Jump to content

Photo

Citanje knjige naglas na trgu = protivzakonito?

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
90 replies to this topic

#31 turbulencija

turbulencija
  • Members
  • 822 posts

Posted 24 May 2009 - 06:47

Ali to je samo tvoj problem i nema nikakve veze sa zakonom.

Ti imaš problem, jer nije prekršaj ako neko prdne i podrigne, deca nisu odgovorna, sve ostale možeš prijaviti. Aleluja.

Edited by turbulencija, 24 May 2009 - 06:49.

#32 steins

steins
  • Members
  • 7,357 posts

Posted 24 May 2009 - 08:22

Nije neuspeli. To je upravo tipičan primer "provokacije koja ne može da ne uspe". Ako ga sklone, kako je i očekivano da bude, onda snimak postaje vest. Ako ga ostave - nema snimka i ništa se nije desilo.

Danas može da čita, ali ne čita. Danas to ne može da pretvori u vest, u Događaj.

Problem je što takve budale misle da su straaaašno pametne! Prilikom svakog takvog obezbeđivanja (lica i objekata) rutinski je postupak da se izoluju osobe sa neubičajenim ponašanjem. Ovo je bilo neubičajeno ponašanje u svakom pogledu jer nije obezbeđeno da bude uobičajeno; tj. morao je performans da se pripremi mnogo ranije. No, naravno, to i nije bio cilj već glumiti tobožnju naivnost učesnika performansa, režisera i distributera ... uključujući i distributera ovdašnjeg (na forumu).

performans?! :ph34r:

meni ovaj mučenik više liči na begunca iz Crne Reke.

PS a jel se i golubovi računaju u učesnike skupa? :)

#33 Hill Bill

Hill Bill
  • Banned
  • 7,389 posts

Posted 24 May 2009 - 08:29

...
PS a jel se i golubovi računaju u učesnike skupa? :ph34r:

Ne naravno. To su samo dokone budale koje će da se okupe i ako samo gledaš gore, onako. Posle par sekundi imaćeš grupu koja gleda gore, onako. Neki od njih će i videti nešto, važno.

Simpatičan je spontani snimatelj koji bi pravoslavnu Srbiju? :)

#34 Paralela

Paralela
  • Members
  • 1,061 posts

Posted 24 May 2009 - 08:54

Sklonili pacijenta sa ulice, u čemu je problem? Kršili bi njegova ljudska prava da nisu. Čoveku očito treba pomoć u instituciji, a ne na ulici. Kad puštaju pacijente da se šetaju ulicama, onda ovakvi besmisleni dušebrižnici i lažni borci za ljudska prava nas nesrećnika koji živimo u Srbiji, počnu da grakćući optužuju kako smo postali surovi i bezosećajni, te nećemo da pomognemo očito bolesnim ljudima, što smo, naravno, pokupili diveći se bezbožnom i bezdušnom zapadu (a to nam uvek spočitavaju baš oni koji na istom žive, i to sasvim doro, te nemaju nameru da se vraćaju). Kad policija pokupi jednog takvog očito poremećenog čoveka i odvede ga da mu se ukaže pomoć, onda smo opet bezdušni i kršimo ljudska prava! Ovaj sa snimka bi morao da bude sklonjen i da nije prekršio zakon (a jeste!), prosto iz humanih razloga.

Definitivno smo bezdušni i bezbožni, pa nikad nećemo biti tako uspešni i dobri kao propali zapad gde, kako izgleda po ovom forumu, žive svi pravi pravoslavci i dušebrižnici na svetu! :ph34r:

Dakle, da skratim sarkazam: tema je očita provokacija i definitivno joj je mesto na deponiji! Od kada smo počeli da gajimo demagoške provokatore ovde?

#35 Schmeling

Schmeling
  • Banned
  • 4,275 posts

Posted 24 May 2009 - 08:59

Inache ovakvih pacijenata (identichni, i likom i delom) puna je bogoslovija.

#36 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 24 May 2009 - 09:02

Vreme je za jedan Hide Park u Beogradu. :ph34r:

#37 Gark12

Gark12
  • Banned
  • 630 posts

Posted 24 May 2009 - 09:33

Sklonili pacijenta sa ulice, u čemu je problem? Kršili bi njegova ljudska prava da nisu. Čoveku očito treba pomoć u instituciji, a ne na ulici. Kad puštaju pacijente da se šetaju ulicama, onda ovakvi besmisleni dušebrižnici i lažni borci za ljudska prava nas nesrećnika koji živimo u Srbiji, počnu da grakćući optužuju kako smo postali surovi i bezosećajni, te nećemo da pomognemo očito bolesnim ljudima, što smo, naravno, pokupili diveći se bezbožnom i bezdušnom zapadu (a to nam uvek spočitavaju baš oni koji na istom žive, i to sasvim doro, te nemaju nameru da se vraćaju). Kad policija pokupi jednog takvog očito poremećenog čoveka i odvede ga da mu se ukaže pomoć, onda smo opet bezdušni i kršimo ljudska prava! Ovaj sa snimka bi morao da bude sklonjen i da nije prekršio zakon (a jeste!), prosto iz humanih razloga.

Definitivno smo bezdušni i bezbožni, pa nikad nećemo biti tako uspešni i dobri kao propali zapad gde, kako izgleda po ovom forumu, žive svi pravi pravoslavci i dušebrižnici na svetu! :D

Dakle, da skratim sarkazam: tema je očita provokacija i definitivno joj je mesto na deponiji! Od kada smo počeli da gajimo demagoške provokatore ovde?

Hajde, citanje pravoslavnog molitvenika na trgu je dokaz da se radi o mentalnom bolesniku? Gde to pise, ko to tvrdi? Ah da, ti, to je tvoje licno misljenje, to je ok, ali to nema nikakve veze sa zakonom posto ne postoji nista u zakonu sto zabranjuje "perfomanse" ovakvog tipa. A ako cemo da hapsimo i privodimo u Lazu na osnovu subjekticnih procena ko je bolestan a ko ne, to onda otvara mogucnost hapsenja svih drugih "bolesnika", pod uslovom da pandur na terenu sam proceni da se radi o bolesnicima ( brrr, zamisli pandura homofoba). Da li se i za to zalazhesh?

Ovde se ocito radi o krsenju ljudskih prava ali svi vi ovde koji likujete i opravdavate cin policije radite to SAMO jer se radi o pravoslavnom verniku ( ili vernicima uopste) koji je citao to sto je citao. Da je citao bilo koju drugu knjigu nereligioznog karaktera, gnusali bi se cina policije koja ne hapsi dilere drogom i njima slicne vec kada ih jednom slucuajno i nakon niza godina uhapse kazu da je taj i taj vec dugi niz godina poznat policiji kao diler droge ( poznat :ph34r: ), dok u slucaju osoba koji citaju religioznu knjigu na javnom mestu nastupaju neustrasivo ki americke foke :)
Na kraju, mozete vi ovu temu na deponiju, kod koga batina kod njega i zakoni, ali ne mozete na deponiju baciti cinjenicu da se radi o klasicnom krsenju ljudskih prava niti cinjenicu da vi ta ljudska prava branite selektivno, dok bih ja reagovao potpuno isto da je uhapsenik recimo naglas na trgu citao knjigu -Prirodna istorija homoseksualnosti- jer to nigde nije zakonski zabranjeno. Ali kako vama to objasniti...

Edited by Gark12, 24 May 2009 - 09:35.

#38 eulex

eulex
  • Banned
  • 142 posts

Posted 24 May 2009 - 09:37

Vec sam danas objavio ovaj post, ali mi je iz nekih razloga obrisan. Probacu ponovo uz novu argumentaciju.
Pre neki dan je u centru Bg-a uhapsen decko koji je naglas citao pravoslavni molitvenik.Evo snimka hapsenja:
http://www.pressonli...mp;sectionId=37
Posto meni nije jasno po kom osnovu policija moze uhapsiti nekoga ko cita knjigu koja nije zakonski zabranjena, voleo bih da mi neko pametniji od mene to objasni.Kako moze citanje naglas biblije,kurana,talmuda, Knjige zakona, marksovog Kapitala, Alan Forda, ili bilo cega drugog , biti protivzakonito? Obraniti paznju na snimku da mladic nije nikoga od prolaznika zaustavljao ili ometao kao i da je citao normalnim tonom, tj nije urlao i pravio buku.
Da li je ovde problem u tome sto se radilo bas o molitveniku? Da li bi i citanje bilo koje druge knjige proizvelo istu reakciju policije? Gde su nevladine organizacije da reaguju na ovakvu policijsku samovolju?

Da je javno promovisao nacela i zahteve homoseksualaca da li bi isto tako prosao?

#39 uros3g

uros3g
  • Members
  • 1,173 posts

Posted 24 May 2009 - 09:39

Da je javno promovisao nacela i zahteve homoseksualaca da li bi isto tako prosao?

Ne bi, prošao bi mnogo gore.

#40 KANDAhar

KANDAhar
  • Members
  • 5,117 posts

Posted 24 May 2009 - 09:47

Hajde, citanje pravoslavnog molitvenika na trgu je dokaz da se radi o mentalnom bolesniku? Gde to pise, ko to tvrdi? Ah da, ti, to je tvoje licno misljenje, to je ok, ali to nema nikakve veze sa zakonom posto ne postoji nista u zakonu sto zabranjuje "perfomanse" ovakvog tipa. A ako cemo da hapsimo i privodimo u Lazu na osnovu subjekticnih procena ko je bolestan a ko ne, to onda otvara mogucnost hapsenja svih drugih "bolesnika", pod uslovom da pandur na terenu sam proceni da se radi o bolesnicima ( brrr, zamisli pandura homofoba). Da li se i za to zalazhesh?

Ovde se ocito radi o krsenju ljudskih prava ali svi vi ovde koji likujete i opravdavate cin policije radite to SAMO jer se radi o pravoslavnom verniku ( ili vernicima uopste) koji je citao to sto je citao. Da je citao bilo koju drugu knjigu nereligioznog karaktera, gnusali bi se cina policije koja ne hapsi dilere drogom i njima slicne vec kada ih jednom slucuajno i nakon niza godina uhapse kazu da je taj i taj vec dugi niz godina poznat policiji kao diler droge ( poznat :ph34r: ), dok u slucaju osoba koji citaju religioznu knjigu na javnom mestu nastupaju neustrasivo ki americke foke :)
Na kraju, mozete vi ovu temu na deponiju, kod koga batina kod njega i zakoni, ali ne mozete na deponiju baciti cinjenicu da se radi o klasicnom krsenju ljudskih prava niti cinjenicu da vi ta ljudska prava branite selektivno, dok bih ja reagovao potpuno isto da je uhapsenik recimo naglas na trgu citao knjigu -Prirodna istorija homoseksualnosti- jer to nigde nije zakonski zabranjeno. Ali kako vama to objasniti...

Ti ili si kamerman himself ili si gori od onog Džibusa na trgu. Ja ne znam da li ti ne razumeš srpski ili se praviš veća neznalica nego što jesi, a u tom slučaju to nije lepo od tebe. Provokacija zna da bude efikasno sredstvo sučeljavanja stavova, ali i to treba znati. Na žalost, ovako samo ispadaš smešan. Veruj mi na reč.

Da bi mogao da komentarišeš ljudska prava i kršenje istih, prvo moraš da naučiš šta su to ljudska prava, to ti je prvo. Drugo, ako ti se dva puta do sada objasnilo da AKO JE ZABRANJENO JAVNO OKUPLJANJE U TOM I TOM PERIODU, onda je okupljanje u tom i tom periodu PROTIVZAKONITO. I u kurac više.

#41 eulex

eulex
  • Banned
  • 142 posts

Posted 24 May 2009 - 09:47

#42 Gark12

Gark12
  • Banned
  • 630 posts

Posted 24 May 2009 - 09:50

Ne bi, prošao bi mnogo gore.

Koji je to gej aktivista uhapsen na javnom mestu?

#43 Gark12

Gark12
  • Banned
  • 630 posts

Posted 24 May 2009 - 10:00

Ti ili si kamerman himself ili si gori od onog Džibusa na trgu. Ja ne znam da li ti ne razumeš srpski ili se praviš veća neznalica nego što jesi, a u tom slučaju to nije lepo od tebe. Provokacija zna da bude efikasno sredstvo sučeljavanja stavova, ali i to treba znati. Na žalost, ovako samo ispadaš smešan. Veruj mi na reč.

Da bi mogao da komentarišeš ljudska prava i kršenje istih, prvo moraš da naučiš šta su to ljudska prava, to ti je prvo. Drugo, ako ti se dva puta do sada objasnilo da AKO JE ZABRANJENO JAVNO OKUPLJANJE U TOM I TOM PERIODU, onda je okupljanje u tom i tom periodu PROTIVZAKONITO. I u kurac više.

Neki od vas tvrde da je uhapsen zato sto je "ocito" mentalni bolesnik a drugi zato sto krsi zakon o javnom okupljanju u danu kada je Pinki konacno video Tita. Prvo je ocigledna glupost jer nigde i nijedan doktor ne tvrdi da je biti vernik mentalni poremecaj a kada je rec o ovom drugom, on nije mogao sam sebe da okupi, vec je je stajao sasvim sam i citao knjigu. Svi ovi koji su tu zastali da ga slusaju su to radili sopstvenom voljom i na sopstveni rizik. On je uhapsen a oni nisu. Da ne pricamo o tome da bilo ko ko cita knjigu na 5,10 ili 30 km od nekog politicara ne moze biti nikakva pretnja sigurnosti istog...

Edited by Gark12, 24 May 2009 - 10:00.

#44 uros3g

uros3g
  • Members
  • 1,173 posts

Posted 24 May 2009 - 10:10

Neki od vas tvrde da je uhapsen zato sto je "ocito" mentalni bolesnik a drugi zato sto krsi zakon o javnom okupljanju u danu kada je Pinki konacno video Tita. Prvo je ocigledna glupost jer nigde i nijedan doktor ne tvrdi da je biti vernik mentalni poremecaj a kada je rec o ovom drugom, on nije mogao sam sebe da okupi, vec je je stajao sasvim sam i citao knjigu. Svi ovi koji su tu zastali da ga slusaju su to radili sopstvenom voljom i na sopstveni rizik. On je uhapsen a oni nisu. Da ne pricamo o tome da bilo ko ko cita knjigu na 5,10 ili 30 km od nekog politicara ne moze biti nikakva pretnja sigurnosti istog...

Vi kolega ili ne čitate postove ili ih ne razumete... Četvrti put (u nadi da će dospeti do sužene svesti) taj dan je to zabranjeno. Danas nije. Neće ni sutra do sledeće prilike. A i lepo sam Vam rekao, ukoliko možete da razumete, u šta počinjem da sumnjam, tah bezbednosni okvir je postavio gost, kao zahtev, a naša država, kao domaćin je rešila da poštuje to. I poštovalo je to nekoliko miliona ljudi, gospodin sa snimka nije. Iako, kako tvrdi širi jevanđeosku misao, nije imao kućnog vaspitanja i gostoprimstva u sebi da prihvati gosta dobronamerno. Njemu zapelo da se moli baš tu i taj dan. Usput povede i kamermana da valjda bogu pošalje snimak, koliko je on vernik. A kako bog takve snimke ne prihvata on ih šalje u petparačke novine da se društvo zgražava, kako on ne može da se moli kod konja baš taj dan i baš u to vreme. Strašno!
I na kraju, Vi kolega, branite njegov postupak... Uprkos činjenici da to mnogo bolje, pametnije, elokventnije rade neki drugi. U raspravama morate da uvažite prostu logiku, i da se potrudite da čitet postove i odgovarate na njih. Ukoliko Vam je teško, ne upuštajte se u raspravu, ali odgovarajte onome ko Vama direktno postavi pitanje, inače ovo nema smisla.

Uh, kao detetu da objašnjavam....

#45 Hill Bill

Hill Bill
  • Banned
  • 7,389 posts

Posted 24 May 2009 - 10:13

...

Ponavljaš da je tip uhapšen. Imaš li bilo kakvu informaciju da je to tačno? Da li je uopšte priveden u stanicu ili pušten dve ulice dalje? Da li mu je određen pritvor, prekršajna prijava ili bilo šta što bi se nekako nateglo pod "hapšenje", jer ako jeste bilo šta od toga onda jeste bezobrazluk i osionost policije. Ili ne znaš ni šta "hapšenje" znači?

Ono čemu slučaj jeste dobar povod za diskusiju je kako popularizacija medija (Youtube i slično) doprinosi stvaranju, a ne prenošenju informacija. Jer ovo je očito diletantski odrađena provokacija direktno inspirisana lakim plasmanom i jeftinom produkcijom koju omogućuje internet. Primer kako pravoslavni talibani prihvataju i shvataju "moderno".