Notice: Undefined index: HTTP_REFERER in /srv/b92/sajtovi/forum/forum/index.php(1) : runtime-created function(1) : eval()'d code(1) : eval()'d code(1) : eval()'d code(1) : eval()'d code(53) : eval()'d code on line 3 Winter is coming - Page 8 - TV - Forum B92

Jump to content

Photo
* * * * * 1 votes

Winter is coming

• Please log in to reply
5274 replies to this topic

#106 Artur Dent

Artur Dent
  • Members
  • 8,603 posts

Posted 23 June 2011 - 16:10

Posle odgledane prve sezone, jedina primedba koju imam je kast kod sestara Tuli (Ket Stark i Liza Erin sada), morale su biti lepse zene, mada je kod obe pogodjen generalni utisak, prva sumorna i ozbiljna, druga luda i hirovita, ali morale su biti lepse. Sve ostalo je bez primedbi, cak i zmajceki su kako treba, bojao sam se da ne zaseru sa nekim igrackica-like kreturicama..

Spoiler

Auuu, didn't see that coming Posted Image! Da ste videli moju reakciju, žena mislila da sam se šlogirao.

Ajd' života vam, nemojte da pišete koga je sve poubijao,,, stavljajte to u spoiler. Mada, ne vidim poentu kad ja na svaki spoiler ipak kliknem... Posted Image

Ajde necu. Ali definitivno nemoj da se vezujes za likove, bice ti mnogo lakse, ja sam drugu i trecu knjigu citao kao da hodam po ziletima, u cetvrtoj sam se tek opustio.

Taman da procitas sve knjige do tad. :) Evo i peti deo izlazi na engleskom 12. jula, ako ne citas na engleskom do aprila sledece godine ce i Laguna prevesti..
Verovatno sam dosadan, ali stvarno preporucujem svima kojima se svidela serija da procitaju knjige posto, koliko god ekranizacija bila dobra, ne moze da se poredi sa utiskom koji se dobije dok se cita.

Ja cu ponoviti trecu i cetvrtu pre citanja pete, posto se peta hronoloski nastavlja na trecu, a pokriva likove koji su cetvrtoj malkice bili zapostavljeni.

Kad se zavrsi ovaj ispitni rok moram od muke da kupim drugu knjigu, ko će da čeka april sledeće godinePosted Image
Nego koj lik da uzmem sad Posted Image

&

Spoiler

Spoiler

• 0

#107 Golubica

Golubica
  • Members
  • 3,253 posts

Posted 23 June 2011 - 16:25

Posle odgledane prve sezone, jedina primedba koju imam je kast kod sestara Tuli (Ket Stark i Liza Erin sada), morale su biti lepse zene, mada je kod obe pogodjen generalni utisak, prva sumorna i ozbiljna, druga luda i hirovita, ali morale su biti lepse. Sve ostalo je bez primedbi, cak i zmajceki su kako treba, bojao sam se da ne zaseru sa nekim igrackica-like kreturicama..

To sam i ja vise puta pomislila, ali majku mu, Catelyn rodila petoro dece, ne ide ni da izgleda kao Andja Dzoli. Sto se Lyse tice, face joj se i ne secam, zauvek ce me asocirati na onu fenomenalnu scenu dojenja...
  • 0

#108 Khal Drogo

Khal Drogo
  • Members
  • 7,907 posts

Posted 23 June 2011 - 18:50

To sam i ja vise puta pomislila, ali majku mu, Catelyn rodila petoro dece, ne ide ni da izgleda kao Andja Dzoli. Sto se Lyse tice, face joj se i ne secam, zauvek ce me asocirati na onu fenomenalnu scenu dojenja...

Hehe ta scena objašnjava , naravno uz Hodora golog Posted Image
  • 0

#109 Gogy

Gogy
  • Members
  • 7,469 posts

Posted 23 June 2011 - 18:50

Danas u Ljubljani, knjižara Konzorcij

Posted Image

http://www.rtvslo.si...nih-reci/260481
  • 0

#110 Eddard

Eddard
  • Members
  • 4,278 posts

Posted 23 June 2011 - 19:19

Ajde necu. Ali definitivno nemoj da se vezujes za likove, bice ti mnogo lakse, ja sam drugu i trecu knjigu citao kao da hodam po ziletima, u cetvrtoj sam se tek opustio.

Pravo zboriš, ali teško izvodljivo. Poglavlje o Teonu
Spoiler

sam čitao sa tolikom napetošću, a mržnja u meni je rasla do granice pucanja, da mi je došlo da nekako uletim u knjigu u liku Leta i iščupam mu grkljan :D.

Sinoć sam (u 5h ujutru :D) završio i drugi deo knjige i mislim da sam konačno shvatio ono što je Gogy iznad napisao o sentimentalnosti i idealima. Kako napreduje, sve je mračnija.
  • 0

#111 nemanjaol

nemanjaol
  • Members
  • 4,835 posts

Posted 23 June 2011 - 22:10

Meni je prvo bilo strasno kad sam video koga su uzeli da glumi Ket, aj sto nije lepa nego je i dobrih petnaestak, ako ne i svih 20, godina starija od Ket iz knjige, ali je glumica odlicna. Po mom misljenju najbolje odglumljena uloga od svih..

Deni i Sersei nisu bas dobre. Deni nije dovoljno ostra, napisao sam na nekom drugom forumu sve vreme ima blentavu facu. A ceo Sersein lik je dosta izmenjen tako da mi mozda to i najvise smeta. Mada svakako obe imaju prelaznu ocenu

Edited by nemanjaol, 23 June 2011 - 22:27.

• 0

#112 Gogy

Gogy
  • Members
  • 7,469 posts

Posted 23 June 2011 - 22:17

Meni najbolja do sada je Arya. Odlično odglumljeno, vidi se da mala ima iskustva.

Ne smeta mi ni Daenerys. Čini mi se da je dosta verno prenela svoju ulogu od preplašene devojke, koja nema pojma šta da očekuje od života do matriarhalne žene, koja će (kako izgleda) postati jedna ključnih likova serije. Mada, kao što rekoh, ja Martinu ne verujem više ništa pa i za nju svaki put kad dođe njeno poglavlje, očekujem smrt. :ph34r: :D
  • 0

#113 nemanjaol

nemanjaol
  • Members
  • 4,835 posts

Posted 23 June 2011 - 22:32

^

Spoiler

• 0

#114 Eddard

Eddard
  • Members
  • 4,278 posts

Posted 23 June 2011 - 22:40

Kliknuti na spoiler ili ne, pitanje je sad... Posted Image

Posted Image

• 3

#115 Pareidolia

Pareidolia
  • Members
  • 998 posts

Posted 24 June 2011 - 06:37

Kliknuti na spoiler ili ne, pitanje je sad... Posted Image

Posted Image

Cim sam videla kako se odvija serija (a i ovaj topic :D) smesta sam otisla i kupila sve cetiri knjige, tako da tih problema vise nema :D Ja ne pamtim da sam se ikad toliko navukla na neku seriju. Moram da kazem da sam se, kada sam krenula s citanjem, pribojavala da ce knjiga ispasti mnogo detaljnija, te da ce mi se serija odmah uciniti losom, medjutim, ovo je jedna nenormalno dobra adaptacija! Pokriveno je apsolutno sve sustinski bitno u knjizi, detaljno taman koliko treba... I moram da kazem da me ubistvo Neda Starka nije toliko sokiralo dok sam citala, taj deo je Martin odlicno napisao, vidi se da je upravo zeleo da izbegne preterane shok reakcije. Sada sam otpilike na polovini druge knjige, poceo je raspust pa cenim da cu narednih dvadesetak dana biti mrtva za ostatak sveta, jer uzmes li jednom te knjige u ruke, nema prestajanja, apsolutno su genijalne :+1:
Edit: Zaboravih da se osvrnem malo blize na seriju. Sto se mene tice, nema miscastinga, jedino sto mi je Sersei u knjizi mnogo lepsa, u seriji mi je ova glumica nekako deformisana, a mozda je to i namerno... :) Daleko najomiljeniji lik mi je Arja, jako volim i Dzona Sneznog, a jezovuci su mi :heart:

Edited by OnTheEdge, 24 June 2011 - 06:44.

• 0

#116 Gogy

Gogy
  • Members
  • 7,469 posts

Posted 24 June 2011 - 07:08

^

Spoiler

Ma, i meni se sve čini, da imaš pravo. I samo ime serije namiguje na to. :) Imam ja čak i neke svoje teorije i 'želje' oko toga ali kao što rekoh, Martin me u ovoj seriji več nekoliko puta gadno i ladno prešao. <_< :D
  • 0

#117 Artur Dent

Artur Dent
  • Members
  • 8,603 posts

Posted 27 June 2011 - 12:29

To sam i ja vise puta pomislila, ali majku mu, Catelyn rodila petoro dece, ne ide ni da izgleda kao Andja Dzoli.

Pa ne treba kao Andja, ali ne treba ni kao prosecna kasirka iz samoposluge. Malo simetricnije lice, prodornije oci, takve stvari, ne sex-bomba fazon.

Meni je prvo bilo strasno kad sam video koga su uzeli da glumi Ket, aj sto nije lepa nego je i dobrih petnaestak, ako ne i svih 20, godina starija od Ket iz knjige, ali je glumica odlicna. Po mom misljenju najbolje odglumljena uloga od svih..

Deni i Sersei nisu bas dobre. Deni nije dovoljno ostra, napisao sam na nekom drugom forumu sve vreme ima blentavu facu. A ceo Sersein lik je dosta izmenjen tako da mi mozda to i najvise smeta. Mada svakako obe imaju prelaznu ocenu

Sersei bi mogla biti i neka bomba, ali ni ovako nije lose, ipak je to ekvivalent kasnog srednjeg veka. Vidim da mnogi imaju problem sa Deneris, ne znam, meni je skroz OK, neznost i cvrstina, sasvim mi je tu legla.
  • 2

#118 nemanjaol

nemanjaol
  • Members
  • 4,835 posts

Posted 27 June 2011 - 16:38

Sersei bi mogla biti i neka bomba, ali ni ovako nije lose, ipak je to ekvivalent kasnog srednjeg veka. Vidim da mnogi imaju problem sa Deneris, ne znam, meni je skroz OK, neznost i cvrstina, sasvim mi je tu legla.

Nemam ja zamerki na njihov izgled,(ko bi imao :P ) nego na glumu. A pod izmenjenim likom sam mislio na Sersein karakter, u knjizi je ona beskrupulozna drolja, dok je u seriji njen lik ucinjen vise privlacnim.
  • 0

#119 Artur Dent

Artur Dent
  • Members
  • 8,603 posts

Posted 28 June 2011 - 14:18

Nemam ja zamerki na njihov izgled,(ko bi imao :P ) nego na glumu. A pod izmenjenim likom sam mislio na Sersein karakter, u knjizi je ona beskrupulozna drolja, dok je u seriji njen lik ucinjen vise privlacnim.

Pa jeste malkice omeksan njen lik u seriji, ali ne previse, imas naznake toga i u knjizi. Kao i gay veza Renlija i Lorasa Tirela. A sto se primedbi na Deneris tice, one i jesu na lik i glumu, ne na mrnjau faktor.
  • 0

#120 Markov

Markov
  • Members
  • 10,561 posts

Posted 29 June 2011 - 18:52

Inače treba da mi stigne onaj HBO on demand, taman da pohvatam par ranijih epizoda što sam propustio
  • 0