Jump to content


Photo

Cyber ljubav & sex


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
19 replies to this topic

#1 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 09 May 2009 - 15:10

Bio jedan slucaj pre jedno godinu dve. Zena se ubila zbog nesrecne cyber ljubavi. Ona i neki tip su odrzavali cyber vezu jedno sest godina a da se za to vreme nikada nisu sreli IRL. Ako me secanje ne vara ona je zivela u Australiji a on na nekom drugom kontinentu. Onda je tip raskinuo vezu i ona to nije mogla da prezivi. Izvrsila samoubistvo.

Prica mi dobar prijatelj o nekoj svojoj poznanici koja je osam meseci odrzavala takvu jednu cyber vezu a da tipa nikada nije srela live. I tu se desio kratki spoj, tip prekinuo kontakt i ona pala u toliku depresiju da je zavrsila u bolnici. Pitam coveka, kakva je to osoba, sta joj fali. Kaze da joj naizgled nista ne fali. Dobro izgleda, napravila uspesnu karijeru, ima prijatelje, ne odskace ni po jednoj osnovi.

Citam skoro o zeni koja se razvela jer je uhvatila muza da ima cyber sex sa nekom zenskom. U istom textu se navodi da mnogi koji su braku a imaju cyber veze ne smatraju da su neverni.

Spontana misao bi mi bila da su ti cyber ljubavnici ljudi neadaptirani na sredinu u kojo zive pa kompenzuju na taj nacin. Mnogi naravno nemaju zivot van cyber zivota. A mnogi i imaju. Takvim stvarima se bave ljudi svih fela i profesija. To su (mozda) ljudi koje srecemo, poznajemo, radimo sa njima … ne pise im na celu sta rade in private, of course.

DakleM, internet daje nove dimenzije u ljubavi i sexu. Cyber dimenzije. Cyber nekima ocigledno moze da namiri i emotive i sexualne potrebe. Ne znam kako. Posto se radi o relativno novom fenomenu onda se moze pretpostaviti da ova pojava moze da se prosiri vremenom.

Ovome mozemo da se smejemo. Ali moze i da se prodiskutuje. Da li mozemo da zamislimo buducnost u kojoj ce cyber da konkurise krvi i mesu? Da li otudjenost u savremenom svetu o kojoj se naveliko govori utice na to da neki ljudi traze ljubav u cyber svetu? Ili je to mozda samo jedan komotan (i brz?) nacin da se neispunjene zelje ostvare? Ocigledno da moze. Nekima.

O kakvom se fenomenu radi? Mislim, ovaj fenomen se ne vidi ali ocigledno postoji.

#2 XXL

XXL
  • Members
  • 18,731 posts

Posted 09 May 2009 - 15:34

To su (mozda) ljudi koje srecemo, poznajemo, radimo sa njima … ne pise im na celu sta rade in private, of course.

:ph34r: Jbt Cyber kako ih opisa ko da su masovne ubice. Od sad vise ne vodim erotske razgovore preko kompa. Strogo poslovno.

#3 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 09 May 2009 - 17:25

Od sad vise ne vodim erotske razgovore preko kompa.

Opa bato! Palo priznanje! :ph34r:

Mani se corava posla! Gledaj da to radis tête-à-tête. Mnogo je uzbudljivije i sto se tice reci a i sto se tice (prelaska na) dela.

#4 XXL

XXL
  • Members
  • 18,731 posts

Posted 09 May 2009 - 17:34

Opa bato! Palo priznanje! :ph34r:

Mani se corava posla! Gledaj da to radis tête-à-tête. Mnogo je uzbudljivije i sto se tice reci a i sto se tice (prelaska na) dela.

Sta cu kad je u Australiji. Pa ili ce se ona ubiti ili ja? Doduse imamo jos koju godinu fore.

#5 Schmeling

Schmeling
  • Banned
  • 4,275 posts

Posted 09 May 2009 - 19:27

...


Iz tebe je, kroz otvaranje ove teme, progovorila podsvest (mislim na ono shto ti i analiza radite na onom topicu vec 4 dana). No dobro, koja josh zhena nema the thing za fratre?

#6 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 09 May 2009 - 19:31

Iz tebe je, kroz otvaranje ove teme, progovorila podsvest (mislim na ono shto ti i analiza radite na onom topicu vec 4 dana). No dobro, koja josh zhena nema the thing za fratre?

Mora da nesto reflektujem. :ph34r: Analiza bi mi to objasnio bolje nego ti jer njega pokrece istinska ljubav pravednika. :)

Edited by cyberwor/L/d, 09 May 2009 - 19:32.


#7 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 09 May 2009 - 20:11

Mora da nesto reflektujem. :) Analiza bi mi to objasnio bolje nego ti jer njega pokrece istinska ljubav pravednika. :D


Sta je u stvari cyber ljubav ili sex? Ja ne kontam koncept - sto se tice sexa to se isto postize gledanjem X filmova valjda? A ljubav - pa to je ko imaginary friend ... Cula sam tu pricu oko razvoda i generalno mislim da je u tom braku nesto falilo ako je trazio nesto na drugoj strani, pa cak i razgovor. Ali ja se izvinjavam to nije stvarno veza - zar ne? :ph34r: Ili sam ja prosto staromodna pa preferiram stvari "uzivo" :D

#8 T. U. Weenie

T. U. Weenie
  • Validating
  • 4,805 posts

Posted 09 May 2009 - 23:10

Spontana misao bi mi bila da su ti cyber ljubavnici ljudi neadaptirani na sredinu u kojo zive pa kompenzuju na taj nacin. Mnogi naravno nemaju zivot van cyber zivota. A mnogi i imaju. Takvim stvarima se bave ljudi svih fela i profesija. To su (mozda) ljudi koje srecemo, poznajemo, radimo sa njima … ne pise im na celu sta rade in private, of course.


"Spontana misao" ti vrvi od stereotipa. Neadaptirani, kompenzuju, nemaju život, a možda je jedan od njih čak i neko koga poznajemo!

Online intimizacija već poodavno nije ništa novo, a još manje je nešto oko čega bi se trebalo sablažnjavati. Evo ja upražnjavam povremeno, što sa (polu)strancima što sa RL partnerom, kako prilike nalažu... i ne vidim da me to otkriva kao maladjusted osobu u bilo kom smislu.

Digitalizovana uzajamna verbalna masturbacija. No big deal.

Da li mozemo da zamislimo buducnost u kojoj ce cyber da konkurise krvi i mesu? Da li otudjenost u savremenom svetu o kojoj se naveliko govori utice na to da neki ljudi traze ljubav u cyber svetu?


Možemo, ali nema potrebe. Demolition Man je izašao još 1993. The future is now :ph34r:

#9 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 10 May 2009 - 13:21

"Spontana misao" ti vrvi od stereotipa. Neadaptirani, kompenzuju, nemaju život, a možda je jedan od njih čak i neko koga poznajemo!

Online intimizacija već poodavno nije ništa novo, a još manje je nešto oko čega bi se trebalo sablažnjavati.

Nema sablaznjavanja ali je intrigantno kad neko (kao sto navedoh primer) odrzava intimnu vezu na daljinu sest godina pa se razocara pa se ubije. Koliko je ta osoba adaptirana u svetu u kome zivi? To je naravno sasvim razlicito od sporadicne online intimizacije o kojoj ti pricas. Cyber intimizacija je jednostavno jedna nova vrsta intimizacije i to je fakat. Ukoliko postane surogat za real life onda se radi o jednoj dimenziji vrednoj diskusije.

#10 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 10 May 2009 - 13:35

Ili sam ja prosto staromodna pa preferiram stvari "uzivo" :)

Ma jok bre Andjo, nema tu starovremsko ili ne! Ja mislim da se tu radi o tome sta ko ima na raspolaganju uzivo. A verujem i da je pitanje prioriteta. :ph34r:

#11 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 10 May 2009 - 13:37

Sta cu kad je u Australiji. Pa ili ce se ona ubiti ili ja? Doduse imamo jos koju godinu fore.

Cyber lolo, kad zagusti a ti nama dodji na forumche da te posavetujemo. :ph34r:

#12 XXL

XXL
  • Members
  • 18,731 posts

Posted 10 May 2009 - 15:28

Cyber lolo, kad zagusti a ti nama dodji na forumche da te posavetujemo. :)

Zagustilo! :ph34r: Sta mi je chinit?

#13 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 11 May 2009 - 11:21

Zagustilo! :ph34r: Sta mi je chinit?

Cek bre, ne rece li ti da imate jos par godina fore? :)

Nista brate, o´ma da kupis kartu za Australiju. Il´ da ti ja posaljem neku Svedjanku pa da se terate IRL? :D Da razbijemo maler. :D

#14 XXL

XXL
  • Members
  • 18,731 posts

Posted 11 May 2009 - 11:30

Il´ da ti ja posaljem neku Svedjanku pa da se terate IRL? :) Da razbijemo maler. :D

O njenom trosku? Moze! :ph34r:

#15 acajou

acajou
  • Members
  • 3,671 posts

Posted 11 May 2009 - 12:08

Vidi ti stipse!pa kako o njenom trosku,za ljubav ne brojis pare...ih,ko da je to daleko,koja hiljadarka km ako je i to...