Jump to content


Photo
- - - - -

Kako preživeti razvod?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
666 replies to this topic

#31 Thanatos

Thanatos
  • Banned
  • 949 posts

Posted 01 June 2009 - 02:13

iz drzave,a silom prilika zivimo u mom stanu jos uvek.nisam ja idiot da ih isterujem a nemaju gde.eto pa nek zive dok se majka ne snadje.nije bitno kada.mesec,dva,6,12,18.240,360,...mene ta lova ne interesuje.cekam resenje od suda.ma sve ce to za 2-3 nedelje i gotovo.i resenje i ja u avion i oni u moj krevet,:-) Ljubi ih tata.
hvala da good vibe-u.doprinosis.pozitivno.


Heh, ti odmah iz drzave... Inace, ja sam mislio da si ti vec odavno 'zgibao', tako da...
Uglavnom, u ovoj situaciji... Najbolje je biti sto dalje od toga problema.
Mada, nije mi jasna njena logika. Ona zeli razvod, zivi u tvome stanu (pretpostavljam imao si ga prije braka i izvanbracne zajednice, ako ste ju imali, ili je nasljedjen tako da ne moze nista dobiti) s dvoje maloljetne djece i nema gdje ?!?! Meni, nemoj se ljutiti, ali ovo lici na neku tragikomediju ili na nesto sto je dugo pripremano i dobro 'promisljeno'. No, ja kakav sam i cesto idem glavom kroz zid bi joj rekao neka se iseli... Ukoliko joj je stalo do vlastite djece onda je morala racunati i na taj potez (osim, ako nisi sto ja to zovem papucarom), a ukoliko nije, onda nikada ne bi mogao otici i ostaviti vlastitu djecu takvoj osobi.

Edited by Thanatos, 01 June 2009 - 02:38.


#32 vowel

vowel
  • Members
  • 1,320 posts

Posted 01 June 2009 - 06:04

ona se oseca prevareno, nezadovoljno, kako god i koliko god, a ti se, prijatelju osecas izdanim, jer si naivan previse popustao - i sad, umesto da udjes u rov, ti njeno izlazenje iz braka hoces da preslikas na svoje bezanje na kraj sveta, heh, - ne ide to tako; zabarikadiraj se na gajbi, zaokupi se decom, te budno motri njene korake, a od kojih ce zavisiti tvoja dalja taktika...
p.s. ona je vec trebala da izadje, a deca da ostanu, stvarno si ...

Edited by vowel, 01 June 2009 - 06:07.


#33 Vesna

Vesna
  • Sleepers
  • 18,721 posts

Posted 01 June 2009 - 08:33

panije ovo muska prica.ovo je unisex tema.naravno da nije sama doprinela.prihvatam deo svoje odgovornosti.cak sam spreman i da castim ida preuzmem njenih 25%.nema to veze.ja sam samo iznenadjen neprijatno i nisam besan,jer ja za sve to sto se nama izdogadjalo nikad ne bih pokrenuo razvod.


boldovano je, negde, suština. nisi bio u stanju, nisi hteo, želeo, imao volje, vremena, čega god... da uočiš njeno nezadovoljstvo.

ne postoji način da te neko istera iz dobrog braka.
čim neko izlazi, znači da nešto i negde škripi.

#34 gomeljski

gomeljski
  • Members
  • 27 posts

Posted 01 June 2009 - 10:15

boldovano je, negde, suština. nisi bio u stanju, nisi hteo, želeo, imao volje, vremena, čega god... da uočiš njeno nezadovoljstvo.

ne postoji način da te neko istera iz dobrog braka.
čim neko izlazi, znači da nešto i negde škripi.



pa tako nekako Vesna.Nisam mislio da cu dobiti noz u ledja.puno je bilo izazova od strane zivota sa druge strane.Ja sam prevazisao tu fazu da sam nezadovoljan a da cekam da neko nesto uradi za mene.ona nije.Moram priznati da smo bili zanimljiv par.dok smo bili.Ma nek samo ona uziva u svojim odlukama.konacno da nesto i ona odluci.pa makar i ovo.:ph34r:
Ja svoje odluke donosim vrlo hrabro ili nek ovdasnjem mentalitetu vise prija kad se kaze ludo.Al me bar niko ne nosi na grbaci.

#35 gomeljski

gomeljski
  • Members
  • 27 posts

Posted 01 June 2009 - 10:21

ona se oseca prevareno, nezadovoljno, kako god i koliko god, a ti se, prijatelju osecas izdanim, jer si naivan previse popustao - i sad, umesto da udjes u rov, ti njeno izlazenje iz braka hoces da preslikas na svoje bezanje na kraj sveta, heh, - ne ide to tako; zabarikadiraj se na gajbi, zaokupi se decom, te budno motri njene korake, a od kojih ce zavisiti tvoja dalja taktika...
p.s. ona je vec trebala da izadje, a deca da ostanu, stvarno si ...



Vidi da ti kazem sledece,da osecam se izdano.to je kako bi prekodrinska braca rekli fakat.a deca su moja pa su moja.bila ima je do sad odlicna majka pa zasto ne bi i u buduce?nemam nameru da motrim na nju i njene korake.svi smo odrasli,punoletni i sami snosimo posledice svojih odluka.kako ona tako i ja.nemam ja vise energije za rasipanje na takvo ponasanje ni okoline a ni svoje zene.zivot je previse rapav ovih godina da bih mogao sebi da priustim neko dodatno maltretiranje.ja sam vise u fazonu "putuj igumane i ne misli na manastir" cao i hvala.

#36 gomeljski

gomeljski
  • Members
  • 27 posts

Posted 01 June 2009 - 10:34

Heh, ti odmah iz drzave... Inace, ja sam mislio da si ti vec odavno 'zgibao', tako da...
Uglavnom, u ovoj situaciji... Najbolje je biti sto dalje od toga problema.
Mada, nije mi jasna njena logika. Ona zeli razvod, zivi u tvome stanu (pretpostavljam imao si ga prije braka i izvanbracne zajednice, ako ste ju imali, ili je nasljedjen tako da ne moze nista dobiti) s dvoje maloljetne djece i nema gdje ?!?! Meni, nemoj se ljutiti, ali ovo lici na neku tragikomediju ili na nesto sto je dugo pripremano i dobro 'promisljeno'. No, ja kakav sam i cesto idem glavom kroz zid bi joj rekao neka se iseli... Ukoliko joj je stalo do vlastite djece onda je morala racunati i na taj potez (osim, ako nisi sto ja to zovem papucarom), a ukoliko nije, onda nikada ne bi mogao otici i ostaviti vlastitu djecu takvoj osobi.



da krenem redom.logike tu nesto i nema kad covek bolje pogleda al kad bi se trudio sad da ti detaljno opisem kako,kad,zato,itd. jedino bih otkrio svoj identitet i to samo iz razloga sto mi je prica veoma posebna i jedinstvena za ovo podrucje.dakle recimo da sam joj ja ostavio mogucnost da se na miru organizuje u zivotu kad ja odem,da sredi mesto gde ce ziveti i ona i deca pa tek onda da se iseli i vrati kljuceve.Da je tragicno jeste i to zbog dece a da je komicno i to jeste zbog dve odrasle budale koje nisu nasle snage da prebrode krizu koja je po mom saznanju normalna u odnosima dva ljudska bica.I ja sam isao glavom kroz zid i nisam bio cvecka dok se nisam ozenio.onda sam resio da prekinem sa tom praksom i posvetim se porodici.izgleda da sam promasio.ili ideju ili osobu.mozda i oba.kao sto negde ranije napisah razvod je sporazuman sto znaci da smo se sporazumeli,tj.dogovorili o dosta toga.jedno od tih stvari je i ostajanje u stanu.druga je zajednicko starateljstvo a treca je da nemamo zajednicke imovine i da niko nista nece od ovog drugog. To bi trebalo da je vrlo civilizovano.barem ja tako mislim i zato to sve i potpisah.Papuce nikad imao nisam niti planiram da ih kupim.:ph34r: A ono sto moram priznati je da je deci uvek bila uzorna i brizna majka i zato bezbrizno mogu da odem.eh sad kad se tu umesa neki ljubitelj rakije i pocne da ih vaspitava u savremenom duhu ovih prostora,tj. u duhu 16 veka onda ce opet raditi sud i tako dalje.

#37 Vesna

Vesna
  • Sleepers
  • 18,721 posts

Posted 01 June 2009 - 10:54

pa tako nekako Vesna.Nisam mislio da cu dobiti noz u ledja.puno je bilo izazova od strane zivota sa druge strane.Ja sam prevazisao tu fazu da sam nezadovoljan a da cekam da neko nesto uradi za mene.ona nije.Moram priznati da smo bili zanimljiv par.dok smo bili.Ma nek samo ona uziva u svojim odlukama.konacno da nesto i ona odluci.pa makar i ovo.:ph34r:
Ja svoje odluke donosim vrlo hrabro ili nek ovdasnjem mentalitetu vise prija kad se kaze ludo.Al me bar niko ne nosi na grbaci.



ne bih da arbitriram, samo da primetim: sve vreme si u ja-pa-ja fazonu, dok je na suprugu usmeren gnev i, kako uobičajeno, nespremnost da se razume i shvati što ona što razlozi za njenu odluku.

ti si dobio nož u ledja.
ti si prevazišao fazu da si nezadovoljan.
ti ne čekaš da neko nešto uradi za tebe.
ti misliš da ste bili zanimljiv par.
ti odluke donosiš hrabro.
tebe niko ne nosi na grbači...

uh, ako mene pitaš, ovde nešto žestoko nije valjalo. :)

#38 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 01 June 2009 - 11:14

hvala jos jedan put.veceras sam doneo odluku da palim odavde cim se to zavrsi.tesko da bih podneo da me ucenjuju(moja predpostavka zasnovana na poznavanju ucesnika cele ove tragi komedije) kojekakve babe,taste,tetke i ostale podobne licnosti.Znam sad ce neko da kaze da sam budala jer ih na taj nacin necu vidjati uopste.pa kad dodjem opet mi sledi ista kamarila mojih ljubiteljki.ali mislim da ce mi tako biti lakse.novi izazovi u zivvotu.nove nade.stare rane.Idemo dalje.glava malo gore i lagano dodaj gas,rekao bi moj pokojni otac.a ja mislio da sve znam,heheheheh.....

E, pa ne moze tako lako da se pali kad su deca u igri. Tebi veca sujeta od (zajednicke) odgovornosti?

Edited by cyberwor/L/d, 01 June 2009 - 11:15.


#39 Gogy

Gogy
  • Members
  • 7,469 posts

Posted 01 June 2009 - 12:12

Sve bih nekako mogao da razumem. I osećaj prevare, i bol i želju, da se bivšeg partnera ne viđa određeno vreme, ali, da ostavim dete i ne vidim ga više (ili neko vreme, svejedno), to nikako. Lično mislim, da bi valjalo snagu pokazati bar kad su deca u pitanju. Tojest, nemoj sad ti 'kazniti' vlastitu decu time, što će njihov voljeni(?) tata otići na (ne)određeno vreme i da ga ne viđaju. :ph34r: Šta su oni krivi u celoj priči?

#40 gomeljski

gomeljski
  • Members
  • 27 posts

Posted 01 June 2009 - 12:43

ne bih da arbitriram, samo da primetim: sve vreme si u ja-pa-ja fazonu, dok je na suprugu usmeren gnev i, kako uobičajeno, nespremnost da se razume i shvati što ona što razlozi za njenu njena odluku.

ti si dobio nož u ledja.
ti si prevazišao fazu da si nezadovoljan.
ti ne čekaš da neko nešto uradi za tebe.
ti misliš da ste bili zanimljiv par.
ti odluke donosiš hrabro.
tebe niko ne nosi na grbači...

uh, ako mene pitaš, ovde nešto žestoko nije valjalo. :ph34r:


pa ja nisam valjao! zadovoljana?! i sta sad?
Pa necu da pisem u njeno ime.pismena je pa nek se obrati tebi ako joj to treba.Ja pisem o MOJIM problemima i resavam MOJE stvari.zajednicke smo resili.Kapiras?Vama zenama nikad dosta isteravanja! Necu da se raspucavam ovde.Ako ti to nije jasno kupi">lepotu i zdravlje< i uveseljavaj se.! Bez ljutnje.:-)

Edited by gomeljski, 01 June 2009 - 12:50.


#41 gomeljski

gomeljski
  • Members
  • 27 posts

Posted 01 June 2009 - 12:45

Sve bih nekako mogao da razumem. I osećaj prevare, i bol i želju, da se bivšeg partnera ne viđa određeno vreme, ali, da ostavim dete i ne vidim ga više (ili neko vreme, svejedno), to nikako. Lično mislim, da bi valjalo snagu pokazati bar kad su deca u pitanju. Tojest, nemoj sad ti 'kazniti' vlastitu decu time, što će njihov voljeni(?) tata otići na (ne)određeno vreme i da ga ne viđaju. :ph34r: Šta su oni krivi u celoj priči?



ma vidjacemo se mi,ne brini.hvala na podrsci.izmedju nas nema problema i ne razumevanja.

#42 gomeljski

gomeljski
  • Members
  • 27 posts

Posted 01 June 2009 - 12:47

E, pa ne moze tako lako da se pali kad su deca u igri. Tebi veca sujeta od (zajednicke) odgovornosti?



ma jok.sve sredjeno.ne brini.deca nece ispastati.obecavam.

#43 muras

muras
  • Members
  • 11,247 posts

Posted 01 June 2009 - 12:58

...veceras sam doneo odluku da palim odavde cim se to zavrsi...

pali.

to tebi izgleda kao najbolje rjesenje, vec si otputovao ustvari.
uvjek je najbolje ono sto sam odlucis.
sve ce sjesti na svoje mjesto.
ili nece.
no, to je zivot.
bilo bi dobro da ne krivis zenu, gledaj na to kao na nesrecu/srecu koja vas je oboje zadesila.
sve sto pukne vec je sadrzalo pukotinu u sebi.
imo je i za djecu bolje da ih lupi (ako nijesu u pubertetu), nego da ih varakate.

good luck

#44 Vesna

Vesna
  • Sleepers
  • 18,721 posts

Posted 01 June 2009 - 12:59

pa ja nisam valjao! zadovoljana?! i sta sad?
Pa necu da pisem u njeno ime.pismena je pa nek se obrati tebi ako joj to treba.Ja pisem o MOJIM problemima i resavam MOJE stvari.zajednicke smo resili.Kapiras?Vama zenama nikad dosta isteravanja! Necu da se raspucavam ovde.Ako ti to nije jasno kupi">lepotu i zdravlje< i uveseljavaj se.! Bez ljutnje.:-)


nisam rekla da ti nisi valjao. samo sam konstatovala ono što je očigledno iz nekoliko rečenica koje si smestio u jedan jedini post.


inače, ovo za "lepotu i zdravlje" i samostalno uveseljavanje su ti super komentari.
nemam ja nikakvog razloga da se ljutim, najmanje na tebe.
poenta je da se učiš na sopstvenim greškama a ti to, očigledno, ne činiš.

#45 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 01 June 2009 - 18:03

ma jok.sve sredjeno.ne brini.deca nece ispastati.obecavam.

To da obecas sebi, da se drzis toga i puna kapa! :)

Nego, preporucila bih ti da se manes te teorije o opakim prijateljicama koje su sve zamesale. Ne pije vodu. Mada razumem da je lakse prebaciti loptu na drugu stranu i biti kivan na njih. A uostalom i sam si rekao u jednom postu da ti je zena razumna i da je ne bi ni zenio da nije razumna. I kako onda jednu razumnu osobu neko moze da navede da uradi nesto sto ona nece? Moguce je da je tvoju zenu tistilo nesto u vezi vas. To nije nista neobicno. I kako to obicno biva prijateljice su je verovatno slusale i razumele. Nije ni to nista neobicno. Pa i tebe bi valjda tvoji prijatelji saslusali i eventualno podrzali u nekim stvarima?

Uvek je naravno frka kad se covek sam nalazi usred srede. Lako je nama sa strane da pricamo. Ti ces ionako sam sa sobom da raspetljas neke stvari kako znas i umes. Uostalom, vremenom ces dobiti sasvim drugu perspektivu u odnosu na ovo sto ti se sada desava. Sve to ima svoje.

Realno gledano, u svetu u kome zivimo ta ljubavna jednacina je veoma prosta. Kad se udas sa 18 onda se to najkasnije pre 30-te raskanta. Najcece. Kad su deca u igri onda tu treba stisnuti petlju jer bez obzira na razlaz ostaje neraskidiva veza. Vremenom ti i ona mozete da postanete prijatelji. To bi bilo i idealno zbog dece. Razvedeni koje ja poznajem imaju zajednicko starateljstvo. To se dogovorom resava na razne nacine. Neki decu imaju svake druge nedelje, neki svakog ili svakog drugog vikenda. Ali svi rade svoj roditeljski posao. Ovde je to postalo toliko uobicajeno i iznijansirajno da su se u jeziku pojavili i novi termini kao na primer "plasticna mama", "plasticni tata" + "plasticne" babe i dede. To u slucaju kad recimo razvedena mama sretne novog tipa onda je on "plasticni" tata. :D

Jedared smo u drustvu diksutovali sta znaci biti odrstao i kako znas da si zaista odrastao (onako saljivo). Dosli smo do zakljucka da to pouzdano znas kad pocnes da vracas kredite i kad nakon razvoda imas zajednicko starateljstvo. :ph34r: