Jump to content


Photo
- - - - -

Da li Hrvatska želi turiste iz Srbije?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
1966 replies to this topic

#1951 Slaven

Slaven
  • Banned
  • 18,018 posts

Posted 19 September 2009 - 17:34

Weekend media festival: Papaya na Zrću i novosadski Exit potpisali ugovor o suradnji za 2010.

Posted Image

Predstavnici dviju najznačajnijih mladenačkih turističkih destinacija, novosadskog Exita-a i Papaya Cluba na Zrću u subotu su u Rovinju na Weekend Media Festivalu potpisali ugovor o suradnji za 2010. godinu.

Cilj im je, u suradnji s još nekoliko drugih destinacija iz Crne Gore, Bosne i Hercegovine, Srbije i Hrvatske, turistički se pozicionirati u regiji Jugoistočne Europe. Ideja je da zajedničkom promocijom i ponudom pridobe nove turiste iz cijelog svijeta, te produže njihov boravak na ovim prostorima.

Drugim riječima u ljeto 2010. godine formirat će se zajednički turistički aranžman podređen prvenstveno mladima željnim dobre zabave, glazbe, druženja, kulture i adrenalinskog sporta.




*mic mic po

#1952 IVANN

IVANN
  • Banned
  • 269 posts

Posted 19 September 2009 - 19:45

Zeli, ali za malo.

#1953 kyo

kyo
  • Members
  • 10 posts

Posted 22 September 2009 - 09:51

Weekend media festival: Papaya na Zrću i novosadski Exit potpisali ugovor o suradnji za 2010.

Posted Image

Predstavnici dviju najznačajnijih mladenačkih turističkih destinacija, novosadskog Exita-a i Papaya Cluba na Zrću u subotu su u Rovinju na Weekend Media Festivalu potpisali ugovor o suradnji za 2010. godinu.

Cilj im je, u suradnji s još nekoliko drugih destinacija iz Crne Gore, Bosne i Hercegovine, Srbije i Hrvatske, turistički se pozicionirati u regiji Jugoistočne Europe. Ideja je da zajedničkom promocijom i ponudom pridobe nove turiste iz cijelog svijeta, te produže njihov boravak na ovim prostorima.

Drugim riječima u ljeto 2010. godine formirat će se zajednički turistički aranžman podređen prvenstveno mladima željnim dobre zabave, glazbe, druženja, kulture i adrenalinskog sporta.




*mic mic po


:) super
bio ovo i prošlo leto na Zrću... a na Exitu pre 2 godine :ph34r:
super bi bilo da se povežu jer su oba festivala jaka a svak ima svoje specifičnosti Exit se dešava u urbanoj sredini...a Zrće je najloođa partijanerska plaža na Jadranu (nešto a-la Ibiza)

al ne razmeju to ovi sa Guče i Tupsonovih koncerata :D:D


#1954 agw

agw
  • Members
  • 32 posts

Posted 27 September 2009 - 21:12

Zrće je najloođa partijanerska plaža na Jadranu (nešto a-la Ibiza)


Ajde neka neko kaze gde je to?

#1955 Vjekoslav

Vjekoslav
  • Members
  • 11,278 posts

Posted 28 September 2009 - 00:21

Ajde neka neko kaze gde je to?

Posted Image

click

#1956 bracodbk

bracodbk
  • Members
  • 146 posts

Posted 29 September 2009 - 17:53

Tako lijepa a tako blizu se isplatilo.

#1957 Vjekoslav

Vjekoslav
  • Members
  • 11,278 posts

Posted 29 September 2009 - 18:11

Tako lijepa a tako blizu se isplatilo.

kaze Bajs. a ti ponudis brojke kao argumentaciju.
25 posto od 100 je 25.

edit: ulozeno iz drzavnog budzeta u kampanju toliko i toliko, a toliko i toliko potrosilo tih 25 posto

Edited by Vjekoslav, 29 September 2009 - 18:14.


#1958 Kit Louch

Kit Louch
  • Members
  • 3,226 posts

Posted 29 September 2009 - 18:24

Tako lijepa a tako blizu se isplatilo.


"Tako lijepa a tako blizu" se pretvorilo u CCCC (Samo Srbin Sezonu Spasava)

#1959 bracodbk

bracodbk
  • Members
  • 146 posts

Posted 29 September 2009 - 18:38

kaze Bajs. a ti ponudis brojke kao argumentaciju.
25 posto od 100 je 25.

edit: ulozeno iz drzavnog budzeta u kampanju toliko i toliko, a toliko i toliko potrosilo tih 25 posto

Pa s obzirom da je lani bilo oko 90000 sprskih turista u Hrvatskoj, povećanje od 25 posto bi značilo da je ta lanjska brojka ove godine uvećana za oko 22.500 turista. Koliko je tko od njih potrošio ne znam. Sumnjam da je itko od njih potrošio manje od 100 eura po glavi, što bi bilo oko 2.250.000 eura, a vjerujem da su trošili i puno više jer su vrhunski potrošači. Znam da ja, koji ljeti živim od turizma, od Srba turista u odnosu na prošlu godinu imam oko 3 puta veći prihod.

Ako je Hrvatska u cjelokupnu kampanju Srbiju dala 880 000 kuna, onda je i laiku da se na ovoj kampanji u Srbiji prihodovalo. Ili, trebali su potrošiti oko 40 kuna po glavi da bi se isplatili troškovi kampanje.

Edited by bracodbk, 29 September 2009 - 18:41.


#1960 Kit Louch

Kit Louch
  • Members
  • 3,226 posts

Posted 29 September 2009 - 18:54

Pa s obzirom da je lani bilo oko 90000 sprskih turista u Hrvatskoj, povećanje od 25 posto bi značilo da je ta lanjska brojka ove godine uvećana za oko 22.500 turista. Koliko je tko od njih potrošio ne znam. Sumnjam da je itko od njih potrošio manje od 100 eura po glavi, što bi bilo oko 2.250.000 eura, a vjerujem da su trošili i puno više jer su vrhunski potrošači. Znam da ja, koji ljeti živim od turizma, od Srba turista u odnosu na prošlu godinu imam oko 3 puta veći prihod.

Ako je Hrvatska u cjelokupnu kampanju Srbiju dala 880 000 kuna, onda je i laiku da se na ovoj kampanji u Srbiji prihodovalo. Ili, trebali su potrošiti oko 40 kuna po glavi da bi se isplatili troškovi kampanje.


Imas li neki info ili procjenu o posjeti turista iz Srbije prije rata?




Ili se to sve onda vodilo pod "domaci gosti"?

#1961 Vjekoslav

Vjekoslav
  • Members
  • 11,278 posts

Posted 29 September 2009 - 18:59

2 Braco

e to je lipa racunica. samo, postoje li neki vjerodostojni izvori da je Hrvatska na kampanju u Srbiji potrosila samo 880 000 kuna i da je ove sezone doslo 112 500 turista iz Srbije, il da vjerujem na rijec onom Bajsu?

tebi vjerujem na rijec (i drago mi je da si zadovoljan sezonom)

Edited by Vjekoslav, 29 September 2009 - 19:00.


#1962 bracodbk

bracodbk
  • Members
  • 146 posts

Posted 29 September 2009 - 19:12

Imas li neki info ili procjenu o posjeti turista iz Srbije prije rata?




Ili se to sve onda vodilo pod "domaci gosti"?


Nemam jer se jesu vodili kao domaći gosti ali, pričam o Dubrovniku, turista iz Srbije je bilo puino više, skoro pa više od svih ostalih zajedno. Druga su to vremena bila. Postojala su radnička odmarališta a sve je bilo jeftinije, od hotela do hrane. Dubrovački klub Bakhus je bio glavno okupljalište.

#1963 Kit Louch

Kit Louch
  • Members
  • 3,226 posts

Posted 29 September 2009 - 19:19

Nemam jer se jesu vodili kao domaći gosti ali, pričam o Dubrovniku, turista iz Srbije je bilo puino više, skoro pa više od svih ostalih zajedno. Druga su to vremena bila. Postojala su radnička odmarališta a sve je bilo jeftinije, od hotela do hrane. Dubrovački klub Bakhus je bio glavno okupljalište.


Beogradjani su posebno volili Dubrovnik. "Ka svoj". Sad se gadja neka jaca klijentela.

#1964 bracodbk

bracodbk
  • Members
  • 146 posts

Posted 29 September 2009 - 19:20

2 Braco

e to je lipa racunica. samo, postoje li neki vjerodostojni izvori da je Hrvatska na kampanju u Srbiji potrosila samo 880 000 kuna i da je ove sezone doslo 112 500 turista iz Srbije, il da vjerujem na rijec onom Bajsu?

tebi vjerujem na rijec (i drago mi je da si zadovoljan sezonom)

Premda mislim da je Bajs najnesposobniji ministar turizma ikad, ipak nemam nikakvog razloga da mu ne vjerujem. Reklamna kampanja je možda čak koštala i manje ali se u javnost pustio podatak o 880.000 potrošenih kuna za reklamnu kampanju u Srbiji. A da je Srba bilo više nego lani, barem u Dubrovniku jest, i to puno, puno više. Recimo da sam u jednom trenutku na jednom parkingu za oko 50-tak automobila prebrojao preko 10 srpskih tablica. Toliko ih na jednom mjestu nisam vidio od 1989. ili 1990.

#1965 bracodbk

bracodbk
  • Members
  • 146 posts

Posted 29 September 2009 - 19:24

Beogradjani su posebno volili Dubrovnik. "Ka svoj". Sad se gadja neka jaca klijentela.

Beograđani, ona stara beogradska škola, su u to vrijeme bili rado viđeni gosti. To se vrijeme polako vraća.