Jump to content

Photo
- - - - -

SPC Gvantanamo

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
534 replies to this topic

#496 @lekstina

@lekstina
  • Members
  • 1,595 posts

Posted 03 June 2009 - 13:31

Ma dobro, samo sam prokomentarisala da bi bilo dobro da je u pritvoru.
Inače, ne verujem u meru zabrane napuštanja boravišta u zemlji Srbiji :ph34r:

#497 iPhuck10

iPhuck10
  • Members
  • 18,742 posts

Posted 03 June 2009 - 13:33

Inače, ne verujem u meru zabrane napuštanja boravišta u zemlji Srbiji :ph34r:

Ni ja, ali ovde postoji veliki pritisak javnosti, koji nece tek tako lako prestati.

#498 @lekstina

@lekstina
  • Members
  • 1,595 posts

Posted 03 June 2009 - 16:24

Ni ja, ali ovde postoji veliki pritisak javnosti, koji nece tek tako lako prestati.

Iskreno se nadam da je tako.

#499 iPhuck10

iPhuck10
  • Members
  • 18,742 posts

Posted 03 June 2009 - 17:55

Iskreno se nadam da je tako.

Isto.

#500 KANDAhar

KANDAhar
  • Members
  • 5,117 posts

Posted 03 June 2009 - 19:52

Neki od građana Sente sa kojima je razgovarala ekipa B92 kažu da već godinama trpe samovolju ovog sveštenika.

Igrom slučaja sam malo upućeniji u ovoj slučaj i ovo je zapravo suština svega... U toj grupici ljudi koji su protestvovali su ljudi koji su u otvorenom sukobu sa popom, a sukob je nastao oko prava stanovanja u kući na groblju. Međutim, to je bila samo kap u punoj čaši pošto Senćani mahom zameraju (eufemizam) popi da je lopina. U prilogu se čuje nešto i o tom aspektu priče, ali to nije artikulisano na pravi način. Taj isti Mlađen je poznat po tome da dere vernike i šakom i kapom (ovce šiša na veliko), pa tako sahrana sa sve prethodnim i potonjim radnjama košta i do 20ak hiljada. Vernici ga izbegavaju jer previše politizira i težak je namćor, pa se broj vernika koji redovno odlaze u crkvu veoma osuo. Naravno, za sve to vreme popa gradi dvospratnicu među svojima - u Veterniku.

#501 Schmeling

Schmeling
  • Banned
  • 4,275 posts

Posted 03 June 2009 - 21:15

Igrom slučaja sam malo upućeniji u ovoj slučaj i ovo je zapravo suština svega... U toj grupici ljudi koji su protestvovali su ljudi koji su u otvorenom sukobu sa popom, a sukob je nastao oko prava stanovanja u kući na groblju. Međutim, to je bila samo kap u punoj čaši pošto Senćani mahom zameraju (eufemizam) popi da je lopina. U prilogu se čuje nešto i o tom aspektu priče, ali to nije artikulisano na pravi način. Taj isti Mlađen je poznat po tome da dere vernike i šakom i kapom (ovce šiša na veliko), pa tako sahrana sa sve prethodnim i potonjim radnjama košta i do 20ak hiljada. Vernici ga izbegavaju jer previše politizira i težak je namćor, pa se broj vernika koji redovno odlaze u crkvu veoma osuo. Naravno, za sve to vreme popa gradi dvospratnicu među svojima - u Veterniku.

Joj shto bih voleo da dozhivim ponovni dolazak na vlast, pa da lichno idem od pope do pope i konfiskujem im bmw-ove i trospratnice, sve uz citat o kamili i iglenim ushima.
Stoka jedna bradata, repata, djavolja, jareca sorta (da se posluzhim njihovim rechnikom)!

#502 Milivolt

Milivolt
  • Banned
  • 996 posts

Posted 03 June 2009 - 22:06

Joj shto bih voleo da dozhivim ponovni dolazak na vlast, pa da lichno idem od pope do pope i konfiskujem im bmw-ove i trospratnice, sve uz citat o kamili i iglenim ushima.
Stoka jedna bradata, repata, djavolja, jareca sorta (da se posluzhim njihovim rechnikom)!

A malo bi ih i jahao --- mislim, popove !
Sva sreća te ti i tebi slični nikada više nećete doći na vlast --- što ste jahali, jahali !
Sreća vaša, te su novi na vlasti ipak malo, malo ... te tebe i tebi slične nisu jahali.
Ko zna zašto je to dobro !?
No, pitam se, možda su trebali --- makar malo. Ko zna !?

#503 Capt.Primetime

Capt.Primetime
  • Banned
  • 250 posts

Posted 04 June 2009 - 10:06

Tvoja otvorena mržnja prema popovima te često automatski diskvalifikuje iz mislene rasprave. Popovi jesu pošast za džepove "vernika" ali svako od njih može da odbije plaćanje ili da ako mu se ne sviđa cena a uslugu plati u patrijaršiji gde je cena niža. Vidiš, tvoji kada su došli na vlast nisu gledali od koga uzima i koliko uzima pa ih svrstavam u još nižu kategoriju. Za sve one koji ne znaju, komunjare su najgori soj. Oni veruju da je konfiskacija pošteno zarađenog novca normalna stvar i prisilom teraju svakoga ko ima dve košulje da jednu da onome što nema. Popovi nikoga nisu stajali glave dok su komunjare skinuli poprilično. Nema ničeg goreg kad radiš ceo život za nešto a onda dođe "Marks" i sve ti uzme. Posle se busaju u grudi i hvale kako su oni to napravili.

#504 Artur Dent

Artur Dent
  • Members
  • 8,603 posts

Posted 04 June 2009 - 10:15

Popovi nikoga nisu stajali glave

Hrabra tvrdnja. Neistinita, naravno. Ali hrabra. Do gluposti. :ph34r:

#505 incognito

incognito
  • Members
  • 7,771 posts

Posted 04 June 2009 - 10:37

Tvoja otvorena mržnja prema popovima te često automatski diskvalifikuje iz mislene rasprave. Popovi jesu pošast za džepove "vernika" ali svako od njih može da odbije plaćanje ili da ako mu se ne sviđa cena a uslugu plati u patrijaršiji gde je cena niža. Vidiš, tvoji kada su došli na vlast nisu gledali od koga uzima i koliko uzima pa ih svrstavam u još nižu kategoriju. Za sve one koji ne znaju, komunjare su najgori soj. Oni veruju da je konfiskacija pošteno zarađenog novca normalna stvar i prisilom teraju svakoga ko ima dve košulje da jednu da onome što nema. Popovi nikoga nisu stajali glave dok su komunjare skinuli poprilično. Nema ničeg goreg kad radiš ceo život za nešto a onda dođe "Marks" i sve ti uzme. Posle se busaju u grudi i hvale kako su oni to napravili.

Da napravimo mali eksperiment sa menjanjem tog teksta:

Tvoja otvorena mržnja prema vracarama te često automatski diskvalifikuje iz mislene rasprave. Vracare jesu pošast za džepove "naivnih" ali svako od njih može da odbije plaćanje ili da ako mu se ne sviđa cena a uslugu plati na vasaru gde je cena niža. Vidiš, tvoji kada su došli na vlast nisu gledali od koga uzima i koliko uzima pa ih svrstavam u još nižu kategoriju. Za sve one koji ne znaju, komunjare su najgori soj. Oni veruju da je konfiskacija pošteno zarađenog novca normalna stvar i prisilom teraju svakoga ko ima dve košulje da jednu da onome što nema. Vracare nikoga nisu stajale glave dok su komunjare skinuli poprilično. Nema ničeg goreg kad radiš ceo život za nešto a onda dođe "Marks" i sve ti uzme. Posle se busaju u grudi i hvale kako su oni to napravili.
--

Iako se generalno slazem da su komunjare prilicno gadan soj, to sto su bili protivu vracari, popova i ostalih prodavaca magle moze da im bude samo pozitivan poen. Daleko bilo da ih to opravdava za ostalo sto su radili. Ali ako neko mrzi vracare (bele magove, popove, hodze, rabine... i ostale `zatucaonike plebsa`) ne diskvalifikuje ga iz misaone rasprave. Sto nije slucaj sa onima koji doticne vracare (i ostale) uzimaju za ozbiljno...

#506 Capt.Primetime

Capt.Primetime
  • Banned
  • 250 posts

Posted 04 June 2009 - 10:41

Vidiš Arture, kada uporedimo pojedinačne i sporadične primere sa onim što su komunjare radile po pravilu je smešno do imbecilnosti. S druge strane, nije bio čest slučaj da se popovi late oružja (bilo ih je poprilično u prošlom ratu) kao i svaki ostali. Problem kod komunjara je taj što su oni glave skidali kad su bili na vlasti i to zbog svojih ideala. Oni su verovali da ako nisi sa nama onda si sigurno protiv nas. Oni su verovali da meni treba da se uzme da bi svima bilo lepo. Govoreći o gluposti : Komunisti su u ovoj zemlji doneli više zla za 50 godina neko li ti popovi za svo svoje postojanje u ovoj državi. Komunjare su najgori soj skupljen s koca i konopca koji je uređivao državu po principima onih na vlasti a to su radili silom i bez pardona. Ni meni se ne sviđaju popovi i crkva koju imamo danas i koju smo nekad imali ali definitivno mi je da bolje imam njih nego komunjare.

#507 Capt.Primetime

Capt.Primetime
  • Banned
  • 250 posts

Posted 04 June 2009 - 10:46

Iako se generalno slazem da su komunjare prilicno gadan soj, to sto su bili protivu vracari, popova i ostalih prodavaca magle moze da im bude samo pozitivan poen. Daleko bilo da ih to opravdava za ostalo sto su radili. Ali ako neko mrzi vracare (bele magove, popove, hodze, rabine... i ostale `zatucaonike plebsa`) ne diskvalifikuje ga iz misaone rasprave. Sto nije slucaj sa onima koji doticne vracare (i ostale) uzimaju za ozbiljno...

Svrha ispravljenog teksta je ... .
Drugo, država mora da interveniše zbog mešanja crkve u njeno funkcionisanje jer mislim da bi svima bilo lakše. Ovako čim se pojavi neki predlog svi tobož gledaju u crkvu a ne zato što crkva ima preglem uticaj nego zato što svako želi da ima legalnost u onome što radi. Sutra bivša vlast može da se vadi kako : eto mi smo hteli ali crkva se tu pobunila. Crkva je postala izgovor i to veoma dobar za ove današnje političare.
I da, komunjare nisu poprilično gadan soj, poprilično gadan soj je desničarski koji bije bez pardona. Komunjare su koštale glave mnoge koji se nisu slagali sa njima.

Edited by Capt.Primetime, 04 June 2009 - 10:48.

#508 Artur Dent

Artur Dent
  • Members
  • 8,603 posts

Posted 04 June 2009 - 11:02

Vidiš Arture, kada uporedimo pojedinačne i sporadične primere

Cekaj, ti si tvrdio da "popovi nisu nikoga stajali glave", pa ti ja izvadih par gadnih koljaca za dva minuta. Nisam morao ni do Afrike da silazim, gde milioni dobijaju AIDS jer im popovi propovedaju da je kurton greh. A ni u prosle vekove ne morah da idem, gde takodje "popovi nisu nikoga stajali glave". Ocito to tvoje emotivno stanje glede "komunjara" utice na rasudjivanje. A verovatno i na ten, dobices bore od tolike mrznje. :ph34r:

#509 muras

muras
  • Members
  • 11,247 posts

Posted 04 June 2009 - 11:12

...Iako se generalno slazem da su komunjare prilicno gadan soj, to sto su bili protivu vracari, popova i ostalih prodavaca magle moze da im bude samo pozitivan poen. Daleko bilo da ih to opravdava za ostalo sto su radili. Ali ako neko mrzi vracare (bele magove, popove, hodze, rabine... i ostale `zatucaonike plebsa`) ne diskvalifikuje ga iz misaone rasprave. Sto nije slucaj sa onima koji doticne vracare (i ostale) uzimaju za ozbiljno...

zanemarimo li na cas sistemsku gresku, dobar broj komunista, bar koje sam ja poznavao, je bio i prilicno demokraticniji od mnogih danasnjih navodnih demokrata...
imaju moje postovanje za drzanje popovske i ostale gamadi u njihovim torovima.
kome god nije bilo do uvlacenja u komunisticko dupe, radi kakve koristi, mogao je biti vjernik i mogao je upraznjavati svoje vjerske obicaje i obrede bez vecih problema.

#510 Capt.Primetime

Capt.Primetime
  • Banned
  • 250 posts

Posted 04 June 2009 - 11:19

Cekaj, ti si tvrdio da "popovi nisu nikoga stajali glave", pa ti ja izvadih par gadnih koljaca za dva minuta. Nisam morao ni do Afrike da silazim, gde milioni dobijaju AIDS jer im popovi propovedaju da je kurton greh. A ni u prosle vekove ne morah da idem, gde takodje "popovi nisu nikoga stajali glave". Ocito to tvoje emotivno stanje glede "komunjara" utice na rasudjivanje. A verovatno i na ten, dobices bore od tolike mrznje.

Ma da Srbija je u Africi. Ono što ti misliš je da ja smatram da su popovi savršeni pa da ti onda budem zicer sa zadovoljstvom. Ono što sam ja rekao je da su komunjare mnoge ljude, poštene ljude, radne ljude stajali glave a da pritom to smatraju za normalno i da to tako treba. Da bilo je popova "koljača", bilo ih je u četnicima poprilično samo što ovaj mnogi su pre toga okačili mantiju o klin. Ako ne vidiš razliku između onoga što su radile komunjare i onoga što popovi rade danas onda ti ja stvarno ne mogu pomoći. Ja ne volim većinu popova, ne volim ono što radi crkva danas i što je radila nekad, ali definitivno komunjare su za 50 godina svog postojanja toliko sranja napravili da mi ovi popovi ali i oni prethodni izgledaju kao mala deca.