Jump to content


Photo
- - - - -

Eurosong 2009


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
219 replies to this topic

#1 Gogy

Gogy
  • Members
  • 7,469 posts

Posted 13 May 2009 - 07:14

Juče se održao prvi deo ovogodišnjeg Eurosonga (za neupućene - u Moskvi).
Pola država je već otpevalo i zasad sam zadovoljan. Moji favoriti su prošli.

1.) BiH , odličan nastup u Moskvi, koji pokazuje, da muziku u Bosni većina shvata baš kao Laka prošle godine :ph34r:

2.) Malta , juće u Moskvi odlično. Fenomenalan glas, koji je baš napravio neku mističnu atmosferu

3.) Island , zasad jedina pesma u stilu balade. Ali, netipične balade. I, oduševljen sam, jer pored njene lepote nije bila razgolićena nego sasvim pristojno obučena.

I naravno, uvek moji tajni favoriti :)

PORTUGAL ne mogu bez njih. Prosto mi je njihov jezik do jaja. I inače volim nastupe, gde se upotrebi 'domaći jezik' a ne engleski.


Možda neke šanse ima i Izrael, pošto ima najveću političku poruku a takve pesme su uvek dobro prolazile na Euroviziji.


EDIT: inače, svih deset finalista za sada možete odgledati ovde

Edited by Gogy, 13 May 2009 - 09:29.


#2 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 13 May 2009 - 10:29

Jes' da je ovo sund, i totalno nebitna stvar, ali gledam svake godine, valjda jer u to vreme nema nista drugo na tvu. Jedine dve pesme koje su mi se svidele su Island i Makedonija. Lepo pevaju ljudi, pesmice su zanimljive, i mnogo mi je zao sto Makedonci sa jedinom rock pesmom u ponudi koja je bila iole kvalitetna nisu prosli.

Sto se tice onih koji su prosli, za Tursku i Jermeniju sam bio siguran da prolaze lagano, zato sto jednostavno takve pesme prolaze kod vaskolikog istocnoevropskog auditorijuma. Drago mi je takodje za Portugal, koji, iako je pesma neopisivo dosadna, i portugalski je jedan od jezika koji me najvise iritiraju na svetu, drugacija, i zena lepo peva. Bosna, djene-djene sa klasicnim etno prepevom tipicnim za pesme koje ex yu salje na Evroviziju, lose otpevana, i neopisivo iritantno poziranje sa gitarama na sceni, i foliranje, kao da stvarno nesto sviraju :ph34r: Kao da neko zna koja je to grupa Regina, pa mora da se svira gitara, a g od gitare nema. Sramota za njih i njihove fanove, ako ih uopste i imaju.

Ostali ne znam da li cak i ovakav komentar zasluzuju. Finska, sa onom sramotom!! Ja ne mogu da verujem koju su pesmu poslali iz zemlje koja je ostala poslednji zivi kreativni bastijon rocka u Evropi. Rumunija totalno neka bzv evrovizijska pesma za koju me stvarno cudi da je prosla. Malta, pored dobrog glasa pevacice, apsolutno nikakva pesma, jedna od dve pesme koje su prosle, a za koje sam bio apsolutno ubedjen da nemaju sanse. Druga je Svedska, ja stvarno ne znam sta je ono, i sta treba da predstavlja. Izrael znam zbog cega je prosao, ali sa onakvim tragikomicnim nastupom, losim vokalima posle onako sjajnog predstavnika prosle godine nisu to zasluzili ni najmanje. Cekamo drugo polufinale veceras, koje je kvalitetnije. I da vidimo kako ce da prodje Marko KonJ.

#3 Mildred

Mildred
  • Members
  • 873 posts

Posted 13 May 2009 - 10:59

I ja gledam, šta ću, to mu ovde u Švedskoj dođe obavezno, poput poreza :)
Dopala mi se Švajcarska (kao neki indie-wannabe), sve ostalo je tiha jeza.
I ja zaista ne znam dokle Švedska planira da šalje babetine tamo...
Elem, svake godine sve više neukusa i sve manje talenta.

i portugalski je jedan od jezika koji me najvise iritiraju na svetu

:ph34r:
Ok, de gustibus...

#4 KANDAhar

KANDAhar
  • Members
  • 5,117 posts

Posted 13 May 2009 - 10:59

Nije loš skor - od 18 pesama vrede 2... I to je nešto. Sva sreća pa je Island prošao inače bi bio debakl već na prvoj večeri. Hejt, generalno.

#5 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 13 May 2009 - 11:14

Uh sto mi je Svajcarska bila :ph34r: :) Ne mogu da gledam takve pozere. Nemam nista protiv nekog novog stila i oblacenja, i frizura, ali nemoj da mi kaljas klasicnu rock postavu, sviraj nesto drugo..

sto se portugalskog tice, ne podnosim te zh sh gluposti, spanski je mnogo lepsi jezik, IMHO. Dok je madjarski smesan, ovaj mi je otuzan...

Edited by McLeod, 13 May 2009 - 11:15.


#6 Posthuman17

Posthuman17
  • Members
  • 375 posts

Posted 13 May 2009 - 11:18

Gledam,kao i svake godine..Hm..za Tursku sam znala da ce proci,a i za Rumuniju,prosto,to se odmah VIDI.Bosna mi se svidela jos kad sam prvi put cula pesmu,drago mi je sto su prosli,ali jeste da je ziv nastup malo zakazao,nije otpevano "kako moze"..Svedska me je uplasila :) decko i ja smo u toku cele pesme pokusavali da odgonetnemo da li je doticna on,ili je samo u pitanju Madona sindrom (vezbe vezbe..),inace pesma onako,al znala sam da ce proci.Izrael,svidjaju mi se njihove pesme uvek,dal zbog jezika,melodije,sta li,al sad onako,al takodje,znala sam da ce proci.Finska,sta je ono(!?),kao da sam gledala nase devedesete na delu!UUzas!Malta,super glas,i trebala je proci,ali Portugal ovog puta.. :ph34r: Poredila sam nasu pesmu sa svim sto sam videla..jooooooj :D

#7 Mildred

Mildred
  • Members
  • 873 posts

Posted 13 May 2009 - 11:37

ne podnosim te zh sh gluposti

Mom se uhu čini da i srpski ima te ž š gluposti... :ph34r:

decko i ja smo u toku cele pesme pokusavali da odgonetnemo da li je doticna on,ili je samo u pitanju Madona sindrom (vezbe vezbe..)

Madonna sindrom definitivno. Jedna koleginica (Šveđanka) je rekla istinu: sve Šveđanke preko 30 izgledaju očajno - ili kao muškarci, ili kao Jabba The Hutt.

Ali Bosna... mislim da je bilo samo pitanje vremena kada će neko da odvali stih "Rodi me", wtf?

Edited by Mildred, 13 May 2009 - 11:38.


#8 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 13 May 2009 - 11:47

Pa uporedio sam ga sa madjarskim, u madjarskom mi je cak i simpa pomalo, smesno, a u portugalskom zestok atak na mozak. Kao i francuski uostalom...

#9 Mildred

Mildred
  • Members
  • 873 posts

Posted 13 May 2009 - 11:49

:ph34r:

#10 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 13 May 2009 - 11:53

:ph34r:


Znas da su postovi samo sa smajlijima zabranjeni? :) To je samo kako ja vidim te jezike, pretpostavljam da i ti imas svoje misljenje o nekim jezicima koji su ti smesni/otuzni, ne? Ali ne bih da ovo preraste u jezicku raspravu...

#11 Mildred

Mildred
  • Members
  • 873 posts

Posted 13 May 2009 - 11:58

Pa ne, toliko sam šokirana tvojim stavom, da nemam ni želju ni volju da ulazim u raspravu, i zato samo :ph34r: Mene je valjda život u internacionalnom okruženju navikao na to da u svakom jeziku vidim nešto zanimljivo.

#12 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 13 May 2009 - 12:14

Pa eto, prosto mi se ne dopada, zato sto je to u osnovi spanski sa malim varijacijama, s tim sto im se zh i sh dosta cesto pojavljuju, i to meni u takvom jeziku, posto volim spanski, ne zvuci lepo. Jednostavno.

#13 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 13 May 2009 - 14:30

I ja gledam, šta ću, to mu ovde u Švedskoj dođe obavezno, poput poreza :ph34r:

Ja to zaboravila! Zamalo i porez da zaboravim ali setih se u zadnji cas. :)

Kakva je ta svedska pesma?

#14 steins

steins
  • Members
  • 7,357 posts

Posted 13 May 2009 - 14:56

Turska i Rumunija su ostavile ,...khm....poseban utisak na mene... :)

Bosanci su odlicni....ali moj favorit je Jermenija.......... :ph34r:

PS sad videh zlosretne hrvate,....u prvi mah sam se uplasio da je ono besmrtni Hari Varesanovic na sceni......:D

#15 Mildred

Mildred
  • Members
  • 873 posts

Posted 13 May 2009 - 15:20

Kakva je ta svedska pesma?

Gde živiš ti, hallo? :D Skåne beše? (to bi možda objasnilo neobaveštenost :D) Ja imam osećaj da u Švedskoj ne može da se pobegne od Eurosonga :D

Elem, Marina Ernman (aka T2000 :))

Youtube Video ->Original Video

:ph34r: