Jump to content


Photo
- - - - -

SPC Gvantanamo


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
534 replies to this topic

#46 Iztok

Iztok
  • Members
  • 65 posts

Posted 22 May 2009 - 01:00

Ljudi, sto se toliko cudite?Kao da ne znate u kakvoj drzavi zivimo? :ph34r: Setite se prosle godine jadne decice ometene u razvoju po raznim domovima u Srbiji na koji nacin su lecena???Vezivana za krevete,tucena,izgladnjivana...Da li mislite da ce se savest ljudi probuditi zbog ovakvih slucajeva po raznim ustanovama ovog ili onog tipa?Nece, sve dok se ne radi o njima,ili njima bliskoj osobi.Zalosno.



Lepo poredjenje. I naravno niko se tada ne oseti prozvanim kao sto sada napadaju Crkvu a ono je sramota ne nadleznih nego svih nas. U zapadnom svetu gde toliko tezimo deca sa Daunovim Sindromom se ne stavljaju u domove za decu vec ostaju u porodici. Niko ih se ne stidi i narocito je nemoguce da kao sto tada culi porodica decenijama ne dodje da poseti svoje dete.
Kakvi monstrumi smo i kakvi divljaci to je strasno.
Eto i postavljac teksta iznad krivi nadlezne za stanje. Sta smo MI uradili da se stanje popravi. Da li postoji ijedna SRpska Nevladina Organizacija koja se bavi pomoci istima ili Biserko, i slicni imaju pre svbega za cilj da bistre visoku politiku?

#47 caka

caka
  • Members
  • 130 posts

Posted 22 May 2009 - 01:14

Lepo poredjenje. I naravno niko se tada ne oseti prozvanim kao sto sada napadaju Crkvu a ono je sramota ne nadleznih nego svih nas. U zapadnom svetu gde toliko tezimo deca sa Daunovim Sindromom se ne stavljaju u domove za decu vec ostaju u porodici. Niko ih se ne stidi i narocito je nemoguce da kao sto tada culi porodica decenijama ne dodje da poseti svoje dete.
Kakvi monstrumi smo i kakvi divljaci to je strasno.
Eto i postavljac teksta iznad krivi nadlezne za stanje. Sta smo MI uradili da se stanje popravi. Da li postoji ijedna SRpska Nevladina Organizacija koja se bavi pomoci istima ili Biserko, i slicni imaju pre svbega za cilj da bistre visoku politiku?


Evo,najnovije vesti kazu da ce danas otici inspekcija u Duhovno-rehabilitacioni centar u izvidnicu.Sada?Pa,sada je kasno.Ministarstvo zdravlja daje saopstenje da nije nikada ni izdalo dozvolu za rad tom cenntru.Najlakse je djubre pred svojim vratima gurnuti kod komsije i uci u kucu.Mogu zamisliti sta se radi po psihijatriskim ustanovama ako pouzdano znam da deca u Domu za nezbrinutu decu i omladinu u Zvecanskoj u Beogradu,koja su ometena u razvoju sa raznim zdravstvenim problemima svoje jadne zivote provode na drugom spratu te ustanove potpuno izolovana od sveta.Jadni smo mi ljudi ako nas tudja nesreca ne dotice.

#48 Iztok

Iztok
  • Members
  • 65 posts

Posted 22 May 2009 - 01:28

Bas tako Caka, umesto sto optuzujemo crkvu koja realno nije kriva za ovo vec monstrum u istoj koji ima ime i prezime; sta da uradimo da se situacija promeni.
Zivim u USA gde gomila ljudi VOLONTIRA kao pomoc po ustanovama za stare ili mentalno obolele; a u Srbiji??????? Ni porodica ih ne posecuje. Divljaci eto sta smo.

#49 Gwydion

Gwydion
  • Members
  • 1,336 posts

Posted 22 May 2009 - 01:54

Gomilu gluposti procitah ovde.
Neko kaze tukao bi doticnog vladiku; nije u pitanju vladika vec svestenik
neko prica o degradaciji manastira; centar nije uopste manastir imaju samo zajednicko ime, a o. Nikolaj staresina manastira uopste ne podrzava centar.
Pricati o popovima lopovima opet na osnovu ovog incidenta govori o debilima koji to pricaju jer kada lekar ubije pacijenta nisu krivi svi lekari.

A sada o Branislavu. Ako ovo nije dovoljno da se tzv. centar zatvori onda ne znam sta je. I da se naravno o. Branbislav i njegovi batinasi pohapse. Iskreno se nadam da ce Crkva reagovati iako iz predjasnjih iskustava sve mi govori da nece ;jer je opsta praxa SPC da cuti i kada treba procesuirati krivce iz sopstvenih redova ali i kada debili poput Mirka Djordjevica iznose lazi i gluposti pa bi trebala da se brani.


Mirko Djordjević nije debil i mislim da je to neprimeren rečnik. Dalje, religijske zajednice u svetu imaju praksu da osnivaju svoje centre za rehabilitaciju. Katolički centi po Italiji rade odlično, slučajno znam nekoga čije je dete na odvikavanju u jednom takvom manastiru i tamo sa sa njima postupa sasvim drugačije. Da, moraju da rade, ali im razvijaju i osećaj odgornosti i brige za druge ljude. terapija u ovom sumanutom centru kod Crne Reke više liči na neku srpsku verziju Fight Cluba. taj sveštenik nije jedini SPC sveštenik koji radi sa narkomanima. Postoje i oni koji to rade mnogo normalnije i imaju, kažu, dobar procenat izlečenja. A do izlečenja se ne dolazi batinama. Narkomane biju dileri kad im ostanu dužni, bije ih murija... da li je iko ikada čuo da se neko skinuo sa droge zbog batina? Ja nisam. Niti mislim da bi to veze sa pravoslavljem, po njegovoj definiciji i karakteristikama, imalo. Zašto se to toleriše od strane Crkve ne znamo. Takodje ne znamo ni o finansijskom poslovanju tog centra? Ima tarifa, nema tarifa, postoje li knjige koje sredjuje knjigovodja i slično? Izvori finansiranja sa strane, rashodi i ako ima profit kako se on rasporedjuje? Dalje, k oje tamo zaposlen, ko propisuje terapije, doze i ostalo? Ima li tamo uopšte obučenog medicinskog osoblja? Top su već godinama nejasne stvari vezane za slučaj ovog sveštenika na harleju (kojeg je verovatno kupio od svoje skromne popvske plate...).
Dalje, to nije jedini veliki verski centar za lečenje narkomana u Srbiji. Postoji, recimo, Udruženje za pomoć zavisnicima Raskršće (http://www.raskrsce.org.rs). Ljudi rade posao verovatno u manje povoljnim uslovima od ovog centra u Crnoj Reci i sklanjaju neke narkomane sa ulica sve do izlečenja. Koji im je procenat uspeha ne znam, ali znam da su u odnosu na taj rehabilitacioni centar u Crnoj Reci imali mnogo manje medijske pažnje, a bar ne biju ljude. Ili ja za to nisam čuo..

#50 rory

rory
  • Members
  • 2,989 posts

Posted 22 May 2009 - 01:58

Previse dramite, sta te iste narkomane ceka inace, batine od policije i sustanara u zatvoru ili nesto jos gore. Ja ne znam da je neko otisao u takve centre prisilno e sad mozda se kasnije predomislio. Sto se mene tice mogu da ih zabrane a narkotike da legalizuju pa nek savako radi sta hoce sa svojim zivotom ali kako svari stoje postoji potraznja za ovakvim "lecilistima" Galama ce pomoci da se ne desavaju slucaji patoloskog izivljavanja ali na takvim mestima nije moguce izbeci koriscenje sile. Zatvori, ludnice i to tako ne ide pitanje samo ko ce da kontrolise sta je opravdano. Drzava ne moze, njeni cinovnici su zauzeti. Znate da i legija ima udeo u jenom ovakvom lecilistu? Dva puta oglobe narkice, prvo im prodaju gudru a posle im uzmu pare za lecenje i vode ih da rade kod seljaka u okolini centra. Arbeit Macht Frei.

#51 CTPAX

CTPAX
  • Members
  • 10,503 posts

Posted 22 May 2009 - 02:00

Neko kaze tukao bi doticnog vladiku; nije u pitanju vladika vec svestenik
neko prica o degradaciji manastira; centar nije uopste manastir imaju samo zajednicko ime, a o. Nikolaj staresina manastira uopste ne podrzava centar.


Zato ga podržava vladika Artemije, dakle član "vlade". Bar tako reče ovaj junoša. Taj deo ti je promakao.

Pricati o popovima lopovima opet na osnovu ovog incidenta govori o debilima koji to pricaju jer kada lekar ubije pacijenta nisu krivi svi lekari.


Aj da se dogodi čudo pa da SPC sama uradi nešto protiv gnjida iz svojih redova. Ali, praksa nekako ne daje za pravo da se nadamo da će tako biti. Ja bih pre očekivao da će da ga zaštiti, kao i pedofila Pahomija.

Čuj, šta je malo vaspitno-popravnih batina i pretucanje narkomana prema pipkanju nevinih dečaka... Skoro pa bogougodno delo.

A sada o Branislavu. Ako ovo nije dovoljno da se tzv. centar zatvori onda ne znam sta je. I da se naravno o. Branbislav i njegovi batinasi pohapse. Iskreno se nadam da ce Crkva reagovati iako iz predjasnjih iskustava sve mi govori da nece ;jer je opsta praxa SPC da cuti i kada treba procesuirati krivce iz sopstvenih redova ali i kada debili poput Mirka Djordjevica iznose lazi i gluposti pa bi trebala da se brani.


Debil ti u gaćama.

#52 XXL

XXL
  • Members
  • 18,731 posts

Posted 22 May 2009 - 03:06

Previse dramite, sta te iste narkomane ceka inace, batine od policije i sustanara u zatvoru ili nesto jos gore. Ja ne znam da je neko otisao u takve centre prisilno e sad mozda se kasnije predomislio. Sto se mene tice mogu da ih zabrane a narkotike da legalizuju pa nek savako radi sta hoce sa svojim zivotom ali kako svari stoje postoji potraznja za ovakvim "lecilistima" Galama ce pomoci da se ne desavaju slucaji patoloskog izivljavanja ali na takvim mestima nije moguce izbeci koriscenje sile. Zatvori, ludnice i to tako ne ide pitanje samo ko ce da kontrolise sta je opravdano. Drzava ne moze, njeni cinovnici su zauzeti. Znate da i legija ima udeo u jenom ovakvom lecilistu? Dva puta oglobe narkice, prvo im prodaju gudru a posle im uzmu pare za lecenje i vode ih da rade kod seljaka u okolini centra. Arbeit Macht Frei.

Pa jbt rory nama izgleda sudjeno da se sudaramo na ovakvim temama. Naravno da se previse drami, tj nazalost. Ali neko rece vec, cini mi se Inko da bi kaznio i roditelje koji pristanu na to. Hm. Osam od deset roditelja ce reci da je sve bolje od gudre. Na neki nacin i jeste. Sad sto to rade crkveni ljudi malo bode ochi. Kako svestenici? Pa fino. Isto kao i Policija koja stoji iza svakog jacheg dila. Kako bi inace to ferceralo na nacin kako vec decenijama fercera. Zasto ovakvih rabota nema na zapadu? Pa jednostavno. Ljudi uredili zemlje, tj sistem na vakat.

#53 rory

rory
  • Members
  • 2,989 posts

Posted 22 May 2009 - 04:50

Namerno nisam komentarisao svestenstvo. Rekoh samo da ako drzava primenjuje silu za kaznjavanje narkomana kad odu predaleko onda ni preventiva ove vrste nije toliko strasna. Ako ima efekta a ima. Sam si rekao da bi bratu slomio noge samo da ga izbavis iz tog sranja. Ja se prvi grozim prisile bilo koje vrste ali sami su resili da pokusaju sa tim u trenutku kad su postali svesni dubine problema e sad sto su se predomislili i tesko im pada da postuju pravila nije izgovor jer je cinjenica da su to licnosti sa smanjenom moci rasudjivanja. Na heroinske zavisnike mislim prevashodno. Ne znam kako resiti problem psihopata i sadista medju osobljem a kojih sigurno ima jer biraju takve poslove. Najbolje kad bi postojala neka pravila, bar jasan ugovor i kad bi sud radio svoj posao malo bolje nego u slucaju pahomija.

Edited by rory, 22 May 2009 - 04:51.


#54 serb_pagan

serb_pagan
  • Banned
  • 924 posts

Posted 22 May 2009 - 07:50

Evo,najnovije vesti kazu da ce danas otici inspekcija u Duhovno-rehabilitacioni centar u izvidnicu.Sada?Pa,sada je kasno.Ministarstvo zdravlja daje saopstenje da nije nikada ni izdalo dozvolu za rad tom cenntru.

sta ce popu branislavu dozvola od ministarstva, kad ga je blagoslovio glavom i popovskom bradom vladika artemije? :ph34r:

Namerno nisam komentarisao svestenstvo. Rekoh samo da ako drzava primenjuje silu za kaznjavanje narkomana kad odu predaleko onda ni preventiva ove vrste nije toliko strasna. Ako ima efekta a ima. Sam si rekao da bi bratu slomio noge samo da ga izbavis iz tog sranja. Ja se prvi grozim prisile bilo koje vrste ali sami su resili da pokusaju sa tim u trenutku kad su postali svesni dubine problema e sad sto su se predomislili i tesko im pada da postuju pravila nije izgovor jer je cinjenica da su to licnosti sa smanjenom moci rasudjivanja. Na heroinske zavisnike mislim prevashodno. Ne znam kako resiti problem psihopata i sadista medju osobljem a kojih sigurno ima jer biraju takve poslove. Najbolje kad bi postojala neka pravila, bar jasan ugovor i kad bi sud radio svoj posao malo bolje nego u slucaju pahomija.

`oce kaki,nece kaki, odluci se, jel opravdavas torturu nad narkomanima, koji su jednako kao i ja i ti i svi mi gradjani ove zemlje sa jednakim pravima, sto podrazumeva da niko ne sme da ih bije (hehe)..nego ovo trte mrte, ovamo se grozis, a sa druge strane opravdavas torturu oca branislava...kakva bre pravila, o cemu pricas covece??? jel mislis da trebaju da se odrede jasna pravila kada pop branislav i njegovi batinasi smeju da dele batine, a kad ne?

Edited by serb_pagan, 22 May 2009 - 08:00.


#55 BlackDog

BlackDog
  • Members
  • 2,951 posts

Posted 22 May 2009 - 08:26

Namerno nisam komentarisao svestenstvo. Rekoh samo da ako drzava primenjuje silu za kaznjavanje narkomana kad odu predaleko onda ni preventiva ove vrste nije toliko strasna.

Strašno je zato što takav vid "kažnjavanja" može da proizvede trajne posledice po zdravlje "pacijenta". Udarci lopatom u lumbalni deo leđa mogu mu oštetiti kičmu, a ako lopata malo sklizne ostade nepokretan ili kastriran. Država ne bi trebalo da bilo koga kažnjava silom jer nismo u srednjem veku - upotrebiš dovoljnu silu da ga savladaš, na sud, pa u zatvor. Nema šutanja u glavu, odvaljivanja bubrega i sl. Pa šta ako je narkoman - i dalje važe ljudska prava, čak i u Smrdiji. U društvu naravno postoji razumevanje za zlostavljanje "ludaka" - pa jebem mu mater, da je zdrav ne bi ni dolazio u psihijatrijsku ustanovu. Imao sam slučaj u familiji - tetka dolazila kući iz psihijatrijske ustanove u modricama, pričala kako ih zlostavljaju i svašta. Naravno niko nije reagovao jer se smatralo da je to "normalno", da je nečim to "zaslužila" - valjda time što je bolesna. :ph34r: Nažalost sve te ustanove služe kao poligon za trening raznih psihopata i neiživljenje stoke. Pre dve godine je bio onaj skandal sa zlostavljanjem dece - i nikom ništa, teorije zavere i "to je normalno".

Ako ima efekta a ima. Sam si rekao da bi bratu slomio noge samo da ga izbavis iz tog sranja. Ja se prvi grozim prisile bilo koje vrste ali sami su resili da pokusaju sa tim u trenutku kad su postali svesni dubine problema e sad sto su se predomislili i tesko im pada da postuju pravila nije izgovor jer je cinjenica da su to licnosti sa smanjenom moci rasudjivanja.

Fizička tortura nije legalna, šta god ti potpisao. Lik u nemačkoj je potpisao "ugovor" da bude pojeden - pa je dželat zaglavio robiju. Da batine imaju efekta valjda bi se svi ti silni narkomani skinuli posle par tretmana policije ili u zatvoru.

Na heroinske zavisnike mislim prevashodno. Ne znam kako resiti problem psihopata i sadista medju osobljem a kojih sigurno ima jer biraju takve poslove. Najbolje kad bi postojala neka pravila, bar jasan ugovor i kad bi sud radio svoj posao malo bolje nego u slucaju pahomija.

Nije problem samo u sudu i državi već u ljudima - konkretno porodicom narkomana i "ludaka", koji
smatraju da batine "imaju efekta". Dovoljno je da krenu tužbe u Strazburu a kasnije i odštete pa da vidiš kako će problem da se reši ekspresnio.

Edited by BlackDog, 22 May 2009 - 08:27.


#56 rory

rory
  • Members
  • 2,989 posts

Posted 22 May 2009 - 09:35

Nece mu se oduzeti patka, nervi za vitalne funkcije se odvajaju od mozdine iznad lumbalnog dela. No da razjasnim, nikako nisam za nasilje u svrhu kaznjavanja vec za odrzavanja reda, znaci u trenucima sprecavanja gorih stvari a osim toga sila bi trebala da bude monopol drzave koja je obilato koristi svugde osim tamo gde je neophodna.

#57 KANDAhar

KANDAhar
  • Members
  • 5,117 posts

Posted 22 May 2009 - 09:37

Mogu narkomana da dovedu roditelji za ruke, a može i sam da dođe dobrovoljno, prinudno zadržavanje u toj SPC ludari je protivzakonito, ukoliko se on predomisli. A lepo stoji u svedočanstvu onog "bivšeg pacijenta" kako ih vraćaju sve i da pokušaju da pobegnu. Unošenje besnih rotvajlera u facu sigurno nije prijateljski poziv da ostane još koji dan...

A onom bokseru bi ja lopatu u facu, uf kako sam besan! :ph34r: Zamisli da promaši samo koji centimetar i odvali čoveku bubrege lopatom...

#58 KANDAhar

KANDAhar
  • Members
  • 5,117 posts

Posted 22 May 2009 - 09:42

No da razjasnim, nikako nisam za nasilje u svrhu kaznjavanja vec za odrzavanja reda


Ajde malo sedi i porazmisli o ovome...

Evo ti smernice:
- zavisnik kojeg dovedu na silu, tamo je protiv svoje volje - nezakonito.
- zavisnik koji dođe dobrovoljno - nije tamo da bi remetio red već da bi se izlečio, dakle biju ga - nezakonito. I to ljudi koji su to pravo uzurpirali od države. Zato država mora da reaguje...

#59 dobar_znak

dobar_znak
  • Members
  • 1,145 posts

Posted 22 May 2009 - 09:52

Ajde malo sedi i porazmisli o ovome...

Evo ti smernice:
- zavisnik kojeg dovedu na silu, tamo je protiv svoje volje - nezakonito.
- zavisnik koji dođe dobrovoljno - nije tamo da bi remetio red već da bi se izlečio, dakle biju ga - nezakonito. I to ljudi koji su to pravo uzurpirali od države. Zato država mora da reaguje...


Svakome ko ima bar malo mozga u glavi ovo je toliko jasno da je stvarno besmisleno ubeđivati se oko toga. Ima li nekih vesti o reakcijama državnih zvaničnika? Ja ne mogu ništa da nađem.

#60 caka

caka
  • Members
  • 130 posts

Posted 22 May 2009 - 10:24

Svakome ko ima bar malo mozga u glavi ovo je toliko jasno da je stvarno besmisleno ubeđivati se oko toga. Ima li nekih vesti o reakcijama državnih zvaničnika? Ja ne mogu ništa da nađem.



Procitala sam negde nocas da ce se Centar ukoliko se utvrde nepravilnosti zatvoriti.Pod pojmom -nepravilnosti-ne znam sta su mislili.Ljudima koji su na odvikavanju treba pomoc i podrska porodice i celokupnog sistema a ne batine i pakao.I,ovako su u paklu samo im ali treba jos vise uzasa.