Jump to content


Photo
- - - - -

Kako do e-medija narodne biblioteke iz inostranstva?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
4 replies to this topic

#1 Medeni Mesec

Medeni Mesec
  • Members
  • 53 posts

Posted 25 April 2009 - 11:56

Zdravo postovane dame i gospodo,

u trenutku studiram u Nemackoj i u avgustu cu poceti pisati diplomski.
U ovome kontekstu sam se hteo baviti pitanjem, da li je Vojvodini potreban novi statut.
Kao sto mozete zamisliti nema dosta knjiga ili napisa na nemackim jeziku.

Zbog toga sam hteo da Vas pitam, da li postoji mogucnost nabaviti napise na srpskom iz nacionalne biblioteke?
Pokusavao sam nesto na sajtu, ali ne razumem taj nacin narucivanja, cini mi se da se moze samo dobiti signatura i da se napisi citaju u citaonici.

Da li stvarno moram otputovati do Beograda da dodjem do dobri napisa? Ili postoji mogucnost nabavke preko interneta?


Pozdrav Rade ;-)

Edited by Medeni Mesec, 25 April 2009 - 11:57.


#2 Posmatrac

Posmatrac
  • Members
  • 890 posts

Posted 01 May 2009 - 10:07

Mozda ovo pomogne?

http://digital.nb.rs/scc/

#3 Medeni Mesec

Medeni Mesec
  • Members
  • 53 posts

Posted 06 May 2009 - 21:14

Hvala ti za link, ali nazalost to nije to. Jer tu vecito ima samo slike, ako trazim "Vojvodina" onda mi samo daje jedan napis i jednu sliku neke akcije ili novcanice. :ph34r:

#4 Medeni Mesec

Medeni Mesec
  • Members
  • 53 posts

Posted 07 May 2009 - 08:54

Sad sam zvao narodnu biblioteku i oni su mi rekli, da verovatno necu izbeci put za Beograd, jer vecina knjiga i casopisa nije digitalizovana. Takodje su mi rekli, da u narodnu biblioteku mogu samo sa specialnom dozvolom i ako knjiga koju trazim ne postoji u univeritetskim bibliotekama :ph34r:

Sad sam nasao Kobson, tu mozda imam
casopise, ali tu nemam pristup, jer mi se racunar ne nalazi u Srbiji.

#5 Posmatrac

Posmatrac
  • Members
  • 890 posts

Posted 07 May 2009 - 09:03

Sad sam zvao narodnu biblioteku i oni su mi rekli, da verovatno necu izbeci put za Beograd, jer vecina knjiga i casopisa nije digitalizovana. Takodje su mi rekli, da u narodnu biblioteku mogu samo sa specialnom dozvolom i ako knjiga koju trazim ne postoji u univeritetskim bibliotekama :ph34r:

Sad sam nasao Kobson, tu mozda imam
casopise, ali tu nemam pristup, jer mi se racunar ne nalazi u Srbiji.



Ja imam pristup Kobsonu, pa mozes na PM da mi napises sta te tacno zanima i ostavis E-mail adresu. Mozda mogu da ti pomognem.

Edited by Posmatrac, 07 May 2009 - 09:07.