Jump to content


Photo
* * * * * 1 votes

Winter is coming


  • Please log in to reply
5274 replies to this topic

#31 Gogy

Gogy
  • Members
  • 7,469 posts

Posted 06 April 2011 - 06:34

Huuuu, evo, videh jutros, dok sam se vozio na posao, več su postavljeni posteri, isti oni, koji sam ja stavio pre neki post, po gradu. :wub: :wub:
Stark na tronu. :wub:

EDIT: plus sad odgledah preview i na HBO Slovenija i oduševljen sam jer vidim, da su kod nas prevodili sa Others (Oni)...

Edited by Gogy, 06 April 2011 - 07:15.

  • 0

#32 sitna riba

sitna riba
  • Members
  • 100 posts

Posted 18 April 2011 - 10:19

jel' gledao neko?
utisci, impresije?
  • 0

#33 Vesna

Vesna
  • Sleepers
  • 18,721 posts

Posted 18 April 2011 - 10:43

večeras u 21h premijera na HBO adria.
  • 1

#34 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 18 April 2011 - 21:01

Odlicna prva epizoda :+1:
  • 0

#35 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 19 April 2011 - 00:18

wow! I'm thoroughly impressed!
ako se po jutru dan poznaje onda ima da se radujem ovoj sinematografskoj poslastici.

House of Stark
nemam zamerki ni na Edarda ni na klince (osim Sanse, ta je Beauty of the North taman kolko sam ja Marija Kiri). Sean Bin je savrsheno isportretisao gospodara Severa, tako sam ga otprilike i zamishljala, blond and stern, descendant from the old ways and old gods.
i da Catelyn: bljak u knjizi, bljak u seriji.

House of Lannister
shto se tiche kastinga, Lena Headey kao Cersei Lannister mi se uopshte ne uklapa u koncept, ne znam da l vishe zbog toga shto joj plava boja kose ochajno stoji ili zato shto se bash i nije iskusila u ulogama ultimativnih negativki, shto Cersei svakako jeste (ovaplocenje oportunizma i zla koje iz toga proizilazi).
Jamie Lannister je spot on, kao i Tyrion. svaka chast na scenariju i reziji. u ovoj jednoj epizodi su uspeli da prikazu sushtinu karaktera i odnosa dvojice braca.

House of Targarien
izbor za Daenerys me nije iznenadio. jeste da sam chitala knjigu davno, ali tako nekako sam je i zamishljala, ranjiva na pochetku a posle well... :D nadam se samo da ce glumica moci da prikaze svu komplexnost karaktera
Viserys Targarien, what a wuss! jedva chekam da mu u sledecoj epizodi Khal Drogo (Wet Panties) "izlije zlatnu krunu".

sad se vishe ne secam koliki deo knjige je pokrila ova jedna epizoda, ali mi se dopada shto se informacije prezentuju s lakocom, bez usiljenih dijaloga, tako da sve izgleda veoma spontano.
odlichna produkcija, strepim samo oce l im ostati para da isteraju ceo projekat/materijal do kraja. ako je pilot stvarno koshtao 5-10 milioncheta, a procenjen budzet 50-60, ne znam je l ima razloga za brigu. bilo bi mi grozno da prekinu usred priche, tim pre shto je, koliko znam, svaka knjiga jedna sezona (to naravno, u nadi da ce GRR Martin uspeti da dovrshi sagu dok ne pandrkne od neke aneurizme ili srchke.
  • 3

#36 Gogy

Gogy
  • Members
  • 7,469 posts

Posted 19 April 2011 - 12:42

I ja sam za sada oduševljen. Drago mi je, da su uzimali dosta nepoznate glumce, izuzev nekih glavnih likova..
Za sada najbolja Daenerys, odlična interpretacija bojažljive mlade devojke koja nema samopouzdanja niti ne zna šta da očekuje.

Inače, u nekim našim novinama baš su posvetili puno vremena toj premieri pa su tako stavili približan opis serije; za one nesrećnike, koji nisu čitali knjige i nakon toga intervju sa GRRM. Ne znam, zašto se svi bojite da će možda odapeti - čovo ima 60+ godina i nije da su to neke godine.. :D Između ostalog Đorđe kaže, da je oduševljen jer ima u scenariju i nešto dodatog, što su dodali pisci scenarija; tako da će biti i nekoliko scena, koje nama, čitateljima, neće biti poznato...

Čitao sam i komentar našeg prevodioca, koji je prevodio knjige i sad surađuje pri prevođenju serije. Kaže, da je nakon 4 odgledana dela oduševljen i da kažu, da nakon toga serija samo dobija na kvalitetu pa jedva čeka nastavke... :lala:
  • 1

#37 nemanjaol

nemanjaol
  • Members
  • 4,835 posts

Posted 19 April 2011 - 13:53

Ja bih voleo kad bi neko ko nije citao knjige dao svoje vidjenje, bas me zanima kako su oni doziveli ovu prvu epizodu i koliko su u stanju da pohvataju likove. Inace zadovoljan sam prvom epizodom, imam par zamerki ali je sve manje-vise ok.



House of Lannister
shto se tiche kastinga, Lena Headey kao Cersei Lannister mi se uopshte ne uklapa u koncept, ne znam da l vishe zbog toga shto joj plava boja kose ochajno stoji ili zato shto se bash i nije iskusila u ulogama ultimativnih negativki, shto Cersei svakako jeste (ovaplocenje oportunizma i zla koje iz toga proizilazi).



Odlicna stvar kod knige je sto, sem othersa, ne postoje ultimativni negativci, iako je kraljica svakako najbliza tom odredjenju. Ako si citala sve knjige jasno ti je da, iako je bolesno ambiciozna, Cercei ipak sve vreme pokusava da zastiti svoju decu.
  • 0

#38 Gogy

Gogy
  • Members
  • 7,469 posts

Posted 19 April 2011 - 14:14

Ja bih voleo kad bi neko ko nije citao knjige dao svoje vidjenje, bas me zanima kako su oni doziveli ovu prvu epizodu i koliko su u stanju da pohvataju likove. Inace zadovoljan sam prvom epizodom, imam par zamerki ali je sve manje-vise ok.


Evo, preneću viđenje jednog, na jednom drugom forumu...Kaže, da je na početku šokiran, jer mu se odjednom u lice bacilo nekih 20 likova, koje je nakon toga polako povezao i kako on piše, u nekom trećem delu će ih taman svrstati kako treba... :) Generalno je zadovoljan jer već početak nagoveštava svašta.

Spoiler


A što se Cersei tiče - ipak je ona glavni negativac. Ima u knjigama par puta napomenuto, kako je bolesna jer se nije rodila kao muškarac...I iz svega toga proizlazi njezino zlo. Čak i Jaime ima pozitivne delove dok je ova baš devil inpersonated... :)
  • 0

#39 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 19 April 2011 - 17:57

Mene je posebno prijatno iznenadio glumac koji glumi Tyrion-a (Peter Dinklage). Gledao sam ga u nekoliko prilika, uglavnom komedijama, posebno upecatljiva uloga u Death at a Funeral (engleska verzija), ali zaista fantasticno odradjen lik (makar u prvoj epizodi).

E sada ono sto ne valja. Serija je imala 4.2 miliona gledalaca u Americi na premijeri, sto je donja granica za ovolike troskove produkcije, mozda cak i ispod (recimo Walking Dead je imao milion gledalaca vise na premijeri), tako da i pored najave druge sezone, ja sam vrlo skeptican oko toga kako ce se stvari dalje razvijati. Daj Boze da gresim.

Jedino sto mozemo da se nadamo je da ce broj gledala rasti iz epizode u epizodu, inace nista od nekog dugotrajnog proizvoda.
  • 0

#40 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 20 April 2011 - 00:28

HBO RENEWS GAME OF THRONES FOR SECOND SEASON LOS ANGELES, April 19, 2011 – Following strong critical and viewer response to the series’ April 17 debut, HBO has renewed GAME OF THRONES for a second season, it was announced today by Michael Lombardo, president, HBO Programming.

“We are delighted by the way David Benioff and D.B. Weiss have brought George R.R. Martin’s amazing book series to the screen, and thrilled by the support of the media and our viewers,” said Lombardo. “This is the continuation of an exciting creative partnership.”

Based on the bestselling fantasy book series “A Song of Ice and Fire,” by George R.R. Martin, GAME OF THRONES follows kings and queens, knights and renegades, liars and noblemen as they vie for power in a land where summers span decades and winters can last a lifetime.

Among the early critical raves, TV Guide has called the show “a crowning triumph” and “brilliant,” while the Los Angeles Times termed GAME OF THRONES “a great and thundering series,” as well as “wild and bewitching.” The Hollywood Reporter praised the “excellent storytelling, superb acting and stunning visual effects,” and the New York Post observed that the “art directing, acting and incredible sets are as breathtaking as the massive scope of the series.”

The gross audience for the premiere night of GAME OF THRONES on the main HBO channel was 4.2 million viewers.

The season one cast includes (in alphabetical order): Mark Addy, Alfie Allen, Sean Bean, Emilia Clarke, Nikolaj Coster-Waldau, Peter Dinklage, Michelle Fairley, Aidan Gillen, Jack Gleeson, Iain Glen, Kit Harington, Lena Headey, Isaac Hempstead-Wright, Harry Lloyd, Richard Madden, Rory McCann, Jason Momoa, Sophie Turner and Maisie Williams.

Season one credits: GAME OF THRONES is executive produced by David Benioff and D.B. Weiss; co-executive producers, Carolyn Strauss, Guymon Casady, Vince Gerardis, Ralph Vicinanza and George R.R. Martin; producers, Mark Huffam and Frank Doelger; directors of photography, Marco Pontecorvo, Alik Sakharov and Matt Jensen; production designer, Gemma Jackson; costume designer, Michele Clapton.




link



  • 0

#41 sitna riba

sitna riba
  • Members
  • 100 posts

Posted 20 April 2011 - 11:02

he, evo i ja sam se dokopala prve epizode, pa vas vise ne citam ljubomorno...

wow! I'm thoroughly impressed!
ako se po jutru dan poznaje onda ima da se radujem ovoj sinematografskoj poslastici.

House of Stark
nemam zamerki ni na Edarda ni na klince (osim Sanse, ta je Beauty of the North taman kolko sam ja Marija Kiri). Sean Bin je savrsheno isportretisao gospodara Severa, tako sam ga otprilike i zamishljala, blond and stern, descendant from the old ways and old gods.
i da Catelyn: bljak u knjizi, bljak u seriji.

House of Lannister
shto se tiche kastinga, Lena Headey kao Cersei Lannister mi se uopshte ne uklapa u koncept, ne znam da l vishe zbog toga shto joj plava boja kose ochajno stoji ili zato shto se bash i nije iskusila u ulogama ultimativnih negativki, shto Cersei svakako jeste (ovaplocenje oportunizma i zla koje iz toga proizilazi).
Jamie Lannister je spot on, kao i Tyrion. svaka chast na scenariju i reziji. u ovoj jednoj epizodi su uspeli da prikazu sushtinu karaktera i odnosa dvojice braca.

House of Targarien
izbor za Daenerys me nije iznenadio. jeste da sam chitala knjigu davno, ali tako nekako sam je i zamishljala, ranjiva na pochetku a posle well... :D nadam se samo da ce glumica moci da prikaze svu komplexnost karaktera
Viserys Targarien, what a wuss! jedva chekam da mu u sledecoj epizodi Khal Drogo (Wet Panties) "izlije zlatnu krunu".

sad se vishe ne secam koliki deo knjige je pokrila ova jedna epizoda, ali mi se dopada shto se informacije prezentuju s lakocom, bez usiljenih dijaloga, tako da sve izgleda veoma spontano.
odlichna produkcija, strepim samo oce l im ostati para da isteraju ceo projekat/materijal do kraja. ako je pilot stvarno koshtao 5-10 milioncheta, a procenjen budzet 50-60, ne znam je l ima razloga za brigu. bilo bi mi grozno da prekinu usred priche, tim pre shto je, koliko znam, svaka knjiga jedna sezona (to naravno, u nadi da ce GRR Martin uspeti da dovrshi sagu dok ne pandrkne od neke aneurizme ili srchke.

delim tvoje misljenje & odusevljenje. sinoc odgledah prvu epizodu i jako sam zadovoljna (a bila sam skepticna, priznajem) :)! izgleda da je 50 miliona dovoljno da se pristojno odradi posao, mada videcemo kad dodju masovke i fajtovi.
sto se tice Sanse, pricekacu jos malo, pa cu komentarisati. mozda joj je popravljen stajling u medjuvermenu. devojcica je sasvim ok, nego mi se cini mi da su precerali sa kosom joj ridjom :). mnogo je bre narandzasta, niti izgleda prirodno, niti se uklapa sa majcinom i Robovom nijansom.
za Cersei se slazem 100%. moguce je da su namerno hteli ga izbegnu klishe ocite zlice, sexy plavojke sa zlobnim ocima, pa uzeli lepu Lenu :). priznajem da sam i ja ocekivala neku "zliju" glumicu.


Ne znam, zašto se svi bojite da će možda odapeti - čovo ima 60+ godina i nije da su to neke godine.. :D

covek saljivdzija :).

Ja bih voleo kad bi neko ko nije citao knjige dao svoje vidjenje, bas me zanima kako su oni doziveli ovu prvu epizodu i koliko su u stanju da pohvataju likove. Inace zadovoljan sam prvom epizodom, imam par zamerki ali je sve manje-vise ok.

Odlicna stvar kod knige je sto, sem othersa, ne postoje ultimativni negativci, iako je kraljica svakako najbliza tom odredjenju. Ako si citala sve knjige jasno ti je da, iako je bolesno ambiciozna, Cercei ipak sve vreme pokusava da zastiti svoju decu.

moj coek nije citao ni jednu knjigu, a i nije ni neki veliki ljubitelj epske fantastike. gledao i odusevio se, zgranuo se totalno zavrsetkom prve epizode :D, i sad jedva ceka sledecu. dokaz da je karaterizacija likova odlicna je da je iz prve procenio ko je ko, manje-vise svaku licnost i primarne karakteristike (moram priznati da me oduvao komentarom za Khal Drogoa: "ovaj tip je sigurno neki emotivac, ne moze biti tough guy" :D)
  • 0

#42 Golubica

Golubica
  • Members
  • 3,253 posts

Posted 21 April 2011 - 19:24

Hm, citala, sad odgledala i pilot, i moram priznati da nisam previse odusevljena. Prvo ni knjiga mi nije ostavila neki poseban utisak, dvorske carke a la srednjevekovna Evropa uz malo fantazije, ali kad sam cula da prave seriju, delovalo je kao da od toga zaista moze da ispadne dobra ekranizacija (tada sam valjda i shvatila zasto mi se knjiga nije dopala, previse je licila na scenario). Jos uvek je rano potpuno je odbaciti, ali pilot uopste ne obecava. Nije me uopste uvukao u pricu, na samom kraju epizode I couldn't care less what would happen next, cak ni glumom nisam preterano odusevljena (osim Edarda, on je bio na mestu). Jedina stvar koja mi se zaista dopada je sto se poprilicno drze knjige, da nisu ko zna sta bi od toga na kraju ispalo. Medjutim, ipak je ovo prva epizoda, trebalo je predstaviti sve kataktere na nacin koji nije previse zamoran za gledaoca, mozda se kasnije razvije u nesto interesantno. Za sad, poklonjena sestica.

(Eto, malo drugacijeg misljenja na ovoj temi, a sada fanovi, razapnite me :P)
  • 0

#43 Gogy

Gogy
  • Members
  • 7,469 posts

Posted 21 April 2011 - 21:39

Pa, nekako mi deluje logično tvoj stav. Ako ti se ni knjige nisu dopale, teško da bi sad serija to promenila. :) Tu jedino možda da ti se svidi neka scena sa masovnom bitkom, ali ne verujem, da takvih, da zineš do poda, ima u tom serijalu. Bar dokle su knjige stigle... :D Možda na kraju (ako nam se čuda dese i čovo završi knjige 0:) :krsta: ), kad nam GRRM ponudi neku scenu sa zmajevima.... :unsure:
  • 0

#44 nemanjaol

nemanjaol
  • Members
  • 4,835 posts

Posted 22 April 2011 - 21:31

. Jos uvek je rano potpuno je odbaciti, ali pilot uopste ne obecava. Nije me uopste uvukao u pricu, na samom kraju epizode I couldn't care less what would happen next, cak ni glumom nisam preterano odusevljena (osim Edarda, on je bio na mestu). Jedina stvar koja mi se zaista dopada je sto se poprilicno drze knjige, da nisu ko zna sta bi od toga na kraju ispalo.


I sama knjiga ima poprilicno spor start, dok ne dodju do Kraljeve luke radnja nije previse interesantna. Takodje poslednja scena, za nas koji smo citali, nije iznenadjenje dok je sve ostale poprilicno iznenadila. Mada postavlja se pitanje koliko uopste moze da nam bude interesanta serija kada vec znamo sve dogadjaje.


Medjutim, ipak je ovo prva epizoda, trebalo je predstaviti sve kataktere na nacin koji nije previse zamoran za gledaoca,


Ovo je kljucno. Serija ima mnogo likova, i sat vremena je malo da se sve to pohvata. Jedan od razloga zbog kojeg sam zadovoljan je to sto mislim da su svi likovi dobro predstavljeni u ovom uvodnom delu, a za konacan sud o seriji cemo morati da sacekamo makar 6 epizoda. :)
  • 1

#45 T. U. Weenie

T. U. Weenie
  • Validating
  • 4,805 posts

Posted 25 April 2011 - 16:59

Kljunar je u pravu - ne treba očekivati od prvih par epizoda da ostave utisak kakav je ostavilo prvih par knjiga. Neophodnu ekspoziciju je teško ubudžiti a da se radnja koliko-toliko kreće napred. Čitam npr. da su se neki reviewers iznenadili informacijom da je Jaime Lannister ubio prethodnog kralja, i shvatam kolika bi bila konfuzija da su ga još u prvoj svi zvali Kingslayer, niko ništa ne bi mogao da isprati. Nego polako, strpljjivo.

Duna nije u pravu - Sara Konor je spot on za Cersei. Razumem da bi hejteri voleli da vide neku kartonsku karikaturu od glumca za tog lika, ali ne bi bilo pravedno prema knjizi da se "glavni negativac" uprošćava. Lena Headey ima tzv. gravitas, što neka platinasta od 23 zime ne bi mogla nikako. Za sada mi je odlična.

Vukovi me BTW baš i nisu impresionirali. Scene sa njima su OK odrađene (posebno kad Summer spreči atentat na malog bogalja), ali vizuelno oni sami i nisu nešto. A tek kad još porastu, ne znam kako će izgledati.
  • 0