Jump to content


Photo
- - - - -

SPC Gvantanamo


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
534 replies to this topic

#61 Hill Bill

Hill Bill
  • Banned
  • 7,389 posts

Posted 22 May 2009 - 10:59

Nešto mislim kakve bi reakcije bile da je u pitanju sekta? Ustvari i jeste sekta, ali mislim na one koje i vlast naziva sektama.

Sledeći projekat je valjda odvikavanje od pušenja, po ulicama? :ph34r:

#62 incognito

incognito
  • Members
  • 7,771 posts

Posted 22 May 2009 - 11:00

Kao sto vec rekoh, nece od toga nista biti, jaka su ledja ovog raspopa, a i doticni kamp je regrutni centar za HAS (hriscanska armija spasa) - sta mislite, odakle Zveri i Obrez prikupljaju clanstvo i kako to da doticne organizacije koje se toliko pozivaju na Hrista kao najefikasnije sredstvo `uterivanja boga` koriste `ubijanje boga` u pojedincima...

Razvojni put prosecnog Obrezovca:
- Roditelji/staratelji ne haju previse za svoje dete, imaju oni i svojih problema `dete ce se snadje`
- Dete zauzvrat porodicu zameni drustvom sa ulice koje mu poklanja vise paznje od onih koji bi trebali na prvom mestu
- Usled zajebatih godina, devalviranog sistema vrednosti i nikakve perspektive za mlade u doticno drustvance vrlo brzo upliva droga
- Gore pomenuto dete gaji lojalnost prema tom drustvancetu i - ako je slabijeg karaktera ili ima ozbiljnih attention seeking problema - postaje ozbiljni narkoman
- Posle nekoliko godina roditelji, posto ne znaju bolje, odvuku svoje dete i daju ga Brani Lopati na prevaspitavanje
- Dete se odjednom nalazi bez igde ikoga, lemaju ga svakog dana, ne sme ni da pokusa da pobegne jer zna da sledi jos vise lemanja, i pocne polako da razvija stokholmski sindrom - ako nista drugo, bolje on da lema nego njega da lemaju
- Kako vreme tece, a zbog svog attention seeking poriva, zelje za pripadnoscu grupi i davnom otudjenju od sopstvene porodice - doticno dete pocinje blagonaklono da gleda na vet. Lopatu i postaje jos surovije od samog 'ucitelja'
- Usput mu je jedna zavisnost zamenjena drugom - nije izlecen nego je samo promenio drogu
- Posto nema porodice i prijatelja kojima bi se vratio kad izadje iz `SPC Gvantanama` ono svoju lojalnost trenira prema vet. Lopati i ostaje u centru da batina nove sticenike, a sve uz blagoslov sada vec nesumljivog autoriteta i komandanta - Brane Lopate
- Onda kad ubije boga u dovoljno buducih `sticenika` isti ode malo da vidi sta ce sa svojim zivotom, ali usled nedostatka obrazovanja, totalno ludackih shvatanja pokupljenih u `SPC Gvantanamu`, sada vec neizlecive agresivnosti, totalne nesigurnosti u sebe, emocionalne nezrelosti i socioloske nekompatibilnosti, ne uspeva da nadje ni posao, ni drustvo, ni devojku... porodica mu davno okrenula ledja, stari prijatelji il' u zatvoru il' u `SPC Gvantanamu` ili dva metra pod zemljom, a on, jadan ima jos uvek svoj attention seeking attitude i neizdrzivu zelju za pripadnoscu grupi pa razmislja kojoj grupi on takav, mentalno hendikepiran sto zbog droga to zbog 'lecenja', moze da se ubaci
- Odgovor - tamo gde je vecina njegove fele - Obrez ili Zveri - ima covek sve kvalifikacije; uteran mu je bog; ume da bije; lojalan je; moze da trpi izdrkavanja `vodja` - ma jednom recju idealni HAS vojnik.
- Za nekoliko meseci prebije nekog novinara, upadne na neku tribinu ili napadne ucesnike gej parade; uz malo srece prodje nekaznjeno, ako nema srece posalju ga mesec dana u mardelj koji je nakon onog `Gvantanama` hotel sa 5 zvezdica, tako da nikakvu vaspitno-rehabilitacionu ulogu nema
- Ostaje HAS vojnik for life - bez drustva, bez devojke/zene, bez pravog posla, bez buducnosti...

I vi mislite da ce takav regrutni centar neko da zatvori? Kao sto rekoh, nije vam ovo Danska...

#63 Artur Dent

Artur Dent
  • Members
  • 8,603 posts

Posted 22 May 2009 - 11:29

Zvaničan stav ludog prote i njegove mafije:

Vidi se da ga je Pahomic rukobludio, pardon, rukopolozio, ista prica, siftarsko-amerikanski lobi napada svetu majcicu SPC, neduznu kao Marija, a sve zbog KoSmeTa. :)

Bas tako Caka, umesto sto optuzujemo crkvu koja realno nije kriva za ovo

Raspopila ga? Uskratila mu pricesce? Kaznila ga nekako? :ph34r:
Ne bih rekao da nije kriva.

#64 KANDAhar

KANDAhar
  • Members
  • 5,117 posts

Posted 22 May 2009 - 11:53

Da malo vidimo kako druga strana prati priču.

#65 incognito

incognito
  • Members
  • 7,771 posts

Posted 22 May 2009 - 12:25

Raspopila ga? Uskratila mu pricesce? Kaznila ga nekako? :ph34r:
Ne bih rekao da nije kriva.


Ma jok, selila ga iz parohije u parohiju kako se za njegove porive ka borilackim vestinama negde proculo, i na kraju ga turili tu gde sad jeste... Kao i onomad sa `cika Jovom`... Svako ko kaze da SPC nije takva odbija da vidi sta ista radi sa doticnim satrapima - brani ih, skriva ih, kad god se nesto procuje to je odmah napad na njih itd. Da su raspopili i Pahomija, i `cika Jovu` i Gavrila `skorpiona`, i ovog sadistu Dr. Lopatu - niko rec ne bi rekao protiv njih, ovako... Uostalom, da ja skrivam i stitim serijskog ubicu zar bih bio nevin iako nisam licno ubio nikog?

#66 Gwydion

Gwydion
  • Members
  • 1,336 posts

Posted 22 May 2009 - 13:37

Namerno nisam komentarisao svestenstvo. Rekoh samo da ako drzava primenjuje silu za kaznjavanje narkomana kad odu predaleko onda ni preventiva ove vrste nije toliko strasna. Ako ima efekta a ima. Sam si rekao da bi bratu slomio noge samo da ga izbavis iz tog sranja. Ja se prvi grozim prisile bilo koje vrste ali sami su resili da pokusaju sa tim u trenutku kad su postali svesni dubine problema e sad sto su se predomislili i tesko im pada da postuju pravila nije izgovor jer je cinjenica da su to licnosti sa smanjenom moci rasudjivanja. Na heroinske zavisnike mislim prevashodno. Ne znam kako resiti problem psihopata i sadista medju osobljem a kojih sigurno ima jer biraju takve poslove. Najbolje kad bi postojala neka pravila, bar jasan ugovor i kad bi sud radio svoj posao malo bolje nego u slucaju pahomija.


Postoji razlika izmedju rehabilitacionih centara i kazneno-popravnih institucija. Ne mogu se mešati te dve stvari. kad se mešaju onda nastaju iddeološki konc-logori. U ovom slučaju je jedan sveštenik uzeo sebi za pravo da vrši vaspitno popravnu delatnost. On za to nema ovlaštenje, to je u isključivoj nadležnosti države i njenih pravnih organa, sudskih i izvršnih. Rehabilitacioni centar mora da ima lekare, mora da ima psihologe i psihijatre. U suprotnom se dobije ono što se dobilo u Crnoj Reci - privatni zatrov koji plaća, po nezvaničnoj tarifi dakle ilegalnoi, rodbina. A po onome što smo videli u medijima kad bi neko od njih pobegao vraćala bi ga u centar policija koja bi ih uhvatila. Po tom scenariju bi se snimio odličan film iz domena horrora. I sva je sreća što se ovo medijski u toj meri obelodanilo jer se u suprotnom moglo dogoditi da predju granicu koja bi dovela i do eventualnog smrtnog ishoda.

#67 Gwydion

Gwydion
  • Members
  • 1,336 posts

Posted 22 May 2009 - 16:03

O čemu se ovde priča? Biljana Srbljanović danas imala ročište jer je one iz Dveri Srpskih koji su upali na tribinu da prave nered nazvala klipanima? U Crnu reku je otišla neka komisija da utvrdi da li ima "nadrilekarstva"? U pitanju jecentar koji ne radi po državnoj dozvoli, već po dozvoli eparhije. Nema zaposlene medicinske tehničare, lekare, psihijatre, psihologe... ko tu idredjuje doze kad se daju lekovi? Kaže pop bajker da ima oko 200 štićenika? Nema tarife, ali se plaća od 350 do 400 evra mesečno? Koliko je to para - oko 70000 do 80000 somića? Postoji li transparentnost po pitanju finansija i trošenju sredstava? A komisija ispituje "nadrilekarstvo"? Zgodno mesto da se ponovi da Biljana Srbljanović danas bila na sudu, jer zaboga uvredili su se oni koji su došli da prekinu tribinu Peščanika!? Dalje zaključke može svako sam da izvede.

#68 highlanderka

highlanderka
  • Members
  • 3,150 posts

Posted 22 May 2009 - 16:04

Vest o celoj ovoj nakaznoj prici je bila propracena snimcima manastira Crna Reka a sa lica mesta znam da postoji i konak uz manastir te sam zato i pisala o devastaciji manastira.
Pogledala sam i prilozen link sa tekstom i slikom pomenutog "oca" i pitam: da li je pomenuti "otac" kupio harlija od plate + choper za sincica? Pitam i ovo: ako je "otac" sve to namakao od legalnih prihoda, da li je platio porez na dohodak gradjana ili je njegova "firma" oslobodjena i tog poreza? Ako u Ustavu pishe da smo svi jednaki pred zakonom, zasto je SPC oslobodjena PDV i ostalih dazbina? SPC treba da bude prva koja ce da promovishe princip jednakosti, solidarnosti i narocito - hruiscanskog milosrdja i prva koja ce se odreci privilegija bilo koje vrste zarad boljitka svog "stada". Kad bacim pogled na prenos nekog okupljanja u hramovima, primecujem da su im odore sve sharenije, ko to placa? A kad imaju vec tolike novce, sto ne angazuju stilistu nego se sharene kao dodole?
Muka mi je od cele te bulumente.
Sigurna sam da ima divnih monaha i svestenika koji, kao i ja, gutaju knedle i crvene od stida zbog odurnog ponashanja velikasha u SPC i njihovih pigmaliona i njima treba dati podrsku.

#69 Vesko.

Vesko.
  • Members
  • 1,733 posts

Posted 22 May 2009 - 16:27

Razvojni put prosecnog Obrezovca:

Spoiler! --Click here to view--

Odlicna analiza.

#70 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 22 May 2009 - 17:55

kako je strashno ovo. nisam sa snimkom odmakla dalje od tri udarca lopatom. i chik da mi sad neko spochita mizoginiju.

a tek kakve se tamo pare mlate. 350 evra mesechno, a ima ih sigurno bar dvadesetoro pacenika. razumem krajnje mere, ali gurati u pakao nekog ko je vec samim svojim stanjem u paklu...
nego, interesuje me gde su svi ti koji su proshli "obuku". ako ih je stvarno proshlo 1000, gde su? shto nisu nishta javili, otishli u novine, televiziju i sl.

#71 dobar_znak

dobar_znak
  • Members
  • 1,145 posts

Posted 22 May 2009 - 18:04

ima ih sigurno bar dvadesetoro pacenika.


Nisi u toku. Samo u Crnoj Reci ih ima 200, a ovde kod Loznice postoji još jedan njihov centar u selu Cikote.

#72 Iztok

Iztok
  • Members
  • 65 posts

Posted 22 May 2009 - 18:29

Zato ga podržava vladika Artemije, dakle član "vlade". Bar tako reče ovaj junoša. Taj deo ti je promakao.



Aj da se dogodi čudo pa da SPC sama uradi nešto protiv gnjida iz svojih redova. Ali, praksa nekako ne daje za pravo da se nadamo da će tako biti. Ja bih pre očekivao da će da ga zaštiti, kao i pedofila Pahomija.

Čuj, šta je malo vaspitno-popravnih batina i pretucanje narkomana prema pipkanju nevinih dečaka... Skoro pa bogougodno delo.



Debil ti u gaćama.


Ne podrzava ga Artemije, procitraj ponovo text u vremenu pa ces videti ( ako znas da citas naravno sto je upitno)
Vec sam ti rekao zasto Crkva uglavnom cuti o problemima
Mirko Djordjevic je samozvani tumac situacije u RS; ui crkvenim krugovima uglavnom predmet sprdnje po glupostima koje izjavljuje poput one da je Nikolaj Mirlikijski ubio Arija na prvom saboru a sto je pricao u Pescaniku.

I da debil ti u glavi, ne mogu reci mozgu jer sumnjam da isti imas (ili ako imas onda ga ne koristis).

P.S. Moderatori otkada je vredjanje drugih korisnika dopusteno?

#73 tomas.hokenberi

tomas.hokenberi
  • Members
  • 4,349 posts

Posted 22 May 2009 - 18:36

P.S. Moderatori otkada je vredjanje drugih korisnika dopusteno?


I mene zanima zasto ti moderatori dopustaju da vredjas druge korisnike.

#74 Iztok

Iztok
  • Members
  • 65 posts

Posted 22 May 2009 - 18:38

Tacno sam znao da ce se topik pretvoriti u svrsavanje mentalno opterecenih na ledja Crkve kao potpora debilnosti njihovim shvatanjima.


Zajebite SPC i ovo; sta ste vi u zivotu uradili da se stanje u Srbiji , u ovakvim ustanovama popravi? Nista. Branislav zivi u svakome od vas i to je vas problem.
Incognito tvoji debilizmi ne bi zasluzivali nikakav komentar ali se jednostavno ne mogu odati utisku koliko su dugi i koliko vremena potrosis da bi pokazao da mrzis SPC.

#75 Iztok

Iztok
  • Members
  • 65 posts

Posted 22 May 2009 - 18:39

I mene zanima zasto ti moderatori dopustaju da vredjas druge korisnike.



Ja sam strazovetni lik, ko tebe kamenom vrati mu kamen nazad.