Jump to content


Photo
- - - - -

Gavran.


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
87 replies to this topic

#16 Massive_Attack

Massive_Attack
  • Members
  • 2,103 posts

Posted 12 May 2009 - 00:07

Vidi se da si se bas potrudio oko pticice :) , navijamo da ojaca, a ti nam javljaj i salji slike.
Predlazem da ga zovemo Edgar ili Alan, po Alanu Edgaru Pou, verovatno ga je Schmeling imao na umu pisuci ovo.

Ok onda ovako. "Uma je Kuma". Ti odluči kako će se zvati :ph34r:

#17 Uma

Uma
  • Banned
  • 3,320 posts

Posted 12 May 2009 - 00:11

Ok onda ovako. "Uma je Kuma". Ti odluči kako će se zvati :ph34r:

Hvala, velika je to cast, meni se Edgar vise svidja, pa neka bude tako.
I sto je najvaznije da sto pre poleti :) .

#18 leone

leone
  • Members
  • 3,630 posts

Posted 12 May 2009 - 00:17

Izgleda da je Edgar ok cim ne spava u ovo doba nego prati cyber dogadjanja. :ph34r:

#19 Uma

Uma
  • Banned
  • 3,320 posts

Posted 12 May 2009 - 00:57

Izgleda da je Edgar ok cim ne spava u ovo doba nego prati cyber dogadjanja. :)

Nas Edgavran :ph34r:
Mislim da kao kuma mogu da mu dam i nadimak : Ed :D

#20 Div

Div
  • Members
  • 7,752 posts

Posted 12 May 2009 - 06:55

Malo mu je čudno ponašanje. Jako je miran i kao da stalno kunja. Bilo bi mi jako žao da ugine.

Mislim da je samo preplašen i umoran. Imao sam prilike da vidim ptice koje prvi put izlete iz gnezda. Umeju ponekad da sate provedu na mestu gde su sletele ne pomerajući se. Kasnije se odvaže, ili ih glad natera da odlete dalje.

Primetih dok je stajao tu da je užasno radoznao dok scrollujem stranicu i da počne da vrti glavom i gleda dole u sličice. :ph34r: izgleda da mu se sviđaju ili sličice ili da bude maskota foruma.


Značajan napredak .To što čisti perje i pokazuje interesovanje za okolinu treba da je znak da je zdrav. Možda je samo rano pokušao da poleti.

Za Edgara :)

#21 Massive_Attack

Massive_Attack
  • Members
  • 2,103 posts

Posted 12 May 2009 - 07:40

Hvala svima na odgovorima a evo i novih lepih vesti.
Kako je jutros osvanulo tako je Edgar krenuo mnogo glasno da grače u mojoj sobi. Verovatno govoreći "diži se, daj da jedem".
Vodu pije sam a počeo je polako i sam da kljuca hranu, što me raduje. Mislim da je ok, da je prilično živnuo i da nema potrebe za nekim veterinarima. Biće da to što je kunjao, da je to bilo baš zbog toga što je napisao Div.
Kad sam ga jutros nahranio našao sam i jedan stari kavez koji imam kod babe, stavio ga unutra i okačio na brezu ispred kuće.
Sad ne prestaje da grače i što je zanimljivo vrlo brzo nakon toga se iznad njega na grani pojavila svraka. Na žalost nisam uspeo da uhvatim ovaj momenat fotoaparatom, jer dok sam izašao svraka je odletela.
Eto samo toliko da se javim i kažem da je Edgar ok.

Još neka fotka od jutros i pozdrav od mene i Edgara za forum B92

Posted Image
Posted Image
Posted Image

Posted Image
Posted Image

Jedan video snimak BBC-a o dokazu koliko su ove ptice inteligentne
Youtube Video ->Original Video


#22 Vesna

Vesna
  • Sleepers
  • 18,721 posts

Posted 12 May 2009 - 08:55

odmah smo ga usvojili. :ph34r:

#23 kayser

kayser
  • Members
  • 1,316 posts

Posted 12 May 2009 - 09:05

Ne daj mu da cita forum previse.Nije zdravo.

#24 Massive_Attack

Massive_Attack
  • Members
  • 2,103 posts

Posted 12 May 2009 - 09:22

:) Ma neka ga neka čita neće ništa da mu škodi.
A nije ni svestan da je otišao i na YouTube.
Mali video od par sekundi koji sam upload, čisto da možete da ga vidite i na videu :ph34r:
Youtube Video ->Original Video


#25 Div

Div
  • Members
  • 7,752 posts

Posted 12 May 2009 - 09:28

:) Ma neka ga neka čita neće ništa da mu škodi.
A nije ni svestan da je otišao i na YouTube.
Mali video od par sekundi koji sam upload, čisto da možete da ga vidite i na videu :ph34r:

Youtube Video ->Original Video


Sjajan je Edgar. Kakav glas, a i koliki kljun. Treba to napuniti. Verovatno je glada svakih pola sata?

#26 Schmeling

Schmeling
  • Banned
  • 4,275 posts

Posted 12 May 2009 - 10:01

:) Ma neka ga neka čita neće ništa da mu škodi.
A nije ni svestan da je otišao i na YouTube.
Mali video od par sekundi koji sam upload, čisto da možete da ga vidite i na videu :ph34r:

Youtube Video ->Original Video



Predivno. Kako je priroda mocna! Kako malo rachuna vodimo o njoj.


Edit: Jesi li zvao nekoga? Moj savet ti je da pozovesh katedru za biologiju u BG, tamo ima sjajnih ljudi koji su pravi zaljubljenici u prirodu. Najbolje bi za Edgara bilo da ga pregledaju i shto pre presele negde gde mozhe da umre prirodnom smrcu; i to shto pre, dok se nije previshe navikao na hranjenje iz ruke.



Josh jedan edit: ako se ti slazhesh, naravno, evo ja imam predlog da moderatori iskontaktiraju TVB92, od ovoga mozhe da se napravi jedan lep, lep prilog (pricha kako je pronadjen, kako je postao miljenik foruma, kako si ga mazio i pazio, i zatim operacija udomljavanja, sve kao na animal planet). :D

Edited by Schmeling, 12 May 2009 - 10:05.


#27 Div

Div
  • Members
  • 7,752 posts

Posted 12 May 2009 - 10:53

...

Edited by Div, 12 May 2009 - 10:53.


#28 Uma

Uma
  • Banned
  • 3,320 posts

Posted 12 May 2009 - 10:55

Moje kumče je zaista sjajno, vidi se to na video - klipu :ph34r: . Kada sam napisala da povremeno javljaš šta je sa njim, nisam se ni nadala da ću jutos Eda i videti i čuti ! Svaka ti čast !

#29 Massive_Attack

Massive_Attack
  • Members
  • 2,103 posts

Posted 12 May 2009 - 11:08

Predivno. Kako je priroda mocna! Kako malo rachuna vodimo o njoj.


Edit: Jesi li zvao nekoga? Moj savet ti je da pozovesh katedru za biologiju u BG, tamo ima sjajnih ljudi koji su pravi zaljubljenici u prirodu. Najbolje bi za Edgara bilo da ga pregledaju i shto pre presele negde gde mozhe da umre prirodnom smrcu; i to shto pre, dok se nije previshe navikao na hranjenje iz ruke.



Josh jedan edit: ako se ti slazhesh, naravno, evo ja imam predlog da moderatori iskontaktiraju TVB92, od ovoga mozhe da se napravi jedan lep, lep prilog (pricha kako je pronadjen, kako je postao miljenik foruma, kako si ga mazio i pazio, i zatim operacija udomljavanja, sve kao na animal planet). :)


Jesam zvao sam malo pre dr Sašu Marinkovića koga mi je juče Rahel preporučila. Sjajan čovek :D
Rekao mi je da to što ga sada trenutno moram kljukati, da će to trajati možda samo dan dva dok ne skonta da može i sam da jede. Rekoh mu da je vodu počeo sam da pije i on mi kaže da je onda sigurno da će vrlo brzo početi i hranu sam da uzima, samo dok to ne skonta. Kljuca on pomalo sada i sam, ali mislim da to još nije dovoljno, jer hranu onako samo protrese i ispada mu iz kljuna. Ja se nadam da će skontati da treba da počne da je guta. Kaže da slobodno mogu da nastavim da mu dajem sve ono što jedem i ja i da kod hrane za njih nije nikakav problem, jer oni bukvalno sve jedu.
Ono što je mene interesovalo je koju količinu hrane treba da mu dajem u odnosu na njegovu veličinu, s obzirom da je sada veličine goluba. dr Saša Marinković mi je rekao da je za njega dovoljno od 60 do 100 grama hrane dnevno. Da će biti potrebno oko 2 do 3 nedelje da ga hranim i da će onda biti spreman da poleti i ode na slobodu.
Voleo bih da mi ovo uspe i da će Edgar poleteti kao Skywalker :D
Da će za svoj život pronaći nekog svog soulmat-a. Ovo kažem, jer ove ptice za života imaju trajnog partnera i ne menjaju ga.

Što se tiče tvb92 ja se slažem. A u svakom slučaju ako Edgara kamerom ne isprati devedeset dvojka, ja sigurno hoću :D

So. Stay Tune :ph34r:

#30 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 12 May 2009 - 11:58

svaka chast na oporavku Edgara (good, strong name, btw :ph34r:). ja gavrana u prirodi nisam bash dugo dugo videla. pochni da mu prichash. gavrani jako dobro podrazavaju ljudski glas.