Jump to content

Photo
- - - - -

Da li Hrvatska želi turiste iz Srbije?

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
1966 replies to this topic

#16 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 28 April 2009 - 23:01

Jesi li ti Leone u stanju odgovoriti na jednostavna pitanja?
Dakle, jos jednom: Da li je bila izvrsena srpsko -crnogorska agresija na Dubrovnik ili nije?
U Hrvatskoj u pizzerijama ne mozes dobiti pizzu na parce, komad, kako god, vec samo cijelu. Sto je tebi tu nejasno? Pizzu na komade mozes kupiti u nekim pekarama koje ih tako i peku.
Ocigledno bi bilo da je pisalo; "zabranjen ulaz Srbima", ili "ne prodajemo pizzu Srbima."

Ziza uz duzno postovanje...
Da li u ulasku na Gradisku ili Jasenovac stoji...Ovo je mesto gde su pripadnici naseg hrvatskog naroda ucinili jedno od najvecig zlocina nad srpskim stanovnistvom, i najvecih zlocina u XX veku, mi se stidimo i duboko se ispricavamo zbog ovih dela nasih sunarodnika.
I za kraj da li mozes da se zakunes da ne postoji ni jedan kafic, kafana, restoran u Hrvatskoj gde ne stoji tabla - Zabranjeno za Srbe i pse?

Jos jednom se izvinjavam jel znam da ti ne spadas u ovu grupu, daleko bilo...Ali srpsko - crnogorska agresija nije postojala, ja kao srbin znam da nisam napao nikada nikoga...Za ono sto je ucinila vlast drzave Srbije ja se zaista izvinjavam i nadam se da cete nam oprostiti....

Edited by DonJuan, 28 April 2009 - 23:08.

#17 Vjekoslav

Vjekoslav
  • Members
  • 11,278 posts

Posted 28 April 2009 - 23:19

Obrisao sam više od dve strane stvari koje ovde ne pripadaju (za ovu dugačku konstrukciju postoji i vrlo kratak izraz, ali neću da budem prost). Thanatos i Vjekoslav su obrisani kao kolateralna šteta, što je šteta jer imaju šta da kažu. DWTS, nadam se da će ti informacija biti dovoljna, jer ovaj topic je upravo umro.

Ostali, nastavite na politici, ili gde god hoćete, možda biste mogli i u RL pa da se pobijete/počupate kosu/izgrebete oči, whatever you like.

Posted Image
a di je moj post?

Spoiler! --Click here to view--
:ph34r:

#18 Thanatos

Thanatos
  • Banned
  • 949 posts

Posted 29 April 2009 - 01:03

A znaci topic je ovdje zavrsio... No, cim se dogodio duplikat, vecina nas zna koja je u biti svrha topica...

#19 lokarda

lokarda
  • Members
  • 2,255 posts

Posted 29 April 2009 - 01:17

nazalost, nije.
prosle godine u Dubrovniku su se iskiselili samo tako na moj BG akcenat.

izletelo mi slucajno u jednom trenutku nesto tipa *ne znam kako se to kaze na srpskom* da bi me neki kretenoidni prodavac maltene nabo...koji srpski, kakav srpski, sta pricas to...i sve u smislu taj jezik ne postoji.

Da si napisala kako je ta priča išla, bilo bi mnogo jasnije. Ovako ispada da si čoviku rekla da ne razumiš šta govori i da kako se to kaže na srpskom?! :) I dobila ubilački pogled...ma zamisli :ph34r:

I šta ovo radi na politici? Samo pravite priču di je nema. Moram si opeglati majicu na kojoj piše...so its a tourist season, so why can't we hunt them?! Idem tući prvog koji brekne, za mnom stoji ekipa koja osluškuje...sumljivci obično prilaze i pitaju za konobe i restorane...često glume bosance tako da je potreban istančan osjet za akcent.

Ako želim ići u Beograd provesti se, onda ću se ponašati isto ko i u Zagrebu ili bilo di... al ako se francuski pankeri, talijanski šminkeri, Srbi...budu ponašali u gradu kao da su oni zakon...onda im nigdje nije dobrodošlica zajamčena pa tako ni u dalmaciji.

I šta ti misliš da su svi prodavači i konobari u Beogradu ljubazni? Pa nisu ni svi ljubazni ni na moru...ne vezano kako govoriš.

Izgori auto bg tabli i odma je frka, navijači na ljetovanju. Bolje bi bilo pitanje jesu li Srbi spremni u Hrvatsku na ljetovanje?

#20 bokimajk

bokimajk
  • Members
  • 190 posts

Posted 29 April 2009 - 05:10

izgleda da je Hrvatska ocekivala tapsanje po ramenu od Srbije kad je nasrnula na Srbe u krajini nakon sto im je pocela kuce paliti i proganjati prvo :ph34r:

#21 Milivolt

Milivolt
  • Banned
  • 996 posts

Posted 29 April 2009 - 08:11

Moguće je da Hrvatska želi turiste iz Srbije.
DD. Mislim da Srbi ne bi trebali da idu na letovanje u Hrvatsku.
DD2. Ti što idu su uglavnom oni proterani Srbi koji još uvek osećaju nostalgiju ( naravno, ne prema hrvatskoj državi --- jer je to i stvarano kao hrvatska država ) prema mestima gde su se rodili ( ili njihovi roditelji ) i stvarali.
DD3. Ne razumem šta će Srbi turistički kod onih koji su razorili ( kao pešadija ) zajedničku državu.
DD4. Neka Hrvati zarade 1000 milijardi evra od turizma --- kakve to ima veze sa Srbima ( doduše, možda bi onda isplatili proteranim Srbima ono što su im popalili ) !?

#22 Vjekoslav

Vjekoslav
  • Members
  • 11,278 posts

Posted 29 April 2009 - 09:40

DD. Mislim da Srbi ne bi trebali da idu na letovanje u Hrvatsku.
DD3. Ne razumem šta će Srbi turistički kod onih koji su razorili ( kao pešadija ) zajedničku državu.

da razgledaju drugi deo NATO pakt, pardon, parka. avijaciju su imali priliku upoznati kod kuce, a za pesadiju treba doci u Hrvatsku. za razliku od ostalih nacionalnih parkova (NP Plitvicka jezera, NP Kornati, NP Velebit, itd.), NP NATO dozvoljava kontakt/hranjenje zivotinja i uz to nudi stalan smestaj (bungalovi, depandanse) po prihvatljivim cenama.

#23 CTPAX

CTPAX
  • Members
  • 10,503 posts

Posted 29 April 2009 - 10:30

Jos jednom se izvinjavam jel znam da ti ne spadas u ovu grupu, daleko bilo...Ali srpsko - crnogorska agresija nije postojala, ja kao srbin znam da nisam napao nikada nikoga...Za ono sto je ucinila vlast drzave Srbije ja se zaista izvinjavam i nadam se da cete nam oprostiti....

Pa, agresiju "države Srbije" je teško krstiti drugačije nego "srpska agresija". Bilo je i Nemaca iskrenih antifašista, ali i dalje svi govore 70 godina da su Drugi svetski rat pokrenuli Nemci.

O tome je trebalo da mislimo početkom devedesetih i jebemo mater Slobici na startu, umesto što smo ga (nemo) podržavali u ogromnoj većini. Ako ne zbog toga što nam je bilo žao "ustaša" i "balija", onda bar zbog toga što je trebalo da nam bude žao nas u vremenu budućem.

Mislim da se ne može generalizovati. Ja sam tri letovanja u poslednjih 5 godina proveo u sred srede Dalmacije, vozikao se okolo prvo u "yugu" s BG tablama, posle u malo boljim kolima, išao u nabavke, čak i na okolne plaže kolima, parkirao se po Hvidrinim parkinzima, glasno (ne napadno) komunicirao sa prijateljima lokalcima po kafićima, ne krijući svoj očigledno beogradski naglasak... rečju, ponašao se normalno.

I ne da nije bilo incidenata, nego me NIKO nije ni pogledao popreko (možda ima veze i sa tim što ne zveram okolo u potrazi za neprijateljskim pogledima). Ljudi su bili ili hladno poslovni i ljubazni, ili pak preterano srdačni.

Čak me je u par navrata smarala preterana zainteresovanost i želja da se proćaska sa "Beograđaninom" u kafiću u koji moj prijatelj sa kojim sam bio redovno izlazi... Ljudi su imali želju da mi pričaju svoje životne priče, kako su i zašto išli u rat, kako je danas sve sranje, kako su krimosi uzeli sve i slično (sve to uz "žuju" na čast).

Faza postnaciolanog osvešćivanja do koje Srbi još nisu stigli.

Dobar je bio komentar moje komšinice (inače osnivačice HDZ-a u svom mestu) kad sam je pitao mogu li u Split s BG tablama... Rekla je "možeš ić, samo da nisu purgerske table". :ph34r:

Međutim, ima mesta na koja ne bih išao s BG tablama... Dubrovnik je jedno od njih. Jednostavno, ljudi su tamo živeli jako dobro, dok nisu došli srpsko-crnogorski tenkovi u najbesmislenijoj agresiji ikad u novijoj istoriji i porušili im onu lepotu. Ako ništa drugo, iz poštovanja prema tome tamo ne treba ići s BG tablama (dok god ne počnu da izdaju table "ja sam se od prvog dana borio protiv Miloševića i srpskih nacoša").

Ne bi me nateralo ni da idem u Zadar, nikako, a teško bih otišao i u Šibenik. Njima se heroj Ratko jednostavno previše krvi napio.

O mogućnosti da se naleti na napaljene klince-kapuljačare koji se u vreme rata još nisu ni mućkali ni po jajcima, ipak je suvišno pričati. Takva mogućnost postoji i kod kuće, samo što u tom slučaju razlog za sranje nisu tablice ili "bre" u rečenici, već nešto sasvim peto i isto tako nebitno.

#24 Rastko

Rastko
  • Members
  • 4,352 posts

Posted 29 April 2009 - 10:52

Ja sam svaki put imao super iskustva, na granici, u Zagrebu, ali i na prostoru gde je bilo rata (Sisak i okolina). Svi kažu da je potrebno biti obazriv, ali ja nikakvih problema nisam imao.

#25 iDemo

iDemo
  • Members
  • 5,385 posts

Posted 29 April 2009 - 11:25

izletelo mi slucajno u jednom trenutku nesto tipa *ne znam kako se to kaze na srpskom...

Xa, xa, xa... A zamisli mucenika koji sa porodicom ide u neki Zadar ili tako negde na odmor i sasvim prijateljski prica sa lokalnim stanovnistvom (Hrvatima) na jeziku koji najbolje zna a koji i oni razumeju - srpsko-hrvatskom. Zavrce gde moze al' mu izleti vetar koji "duva" i slicno. Ovi kako "kako duva?" al' shvataju da decko ipak nije ćetnik - sa zenom i decom govori maternji - slovenački... Fakat da je vec deo zivota proveo u Beogradu psujuci na najurednijem srpskom neki put ne znaci puno... Ne znaci ni malo.

#26 Vjekoslav

Vjekoslav
  • Members
  • 11,278 posts

Posted 29 April 2009 - 11:44

al' shvataju da decko ipak nije ćetnik

ćek, ćek, malo, eno prašanje, glede tih ćetnika (nije prvi put da ih vidjam na forumu).
dakle, što je to ćetnik? neki štos? serija/film/radio emisija?

#27 iDemo

iDemo
  • Members
  • 5,385 posts

Posted 29 April 2009 - 12:06

dakle, što je to ćetnik? neki štos? serija/film/radio emisija?

Pa valjda muski rod od ćetnice??

Ajde, ajde pa necemo sad ovde oko toga da se natezemo - to ionako nisam bio ja nego moj pobratim iz Maribora.

#28 stex

stex
  • Members
  • 995 posts

Posted 29 April 2009 - 12:14

87-8-9 sam imao problema što sam Srbin u Splitu i Zadru. Od prekih pogleda, preko dobacivanja i vređanja pa do fizičkih nasrtaja samo zbog govora, ne zbog ponašanja. Istra je druga priča, tamo bih otišao bilo kad.

#29 Vjekoslav

Vjekoslav
  • Members
  • 11,278 posts

Posted 29 April 2009 - 12:41

Pa valjda muski rod od ćetnice??
Ajde, ajde pa necemo sad ovde oko toga da se natezemo - to ionako nisam bio ja nego moj pobratim iz Maribora.

ali nije natezanje, mene stvarno zanima. ocigledno se radi o vama Beogradjanima poznatom stosu, cim se cesto koristi na forumu, pa pitam sto tocno znaci i odakle dolazi. nije valjda svima ćetnik pao na pamet u isti tren, pa ne postoji original? mislim, postoji i treca solucija, da se u Srbiji kaze ćetnik, a ne četnik, ali onda ja totalno zujim sa srpskim jezikom.

uostalom, ja se s drugarima planinarima nikada ne natezem.

#30 iDemo

iDemo
  • Members
  • 5,385 posts

Posted 29 April 2009 - 12:51

uostalom, ja se s drugarima planinarima nikada ne natezem.

Ok, moje iskustvo je da statisticki znacajno veci broj ljudi iz Zagreba i generalno iz Hrvatske ima nesto (protiv) tzv tvrdog i mekog (č i/ili ć). Pa tako, u izvedbi nekoga sa lokala a u aranzmanu Stipice Kalodjere, tvrdo (četničko) č zna neki put da predje u meko ć (ćetnik). ćetnica je vec zajeb@ncija.

Ne stigoh da te pitam - a sa planinarkama??