Jump to content


Photo

Citanje knjige naglas na trgu = protivzakonito?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
90 replies to this topic

#46 uros3g

uros3g
  • Members
  • 1,173 posts

Posted 24 May 2009 - 10:13

Koji je to gej aktivista uhapsen na javnom mestu?


Vi kolega niste dovoljno obavešteni da vodite kvalifikovanu raspravu.

#47 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 24 May 2009 - 10:16

... on nije mogao sam sebe da okupi, vec je je stajao sasvim sam i citao knjigu. Svi ovi koji su tu zastali da ga slusaju su to radili sopstvenom voljom i na sopstveni rizik. On je uhapsen a oni nisu.

Kad stanes na sred ulice onda nikad nisi sam. Ako pocnes da citas knjigu ili sviras u zurle ti (si svestan da) privlacis paznju. Uvek ce neko da zastane.

#48 m.scofield

m.scofield
  • Banned
  • 133 posts

Posted 24 May 2009 - 10:17

Svi koji podržavaju hapšenje ovog čoveka imaju po milion postova na temi o pravima gej osoba i održavanju gej parade gde su se svim srcem borili za prava pomenutih.Mislim da im je najveći trn u oku to što je čitao molitve,jer upravo oni ne biraju reči kojim će što više ispljuvati crkvu i religiju.Ovde samo brane svoju gej ideologiju i nastavljaju borbu protiv svega što ima veze sa crkvom.
Ja ne branim nikog niti napadam,ali da je kojim slučajem ovaj čovek nosio američku zastavu ili parolu "welcome Bayden" sigurno do ovog ne bi došlo.

#49 m.scofield

m.scofield
  • Banned
  • 133 posts

Posted 24 May 2009 - 10:19

Kad stanes na sred ulice onda nikad nisi sam. Ako pocnes da citas knjigu ili sviras u zurle ti (si svestan da) privlacis paznju. Uvek ce neko da zastane.

I da si imao tezgu na ulici na kojoj rasprodaješ npr. čarape i okupi se 5 ljudi da kupe i pogledaju robu,takođe bi trebalo da budeš uhapšen...

#50 Hill Bill

Hill Bill
  • Banned
  • 7,389 posts

Posted 24 May 2009 - 10:20

...Da ne pricamo o tome da bilo ko ko cita knjigu na 5,10 ili 30 km od nekog politicara ne moze biti nikakva pretnja sigurnosti istog...

A ti si ekspert za bezbednost pa znaš? Sigurno je da je zona bezbednosti u slučaju Bajden bila nerazumno velika, kao na primer i prilikom posete (tada budućeg) predsednika Rusije. To da je bila prevelika obično se zna posle. Ja ti ponavljam, u svim takvim slučajevima oni koji se ponašaju neuobičajeno se izoluju, obično pitaju za razloge ... i puste. Da li tvrdiš da ovde nije bilo tako?

#51 Gark12

Gark12
  • Banned
  • 630 posts

Posted 24 May 2009 - 10:22

Vi kolega ili ne čitate postove ili ih ne razumete... Četvrti put (u nadi da će dospeti do sužene svesti) taj dan je to zabranjeno. Danas nije. Neće ni sutra do sledeće prilike. A i lepo sam Vam rekao, ukoliko možete da razumete, u šta počinjem da sumnjam, tah bezbednosni okvir je postavio gost, kao zahtev, a naša država, kao domaćin je rešila da poštuje to. I poštovalo je to nekoliko miliona ljudi, gospodin sa snimka nije. Iako, kako tvrdi širi jevanđeosku misao, nije imao kućnog vaspitanja i gostoprimstva u sebi da prihvati gosta dobronamerno. Njemu zapelo da se moli baš tu i taj dan. Usput povede i kamermana da valjda bogu pošalje snimak, koliko je on vernik. A kako bog takve snimke ne prihvata on ih šalje u petparačke novine da se društvo zgražava, kako on ne može da se moli kod konja baš taj dan i baš u to vreme. Strašno!
I na kraju, Vi kolega, branite njegov postupak... Uprkos činjenici da to mnogo bolje, pametnije, elokventnije rade neki drugi. U raspravama morate da uvažite prostu logiku, i da se potrudite da čitet postove i odgovarate na njih. Ukoliko Vam je teško, ne upuštajte se u raspravu, ali odgovarajte onome ko Vama direktno postavi pitanje, inače ovo nema smisla.

Uh, kao detetu da objašnjavam....


Hm da vidimo. Nazivas me osobom sa suzenom svescu i detetom. Uz to mi licemerno persiras i nazivas me kolegom. Ocit primer normalnog, civilizovanog forumskog ponasanja.
Bezbedenosni okvir mozda jeste postavio gost ali u tom bezbedonosnom okviru nigde ne stoji da treba hapsiti ljude koji mirno citaju knjige po gradskim trgovima. Bilo je zabranjeno javno okupljanje koje moze biti pretnja fizickoj sigurnosti neuvazenog gosta a citanje knjige dokonim penzionerima na xy kilometara od istog, to svakako nije.I ti sam znas da nije i svi vi ovde znate da nije, ali vam lepse da glumite neznanje.
I jos nesto, da je cika Bejden zahtevao da se taj dan svi skinemo goli ili da kleknemo na kolena dok njegov auto bude prolazio beogradskim ulicama, i to bi valjda bilo usvojeno jer smo mi,sic,sic dobri domacini a i ne bi bilo lepo da nas opet naziva nepismenim degenericima, mislim ne bi bilo lepo sa nase strane.

#52 uros3g

uros3g
  • Members
  • 1,173 posts

Posted 24 May 2009 - 10:23

Svi koji podržavaju hapšenje ovog čoveka imaju po milion postova na temi o pravima gej osoba i održavanju gej parade gde su se svim srcem borili za prava pomenutih.Mislim da im je najveći trn u oku to što je čitao molitve,jer upravo oni ne biraju reči kojim će što više ispljuvati crkvu i religiju

.

U mom slučaju niste u pravu, doduše nemam dokaza za to, možete samo da mi verujute na reč. Recimo, danas ne bi tog čoveka niko hapsio, pa makar imao i 8 kamera...

Ovde samo brane svoju gej ideologiju i nastavljaju borbu protiv svega što ima veze sa crkvom.


Pitanje je - ima li ovaj čovek ikakve veze sa SPC? Ja mislim da nema, ukoliko ima onda je SPC opasno zakoračila u političke vode, a to mora civilno društvo da ograniči.

Ja ne branim nikog niti napadam,ali da je kojim slučajem ovaj čovek nosio američku zastavu ili parolu "welcome Bayden" sigurno do ovog ne bi došlo.


Naravno da ne bi, to se tumači kao gest podrške...

#53 Hill Bill

Hill Bill
  • Banned
  • 7,389 posts

Posted 24 May 2009 - 10:24

...
Ja ne branim nikog niti napadam,ali da je kojim slučajem ovaj čovek nosio američku zastavu ili parolu "welcome Bayden" sigurno do ovog ne bi došlo.

Vrlo verovatno policija ne bi dirala svog agenta u civilu.

I da si imao tezgu na ulici na kojoj rasprodaješ npr. čarape i okupi se 5 ljudi da kupe i pogledaju robu,takođe bi trebalo da budeš uhapšen...

Da, ukoliko si baš tog dana na tom mestu započeo svoj mali biznis.

#54 uros3g

uros3g
  • Members
  • 1,173 posts

Posted 24 May 2009 - 10:30

Hm da vidimo. Nazivas me osobom sa suzenom svescu i detetom. Uz to mi licemerno persiras i nazivas me kolegom. Ocit primer normalnog, civilizovanog forumskog ponasanja.

Nisam ja Vas nazvao nikako, cenim ponašanje - prosto ne čitate postove i na njih ne odgovarate. Kako bi ste Vi to nazvali?

Bezbedenosni okvir mozda jeste postavio gost ali u tom bezbedonosnom okviru nigde ne stoji da treba hapsiti ljude koji mirno citaju knjige po gradskim trgovima. Bilo je zabranjeno javno okupljanje koje moze biti pretnja fizickoj sigurnosti neuvazenog gosta a citanje knjige dokonim penzionerima na xy kilometara od istog, to svakako nije.I ti sam znas da nije i svi vi ovde znate da nije, ali vam lepse da glumite neznanje.


Bezbednosni okvir je zabranio sva okupljanja, jednostavno je tako. Danas je ovakvo ponašanje dozvoljeno. Imate na netu kameru koja prikazuje Trg, možete da se uverite da se niko ne moli sada, a i da se moli niko ih ne bi hapsio, budite uvereni

I jos nesto, da je cika Bejden zahtevao da se taj dan svi skinemo goli ili da kleknemo na kolena dok njegov auto bude prolazio beogradskim ulicama, i to bi valjda bilo usvojeno jer smo mi,sic,sic dobri domacini a i ne bi bilo lepo da nas opet naziva nepismenim degenericima, mislim ne bi bilo lepo sa nase strane.


Oko protokola posete se dogovaraju dve države. Naša država je pristala. Kolega, ukoliko smatrate da je naša država takva, kakvom je opisujete, onda na sledećim izborima glasajte za nekoga ko se neće tako ponašati. U međuvremenu budite lojalni ovoj državi. Jednostavno.

#55 Hill Bill

Hill Bill
  • Banned
  • 7,389 posts

Posted 24 May 2009 - 10:35

... Bilo je zabranjeno javno okupljanje koje moze biti pretnja fizickoj sigurnosti neuvazenog gosta a citanje knjige dokonim penzionerima na xy kilometara od istog, to svakako nije.I ti sam znas da nije i svi vi ovde znate da nije, ali vam lepse da glumite neznanje.
...

Jesam li ti na ignore? Treba li ti crtati da je to rutinska stvar pri obezbeđenju? Ne može se uvek znati kako će izgledati diverzija, pa čak ni gde će biti. Ovde to (prilično sam siguran) nije bio slučaj, ali fatalne greške se prave uvek kada se procenjuje: "Ma to je samo neki čudak!"

Evo, na neviđeno ti tvrdim da su ga pustili samo koju ulicu dalje. On je svoje uradio, oni svoje. Case closed. Nemaš ovde slučaj i bolje odustani da braniš neodbranjivo.

#56 Gark12

Gark12
  • Banned
  • 630 posts

Posted 24 May 2009 - 10:38

Nisam ja Vas nazvao nikako, cenim ponašanje - prosto ne čitate postove i na njih ne odgovarate. Kako bi ste Vi to nazvali?


Nedostatak vremena da se odgovori na sve postove, pa izabiranje onih smislenijih i inteligentnijih, naravno.

Bezbednosni okvir je zabranio sva okupljanja, jednostavno je tako. Danas je ovakvo ponašanje dozvoljeno. Imate na netu kameru koja prikazuje Trg, možete da se uverite da se niko ne moli sada, a i da se moli niko ih ne bi hapsio, budite uvereni


Da su u celom BG-u hapseni SVI oni koji su po trgovima i coskovima stajali u grupicama od 5 ili 15 , mogao bih da prihvatim da je bila rec o postovanju specijalnih bezbedonosnih normi, ali posto to nije bio slucaj i posto cak i u ovom konkretnom slucaju nisu uhapsili sve one koji su se "javno okupili" vec samo jednog jedinog, onda cak i sa svojom suzenom svescu vidim da je to najobicnija budalastina.


Oko protokola posete se dogovaraju dve države. Naša država je pristala. Kolega, ukoliko smatrate da je naša država takva, kakvom je opisujete, onda na sledećim izborima glasajte za nekoga ko se neće tako ponašati. U međuvremenu budite lojalni ovoj državi. Jednostavno.


Hajde. To mi kazu oni koji nisu bili nimalo lojalni drzavi Srbiji u nekim bivsim vremenima. Ah da, neko mora da bude lojalan do "sledecih izbora" a neko ne mora. Jasno ko dan.

Edited by Gark12, 24 May 2009 - 10:39.


#57 tomas.hokenberi

tomas.hokenberi
  • Members
  • 4,349 posts

Posted 24 May 2009 - 10:39

Bezbedenosni okvir mozda jeste postavio gost ali u tom bezbedonosnom okviru nigde ne stoji da treba hapsiti ljude koji mirno citaju knjige po gradskim trgovima. Bilo je zabranjeno javno okupljanje koje moze biti pretnja fizickoj sigurnosti neuvazenog gosta a citanje knjige dokonim penzionerima na xy kilometara od istog, to svakako nije.I ti sam znas da nije i svi vi ovde znate da nije, ali vam lepse da glumite neznanje.

Citanje knjige naglas na ulici nije mirno citanje vec propoved, predavanje ili politicki govor, zavisno od toga koja se literatura cita naglas. U svakom slucaju javna propoved (predavanje, govor ...) podrazumeva javno okupljanje (onaj koji cita valjda zeli da ga neko slusa). Javna okupljanja su bila zabranjena tog dana i normalno je da su tu aktivnost prekinuli.

#58 uros3g

uros3g
  • Members
  • 1,173 posts

Posted 24 May 2009 - 10:44

Nedostatak vremena da se odgovori na sve postove, pa izabiranje onih smislenijih i inteligentnijih, naravno.


Da kolega, može i tako, samo onda ne treba da se bunite na kvalifikacije o suženoj svesti. Kako ono beše, čitamo šta nam se sviđa...

Da su u celom BG-u hapseni SVI oni koji su po trgovima i coskovima stajali u grupicama od 5 ili 15 , mogao bih da prihvatim da je bila rec o postovanju specijalnih bezbedonosnih normi, ali posto to nije bio slucaj i posto cak i u ovom konkretnom slucaju nisu uhapsili sve one koji su se "javno okupili" vec samo jednog jedinog, onda cak i sa svojom suzenom svescu vidim da je to najobicnija budalastina.


Možda i jesu, ali ne nose kamere?



Hajde. To mi kazu oni koji nisu bili nimalo lojalni drzavi Srbiji u nekim bivsim vremenima. Ah da, neko mora da bude lojalan do "sledecih izbora" a neko ne mora. Jasno ko dan.


O lojalnosti... pa kolega kada kršite zakon, javno demonstrirate nelojalnost onda ne kukate na hapšenje, ja sam se svojim hapšenjima ponosio... Ne može i jedno i drugo, jasno ko dan.

#59 m.scofield

m.scofield
  • Banned
  • 133 posts

Posted 24 May 2009 - 10:47

.

U mom slučaju niste u pravu, doduše nemam dokaza za to, možete samo da mi verujute na reč. Recimo, danas ne bi tog čoveka niko hapsio, pa makar imao i 8 kamera...

Jedino na Vas i nisam mislio i verujem Vam :ph34r:

Naravno da ne bi, to se tumači kao gest podrške...


Ja ne znam za zemlju u kojoj su američki političari dočekani bez protesta na ulicama ili još tačnije kada god sam gledao na Tv-u njihov dolazak je bio propraćen protestima.Ili smo hteli da dokažemo da mi volimo amerikance više od drugih pa nemamo na ulicama nijednog protestanta ili da smo veoma mentalno ograničeni u shvatanju nametnutih mera bezbednosti.

#60 uros3g

uros3g
  • Members
  • 1,173 posts

Posted 24 May 2009 - 10:51

Ja ne znam za zemlju u kojoj su američki političari dočekani bez protesta na ulicama ili još tačnije kada god sam gledao na Tv-u njihov dolazak je bio propraćen protestima.Ili smo hteli da dokažemo da mi volimo amerikance više od drugih pa nemamo na ulicama nijednog protestanta ili da smo veoma mentalno ograničeni u shvatanju nametnutih mera bezbednosti.


Apsolutno tačno. Recimo neke zemlje odrede zone za protest, mada se i tamo obično dese sukobi, kada demonstranti nezadovoljni zonom pokušaju da je probiju. A i preduslov za tako nešto jeste organizacija koja bi stajala iza protesta, ovde nismo imali takvu organizaciju. Ma ljudi gde su naši antiglobalisti?

Edited by uros3g, 24 May 2009 - 10:52.