Jump to content


Photo
- - - - -

PSECI PROBLEMI


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
12 replies to this topic

#1 steins

steins
  • Members
  • 7,357 posts

Posted 17 May 2009 - 08:23

ljudi, potrebna mi je pomoc,....moj ljubimac ( francuska pudla ) od pre par dana ima problem......njuska zadnjicu, grize rep,vazda dahce i ima ogroman libido :ph34r:.....bio kod veterinara, on je posumnjao na upalu nekih zlezda pored anusa i dao lokalne antibiotike, ali nista ne vredi,....ja se mislim da nije prostata...pre par godina je nadjeno da ima uvecanu prostatu ali nisam hteo da ga dam pod noz....pas ima 9 godina.....

PS izvinjavam se ako sam pogresio topic ali nisam znao gde da postavim ovo.

#2 Rahel

Rahel
  • Members
  • 5,435 posts

Posted 17 May 2009 - 11:38

Po opisu bih zaista rekla da ima problema sa žlezdama oko anusa - ali ja nisam veterinar. Da sam na tvom mestu, odvela bih ga kod još jednog veterinara da potvrdi ili postavi drugu dijagnozu. Za ovakve probleme mogu da ti preporučim dr Vladimira Magaša, - Veterinarska ordinacija ILIC MAJA, Bul. Mihaila Pupina 10 (Novi Beograd), 011/214 39 80 (rade samo posle podne) - on je inače profesor na Katedri za poroditeljstvo na Veterinarskom fakultetu.

P.S. Nadam si da si iz Beograda. Ako i nisi, pokušaj da dobiješ savet telefonom.

#3 steins

steins
  • Members
  • 7,357 posts

Posted 17 May 2009 - 18:32

nisam, ali okrenucu telefon, to bar nista ne kosta,...............hvala najlepse na pomoci..........:ph34r:

#4 kapetanm

kapetanm
  • Members
  • 3,153 posts

Posted 18 May 2009 - 21:31

I ja imam pudlu, mužjaka. Koliko dugo to traje ? Moraš ga odvesti ponovo kod veterinara, ako je predugo. Ima li promena u ponašanju, jede li, je li nervozan/agresivan ?

#5 steins

steins
  • Members
  • 7,357 posts

Posted 18 May 2009 - 22:12

I ja imam pudlu, mužjaka. Koliko dugo to traje ? Moraš ga odvesti ponovo kod veterinara, ako je predugo. Ima li promena u ponašanju, jede li, je li nervozan/agresivan ?


ma traje jedno nedelju dana,....jeste nervozan, stalno gricka rep i njuška zadnjicu,.....normalno jede i pije vodu, nema povišenu temperaturu,....imao je on slične probleme čini mi se pre jedno godinu dve dana,...i onda su neki veterinari preporučivali da mu se operiše prostata, te videli tumor na UZu,...te ovo te ono, .....ja nisam baš bio rad da ljubimca bacam pod skalpel tek tako, i onda sam dvonedeljnom terapijom ( antibiotici ) rešio stvar,.....videću sutra pošto idemo na kontrolu,...možda je ovo samo na nervnoj bazi :ph34r:.....

#6 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 18 May 2009 - 22:14

ljudi, potrebna mi je pomoc,....moj ljubimac ( francuska pudla ) od pre par dana ima problem......njuska zadnjicu, grize rep,vazda dahce i ima ogroman libido :ph34r:.....bio kod veterinara, on je posumnjao na upalu nekih zlezda pored anusa i dao lokalne antibiotike, ali nista ne vredi,....ja se mislim da nije prostata...pre par godina je nadjeno da ima uvecanu prostatu ali nisam hteo da ga dam pod noz....pas ima 9 godina.....

PS izvinjavam se ako sam pogresio topic ali nisam znao gde da postavim ovo.

Izgleda kao da je podrepna zlezda koja mora sa vremena na vreme da se cedi.Koliko se secam za to su veterinari nekada davali neki pronizon ili tako nesto.Pogledaj da li ispod repa ima crvenilo ili neku izraslinu.Te zlezde mogu da prerastu u tumur ako se ne cede kada se napune.

#7 kapetanm

kapetanm
  • Members
  • 3,153 posts

Posted 19 May 2009 - 10:10

ma traje jedno nedelju dana,....jeste nervozan, stalno gricka rep i njuška zadnjicu,.....normalno jede i pije vodu, nema povišenu temperaturu,....imao je on slične probleme čini mi se pre jedno godinu dve dana,...i onda su neki veterinari preporučivali da mu se operiše prostata, te videli tumor na UZu,...te ovo te ono, .....ja nisam baš bio rad da ljubimca bacam pod skalpel tek tako, i onda sam dvonedeljnom terapijom ( antibiotici ) rešio stvar,.....videću sutra pošto idemo na kontrolu,...možda je ovo samo na nervnoj bazi :ph34r:.....

Nemoj da se brineš, verovatno je žlezda, što reče Magripa, da je nešto ozbiljno, ponašao bi se drukčije, kunjao bi, odbijao hranu, i sl

#8 steins

steins
  • Members
  • 7,357 posts

Posted 19 May 2009 - 20:39

nije žlezda, uvećana prostata.....videćemo kako će da odreaguje na antibiotike, mada je operacija izvesna kombinacija :ph34r:

#9 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 20 May 2009 - 12:12

one piece of advice: idi trazi second opinion. kad su operacije u pitanju, nikad nemoj verovati samo jednom veterinaru.

#10 steins

steins
  • Members
  • 7,357 posts

Posted 21 May 2009 - 08:52

one piece of advice: idi trazi second opinion. kad su operacije u pitanju, nikad nemoj verovati samo jednom veterinaru.


probacu danas da okrenem ovaj telefon sto mi je rahel gore ostavila, a i planirao sam da pozovem jos jednog prijatelja koji je vet da dodje i pogleda kera za vikend....

#11 Ridjis

Ridjis
  • Members
  • 37,708 posts

Posted 10 October 2009 - 11:49

Ја бих поставио једно питање па ако неко може да ми одговори био бих му захвалан пошто чувам Лабрадора мало више од годину дана па нисам баш искусан много...
Са мојим псом је, хвала Богу, све у реду али комшика је почела да чува ретривера. Кујица има тек око 5 месеци, и последњих дана теже подиже задње ноге које делују слабије, доста је тужна, јесте још увек мала али почела је доста да спава и пуно се умори после шетње. Синоћ кад сам био код њих и кад сам јој чешкао груди уопште нисам могао да јој пронађем ону тачку где почне да тресе ногицама... Да ли можда нема дисплазију кукова или је нешто друго у питању.
Мој Алфи је прошле зиме имао упалу нерва па је тешко устајао и ослањао се на задње ноге али после 2 инекције је опет био стари...

#12 Rahel

Rahel
  • Members
  • 5,435 posts

Posted 10 October 2009 - 12:05

Kod veterinara, ali odmah - to je jedini savet koji mogu da ti dam. Po opisu uopšte ne deluje bezazleno. Svakako treba proveriti i na štenećak ili parvovirozu - ne znam da li je pas vakcinisan protiv zaraznih bolesti. U svakom slučaju, poseta veterinaru sigurno nije na odmet, iako se nadam da nije ništa strašno. Javi šta se dešava :ph34r:

#13 Ridjis

Ridjis
  • Members
  • 37,708 posts

Posted 10 October 2009 - 13:00

Kod veterinara, ali odmah - to je jedini savet koji mogu da ti dam. Po opisu uopšte ne deluje bezazleno. Svakako treba proveriti i na štenećak ili parvovirozu - ne znam da li je pas vakcinisan protiv zaraznih bolesti. U svakom slučaju, poseta veterinaru sigurno nije na odmet, iako se nadam da nije ništa strašno. Javi šta se dešava :ph34r:

Јавићу свакако. Пуно ти хвала :)
Много бих волео да је све у реду поготово јер је то кујица коју је узела након што јој је изненада од епилепсије угинула такође женка ретривера која је била прелепа и млада :D