Jump to content


Photo

Sva hapšenja (i puštanja) Agima Čekua


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
762 replies to this topic

#1 Constantin

Constantin
  • Members
  • 21,867 posts

Posted 07 May 2009 - 16:48

Bogota -- Agim Čeku, za kojim je Interpol Srbije raspisao poternicu zbog zločina na Kosovu, proteran je iz Kolumbije, gde je učestvovao na konferenciji o razoružanju.

Srpske vlasti zatražile su od Interpola Kolumbije da uhapse Čekua, ali, prema saopštenju državne bezbednosne agencije DAS, agentima te agencije zakon zabranjuje primenu mera zadržavanja stranih državljana, optuženih za krivična dela počinjena pre 2005. godine.

Čeku je doputovao u Kolumbiju 3. maja, kako bi učestvovao na seminaru o demobilizaciji i razoružanju, saopštio je DAS.

Ministar policije Srbije Ivica Dačić juče je potvrdio da je Čeku u Kolumbiji, ali da ta zemlja ne može da primeni meru zadržavanja pošto je to u suprotnosti sa važećim zakonima.

Interpol Srbije je za Čekuom raspisao poternicu zbog mnogih ratnih zločina počinjenih nad srpskim i nealbanskim stanovništvom na Kosovu tokom oružanih sukoba 1999. godine.

Da li postoji neka drzava koja ce izruciti A.Cekua Srbiji....
kakve posledice mogu biti u regionu ukoliko neka drzava na osnovu
potrazivanja drzave Srbije bude uopste izrucila bilo kog aktuelnog politicara sa Kosova...?


#2 Schmeling

Schmeling
  • Banned
  • 4,275 posts

Posted 07 May 2009 - 16:49

Bogota -- Agim Čeku, za kojim je Interpol Srbije raspisao poternicu zbog zločina na Kosovu, proteran je iz Kolumbije, gde je učestvovao na konferenciji o razoružanju.

Srpske vlasti zatražile su od Interpola Kolumbije da uhapse Čekua, ali, prema saopštenju državne bezbednosne agencije DAS, agentima te agencije zakon zabranjuje primenu mera zadržavanja stranih državljana, optuženih za krivična dela počinjena pre 2005. godine.

Čeku je doputovao u Kolumbiju 3. maja, kako bi učestvovao na seminaru o demobilizaciji i razoružanju, saopštio je DAS.

Ministar policije Srbije Ivica Dačić juče je potvrdio da je Čeku u Kolumbiji, ali da ta zemlja ne može da primeni meru zadržavanja pošto je to u suprotnosti sa važećim zakonima.

Interpol Srbije je za Čekuom raspisao poternicu zbog mnogih ratnih zločina počinjenih nad srpskim i nealbanskim stanovništvom na Kosovu tokom oružanih sukoba 1999. godine.

Da li postoji neka drzava koja ce izruciti A.Cekua Srbiji....
kakve posledice mogu biti u regionu ukoliko neka drzava na osnovu
potrazivanja drzave Srbije bude uopste izrucila bilo kog aktuelnog politicara sa Kosova...?


Shteta shto se konferencija nije odrzhavala u Venezueli.

#3 iDemo

iDemo
  • Members
  • 5,385 posts

Posted 07 May 2009 - 16:51

Bogota -- Agim Čeku...


Tradicionalno prijateljstvo izmedju nashih i kolumbijskih privrednika konacno daje i ovakve plodove... Mis'im nije dzabe i u Politici bila citulja za Pabla.
Nego, da - moze da se desi 'ladno da Agim negde naleti na jos neku nama 'tradicionalno prijateljsku' zemlju - najbolje ako ima neka takva arapska i to - mozda Libija. Nije on Ariel Sharon pa da moze tek tako da se sheta medjunarodnim zraČnim lukama.

#4 Unbeliever

Unbeliever
  • Members
  • 8,920 posts

Posted 07 May 2009 - 17:06

bas bih voleo da znam sta bi srbija radila ako bi neka privatna kompanija tipa Venezuela nelegalno isporucila hrvatskog gradjanina, Agim Çekua :ph34r:

#5 Constantin

Constantin
  • Members
  • 21,867 posts

Posted 07 May 2009 - 17:19

bas bih voleo da znam sta bi srbija radila ako bi neka privatna kompanija tipa Venezuela nelegalno isporucila hrvatskog gradjanina, Agim Çekua :ph34r:

--------------------------------------------

...jel ovo namerno pises srbija malim slovom... :)
...mislis kompezacija privatnih firmi cesijom....???

Edited by Constantin Veliki, 07 May 2009 - 17:22.


#6 Pristevac

Pristevac
  • Members
  • 11,229 posts

Posted 07 May 2009 - 17:44

Bogota -- Agim Čeku, za kojim je Interpol Srbije raspisao poternicu zbog zločina na Kosovu, proteran je iz Kolumbije, gde je učestvovao na konferenciji o razoružanju.

Srpske vlasti zatražile su od Interpola Kolumbije da uhapse Čekua, ali, prema saopštenju državne bezbednosne agencije DAS, agentima te agencije zakon zabranjuje primenu mera zadržavanja stranih državljana, optuženih za krivična dela počinjena pre 2005. godine.

Čeku je doputovao u Kolumbiju 3. maja, kako bi učestvovao na seminaru o demobilizaciji i razoružanju, saopštio je DAS.

Ministar policije Srbije Ivica Dačić juče je potvrdio da je Čeku u Kolumbiji, ali da ta zemlja ne može da primeni meru zadržavanja pošto je to u suprotnosti sa važećim zakonima.

Interpol Srbije je za Čekuom raspisao poternicu zbog mnogih ratnih zločina počinjenih nad srpskim i nealbanskim stanovništvom na Kosovu tokom oružanih sukoba 1999. godine.

Da li postoji neka drzava koja ce izruciti A.Cekua Srbiji....
kakve posledice mogu biti u regionu ukoliko neka drzava na osnovu
potrazivanja drzave Srbije bude uopste izrucila bilo kog aktuelnog politicara sa Kosova...?

Pa i ranije je bilo par takvih slučajeva.Setimo se Budimpešte, Ljubljane...
Birokratske reakcije policije koje su se držale slepog slova na papiru.
Da li postoji neka država koja bi isporučile nekog kosovskog zvaničnika Srbiji? Da ne ulazim u (ne)opravdanost optužbi mislim da to ne bi učinilila nijedna država, a i kad bi učinila ne verujem da bi Srtija smela da zagrize oko toga.
Recimo da se Hashim Thaqi izruči Srbiji. Prvo država koja bi ga isporučila bi bila izolovanija i od Severne Koreje, što važi i za Srbiju.
Sa jedne strane ga traže, a sa druge strane mole Boga da se to ne desi.
I što se tiče optužnica koje je Srbija đuture podizala posle rata sa NATO alijansom.Ti isi optuženici se slobodno kreću Srbijom kad im se prohte, a ovamo "kishem" podignute optužnice.
Idi begaj bre :ph34r:

Edited by Pristevac, 07 May 2009 - 17:45.


#7 Bebler

Bebler
  • Banned
  • 2,037 posts

Posted 07 May 2009 - 17:50

Recimo da se Hashim Thaqi izruči Srbiji. Prvo država koja bi ga isporučila bi bila izolovanija i od Severne Koreje, što važi i za Srbiju.

To se zove odanost vođi.

Edited by Bebler, 07 May 2009 - 17:50.


#8 Constantin

Constantin
  • Members
  • 21,867 posts

Posted 07 May 2009 - 17:51

Pa i ranije je bilo par takvih slučajeva.Setimo se Budimpešte, Ljubljane...
Birokratske reakcije policije koje su se držale slepog slova na papiru.


Upravo sam na to mislio...

Da li postoji neka država koja bi isporučile nekog kosovskog zvaničnika Srbiji? Da ne ulazim u (ne)opravdanost optužbi mislim da to ne bi učinilila nijedna država, a i kad bi učinila ne verujem da bi Srtija smela da zagrize oko toga

.

Jasno mi je...slazem se..

Recimo da se Hashim Thaqi izruči Srbiji. Prvo država koja bi ga isporučila bi bila izolovanija i od Severne Koreje, što važi i za Srbiju.


E ovo mi nije jasno...ako imas strpljenja...pojasni.

Sa jedne strane ga traže, a sa druge strane mole Boga da se to ne desi.


Jes vala...i to je tacno..

I što se tiče optužnica koje je Srbija đuture podizala posle rata sa NATO alijansom.Ti isi optuženici se slobodno kreću Srbijom kad im se prohte, a ovamo "kishem" podignute optužnice.


Optuznice su zvanicno obustavljene...milsim

Idi begaj bre :ph34r:


Sta si zapucao sa ovo beganje...



#9 sorb

sorb
  • Members
  • 388 posts

Posted 07 May 2009 - 17:53

Pa i ranije je bilo par takvih slučajeva.Setimo se Budimpešte, Ljubljane...
Birokratske reakcije policije koje su se držale slepog slova na papiru.
Da li postoji neka država koja bi isporučile nekog kosovskog zvaničnika Srbiji? Da ne ulazim u (ne)opravdanost optužbi mislim da to ne bi učinilila nijedna država, a i kad bi učinila ne verujem da bi Srtija smela da zagrize oko toga.
Recimo da se Hashim Thaqi izruči Srbiji. Prvo država koja bi ga isporučila bi bila izolovanija i od Severne Koreje, što važi i za Srbiju. Sa jedne strane ga traže, a sa druge strane mole Boga da se to ne desi.
I što se tiče optužnica koje je Srbija đuture podizala posle rata sa NATO alijansom.Ti isi optuženici se slobodno kreću Srbijom kad im se prohte, a ovamo "kishem" podignute optužnice.
Idi begaj bre :ph34r:

A sta Kosovski politicari su Bogom dati.
Neki su Srpski politicari mislili isto pa su ili u Hagu ili pod zemljom.
I sto bi se ovi mirotvorci bojali pravosudja ako su cisti (pa makar i srpskog)
...ah , da ... ubijali za slobodu

#10 Pristevac

Pristevac
  • Members
  • 11,229 posts

Posted 07 May 2009 - 18:00

Upravo sam na to mislio...

.

Jasno mi je...slazem se..



E ovo mi nije jasno...ako imas strpljenja...pojasni.



Jes vala...i to je tacno..



Optuznice su zvanicno obustavljene...milsim


Sta si zapucao sa ovo beganje...

Nesam be bato zapucao sa beganje leba mi :ph34r:
Mislim i da se to desi(Thaqi isporučen Srbiji od neke tamo zemlje) pritisak na Srbiju iz čitavog sveta bi bio nepodnošljiv da ne verujem da bi Srbija izdržala stanje hermetički zatvorene konzerve.Ugušila bi se pre vremena.
To znaju i srpski zvaničnici i ovo izvlačenje iz naftalina optužnica je samo za domaću upotrebu, kao i za skretanje pažnje sa puno važnijih problema koji se i dalje gomilaju i guraju pod tepih.

#11 Constantin

Constantin
  • Members
  • 21,867 posts

Posted 07 May 2009 - 18:08

Mislim i da se to desi(Thaqi isporučen Srbiji od neke tamo zemlje) pritisak na Srbiju iz čitavog sveta bi bio nepodnošljiv da ne verujem da bi Srbija izdržala stanje hermetički zatvorene konzerve.Ugušila bi se pre vremena.


Mislis da je toliko bitan.....?
Ma mozda bi pritisle USA,ENGLESKA,Nemacka i jos neke.... :ph34r:
Ugusila....pa ovo li je neki zivot...nego nagovorite Zmiju da se sam preda
vlastima u Bgd...da jednom zavrsimo pricu :)

#12 zatopek

zatopek
  • Members
  • 14 posts

Posted 07 May 2009 - 18:09

sta bi se desilo da ceku ili neki drugi albanski "heroj" zavrsi u zatvoru? nista specijalno. ratni zlocinac bi bio tamo gde mu je mesto a porodice zrtava bi makar imale nekakvu satisfakciju.
da ne ocekujete da bi zbog jednog cekua mozda neko bombardovao srbiju ili mozda uveo sankcije ili da bi klintonka doletela da oslobodi svog malog sticenika? prosla su ta vremena a i ceku je ipak samo jedan nebitan lik koji ce biti pusten niz vodu cim vise amerikancima ne bude od koristi. mozda bi bilo nekih demonstarcija albanskih nacional-sovinista, onaj kurti bi izveo na ulicu svoje lobotomizirane pristase, cirkus bi trajao par dana i onda bi se ljudi setili da treba nesto i raditi, kupiti hranu... vrlo slicno kako su i drug narodi u regionu reagovali kada su bili hapseni njihovi "heroji".

#13 Pristevac

Pristevac
  • Members
  • 11,229 posts

Posted 07 May 2009 - 18:19

Mislis da je toliko bitan.....?
Ma mozda bi pritisle USA,ENGLESKA,Nemacka i jos neke.... :ph34r:
Ugusila....pa ovo li je neki zivot...nego nagovorite Zmiju da se sam preda
vlastima u Bgd...da jednom zavrsimo pricu :)

Ne radi se o tome koliko je on bitan ili ne.
Da se ne bi našao povređenim ti si odgovorio sa velikom dozom adrenalina na samu pomisao da se to desi.Jednostavno to ne želi ni sama Srbija jer bi to moglo izazvati nesagledive posledice prvo po nju samu,a posle i u regionu.Sa jedne strane pritisak zemalja koje su priznale Kosovo bi bio pitonski zagrljaj oko vrata Srbije, dok sa druge strane bi verovatno Rusija davala neku medijsku podršku oko toga i (po ko zna koji put) i iskoristila sve ovo da namiri neki svoj račun.

#14 Constantin

Constantin
  • Members
  • 21,867 posts

Posted 07 May 2009 - 18:28

Ne radi se o tome koliko je on bitan ili ne.
Da se ne bi našao povređenim ti si odgovorio sa velikom dozom adrenalina na samu pomisao da se to desi.Jednostavno to ne želi ni sama Srbija jer bi to moglo izazvati nesagledive posledice prvo po nju samu,a posle i u regionu.Sa jedne strane pritisak zemalja koje su priznale Kosovo bi bio pitonski zagrljaj oko vrata Srbije, dok sa druge strane bi verovatno Rusija davala neku medijsku podršku oko toga i (po ko zna koji put) i iskoristila sve ovo da namiri neki svoj račun.

----------------------------
OK...cini Ti se za adrenalin...
Sto se politicara tice...svih zemalja...bas me zabole...
Nerviram se kad obican,mali covek najebe od sistema......
Politicari ne spadaju ...jer su puno manji od malih ljudi...uglavnom

Edited by Constantin Veliki, 07 May 2009 - 18:28.


#15 Pristevac

Pristevac
  • Members
  • 11,229 posts

Posted 07 May 2009 - 18:36

Agim Qeku nije bio uhapšen od Kolimbijskih vlasti, već mu je u pismenoj formi saopšteno da napusti Kolumbiju u roku od 24 h. Očekuje se da će se u toku dana(noći) vratiti u Prištinu.