Jump to content


Photo
- - - - -

Lovci u Srbiji


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
418 replies to this topic

#1 Massive_Attack

Massive_Attack
  • Members
  • 2,103 posts

Posted 03 June 2009 - 02:30

Htedoh odavno da otvorim ovu temu. Mislim da o njoj ima mnogo toga da se priča. Počev od samih lovaca, pa sve do krivolovaca. Koji su po meni ista govna. Ubice su i jedni i drugi. Ili ne znam kako bi ih nazvao. Ljudi koji se bave sadističkim "sportom". Sportom? Da to je tek tema za raspravu. Ko uopšte ovo okarakterisa kao sport. Platiš da ideš da ubijaš. Pritom i kakva treba da si ličnost da u tome još i uživaš. Pa poremećena, naravno.

Spomenuću i moja iskustva sa lovcima koja su oduvek bila loša, pa tako i imam ogromnu averziju prema njima. Pre jedno 7-8 godina u Zrenjaninu je bila akcija gde su lovci u pratnji policije i šintera, išli ulicama i ubijali pse lutalice. Pa sam početak priče je već bolestan.
Naime, ja sam tada imao terijera Šilju, koji je stalno preskakao ogradu dvorišta i odlazio na ulicu. Bio je dobrica i nikada nikoga nije napadao. Volela su ga i deca iz komšiluka. Dok me jedno jutro nije probudio pucanj iz lovačke puške, užasno zavijanje mog psa a ubrzo nakon toga i vrištanje moje majke u dvorištu. (jedno od mojih šok buđenja života). Kad sam izleteo napolje, imao sam šta da vidim. Ovaj je bežao i provlačio se kroz rešetke na ogradi od kapije da pobegne kući, dok je liptala krv iz njega. A ona volumenta ubica lovaca u pratnji nekog drota trčala za njim da puca još jednom u njega i da ga dokrajči. Na to su moje prve reči bile onom lovcu "šta radiš to majku li ti jebem", na šta mi je pub odgovorio "šta je bilo jel' imaš nekih problema"? Nemam komentar na ovo... sem zgražavanja.... oterah ih sve u 3 pm... više se ni ne sećam šta sam im sve rekao.

Znam, sad ćete da pitate šta je bilo sa Šiljom? Šilja je dugo ležao i nije mogao da ustane. Ja sam mislio da neće preživeti, ali se ipak oporavio i do kraja svog života, živeo je sa ko zna koliko sačme u telu.

Moje drugo iskustvo sa ovim ubicama bilo je u vojsci. Kad sam odlazio na stražu uvek su me pratila dva nemačka ovčara, koji nisu bili vojni, radni psi, nego su se jednostavno tako tu našli. Pojavili se odjednom niotkuda, jer su verovatno tu videli svoju egzistenciju. Nedeljama su bili pored mene. Moglo se bogami noću pored njih na straži i pomalo zadremati, jer kako neko naiđe tako oni krenu da laju. Dok jednog dana dok sam bio na straži nisam video da mi u susret dolazi kapetan, neki major, lovac sa puškom i još dva vojnika. Bilo mi je odma jasno da su krenuli da ubiju ova dva vučjaka. Nije vredelo da ih teram, jer nisu hteli da idu. Ležali su pored, spavali i belo me gledali. Na svo moje ubeđivanje sa bandom oficira da to nikako ne čine ipak su ih ubili. Još se onaj skot od lovca hvalio i smejao kako je iskoristio samo jednu patronu da ubije oba odjednom, dok su ovi ležali jedno pored drugo i spavali. Mužjak i ženka.

Sećam se još jednog događaja i tada sam još bio dete, ali mi se scena toliko urezala u sećanje da je nikada neću zaboraviti. Ogromno jato divljih pataka koje su se tada selile na jug i okupile na jednom kanalu blizu Zrenjanina. Kad kažem ogromno, onda je to zato, jer lovci koji su ih postrojeni čekali na obali, čak nisu ni trebali ciljati nego su samo nasumično pucali, a ove su samo padale. Horda zla i prizor za pamćenje.

Eto to su moje priče u vezi ovih ubica. Pa nek mi neko samo još jednom spomene lovce u životu. A iskreno voleo bih da na ovu temu dođe i neko od njih.
Neka me demantuje i opravda ovo što sam pisao. U kakvu ste se službu samo stavljali. Između vas i šintera u Srbiji razlike nema.

Ova tema može da ide i u ovom pravcu>>> Recimo, mogu samo da zamislim koliko novca operu čelni ljudi i lovci Lovačkog saveza Srbije, koje verujem, ne da niko ne kontroliše, nego da se tamo radi sve i svašta. Lov je jako veliki biznis i ogroman se novac uzima za recimo odstrel jednog jelena ili vepra (mereno hiljadama eura) ili..... šta ti ja znam ubijajaš na šta naiđeš. Pisao je blic o ovoj mafiji pre par godina.

Čuvari prirode?.... ajde ne zasmejavaj me!!!

#2 cika tale

cika tale
  • Members
  • 312 posts

Posted 03 June 2009 - 08:59

Možda jedini način..

#3 rory

rory
  • Members
  • 2,989 posts

Posted 03 June 2009 - 09:06

Lovačka mafija?! Od svakakvog moralisanja i palamudjenja najkrupnije zverke prolaze ispred nosa, da se izrazim u žargonu.

#4 antiimperijalista

antiimperijalista
  • Members
  • 120 posts

Posted 04 June 2009 - 14:13

motke u ruke, pa u lov na lovce. oteti im puške i slomiti ih.
ljudi se moraju sami organizovati, nema druge...
a dobar je ovaj snimak sa youtube, životinjka se dobro brani, ali na žalost mnoge životinjke nisu tako borbene...

Edited by antiimperijalista, 04 June 2009 - 14:16.


#5 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 04 June 2009 - 21:55

...

Vise puta sam pokusao da napisem nesto kinichki, - kako pisem i na "politici" i na "drustvu" i bilo gde na 4umu B92.

Samo mi na ovom tredu - Gospodza Moderatorska Zastitarka brise redovno postove, kao da je prikupila franshizu.

Izvinjavam se, - ali sta se mene tice njena "dusevna bol"? Neka napravi svoje 4umche, pa ga naganja do beskraja. Na to ne bih dao ni zutu banku.
Niti se tamo bilo kada pripojavio.

A ovako se tred - pretvorio u "slepo zastitarsko crevce". Bljak!

Kad napisem nesto o gospodskom trtljanju oko zaosinutih teorija otkacenjaka "koliko je povrsine potrebno zivincetu", a vidimo sta se dogadja sa beogradskim Romima - post mi se brise.

Kad napisem kako su jadni i nesretni oko svog agresivno_egoisticnog "zastitarskog" issua, - a da mnogi ljudi u ovoj Srbiji zive sa manje para nego tzv. "ljubimci" - za koje razdeseni guzicari / razdesene guzicarke trose vise nego sto je iznos minimalne "pemzije" u Srbiji - post mi se brise.

Mislim, - mogu li ja da prikupim neku 4umsku franshizu pa da gazim "zastitare" kinichki, veselo, sarkasticno, kako to umem?

Najsmesnije je sto bi neki ovde da naprdjuju o "lovu", a da nikada nogom nisu stupili "u polje / livadu / planinu."
Niti znaju sta je lovacki kucov / puska / issue?

Pa ja svake veceri izlazim u setnju sa skromnim ponudama za moje psece "klijente".
I kad se guraju medj' noge, obore ushi, nesto zhubore, nasmejem se i cesto kazem: gde si "Rejčel, buvaro stara".
A opet, - "zastitarima" ne dam ni zutu banku, niti cu bilo kada dati.

Ja o kerovima, kuchkicama znam mnogo vise, nego 90% tzv. "zastitara".
Da ne govorim o lovu.

Ja sam Airedale terijera moje Darling #2 kao malog stenca od par meseci odneo (krisom) kod vet_doktora da mu "amputira" one nepotrebne "pete prste / nokte", koji smetaju lovackom kucovu da trci po dubokom snegu.
Imali smo zestoku raspravu oko toga.

Pa se ispostavilo da sam mu tacno pogodio "lovacku prirodu".
Trebalo je videti kako Airedale terijer u najboljim godinama, kao buldozer rije po snegu i hvata neko mladje divlje krme za gushu.
Dok smo stigli - pridavio ga je. Pa je radila nozekanja.

Gde je moj drugar pritrcao i sredio divlju svinju (u koju sam pucao) za vrat jednim metkom iz Zastave 357. Mag.

To je odgovor na onaj priglupi snimak, kad si amerikanska tupcha dozvoli da ga startuje jelen (Whitetail Buck) u teranju, a da nema pri sebi revolver 44-45. Cal.

Pa nije on "toreador". Tamo je kontekst - potpuna ravnopravnost.
A ovo je samo f'n' lov.

PS.
Normalno i ovaj post ce biti obrisan / bacen u djubre. Sto mi ne znaci nista.
Uvek cu moci da ga ponovim na Pitanjima & Predlozima.

Eto, nisam tako fin & ljubazan nik kao onaj koji je napisao par reci oko normalnog kanadskog odnosa oko "fokica" - jer samo neko zaoshinut, ziveci u mediteranskoj lenjosti moze biti tolika "nadrndano inteligentna" neznalica da kanadjanima prebacuje - "kako se usudjuju da se tako ponasaju?"

Dok oni prozdiru milione goveda / telica / jagnjica / prasica / pilica i kupuju "Prada" cipelice / sandalice - od "ciste sintetike".

Zaista - "strasno!"

...

#6 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 04 June 2009 - 22:23

Ja sam ljubitelj pasa ali realno gledano psi lutalice pretstavljaju opasnost po ljude jer sire razne zaraze.Zadnji put kada sam bio u Beogradu nocu sam mogao da vidim citav copor pasa kako se mota oko Bajlonove pijace i to je centar grada.O tome da ih na Zvezdari recimo ima duplo vise ne vredi diskutovati.Mozda neko smatra da to nije problem ali ja mislim da jeste jer u vecini civilizovanih zemalja ne postoje copori divljih pasa.
Sto se lova tice....
Nikada nisam uzivao niti me interesuje ali mogu da shvatim one koji vole.Isto kao i pecanje na koje palim svakog petka ako mi vreme dozvoli i ne osecam neku krizu savesti jer bespomocne ribice vatam na udicu pa ih onda poklonim lokalnoj birtiji ili pustim nazad.Volim da pecam i kraj price...
Taj magarac koji je pokusao da ulovi jelena lukom i strelom nije bolje ni zasluzio .Ti koji love istim godisnje rane gomilu zivotinja koje kasnije umiru od infekcija mesecima jer je suludim politicarima palo na pamet da je lov lukom i strelom bezbedniji.Pa niko ne lovi jelene po gradovima nego u nedodjijama gde je lov dozvoljen.
Zastita divljih zivotinja jako cesto ima i negativne posledice jer one u nedostatku prirodnih neprijatelja pocinju da se razmnozavaju nekontrolisano.Barem kod mene postoje milioni divljih gusaka koje niko ne lovi a totalno su se i izdegenerisale jer umesto da zimi lete na jug one ostaju tu gde jesu.Isti djavo i sa vevericama koje sve vise lice na pacove jer drljaju svakodnevno po kantama za smece pa su pocele da jedu i meso.Isti djavo i sa kojotima.prosle godine u po bela dana usetao kojot u pekaru na sred Michigan Av.
Obicno leti otrcim oko 4th of July to WI do neke kolibe ali ne lezi vraze cim odes u taj kraj upozorenje o medvedima.I sta sada normalan covek treba da radi? Ako se pojavi medved(a i medvedi se opametili pa naucili kako da otvore vrata i frizider) verovano treba da ga pustim da me pojede ili barem oglodje cevanicu zarad ljubavi prema prirodi.

Edited by MAGRIPA65, 04 June 2009 - 22:23.


#7 Rahel

Rahel
  • Members
  • 5,435 posts

Posted 04 June 2009 - 22:29

...

Vise puta sam pokusao da napisem nesto kinichki, - kako pisem i na "politici" i na "drustvu" i bilo gde na 4umu B92.

Samo mi na ovom tredu - Gospodza Moderatorska Zastitarka brise redovno postove, kao da je prikupila franshizu.

Izvinjavam se, - ali sta se mene tice njena "dusevna bol"? Neka napravi svoje 4umche, pa ga naganja do beskraja. Na to ne bih dao ni zutu banku.
Niti se tamo bilo kada pripojavio.

A ovako se tred - pretvorio u "slepo zastitarsko crevce". Bljak!

...


Moram da priznam da sam celu jednu sekundu razmišljala da li da obrišem ovaj post - btw. to bi bio prvi post koji bi ti ova Gospodza Moderatorska Zastitarka izbrisala (izgleda da je franšizu na brisanje tvojih postova pokupio neko drugi :ph34r:). Onda, pomislih - šta se mene tiče njegov kinizam - ja ne moram da živim s njim, a ni ovo 4umche nije moje ...

Edited by Rahel, 04 June 2009 - 22:29.


#8 caka

caka
  • Members
  • 130 posts

Posted 04 June 2009 - 22:37

[quote name='Massive_Attack' date='03.06.2009, 03:30' post='2331860']

Pritom i kakva treba da si ličnost da u tome još i uživaš. Pa poremećena, naravno.


Evo,ja nisam lovac ali moj muz jeste.Isto tako nisam pristalica lova ali i ne smatram da su to poremecene licnosti kao sto si ih ti nazvao.Pre bih to navela kao strast jer se desi da nedeljama cuci na ceki i ne izadje nista.Ja ne bih sedela nema sanse.Po kisi,snegu,toploti...Nije svaki lovac takav kao sto si ti sebi predocio.Pre neki dan mom muzu su izasle cetiri krmace sa prasicima i naravno da nije pucao.Zato je skoro ubio vepra u srebru=kljove 23cm.Ja zaista ne volim lov ali njega nikada nisam odgovarala od toga.To je njegova strast.Sve te optike,malokalibarke,sacmare,petometke,poluautomati i ko zna sta jos.Ako jedan deo ljudi na svetu to ne podrzava postoji i onaj drugi koji podrzava.Lov je njima u krvi i ne mislim da ih zbog toga mogu nazivati poremecenima.Lov ili volis ili ne.Druge nema.

#9 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 04 June 2009 - 22:42

...

... Moram da priznam da sam celu jednu sekundu razmišljala da li da obrišem ovaj post ...


Q.E.D.

Q.E.D. is an abbreviation of the Latin phrase quod erat demonstrandum, which literally means "which was to be demonstrated".

...

#10 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 04 June 2009 - 22:50

Pre neki dan mom muzu su izasle cetiri krmace sa prasicima i naravno da nije pucao.Zato je skoro ubio vepra u srebru=kljove 23cm.Ja zaista ne volim lov ali njega nikada nisam odgovarala od toga.

ja nisam bas neki ekspert za lov ali se druzim sa lovcima i jos nikada nisam cuo da se divljac lovi leti kada je sezona podizanja mladih.Ako se ne varam lov na svinje pocinje negde u novembru a sumnjam da je Srbija izuzetak

#11 Schmeling

Schmeling
  • Banned
  • 4,275 posts

Posted 04 June 2009 - 22:55

razdeseni guzicari / razdesene guzicarke
I kad se guraju medj' noge, obore ushi, nesto zhubore, nasmejem se i cesto kazem: gde si "Rejčel, buvaro stara".
Airedale terijera moje Darling #2 kao malog stenca od par meseci odneo (krisom) kod vet_doktora da mu "amputira" one nepotrebne "pete prste / nokte"
Trebalo je videti kako Airedale terijer u najboljim godinama, kao buldozer rije po snegu i hvata neko mladje divlje krme za gushu.
Dok smo stigli - pridavio ga je. Pa je radila nozekanja.

Gde je moj drugar pritrcao i sredio divlju svinju (u koju sam pucao) za vrat jednim metkom iz Zastave 357. Mag.

A ovo je samo f'n' lov.



Valjda je sad svima neshto malo jasniji moralno/psiholoshki profil gospodina/druga kinika.
:ph34r:

#12 Rahel

Rahel
  • Members
  • 5,435 posts

Posted 04 June 2009 - 22:58

...


Q.E.D.

Q.E.D. is an abbreviation of the Latin phrase quod erat demonstrandum, which literally means "which was to be demonstrated".

...


Q.E.D. - quite easily done

Mada, da sam na tvom mestu više bi me interesovalo ko mi to briše postove :ph34r:

#13 caka

caka
  • Members
  • 130 posts

Posted 04 June 2009 - 23:00

ja nisam bas neki ekspert za lov ali se druzim sa lovcima i jos nikada nisam cuo da se divljac lovi leti kada je sezona podizanja mladih.Ako se ne varam lov na svinje pocinje negde u novembru a sumnjam da je Srbija izuzetak



Love kad oni hoce ako plate ali se krmace i mladi ne diraju.Sta ces,lovacka mafija :ph34r: . Kosute,jelene,srne i srndace sada ne diraju i tako sve do kraja leta dok ne prodje nesto sto oni zovu -rika,a na svinje idu stalno.Obicno biraju velike primerke zbog trofeja tj kljova.A,to sta se sme a sta ne ...Eto,u lovackoj sobi stoji trofej rogova u bastu-sto opet ne sme ali moze.

#14 Schmeling

Schmeling
  • Banned
  • 4,275 posts

Posted 04 June 2009 - 23:00

Evo,ja nisam lovac ali moj muz jeste.Isto tako nisam pristalica lova ali i ne smatram da su to poremecene licnosti kao sto si ih ti nazvao.Pre bih to navela kao strast jer se desi da nedeljama cuci na ceki i ne izadje nista.Ja ne bih sedela nema sanse.Po kisi,snegu,toploti...Nije svaki lovac takav kao sto si ti sebi predocio.Pre neki dan mom muzu su izasle cetiri krmace sa prasicima i naravno da nije pucao.Zato je skoro ubio vepra u srebru=kljove 23cm.Ja zaista ne volim lov ali njega nikada nisam odgovarala od toga.To je njegova strast.Sve te optike,malokalibarke,sacmare,petometke,poluautomati i ko zna sta jos.Ako jedan deo ljudi na svetu to ne podrzava postoji i onaj drugi koji podrzava.Lov je njima u krvi i ne mislim da ih zbog toga mogu nazivati poremecenima.Lov ili volis ili ne.Druge nema.


Do jaja je strast, da se bez ikakve potrebe izhivljavash na nechem bespomocnom, ne bi li nadomestio manjak nechega (inteligencije, mushkosti, samopouzdanja...). Podsetio bih da postoje, npr. i pedofili, siledzije, serijske ubice, kojima je isto to "u krvi" (samo je objekat izivljavanja drugachiji), pa ih ipak nazivamo poremecenima, zar ne? Ne kazhemo nikad za njih "silovanje ili volish ili ne volish", zar ne?


Poremeceni ljudi, nego shta.

#15 Schmeling

Schmeling
  • Banned
  • 4,275 posts

Posted 04 June 2009 - 23:02

Eto,u lovackoj sobi stoji trofej rogova u bastu-sto opet ne sme ali moze.


Blago tebi. Da nauche deca da je sasvim u redu ubiti drugo zhivo bice da bi deo njegov lesh okachio u slavu svoje "mushkosti".
Kakav varvarizam, jebote, u sred 21. veka. Opravdavanje najzalosnijeg i najbednijeg izivljavanja "strashcu". Fuj.