Jump to content


Photo
* * * * * 1 votes

Beograd je Srbija-sve ostalo je nista


  • Please log in to reply
3816 replies to this topic

#3781 Constantin

Constantin
  • Members
  • 21,867 posts

Posted 22 February 2017 - 01:14

 
Propusti u obezbeđenju na Kupu Koraća po nalogu beogradskog MUP-a

 

Nakon incidenta, kada je tokom finalne utakmice Kupa Radivoja Koraća funkcioner Košarkaškog saveza Miodrag Radović pogođen bakljom u glavu, u niškoj policiji kažu da je za kontrolisanje publike bilo zaduženo privatno obezbeđene, dok u “Securitas”-u tvrde da je problem nastao jer su na izričit zahtev beogradske policije morali da u halu puste veliku grupu navijača za samo nekoliko minuta.

 

Došlo je oko 350 Partizanovih i 250 Zvezdinih navijača bez karata i zahtev načelnika je bio da ih pustimo u roku od 3 do 5 minuta. Rekli su “ili ćete ih pustiti unutra ili će u gradu da naprave haos”. 

 

https://www.juzneves...g-MUP-a.sr.html

 

 


  • 0

#3782 Constantin

Constantin
  • Members
  • 21,867 posts

Posted 04 April 2017 - 20:41

Prema njegovim rečima, do pre dve godine niški aerodrom nije imao nijednu liniju, dok sada ima devet.
- Imaćemo i desetu liniju, od 2. aprila imaćemo let za Cirih u Švajcarskoj, koji pokreće nacionalna avio-kompanija „Svis“. Takođe, od 22. juna „Germanija“ kreće isto sa dva leta do Ciriha, tako da ćemo do tog grada imati četiri leta - rekao je on, nadajući se, kako kaže, da će vremenski uslovi dozvoliti sanaciju krova zgrade i da će posao biti završen u narednih 60 dana.

s3.jpg

Juče je sa niškog aerodroma posle 8 godina ponovo uspostavljena veza sa Cirihom zahvaljujući letovima švajcarskog nacionalnog avio-prevoznika SWISS, nakon što je još 2009.godine JAT ukinuo ovu liniju. Svečano otvaranje SWISS-ove linije planirano je za 7.april kada je planirano da se javnosti bliže prezentuje novi avion tipa Bombardier CS100. 

 

Avion tipa Bombardier CS100 sleteo je juče na niški aerodrom "Konstantin Veliki" nešto posle 15 časova pun putnika. Avion je inače kapacita 125 sedišta i kako su najavili iz ove avio-kompanije ovaj tip letilice leteće do 26.maja kada će na ovoj relaciji leteti avion Erbas A320. 

Putnici koji su lete posle 8 godina ka ovoj destinaciji kažu za "Fly from Niš" da je ovo odlična stvar što je Niš morao da ima odavno i da će redovno koristiti ovu novo otvorenu avio liniju. Ono što smo primetili, a i sami ćete se uveriti u video prilogu, da niški aerodrom privlači putnike iz svih krajeva Srbije, pa je tako na letovima koji su bili u isto vreme do Ciriha i Berlina bilo ljudi iz Kruševca, Jagodine, Paraćina i Kuršumlije.

Obećano - ispunjeno... :+1:

 

Promenjen i natpis posle 30 godina...

 

2.jpg


  • 0

#3783 Constantin

Constantin
  • Members
  • 21,867 posts

Posted 03 June 2017 - 19:47

„Имлек” затворио „Нишку млекару”

mlekara.jpg


  • 0

#3784 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 04 June 2017 - 10:16

 

 

To je zato što ne pišete ćirilicom, a logo izgleda kao Nikšićko pivo... :D

 

 

150 000 tona mleka dnevno, to se neko zayebava ili stvarno misli da je to istina? Vi imate u Nišu i okolini 5 MILIONA dojnih krava?


  • 0

#3785 Constantin

Constantin
  • Members
  • 21,867 posts

Posted 04 June 2017 - 11:14

To je zato što ne pišete ćirilicom, a logo izgleda kao Nikšićko pivo... :D

 

 

150 000 tona mleka dnevno, to se neko zayebava ili stvarno misli da je to istina? Vi imate u Nišu i okolini 5 MILIONA dojnih krava?

A koji smo to mi ? Prestoničari su kupili mlekaru, redizajnirali logo i prilagodoli ga da liči na svoj. Nemamo mi u Nišu i okolini  5 miliona dojnih krava, već vi u Bgd-u primate poslušne ali nepismene novinare ;)  Kod nas se inače kaže "muzna krava" , a ovaj tvoj termin nisam čuo.

 

Treba odvojiti bitno od nebitnog, a to je da je Imlek na ovaj način ugasio nekoliko mlekara u Srbiji. Rezultat toga je "vodeno" mleko i trouglasti jogurt od 200 grama, koji ima ukus...da ne opisujem. No, nema veze, to je neka druga priča...bez potrebe je ostalo 300 ljudi bez posla, ali Imlek neće profitirati ovim potezom kako je planirao. U Nišu i okolini ima dosta malih, privatnih mlekara, a Nišlije će kao i uvek, kad su ovakve stvari u pitanju, bojkotovati Imlekove proizvode. 

 

Možda će biti nekih drugih problema. Budući da neće biti dovoljno otkupa mleka, seljak će prodati krave, pa pare u džep, a sina, koji je ostao bez posla poslati u prestonicu da kupi sebi neko radno mesto. Kao i uvek do sada.


  • 2

#3786 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 04 June 2017 - 13:39

A koji smo to mi ? Prestoničari su kupili mlekaru, redizajnirali logo i prilagodoli ga da liči na svoj. Nemamo mi u Nišu i okolini  5 miliona dojnih krava, već vi u Bgd-u primate poslušne ali nepismene novinare ;)  Kod nas se inače kaže "muzna krava" , a ovaj tvoj termin nisam čuo.

 

Treba odvojiti bitno od nebitnog, a to je da je Imlek na ovaj način ugasio nekoliko mlekara u Srbiji. Rezultat toga je "vodeno" mleko i trouglasti jogurt od 200 grama, koji ima ukus...da ne opisujem. No, nema veze, to je neka druga priča...bez potrebe je ostalo 300 ljudi bez posla, ali Imlek neće profitirati ovim potezom kako je planirao. U Nišu i okolini ima dosta malih, privatnih mlekara, a Nišlije će kao i uvek, kad su ovakve stvari u pitanju, bojkotovati Imlekove proizvode. 

 

Možda će biti nekih drugih problema. Budući da neće biti dovoljno otkupa mleka, seljak će prodati krave, pa pare u džep, a sina, koji je ostao bez posla poslati u prestonicu da kupi sebi neko radno mesto. Kao i uvek do sada.

 

 

Vi (fig., prim. aut.) ste stočari iz okoline Niša na rentabilnoj udaljenosti od mlekare. Ništa lično. ;)

 

Ebigabate, prvobitna akumulacija kapitala, samo što je stigla u Srbiju sa 200 godina zakašnjenja.

 

Nemoj da me hvataš za reč, ali negde početkom devedesetih, odmah posle revolucije, je neki od velikih igrača, da li Parmalat, Danone, tako neko, pokupovao gomilu mlekara po Madjarskoj i zatvorio ih. Ako je bilo neke vredne tehnološke opreme, demontirala se i odvezla, ostalo na djubre a pogoni pretvoreni u hladnjače - magacine za vlastite proizvode.

 

Slobodno tržište je čudo, Life is a bitch....


  • 0

#3787 Constantin

Constantin
  • Members
  • 21,867 posts

Posted 04 June 2017 - 13:55

Slobodno tržište je čudo, Life is a bitch....

Živeo uvoznički lobi...smrznuto meso iz Argentine, ono sa isteklim rokom iz EU, al bitno je da se para vrti.....najjači samo ostaju, nikada se ne predaju. ;)

Onda dodje "neko" pa mi(nam) soli pamet.... pa uradite nešto i sami za sebe, zar nismo učinili dovoljno za vas ?.....

 

Inače, Niška mlekara je i pre privatizacije poslovala rentabilno, ali je bilo potrebno, u skladu sa nastupajućim trendovima, promeniti titulara vlasti. zanemario bih provizije tom prilikom, jer nisu tema...samo je lokalna samouprava, Grad, Republika, Država na gubitku zbog svega toga...imamo sijaset primera.

 

P.S.. "pade mi na pamet"....kako bi bilo..kod privatizacije, ugovorom preciziraš ovakve eventualije..ako zatvaraš "pogon"....pečat-vosak, daćemo drugom da se izvadi šteta ;)  mislim da su prethodni vlasnici ulagali u "proizvodnju" i da je kapacitet prerade mleka rastao. Ništa im ne bi dao da odnesu...novi vozni park sa desetinama malih teretnjaka, proizvodne linije....uh goveda lopovska


  • 0

#3788 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 04 June 2017 - 13:58


 

P.S.. "pade mi na pamet"....kako bi bilo..kod privatizacije, ugovorom preciziraš ovakve eventualije..ako zatvaraš "pogon"....pečat-vosak, daćemo drugom da se izvadi šteta ;)  mislim da su prethodni vlasnici ulagali u "proizvodnju" i da je kapacitet prerade mleka rastao. Ništa im ne bi dao da odnesu...novi vozni park sa desetinama malih teretnjaka, proizvodne linije....uh goveda lopovska

 

 

To si naravno u pravu, to funkcioniše u pravnim državama, u Srbistanu očigledno ne.


  • 0

#3789 Constantin

Constantin
  • Members
  • 21,867 posts

Posted 04 June 2017 - 14:05

To si naravno u pravu, to funkcioniše u pravnim državama, u Srbistanu očigledno ne.

:)


  • 0

#3790 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 04 June 2017 - 14:32

:)

 

 

I da, treba razlikovati privatizaciju od prodaje izmedju dva privatna subjekta.


  • 0

#3791 Constantin

Constantin
  • Members
  • 21,867 posts

Posted 04 June 2017 - 14:39

I da, treba razlikovati privatizaciju od prodaje izmedju dva privatna subjekta.

Naravno, treba vatne svojine.....ali u svakom slučaju, kao prvo, treba videti šta se može "otudjiti", a šta zakupiti. U ovoj državi postoji i takva opcija, a verujem i svim normalnim državama. Tako da, sve što si uložio i kupio je tvoje, a ono što si zakupio, ne možeš dati i "podzakup".


  • 0

#3792 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 04 June 2017 - 14:48

Naravno, treba vatne svojine.....ali u svakom slučaju, kao prvo, treba videti šta se može "otudjiti", a šta zakupiti. U ovoj državi postoji i takva opcija, a verujem i svim normalnim državama. Tako da, sve što si uložio i kupio je tvoje, a ono što si zakupio, ne možeš dati i "podzakup".

 

 

To ne znam. Mislim da se to reguliše ugovorima, što je opet slobodna volja potpisnika ugovora u okviru zakona.


  • 0

#3793 Constantin

Constantin
  • Members
  • 21,867 posts

Posted 04 June 2017 - 14:56

To ne znam. Mislim da se to reguliše ugovorima, što je opet slobodna volja potpisnika ugovora u okviru zakona.

Upravo tako...


  • 0

#3794 Constantin

Constantin
  • Members
  • 21,867 posts

Posted 06 June 2017 - 11:42

 

150 000 tona mleka dnevno, to se neko zayebava ili stvarno misli da je to istina? Vi imate u Nišu i okolini 5 MILIONA dojnih krava?

U pitanju je štamparska greška. U štampanom izdanju je ispravljena, a ispravan podatak je: 150 000 litara mleka dnevno. Informaciju mi je dao autor teksta Tomislav Todorović, dugogodišnji dopisnik Politike i Sportskog žurnala iz Niša.


Edited by Constantin, 06 June 2017 - 11:43.

  • 0

#3795 kronostime

kronostime
  • Banned
  • 27,590 posts

Posted 06 June 2017 - 12:01

U pitanju je štamparska greška. U štampanom izdanju je ispravljena, a ispravan podatak je: 150 000 litara mleka dnevno. Informaciju mi je dao autor teksta Tomislav Todorović, dugogodišnji dopisnik Politike i Sportskog žurnala iz Niša.

150 000 litara mleka je teze od 150 000 tona - mislim da se mal`ko preteruje sa tom cifrom.

Ipak, gasenje mlekare, koja je, itekako, imala kvalitet i plasman,  je skandal.


Edited by kronostime, 06 June 2017 - 12:02.

  • 0