Jump to content


Photo
- - - - -

Najgora knjiga


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
106 replies to this topic

#16 kapetanm

kapetanm
  • Members
  • 3,153 posts

Posted 06 May 2009 - 19:21

Ja bih se osvrnuo na , kako bih je nazvao, novu žensku književnost - M. Bobić Mojsilović. Lj. Arsić , Basalo.
Bjelicu tu ne bih svrstavao, njeno ludilo nema veze sa opisima tipa " stavila sam krejon i obula salonke". Za njih je Mir-jam akademija. I naseo sam zahvaljujući žestokoj reklami, koja od nekog stvara pisca, potpuno nezasluženo

#17 iDemo

iDemo
  • Members
  • 5,385 posts

Posted 07 May 2009 - 08:44

Bjelicu tu ne bih svrstavao, njeno ludilo nema veze sa opisima tipa " stavila sam krejon i obula salonke"...

Sigurno si ljubomoran... :ph34r:

#18 joakimvitriol

joakimvitriol
  • Members
  • 3,313 posts

Posted 07 May 2009 - 10:00

Saglasan za Hazarski rečnik i Pavića generalno, jeste da današnjica pripada postmodernoj ali ipak nije sve u formi ima nešto i u samoj priči a što se tiče Lelejske gore mogu da razumem Živojina Pavlovića, ima u toj jurnjavi partizana i četnika po planinčinama puno materijala za dobar vestern.

#19 Uma

Uma
  • Banned
  • 3,320 posts

Posted 07 May 2009 - 10:13

Saglasan za Hazarski rečnik i Pavića generalno, jeste da današnjica pripada postmodernoj ali ipak nije sve u formi ima nešto i u samoj priči a što se tiče Lelejske gore mogu da razumem Živojina Pavlovića, ima u toj jurnjavi partizana i četnika po planinčinama puno materijala za dobar vestern.

Da nisi čitao knjigu "Dva razgovora" ( razgovori sa Ž. Pavlovićem, više autora), tu baš objašnjava da je snimajući Lelejsku goru išao na foru da ga snimi kao vestern.

#20 joakimvitriol

joakimvitriol
  • Members
  • 3,313 posts

Posted 07 May 2009 - 10:21

Da nisi čitao knjigu "Dva razgovora" ( razgovori sa Ž. Pavlovićem, više autora), tu baš objašnjava da je snimajući Lelejsku goru išao na foru da ga snimi kao vestern.

Na žalost nisam ali znam za njegovu sklonost vesternima koju je vrlo plastično opisao na nekoj svojoj tribini Magični Ćira (Zoran Ćirić) čijem pisaniju opet ja nisam preterano sklon (jedinu njegovu knjigu koju sam pročitao a ne znam više kako se zove svrstao bih u ovaj topik) hehe.

#21 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 07 May 2009 - 10:45

Na ovaj topik moze sva ona partizanska literatura od koje smo mi, bivsi djaci, riknjavali od dosade a pisci tih (ne)dela pravili karijere i postajali akademici.

#22 Uma

Uma
  • Banned
  • 3,320 posts

Posted 07 May 2009 - 10:49

Na žalost nisam ali znam za njegovu sklonost vesternima koju je vrlo plastično opisao na nekoj svojoj tribini Magični Ćira (Zoran Ćirić) čijem pisaniju opet ja nisam preterano sklon (jedinu njegovu knjigu koju sam pročitao a ne znam više kako se zove svrstao bih u ovaj topik) hehe.

Bogami ovde ima i materijala za polemiku i to zestoku :ph34r:

Naš najveći živi pisac ( sad ćete me popljuvati) nije nikad pisao o Beogradu, što mu je samo koristilo. Krenuo je i dalje i napisao " prvi teks-meks roman " ...

O knjizi koju pominjem napisacu nesto vise na temi "Sta citate", da ne bi offovali ovde :D
@cyberwor/L/d
(general, cini mi se)Veljko Kovacevic, Kapelski kresovi, kladim se da ti je omiljena :D
Neću da unosim politiku tamo da joj nije mesto i zato vas molim da ovo shvatite kao najobičniji podatak. Potražila sam nešto više o Veljku Kovačeviću, ispada da je španski borac, general - pukovnik, narodni heroj i :
"Njegova ćerka Biljana Kovačević-Vučo je predsednica Komiteta pravnika za ljudska prava (Izvor : Wikipedia).
Znala sam da joj je otac general, ali ne i da je to Veljko.
A sad, nastavimo o knjigama :)

Edited by Uma, 07 May 2009 - 11:16.


#23 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 07 May 2009 - 13:38

Na ovaj topik moze sva ona partizanska literatura od koje smo mi, bivsi djaci, riknjavali od dosade a pisci tih (ne)dela pravili karijere i postajali akademici.

ugh!
sad me podseti nekog 5. osnovne kad smo svi morali da napishemo sastav o drzavi, a ja osvojila prvu nagradu (u vidu knjige Tebi, moja Dolores). (poserem im se na nagradu).
i tako ta knjiga skupljala prashinu godinama i uzeh je s nekih dvajes godina da prochitam.
ne znam uopshte kako sam uspela da stignem do kraja.
knjiga je trebalo da se zove Tebi, moja KPJ. bokte mazo, onolko priche o komunizmu i onolko epiteta upucenih komunistichkoj partiji ne bih nashla ni u sveukupnoj kineskoj literaturi 20. veka. "jesam li ja dovoljno vrla i moralna da bih bila chlan tog savrshenstva that is KPJ?". strashno. i to kroz celu knjigu. ono neko dete se smrzlo, al to je bilo vishe kao marginalni dogadjaj spram, je l, inicijacije u KPJ.

#24 1jeAhonen

1jeAhonen
  • Banned
  • 2,042 posts

Posted 07 May 2009 - 22:43

Tesko da mogu da procitam smor knjigu ako krene da je takva bacim je odmah pamtim uglavnom dugo ono sto je dobro...ali ako treba da navedem da mi se nesto smucilo u poslednje vreme, onda je to klasik "Istocno od raja" ama gnjavaza do bola prvo zanimljivo a posle vise ne znas sta pratis... a mislio sam izguracu nekako, al nikako ne procitah.

#25 T. U. Weenie

T. U. Weenie
  • Validating
  • 4,805 posts

Posted 07 May 2009 - 22:43

Bokte Duna, ala si ti matora, toga već u moje vreme više nije bilo :)

Čudo da niko ne pominje stanovitog M. Vidojkovića, i njegov piece de resistance, Sve Crvenkape Su Iste. Moj omiljeni citat ide (otprilike) ovako: "Dok sam kenjao stigla mi je porukica, a pošto sam obrisao dupe, pročitao sam je." :ph34r:

#26 Uma

Uma
  • Banned
  • 3,320 posts

Posted 07 May 2009 - 23:14

ugh!
sad me podseti nekog 5. osnovne kad smo svi morali da napishemo sastav o drzavi, a ja osvojila prvu nagradu (u vidu knjige Tebi, moja Dolores).

I mi smo dobijali knjige kao nagrade za osvojena mesta u raznim predmetima (1.,2.,3.), ja sam svake godine osvajala bar po 2, a favoriti su 2 knjige o narodnim herojima, secam se da je prvi narodni heroj u prvoj knjizi bio Franjo Herljević, kožarski radnik, dotle sam stigla.
Moja drugarica je dobila 3 iste knjige :ph34r: ( izgleda da uopšte nisu vodili računa kome šta daju ), njen brat četvrtu sve sa posvetom, pečatom škole i potpisom direktora.

#27 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 08 May 2009 - 08:52

Bokte Duna, ala si ti matora, toga već u moje vreme više nije bilo :D

jao, a ti si pa pupoljak :D

I mi smo dobijali knjige kao nagrade za osvojena mesta u raznim predmetima (1.,2.,3.), ja sam svake godine osvajala bar po 2, a favoriti su 2 knjige o narodnim herojima, secam se da je prvi narodni heroj u prvoj knjizi bio Franjo Herljević, kožarski radnik, dotle sam stigla.
Moja drugarica je dobila 3 iste knjige :ph34r: ( izgleda da uopšte nisu vodili računa kome šta daju ), njen brat četvrtu sve sa posvetom, pečatom škole i potpisom direktora.

rats! trazila sam knjigu al nisam nashla. ko zna gde je (niko mi je nije trazio na chitanje, that's for sure :)), al secam se da je ishla sa sve posvetom, potpisom i pechatom (ne znam samo chijim i od chega).

ja inache pokushavam da prochitam Kraljicu zabave, Danila Nikolica ali toliko me odbija forma, skakanje sa necheg na neshto dvajes deveto, pa ubacheni neki transkripti, pojma nemam o chemu se u knjizi radi, znam samo da mi se sloshi samo korice kad vidim.

Edited by Dunadan, 08 May 2009 - 08:53.


#28 joakimvitriol

joakimvitriol
  • Members
  • 3,313 posts

Posted 08 May 2009 - 08:52

Šta ti je nepravda, neko dobije Tebi, moja Dolores, neko knjige o narodnim herojima a neko Solaris Stanislava Lema hehe.

A što se tiče Marka Vidojkovića, nudili su mi neke njegove knjige ali sam uspešno odbio svestan činjenice da kad počnem nešto da čitam makar bilo i najveći udav moram da završim, ipak i mazohistički porivi moraju imati izvesne granice hehe.

Edited by joakimvitriol, 08 May 2009 - 08:56.


#29 Constantin

Constantin
  • Members
  • 21,867 posts

Posted 08 May 2009 - 09:18

Šta ti je nepravda, neko dobije Tebi, moja Dolores, neko knjige o narodnim herojima a neko Solaris Stanislava Lema hehe.

A što se tiče Marka Vidojkovića, nudili su mi neke njegove knjige ali sam uspešno odbio svestan činjenice da kad počnem nešto da čitam makar bilo i najveći udav moram da završim, ipak i mazohistički porivi moraju imati izvesne granice hehe.

-------------------------------------------------------
Ne znate Vi ljudi sta je dobro.......
Pa na svakom sajmu knjiga precednik Lepi Bora ode do njegovog standa i kupi njegovo najnovije remek-delo....
A i covek je autenticni tumac politicke scene u Srbiji...vise puta ga gledao ja u Utisku Nedelje.....
Mozda bi mogao i mojoj decu da bude uzor.....[attachment=60901:horse.gif]

Edited by Constantin Veliki, 08 May 2009 - 09:20.


#30 T. U. Weenie

T. U. Weenie
  • Validating
  • 4,805 posts

Posted 08 May 2009 - 15:46

jao, a ti si pa pupoljak :ph34r:


Molim lepo, ja sam autentični pripadnik poslednje generacije pionira na ovim prostorima! Dobio i maramu i šapku sa petokrakom i sve... ali nikad nisam dobijao ideološki podobne knjige kao nagrade na školskim takmičenjima. (A nije da nije bilo prilike.) Jbg, nekom majka, nekom maćeha...