Jump to content


Photo
- - - - -

Lovci u Srbiji


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
418 replies to this topic

#16 caka

caka
  • Members
  • 130 posts

Posted 04 June 2009 - 23:22

Blago tebi. Da nauche deca da je sasvim u redu ubiti drugo zhivo bice da bi deo njegov lesh okachio u slavu svoje "mushkosti".
Kakav varvarizam, jebote, u sred 21. veka. Opravdavanje najzalosnijeg i najbednijeg izivljavanja "strashcu". Fuj.



Stvarno imas jeziva poredjenja lovaca sa pedoilima,siledzijama i ostalim psihijatriskim slucajevima.Nisam cula da pedofili ili manijaci imaju registrovana i od strane drzave, odobrena drustva i udruzenja.Sta ti mislis da bi se desilo sa usevima da nema tih lovaca kojih se tako jako grozite kad stetocine pocnu da prave pustos?Onda ti poremeceni likovi idu ,opet kazem organizovano od strane drzavnih institucija ,da ulove odredjen broj stetocina i tako sacuvaju useve.Sta mislis koliko bi se namnozili da ih prepustis prirodnoj selekciji?Da li ti ili neko drugi to voli ili ne stvarno nije vazno.A,to sta ce visiti na mom zidu i sta cu uciti svoju decu je licno moja stvar.Vece grozote mogu videti na TV-u nego u toj sobi.Oni su decaci i tako i trba da se ponasaju a ne da budu...

#17 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 04 June 2009 - 23:27

Valjda je sad svima neshto malo jasniji moralno/psiholoshki profil gospodina/druga kinika.
:)

jel ti na svim mogucim temama i topicima moras da se proseravas loveci ideoloske neistomisljenike.Daj vidi da li je kinik nesto napisao na kulinarstvu...


Love kad oni hoce ako plate ali se krmace i mladi ne diraju.Sta ces,lovacka mafija :ph34r: . Kosute,jelene,srne i srndace sada ne diraju i tako sve do kraja leta dok ne prodje nesto sto oni zovu -rika,a na svinje idu stalno.Obicno biraju velike primerke zbog trofeja tj kljova.A,to sta se sme a sta ne ...Eto,u lovackoj sobi stoji trofej rogova u bastu-sto opet ne sme ali moze.

Koliko ja znam u ovo vreme je opsti lovostaj osim na stetocine tipa vrane ili ako se pojavi besnilo pa krene lov na lisice

#18 caka

caka
  • Members
  • 130 posts

Posted 04 June 2009 - 23:31

[quote name='MAGRIPA65' post='2334012' date='05.06.2009, 00:27']Koliko ja znam u ovo vreme je opsti lovostaj osim na stetocine tipa vrane ili ako se pojavi besnilo pa krene lov na lisice[/qu
Kalendar lova
I Sisari - dlakava divljačVrsta divljačiPrimedbaLovostajLovna sezonaPosted Image1.Jelen - evopski15.02. - 31.07.01.08. - 14.02.košuta i jelenče01.02. - 15.08.16.08. - 31.01.2.Jelen lopatar01.02. - 15.09.16.09. - 31.01.košuta i jelenče01.02. - 30.09.01.10. - 31.01.3.Jelen - belorepi01.02. - 15.09.16.09. - 31.01.košuta i jelenče01.02. - 30.09.01.10. - 31.01.4.Srndać - evropski01.10. - 30.04.01.05. - 30.09.isključivo uzgojni odstrel-16.05. - 31.07.srna i lane01.02. - 30.09.01.10. - 31.01.5.Divojarac 01.02. - 31.07.01.08. - 31.01.divokoza i divojare01.02. - 31.08.01.09. - 31.01.6.Muflon01.01. - 30.09.01.10. - 31.12.muflončecele godinezabranjen lov7.Divlja svinja01.02. - 30.04.01.05. - 31.01.8.Medvedcele godinezabranjen lovmečecele godinezabranjen lov9.Kuna belica***cele godinezabranjen lovVcele godinezabranjen lov10.Kuna zlatica***16.02. - 15.10.16.10. - 15.02.Vcele godinezabranjen lov11.Jazavac***01.12. - 31.07.01.08. - 30.11.Vcele godinezabranjen lov12.Ondatra01.04. - 31.08.01.09. - 31.03.13.Vevericacele godinezabranjen lov14.Sivi (veliki) puhcele godinezabranjen lov15.Zec evropski01.01. - 15.10.16.10. - 31.12.16.Vuk***cele godinezabranjen lovVcele godinezabranjen lov17.Divlja mačka***01.03. - 31.07.01.08. - 29.02.Vcele godinezabranjen lovSta pise?Od 1.05.do 31.1-LOVNA SEZONA ZA SVINJE

Edited by caka, 04 June 2009 - 23:39.


#19 rory

rory
  • Members
  • 2,989 posts

Posted 04 June 2009 - 23:40

Poremeceni ljudi, nego shta.


Ako ćemo pravo čovek je od nastanka pa do juče bio lovac, loveći opstao i izrodio takve kao ti. Očigledno da komunizam nije dovoljno promenio svest radnih ljudi u smislu da samo avangarda sme da lovi :ph34r:
Mislim ja isto ne kapiram te lovce, nemam snage da ubijem goluba koji mi kenja po tavanu (ne važi za za psa lutalicu koji mi je udavio zečeve) ali jos manje razumem pomodno moralisanje o životinjskim pravima. Čovek je predator, polovina lovljenih živuljki isto, veća riba manju ribu i tako to sve u skladu sa prirodom. Zaštićene vrste su zaštićene, mučenje je kažnjivo, šta više treba?

ja nisam bas neki ekspert za lov ali se druzim sa lovcima i jos nikada nisam cuo da se divljac lovi leti kada je sezona podizanja mladih.Ako se ne varam lov na svinje pocinje negde u novembru a sumnjam da je Srbija izuzetak


U nekim selima mog kraja stotine divljih svinja pustoše polja, lov je ili zabranjen ili niko neće da plati da bi gacao po poljima, uglavnom seljaci se hvataju za glavu, pisale su novine o tome. Čeka se valjda da krenu kroz grad ko svete krave pa da nešto preduzmu.

Edited by rory, 04 June 2009 - 23:49.


#20 Ointagru Unartan

Ointagru Unartan
  • Members
  • 2,583 posts

Posted 04 June 2009 - 23:42

Razumem da neko moze da nadje zadovoljstvo u lovu i ne mislim da je to bolesno. Opet, da li je to zadovoljstvo dovoljno opravdanje za nanosenje nepotrebne patnje zivotinjama? Ne verujem.

Sto se tice uloge lovaca u kontrolisanju populacije stetocina, ona se objasnjava tilme sto su lovci prethodno istrebili prirodne predatore tih stetocina.

#21 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 04 June 2009 - 23:47

...

...


E jesi me nasmejao, svaka cast!
No, znas kako je, beogradski kucovi, barem ovi "iz centra / kruga 'Dvojke' ", su "BB kucovi" - chipovani, sa ogrlicama, sterilisani.

Kupis im "krisku" pizze, sto bi rekli braca Hrvati, - no bez paradajza, neki poluprazni sendvic sa "mocom od rostilja" / topljenim sirom - to se lepo postroji u kolonu i svaki dobije po komadic. Naidjes li sutra / prekosutra - mnogi masu repom! Uvek bih smirivao nervozne - nemojte se plasiti, pa to su kucici BB!
(Ne mogu ti ni opisati koliko je ovo neprirodno!)

Neugodni su oni koji prave neke kolonije u prigradskim naseljima. Tu se ispoljava njihova prava priroda - tzv. "teritorijalnost".
Uvek sam govorio poznanicima - pa izadji preko dana, nemoj bacati sve u djubre, odaberi nesto, pa ih nahrani. Samo budi strog / ostar.
Da te zapamte kao "vodju copora". Uvece ce te docekati veselim lavezom.
No, nemoj ih prevariti - iznesi nesto.

Sasvim je druga stvar sto se dogadja kod tebe / u zapadnom razvijenom svetu.
Lisice u Engleskoj su zaposele ulice gradova - love macke / sitne pse. Hrane se na otpadu / kod kontejnera.
A drugo, Englesku je preplavila "americka veverica".
Kojoti i rakuni u USA, pa i aligatori na jugu. Casovi "Poznavanja prirode" - in situ.

Pricao mi neki ortak, bili u Mongoliji 66-67. godine, - pandur na raskrisnici skida PAPovku sa ramena (SKS - Самозарядный карабин Симонова) i strelja kojota, - da se povaljas od smeja!

Mislim, - zivot je cudna stvar.
Kako rece Marfi: velika ocekivanja daju male rezultate. Mala ocekivanja daju male rezultate.
Tako i oko The f'n' Mother Nature!

Taman se primis na "indijanski lov jelena lukom" - jelen da te razdesi kopitama.
Taman se primis na neki zestoki karabin i magnumsku municiju - monstrum si.
Taman otputujes na letovanje u Spaniju, - kad ono na koridi bik dize toeadora na rogove! Mater mu, da ti pokvari letovanje!

Dodje ti da pozelis janjetinu (koju je neko drugi priklao) "ispod saca sa ruzmarinom i krumpijerom".
I jos jedan litar vina!

...

#22 Ointagru Unartan

Ointagru Unartan
  • Members
  • 2,583 posts

Posted 04 June 2009 - 23:49

Čovek je predator, polovina lovljenih živuljki isto, veća riba manju ribu i tako to sve u skladu sa prirodom.

Covek je pre svega covek, a to znaci da za razliku od drugih zivotinja ima sposobnosti da se zapita o ispravnosti svojih postupaka. Tako je uslovljen prirodom. Kao sto je u prirodi lava da ubija, u prirodi coveka je da ima izbor. Kad homo sapiens postupa kao predator bez izbora, on time ide direktno protiv svoje prirode.

#23 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 04 June 2009 - 23:57

...

2 Schmelly


"Tek je u doba socijalizma dosla do punog izrazaja velicanstvenost srednjovekovnog lova."

...

#24 pospanko

pospanko
  • Members
  • 1,094 posts

Posted 04 June 2009 - 23:59

Kada se pokrene hajka na vukove, to je ok stvar, čovek se brani od životinje. Ali, ovo lovljenje gusaka, pataka, srndaća, svinja da ne nabrajam, ako nije da se prehrani čovek, predstavlja bolesno ushićenje, patologiju, dakle. Da, ja mislim da je Kinik bolestan čovek. I to zbog:

Dok smo stigli - pridavio ga je. Pa je radila nozekanja.

Gde je moj drugar pritrcao i sredio divlju svinju (u koju sam pucao) za vrat jednim metkom iz Zastave 357. Mag.


Ako već lovac ima strast, nek uzme nož pa se zaleti na medveda, ili nek se porve sa krokodilom. Ne, on bi iz žbuna da skine jelena. E jbm ti ja tu strast! :ph34r:

#25 rory

rory
  • Members
  • 2,989 posts

Posted 05 June 2009 - 00:00

Covek je pre svega covek, a to znaci da za razliku od drugih zivotinja ima sposobnosti da se zapita o ispravnosti svojih postupaka. Tako je uslovljen prirodom. Kao sto je u prirodi lava da ubija, u prirodi coveka je da ima izbor. Kad homo sapiens postupa kao predator bez izbora, on time ide direktno protiv svoje prirode.

Imaš u sledećoj rečenici to sto čoveka odvaja od recimo mačke koja pojede svoju porciju a posle toga naslaže tridesetak životinjica pored praga. Čak iznenadjujuće brz napredak. Izbor je napravljen iako nekima nije po volji.

#26 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 05 June 2009 - 00:05

...

2 Schmelly


Tek je u doba socijalizma dosla do punog izrazaja velicanstvenost srednjovekovnog lova.

...

#27 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 05 June 2009 - 00:18

Sasvim je druga stvar sto se dogadja kod tebe / u zapadnom razvijenom svetu.

pravo da ti kazem i ja sam imao taj utisak ali mi onda prijatelj kaze kako je on odrastao u VA i ako ne ulove jelena onda nema mesa zimi.Jbt covek je danas vegeterijanac jer mu je verovatno do guse doslo smrdljivo jelensko meso.Ja ponekad dobijem deo lovine i cisto iz pristojnosti prihvatim ali onda ode u kantu.Ne mogu da podnesem miris divljaci pa da ga yebesh.Drzao ga u kiselom mleku, vinu ,sircetu sa belim lukom smrdi bre pa kako god da okrenes...
Ne mogu da podnesem pa ubi me...
Sto se letnjeg kampovanja tice ja sam te znakove obicno uzimao kao zajebanciju dok mi medvedina od 500 kila nije pocela da grebe na vrata od kolibe.Bato u tom trenutku jedino mi je palo na pamet pucanje u vazduh i posledice toga ako promashim.Iskreno ukenjao sam se od straha.jebesh 30-06 kada ti ta grdosija grebe po vratima a tebe od celjusti deli par letvi.

#28 Rahel

Rahel
  • Members
  • 5,435 posts

Posted 05 June 2009 - 00:23

...

2 Schmelly


"Tek je u doba socijalizma dosla do punog izrazaja velicanstvenost srednjovekovnog lova."

...



...

2 Schmelly


Tek je u doba socijalizma dosla do punog izrazaja velicanstvenost srednjovekovnog lova.

...


Malo ti jedan? 'Oćeš sam da obrišeš ili ja da brišem? Nemoj samo posle da kukaš da te ne volim ...

#29 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 05 June 2009 - 00:49

Malo ti jedan? 'Oćeš sam da obrišeš ili ja da brišem? Nemoj samo posle da kukaš da te ne volim ...


Ovde postoje likovi kojima neke stvari treba napisati po dva puta.

A ti obrisi.
Navikla si.

...

#30 ObiW

ObiW
  • Members
  • 5,684 posts

Posted 05 June 2009 - 00:51

Do jaja je strast, da se bez ikakve potrebe izhivljavash na nechem bespomocnom, ne bi li nadomestio manjak nechega (inteligencije, mushkosti, samopouzdanja...). Podsetio bih da postoje, npr. i pedofili, siledzije, serijske ubice, kojima je isto to "u krvi" (samo je objekat izivljavanja drugachiji), pa ih ipak nazivamo poremecenima, zar ne? Ne kazhemo nikad za njih "silovanje ili volish ili ne volish", zar ne?


Poremeceni ljudi, nego shta.


Evo ga 1 poremecen covek.

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Edited by ObiW, 05 June 2009 - 00:54.