Jump to content

Photo
- - - - -

koje rock bandove ne volite -i zasto

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
528 replies to this topic

#31 Uma

Uma
  • Banned
  • 3,320 posts

Posted 21 April 2009 - 16:03

Sada ce Alek da me opsuje :).

Neće valjda :D !
Eto i posle 20 i kusur godina Idoli postižu isti efekat kao nekad. Niko o nas ne priča o muzici, tekstovima i sl, nego o pravoslavlju, čokoladi, ćirilici i sl. Nisu imali kvalitet da se probiju kao muzičari, pa su išli na fore.
Usput, setih se jednog teksta.
Dok dobuje kiša u ritmu tam - tama kroz noć
Ja ne vidim našoj ljubavi kraj kad će doć
Dok senke se naše spajaju tu iznad tla
Izgleda na svetu da sami smo ti i ja.
Ne mogu da se setim baš svega ( možda sam omašila neku reč), a mrzi me da guglam, al tekst im je :ph34r:
Ja bih da završim sa idolima, što se mene tiče dobili su dovoljno prostora.

Edited by Uma, 21 April 2009 - 16:03.

#32 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 21 April 2009 - 16:03

Piloti su ipak bili gori od Idola, mada su imali par finih pjesmica. Sjecam se one pjesme kako voze vespe u grad  :ph34r:

Ja brate od domacih bendova, ako gledamo taj zanr, jos samo Pilote i Parni valjak pustim ponekad, kada sam u za to pogodnom raspolozenju. Zaboravljeni je mozda prva pesma u zivotu koju sam znao skroz napamet.

#33 Uma

Uma
  • Banned
  • 3,320 posts

Posted 21 April 2009 - 16:05

Ja brate od domacih bendova, ako gledamo taj zanr, jos samo Pilote i Parni valjak pustim ponekad, kada sam u za to pogodnom raspolozenju. Zaboravljeni je mozda prva pesma u zivotu koju sam znao skroz napamet.

A "Kao ptica na mom dlanu" ? :ph34r:

#34 Sumo22

Sumo22
  • Members
  • 1,208 posts

Posted 21 April 2009 - 16:05

Piloti su ipak bili gori od Idola, mada su imali par finih pjesmica. Sjecam se one pjesme kako voze vespe u grad  :ph34r:

u isto vreme ...

Youtube Video ->Original Video

Spoiler! --Click here to view--

i mnogi drugi

Edited by Sumo22, 21 April 2009 - 16:07.

#35 David Gilmour

David Gilmour
  • Members
  • 5,374 posts

Posted 21 April 2009 - 16:10

He, pa procitaj koje stajao iza projekta Idoli, pa ce sve da ti bude jasno...Sada ce Alek da me opsuje :D .

Sho  :ph34r: Ne znam ko je stajao iza njih, vjerujem da su to sve neka burzujska djeca.

Ajd da neko postavi temu Najbolji domaci album, da se malo prepucavamo  :)

#36 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 21 April 2009 - 16:24

A "Kao ptica na mom dlanu" ? :ph34r:

Hoces reci "Kao pile na mom panju?" :)

#37 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 21 April 2009 - 16:31

Sho  :ph34r: Ne znam ko je stajao iza njih, vjerujem da su to sve neka burzujska djeca.

Ajd da neko postavi temu Najbolji domaci album, da se malo prepucavamo  :)

Pa producent im je bio glavm i bradom - Goran Bregovic :D

#38 Uma

Uma
  • Banned
  • 3,320 posts

Posted 21 April 2009 - 16:48

Pa producent im je bio glavm i bradom - Goran Bregovic :ph34r:

http://www.blic.rs/f...hp?topic=2348.0

"Snimanje prvog albuma započinju sa Goranom Vejvodom i Dušanom Mihajlovićem Spirom. Produkciju prvi put rade sami, Spira je trebalo da bude asistent produkcije, a Vejvoda je u to vreme važio kao šesti član grupe. Međutim, obojica se posle nekoliko dana snimanja povlače i rad nastavljaju sami, uz pomoć snimatelja Mileta Pileta Miletića.

Evo ovo sam našla, ne pominje se Brega, ja sam mislila da su im u pravljanju albuma pomogli likovi sa fotke unutrašnjosti albuma ( ko je imao album seća se, na jednog strani Idoli, a na drugoj u istoj pozi još 5 muzičara).
Ali ako ti (još uvek) imaš album piše : Bregović, onda je to druga stvar.

#39 David Gilmour

David Gilmour
  • Members
  • 5,374 posts

Posted 21 April 2009 - 16:50

Brega im je produciro prvi singl, Retko te vidjam sa devojkama.

#40 villiem

villiem
  • Members
  • 2,427 posts

Posted 21 April 2009 - 18:03

Ne volim Bon Jovi zato shto su celu karijeru antitalentovani ponavljacki shminkeri i derpei, negde u istome jatu su Guns N' Roses mada licim na Axl-a opet su diskastni.Onda noviji Lim Biskvit i slicno
Ne volim ni The Rolling Stones poshto ih nisam skroz skapirao al ih poshtujem
Ne volim Elvisa...oba
Domaci, covece, eh...
Ritham Nereda, to je jedna potpuna nepoznanica da se neko oshtri na to zestoko Wrankovanje, onda mrzim Bajagu zato shto nosi istu frizuru trideset godina, mrzim Boru zato shto je neopevana srBska prostacina i nacosh iako talentovana i shto citav sever kao i ova drzava pocinje da lici na njega, neki ljudi jednostavno u odredjenome trenutku treba da prestanu da se bave kreativnim radom
Pilote, jarbole, idole, heroje, bezobrazne zelene
Regina...treba li reci neshto
Partibrejkerse...njanjjanjjnajnjjnajjnjjanjjnnajnnjannaajnjjnanjnnaj, fuj, shto se kreveljish covece
Ne volim Obojeni Program shto su napisali Kad se neko necem dobrom nada i stali
Zaboravio sam na Metallku, brother, oni su napisali Mama said i onda izvalili neshto tipa kao nismo to mi, ne znam shta nam bilo pa se vratili skoro, sa nicim izazvanim ratnopateticnim strange jugo u pustinji spotom i pricom necu da budem shvabo ili evo brate drugi obraz, il shta ti ja znam poentom..
U2-volim ih shto su me navukli na muziku za Boy, nekako su upali medj ostal britanski krem koji obozavam il sam navucen na akcenat ali onako iskreno gledajuci sa strane dajem za pravo svakom tinejdzeru koji ce da ih opljune zbog sterilne peace antiovo- anti ono atmosfere i ispraznih, neiskrenih muzickih ideja
Sad cu da pustim ovo, da se ocistim

Youtube Video ->Original Video

#41 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 21 April 2009 - 18:34

Brega im je produciro prvi singl, Retko te vidjam sa devojkama.

I Maljcike...

#42 David Gilmour

David Gilmour
  • Members
  • 5,374 posts

Posted 21 April 2009 - 18:49

Nisam znao za Maljcike. Pa dobar je poso uradio  :)

Imam negdje verziju Retko te vidjam... al na poljskom, odlicno zvuci...

Ide nekako, retko te vidjam sa djevuskami  :ph34r:

#43 bazilej

bazilej
  • Members
  • 201 posts

Posted 22 April 2009 - 07:42

Nisam znao za Maljcike. Pa dobar je poso uradio  :)

Imam negdje verziju Retko te vidjam... al na poljskom, odlicno zvuci...

Ide nekako, retko te vidjam sa djevuskami  :ph34r:

ajde vi,... imate drugu temu,... totalno ste otisli u OFF
A sto se tice bendova koje ne volim (ranije sam naveo u2, rhcp i queen), necu ovde, za razliku od nekih, da navodim smece koje ne treba ni da se spominje, ne zasluzuje kucani red teksta na forumu. To su npr riblja corba, bajaga i tako te gluposti. Necu da spominjem ni neko komercijalno uzasno sranje, tipa blink 182 (ili koji vec broj?) i britni spirs.
Ovde navodim (i tako sam skontao temu) samo one bendove koji... kako bih rekao.... imaju ime; koji imaju fanove, karijeru... koje mnogi nazivaju "veliki bend". Od takvih sam izabrao tri koja ne volim.
A ne da sada hejtujem ovde Osvajace.

Da, ne volim Bon Jovi, zato sto je istinski odvratan. Ljiga.
Ne volim Bruce Springstina. Znam da njega uglavnom svi vole. Meni je bas bezveze. Peva na silu, cudi me da nije pazario bruh do sada. Na onoj temi gde pricamo o U2 i gde sam ih ja napljuvao najgore, javio se lik koji kaze da je U2 fantastican uzivo (ne znam i NIKADA NECU ZNATI!!!) a od njih je uzivo bolji samo Bruce Springstin. Mislim. Kad bi naleteo na EXIT, otisao bih ja da ga vidim. Stao bih u pozadinu i, kao, "ajde sad pokazi sta znas, bruse springstine" (s druge strane, nikada ne bih dao pare za njegov solo koncert); tako sam isao da vidim i napalm deaht, slayer, ne znam ni ja kakve sve likove i spodobe. Ali ipak, previse sam ja zahtevan slusalac da bi me odusevio brus.
Led Zeppelin je jako dosadan. Necu da kazem "ne znaju da sviraju", ali jako su dosadni. Cak sam pustio teoriju da su oni krivi za turbo folk, jer su deca pocetkom devedesetih uzeli ploce svojih roditelja (a bilo je tu mnoooogo LZ), i, kad su ih culi, rekli "ovo je rock!? ja cu biti narodnjak!" Recimo, rani Black Sabbath je 10 u glavu za LZ.

#44 Bad Music For Bad People

Bad Music For Bad People
  • Members
  • 7,230 posts

Posted 22 April 2009 - 08:55

Ma necu, cim ja otvorim temu moderator na muzici je izbrise, ybga.

:) :ph34r:

#45 David Gilmour

David Gilmour
  • Members
  • 5,374 posts

Posted 22 April 2009 - 14:29

:) :ph34r:

He, he ajd kad te to ipsunjava i cini srecnim  :D

Nego mene interesuje sta misli nas mod o najvecem bendu na Balkanu ikada jos od vremena koncerta kod Hajducke cesme tj Belom Dugmetu  :D

U stvari da li pamtis taj koncert, tj da li si bio tada rodjen, ozbiljno te pitam.