadna, besmopocna zhivotinja prodje tuda u potrazi za hranom, da bi je onda "junachki" ubili, karabinom.
Zaista, choveku je potrebno mnogo divlje mashte da bi primetio bilo shta "mushko" u tom chinu. Veceg kukavichluka i manje materijala za ponos nikad.

Mozemo ovako u nedogled.Lov nije striktno muski jer imas i zena lovaca.To sto ga ja ne volim ne daje mi pravo da lovce nazivam poremecenima,seka persama i bolesnicima i da ih uporedjujem sa najgorim otpadom drustva.Hvala na savetu,ali,moji sinovi vec dve godine idu na K1.Boks mi je suvise blag.Jbg,treniraju ga i devojcice...

#40 kapetanm

kapetanm
  • Members
  • 3,153 posts

Posted 05 June 2009 - 14:42

Kao ribolovac , i tek jedva sporadični više učesnik, nego lovac, mislim da ko ne upražnjava takve aktivnosti, ne može ih procenjivati . Postoje pravila, koja divljači/ribi daju šansu i svode je na svoju inače prirodnu borbu protiv drugih vrsta.
Lov, sam po sebi, nije nehuman, ni sadističko iživljavanje. Tu grešite, i ne treba ga mešati sa krivolovcima i ribokradicama.

#41 CowBoy

CowBoy
  • Members
  • 4,206 posts

Posted 05 June 2009 - 15:41

...

Ja sam Airedale terijera moje Darling #2 kao malog stenca od par meseci odneo (krisom) kod vet_doktora da mu "amputira" one nepotrebne "pete prste / nokte", koji smetaju lovackom kucovu da trci po dubokom snegu.
Imali smo zestoku raspravu oko toga.

Pa se ispostavilo da sam mu tacno pogodio "lovacku prirodu".
Trebalo je videti kako Airedale terijer u najboljim godinama, kao buldozer rije po snegu i hvata neko mladje divlje krme za gushu.
Dok smo stigli - pridavio ga je. Pa je radila nozekanja.

Gde je moj drugar pritrcao i sredio divlju svinju (u koju sam pucao) za vrat jednim metkom iz Zastave 357. Mag.
...

Uvek sam se pitao kakva vrsta daske u lobanji fali odraslom muzjaku koji se 'vata pucaljke i kerova i krece (verovatno sa erekcijom) u za tu prigodu napravljenu prirodu da "pridavi" poneko bezopasno zivince.

Mogu da shvatim nekoga ko kupuje meso umotano u celofan, birajuci ga sa police na kojoj truli jos par tona slicnog mesa - ta vrsta hrane zgodno je apstrahovana, oslobodjena prvobitne forme - samim tim sto meso izgleda kao meso, a ne kao krava, tele ili pernata zivina. Tako, slabovidi potrosac nije direktno ukljucen u industriju smrti (misli on) vec indirektno - placajuci ubice, proizvodjace.

Medjutim, lovac - e, to je vec covek sa nekom patologijom. Poznajem jednog majmuna koji je putovao u Ukrajinu, iznajmio neki ultra/giga snajper, strucnog vodica i otisao u neku cheku (napravljenu za bolesnike njegovog profila) da ceka iz potaje retkog jelena kojem je nemoguce prici na vise od 400 metara, jer ima jako ostar njuh. Cekao ovaj gosa par dana, i docekao - neduzna zivotinja se pojavila i on ga je ubio ultra/giga snajperom sa daljine od oko 500 metara.

Slikao se sa leshom jelena, ponosan.

Sta je potrebno da bi se ulovio ovaj neduzni stvor (pred istrebljenjem, inace)?

Potrebno je da budes budala koja ce da se mrzne u ceki dva dana i da imas pare da platis vodica i snajper.

Ovo gore u italic-u je ujedno i definicija modernog lovca. Ne mogu da ubijam ljude - ubijacu, dakle, zivotinje.

Sto me podseti na onaj vic kada Mujo kaze da je nosilac crnog pojasa: "crni pojas, treci dan, nisam nista jeo."

Edited by CowBoy, 05 June 2009 - 15:41.

#42 ObiW

ObiW
  • Members
  • 5,684 posts

Posted 05 June 2009 - 16:08

Uvek sam se pitao kakva vrsta daske u lobanji fali odraslom muzjaku koji se 'vata pucaljke i kerova i krece (verovatno sa erekcijom) u za tu prigodu napravljenu prirodu da "pridavi" poneko bezopasno zivince.

Ne fali mu ama bas nista. S' prakticnog aspekta, kontrolisan/regulisan lov na divljaci odrzava broj jedinki u lovistu na optimalnom broju. S' moralnog aspekta, skidanje jelena sa 500 metara je isto sto i skidanje vojnika snajperom - ni jedan ni drugi nemaju sansu na toj daljini, dzabe im rogovi i AK-47.

Drugo, broj lovaca/broj vlasnika oruzja bilo koje vrste u jednom drustvu je direktno proporcionalan broju ljudi kojima nece biti problem da upere to oruzje protiv vlasti, zlu ne trebalo. Zasto je to bitno? Pa recimo da bi nas bivsi predsednik malo drugacije tretirao narod da je znao da mu na miting dolazi 100 hiljada besnih gradjana sa kratkim cevima u dzepu, umesto 100 hiljada gradjana sa serpama i loncima, koji kad se mnogo iznerviraju pevaju skaredne pesmice o predsedniku. Jao ne, nikako oruzje, pa prolila bi se krv? Pa skoro na svakom mitingu se prolivala krv, pocevsi od 9.3.1991. kada je policija gadjala demonstrante kao zeceve, i skinula 18-godisnjeg maturanta.

Tako da... oladite malo, drugovi pacifisti.Pogledajte jos jednom slike naseg najveceg sina u trenutcima opustanja. Je li to slika nastranog coveka u rangu pedofila i masovnog ubice? Nasa lovista su bila puna republickog i saveznog rukovodstva 45 godina, hocete da kazete da su svi oni bili patologija? Lov & oruzje je nesto sasvim prirodno za homo sapiensa, i ima smisao i u XXI veku iako je sa stanovista odrzanja ljudske vrste nepotreban.

#43 Ointagru Unartan

Ointagru Unartan
  • Members
  • 2,583 posts

Posted 05 June 2009 - 16:25

Ne fali mu ama bas nista. S' prakticnog aspekta, kontrolisan/regulisan lov na divljaci odrzava broj jedinki u lovistu na optimalnom broju. S' moralnog aspekta, skidanje jelena sa 500 metara je isto sto i skidanje vojnika snajperom - ni jedan ni drugi nemaju sansu na toj daljini, dzabe im rogovi i AK-47.

E ako je isto sto i ubijanje ljudi snajperom onda je u redu.

Drugo, broj lovaca/broj vlasnika oruzja bilo koje vrste u jednom drustvu je direktno proporcionalan broju ljudi kojima nece biti problem da upere to oruzje protiv vlasti, zlu ne trebalo.

Nije tacno. Broj lovaca/broj vlasnika oruzja bilo koje vrste je direktno proporcionalan broju debila koji su i u najidealnijim politickim okonostima opasnost po druge (pogledati stopu ubistava u USA i uporediti sa istom u evropskim zemljama).

Lov & oruzje je nesto sasvim prirodno za homo sapiensa, i ima smisao i u XXI veku iako je sa stanovista odrzanja ljudske vrste nepotreban.

Prirodno za homosapiensa je da je obdarem razumom (zato se i zove homo sapiens) koji mu daje mogucnost da do odredjene mere kontrolise porive koji nisu kompatibilni sa njegovim vrednostima.

#44 Schmeling

Schmeling
  • Banned
  • 4,275 posts

Posted 05 June 2009 - 16:40

Kakva kapitalna glupost. Priroda nema mehanizme pomocu kojih sama regulishe broj jedinki u populaciji, pa su joj za to potrebni clanovi Lovackog Udruzenja "Dumbass"? Ovo oko "moralnog aspekta" necu ni da komentarisem, da me ne bi banovali.

#45 ObiW

ObiW
  • Members
  • 5,684 posts

Posted 05 June 2009 - 16:45

E ako je isto sto i ubijanje ljudi snajperom onda je u redu.

Eto vidis kako znas.

Nije tacno. Broj lovaca/broj vlasnika oruzja bilo koje vrste je direktno proporcionalan broju debila koji su i u najidealnijim politickim okonostima opasnost po druge (pogledati stopu ubistava u USA i uporediti sa istom u evropskim zemljama).

Lupas najstrasnije. U Svajcarskoj je idealna politicka situacija, svaka kuca duzi vojnicku pusku jer im je takva ratna doktrina, i nema debila koji su opasnost po druge.

Prirodno za homosapiensa je da je obdarem razumom (zato se i zove homo sapiens) koji mu daje mogucnost da do odredjene mere kontrolise porive koji nisu kompatibilni sa njegovim vrednostima.

Ma nemoj? Pa otkud onda ratovi, kradje i preljube kad sve lepo mozemo da iskontrolisemo samo ako sednemo i duboko se zamislimo?