Jump to content

Photo

Gorani Goranci

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
89 replies to this topic

#31 vlad_

vlad_
  • Members
  • 869 posts

Posted 14 April 2009 - 14:35

Ne leblebidzinicu. Ides stepenicama dole i pravo za korzo.Kiosk je bio pored pozorista, pokraj stepenica, na desnoj strani, a na levoj je filigran Simona Shiroke i mali kafe gde su glumci pili kavu.
Njihova kuca je bila zalepljenja sa zidovima pozorista, mislim da su ziveli dve Goranske porodice. Znas mali sokak pokraj male poste, koji ideo pravo iza Bozura. Vlasnik toga je imao sina zvanog Rejhan, koji tokom kraja 90-tih obukao uniformu MUP-a. Nekoliko puta smo videli njegovu majku kako uzima bajat hleb pored kontejnera za djubre, da upotrebljava za cevape. :ph34r: :)

nemoj da odajes tajne za dobre cevape

#32 perkos

perkos
  • Members
  • 26,798 posts

Posted 14 April 2009 - 14:41

Ne leblebidzinicu. Ides stepenicama dole i pravo za korzo.Kiosk je bio pored pozorista, pokraj stepenica, na desnoj strani, a na levoj je filigran Simona Shiroke i mali kafe gde su glumci pili kavu.
Njihova kuca je bila zalepljenja sa zidovima pozorista, mislim da su ziveli dve Goranske porodice. Znas mali sokak pokraj male poste, koji ideo pravo iza Bozura. Vlasnik toga je imao sina zvanog Rejhan, koji tokom kraja 90-tih obukao uniformu MUP-a. Nekoliko puta smo videli njegovu majku kako uzima bajat hleb pored kontejnera za djubre, da upotrebljava za cevape. :ph34r: :)

ih sad će da te tuže goranci za odavanje tajne za spremanje ćevapa,još ako ih provališ za meso... :D

Edited by perkos, 14 April 2009 - 14:42.

#33 Prishtinasi

Prishtinasi
  • Members
  • 2,139 posts

Posted 14 April 2009 - 14:44

nemoj da odajes tajne za dobre cevape

Jel ti to mene zahebavas?? :) :ph34r:

#34 Pristevac

Pristevac
  • Members
  • 11,229 posts

Posted 14 April 2009 - 15:27

Da, tu je bio jedan prolaz sa leve strane prolaza je bila agentura "Turist Kosova" gde je radila ŠUkrana Djakija, Murina sestra.Taj čovek se zvao Ismailj-Smaja.Imao je veoma zgodnu kćerku.Njegov sin se zvao čini mi se Nedžmedin.Sigurno je ta familija.On je oduvek bio neki osobenjak,malo opičen u tintaru.Sa nikim se nije ni družio.Oni nisu bile ćevapdžije i ovo sa hlebom iz kontenjera sam shvatio kao neslanu šalu.Za ovo ime Reihan si se sigurno prebacio.Imao je jedan Reihan Goranac, ali je on stanovao iza stare zgrade "BEKO" a u nastavku je bila slastičara Korzo.Taj se Reihan družio sa Zajom Kulenovićem, i Zoranom Dedićem bokserom i tada reprezentativcem SFRJ.Takođe se družio i sa malim Čombetom.To su bila tri brata i svi su bili veoma malog rasta.Najstariji brat (Alija) je bio čuveni krojač u Prištini i kod njega nije mogao da svako šije odelo.Da se malo udaljim od teme, inače najbolji krojač je u gradu bio Pren Zalli inače koreograf u pozorištu .Kod njega su šili samo političari i poznatiji i bogatiji Prištevci, i to mu odlazili na kuću.Mene je bio prvi komšija.
U nastavku Turist Kosove je bila tašnerska radnja koja je kasnije pretvorena u kafić, i tu su se okupljali mahom bokseri.Simon Shiroka je bio jedan velik hajduk i prevarant.Prodavao je falsifikovane Seiko satove kao original.Znam jednu anegdotu kada je Ziziju uglavio takav sat.Mi smo ga posle kod njega (Mislim na Zizijev kafić) zahebavali da je "Giljifuz" kad ga je Simon zahebao.Ovaj shvatio ozbiljno i zamalo da mu radnju polupa,Čovek mu vratio nazad pare

Edited by Pristevac, 14 April 2009 - 15:30.

#35 Prishtinasi

Prishtinasi
  • Members
  • 2,139 posts

Posted 14 April 2009 - 16:02

Mislim da idemo malo u krug sa ovim, nego nema veze. To sa hlebom nisam imao nameru da deluje negativno i da se uzme u nacionalnoj konotaciji da je to bila Goranska praksa. To nas voljeni Prkos, zna da prevrce veoma dobro, pravo lapsko-kacalarski stil. Zamisli Simonova kcerka je sada ministarka Energetike :ph34r:. Zena nema pojma sta radi !!! A za Prena znam kako da ne.

A da li si poznao i vlasnika one poslasticarnice blizu Slovenije Sport?? Pravili su veoma dobre princes krofne i sampitu. Blizu je bila jedna pilara jednog Albanca, koji je voce i povrce umotao novinama. U jednom slucaju ja isao sa prijateljem da on kupi neko voce i povrce, i vlasnik umotava sve i pravo na kesu. Kad se vracamo mi u njegovom stanu, njegova majka pocinje da uzme fitilje iz kese, i njena vilica pala na pod i kaze sta je ovo?? I sta da vidis, dripac je upotrebio stranice erotskih magazina da umota voce :) :D Al smo se smejali..

Edited by Prishtinasi, 14 April 2009 - 16:03.

#36 PRESHEVARI

PRESHEVARI
  • Members
  • 6,122 posts

Posted 14 April 2009 - 16:12

Mislim da idemo malo u krug sa ovim, nego nema veze. To sa hlebom nisam imao nameru da deluje negativno i da se uzme u nacionalnoj konotaciji da je to bila Goranska praksa. To nas voljeni Prkos, zna da prevrce veoma dobro, pravo lapsko-kacalarski stil. Zamisli Simonova kcerka je sada ministarka Energetike :lol:. Zena nema pojma sta radi !!! A za Prena znam kako da ne.

A da li si poznao i vlasnika one poslasticarnice blizu Slovenije Sport?? Pravili su veoma dobre princes krofne i sampitu. Blizu je bila jedna pilara jednog Albanca, koji je voce i povrce umotao novinama. U jednom slucaju ja isao sa prijateljem da on kupi neko voce i povrce, i vlasnik umotava sve i pravo na kesu. Kad se vracamo mi u njegovom stanu, njegova majka pocinje da uzme fitilje iz kese, i njena vilica pala na pod i kaze sta je ovo?? I sta da vidis, dripac je upotrebio stranice erotskih magazina da umota voce :ph34r: :) Al smo se smejali..

A shta fali Justini..bila mi je asistent (operaciona istrazivanja) na ekonomskom i kasnije posle neocekivane i prerane smrti profesora Sherifa Kuke ona je postala profesor...inace veoma inteligentna zhena i bila je veoma lepa tada..al puno ugojila i sada zaista loshe izgleda.

Inace da vam ukratko ispricam dogadjaj u vezi profesora Kukaja.
Poshto je ispit bio iz dva dela pismeni i usmeni posle polozhenog pismenog vec sutadan smo krenuli sa mojim kolegama na zakazani usmeni kod profesora..neverujuci svojim ocima na ulazu u fakultet nas je sacekala posmrtnica zakacena na vratima..Sherif Kuka je tragicno preminuo juce......bio na nekoj svadbi u Podejevo i izgleda da je malo vishe popio i u povratku je izgubio kontroli nad autom i tako okoncao svoj zhivot.

Edited by PRESHEVARI, 14 April 2009 - 16:18.

#37 Prishtinasi

Prishtinasi
  • Members
  • 2,139 posts

Posted 14 April 2009 - 16:18

A shta fali Justini..bila mi je asistent (operaciona istrazivanja) na ekonomskom i kasnije posle neocekivane i prerane smrti profesora Sherifa Kuke ona je postala profesor...inace veoma inteligentna zhena i bila je veoma lepa tada..al puno ugojila i sada zaista loshe izgleda.

Kao i vecini, pocevsi od ministara preko svih dr, mr, pr direktora i do najobicnijeg menadzera, a to je: MANAGERIAL SKILLS AND EXPERIENCE.

#38 PRESHEVARI

PRESHEVARI
  • Members
  • 6,122 posts

Posted 14 April 2009 - 16:21

Kao i vecini, pocevsi od ministara preko svih dr, mr, pr direktora i do najobicnijeg menadzera, a to je: MANAGERIAL SKILLS AND EXPERIENCE.

I kako se ti skillovi i experience sticu...?

#39 Pristevac

Pristevac
  • Members
  • 11,229 posts

Posted 14 April 2009 - 16:24

Mislim da idemo malo u krug sa ovim, nego nema veze. To sa hlebom nisam imao nameru da deluje negativno i da se uzme u nacionalnoj konotaciji da je to bila Goranska praksa. To nas voljeni Prkos, zna da prevrce veoma dobro, pravo lapsko-kacalarski stil. Zamisli Simonova kcerka je sada ministarka Energetike :ph34r:. Zena nema pojma sta radi !!! A za Prena znam kako da ne.

A da li si poznao i vlasnika one poslasticarnice blizu Slovenije Sport?? Pravili su veoma dobre princes krofne i sampitu. Blizu je bila jedna pilara jednog Albanca, koji je voce i povrce umotao novinama. U jednom slucaju ja isao sa prijateljem da on kupi neko voce i povrce, i vlasnik umotava sve i pravo na kesu. Kad se vracamo mi u njegovom stanu, njegova majka pocinje da uzme fitilje iz kese, i njena vilica pala na pod i kaze sta je ovo?? I sta da vidis, dripac je upotrebio stranice erotskih magazina da umota voce :) :D Al smo se smejali..

Eh da.
Prenova deca Marija, Marta, Drita, Villson, ovom sinu drugome ne mogu imena da se setim.Marija je radila u Unikosprojekt kod Hortikulture, i kasno se udala.Drita je radila u robnoj kući kao kasirka.Otac joj dugo nije govorio zato što se udala za Albanca muslimana. Marta je možda bila najlepša devojka u svojoj generaciji, dok su Villson i ovaj drugi mu brat negde u Namačkoj ako se ne varam.
I pored svega što je bio konzervativan Pren je bio veoma pošten čovek i mnogo cenjen u komšiluku.Često sam išao kod njega.Nezamislivo je bilo da sedne za sto bez familije a da se zajedno ne pomole.
U okolini Slovenijesporta su bile dve poslastičare.Ti misliš na onu gornju sigurno.Da, imao je najbolje eklere u gradu.Imao je tri sina i jednu kćerku koja je svojevremano bila lepotica. Dva sina su mu završila fakultet, jedan elektrotehniku(stariji)a drugi po redu mašinstvo.
Ova druga poslastičara malo niže je ustvari stari "Tehničar", slastičara koja je dugo vremena bila preko puta kafane Lovac kod ŠTC 19 Novembar.
Znam i tu piljaru.Oni su držali još jednu piljaru takođe kod ŠTC 19 Novembar

#40 PRESHEVARI

PRESHEVARI
  • Members
  • 6,122 posts

Posted 14 April 2009 - 16:29

Eh da.
Prenova deca Marija, Marta, Drita, Villson, ovom sinu drugome ne mogu imena da se setim.Marija je radila u Unikosprojekt kod Hortikulture, i kasno se udala.Drita je radila u robnoj kući kao kasirka.Otac joj dugo nije govorio zato što se udala za Albanca muslimana. Marta je možda bila najlepša devojka u svojoj generaciji, dok su Villson i ovaj drugi mu brat negde u Namačkoj ako se ne varam.
I pored svega što je bio konzervativan Pren je bio veoma pošten čovek i mnogo cenjen u komšiluku.Često sam išao kod njega.Nezamislivo je bilo da sedne za sto bez familije a da se zajedno ne pomole.
U okolini Slovenijesporta su bile dve poslastičare.Ti misliš na onu gornju sigurno.Da, imao je najbolje eklere u gradu.Imao je tri sina i jednu kćerku koja je svojevremano bila lepotica. Dva sina su mu završila fakultet, jedan elektrotehniku(stariji)a drugi po redu mašinstvo.
Ova druga poslastičara malo niže je ustvari stari "Tehničar", slastičara koja je dugo vremena bila preko puta kafane Lovac kod ŠTC 19 Novembar.

Fascinantno Pristevac..alal ti vera..Pristevca za mayora Pristine...poznajesh je kao svoj dzep.

#41 vlad_

vlad_
  • Members
  • 869 posts

Posted 14 April 2009 - 16:33

I kako se ti skillovi i experience sticu...?

na poznajem tu zenu, ali ne verujem da se ti skillovi sticu na ministarskom mestu, to je jedino mogao milo britva, ali je on igrac iznad ovih kategorija

#42 vlad_

vlad_
  • Members
  • 869 posts

Posted 14 April 2009 - 16:35

Eh da.

sve ove porodice koje poznajes su imale neku cerku lepoticu, da nije otud ovako podrobno informisanje? :ph34r:

Edited by vlad_, 14 April 2009 - 16:35.

#43 Pristevac

Pristevac
  • Members
  • 11,229 posts

Posted 14 April 2009 - 16:45

sve ove porodice koje poznajes su imale neku cerku lepoticu, da nije otud ovako podrobno informisanje? :ph34r:

Ne, jedne su mi bile komšinice,a druge malo starije od mene.No po tadašnjem nekom našem vaspitanju komšinica je bila kao sestra.U komšiluku je bilo puno "žestokih momaka".Spomenuću jednog.Haki Bajrami, zvani "Haki qor" je uvek glavu nadole saginjao kada su prolazile komšinice i onako sa puno respetkta odpozdrvaljao. Devojkama iz komšiluka niko nije smeo da na korzou umesno prebacuje baš zbog tiha momaka.Poštovanje je u moje vreme bilo pitanje časti.Nažalost toga više nema.

#44 Pristevac

Pristevac
  • Members
  • 11,229 posts

Posted 14 April 2009 - 16:53

Fascinantno Pristevac..alal ti vera..Pristevca za mayora Pristine...poznajesh je kao svoj dzep.

Pa ne nosim džaba svoj nick sa punim pravom.
Prištevac=Prishtinali= Prishtinasi
Ehhh, moj Presh ima puno puo toga što mi prokleto nedostaje.Pogotovu ona nekadašnja Priština.Iskreno rečeno sada sa ove vremenske distance vidim koliko sam bio tada srećniji.Išao sam busom na posao, nisam imao kola, kuća je bila onako stara prava staročaršijska, živeo se skromnije, ali duhom bogatije, tu su ispred nosa bile sve komšije,rođaci, prijatelji, dušmani.Jednom rečju sva sitna zadovoljstva što život znače.
Ovde imam sve Bogu hvala. Svoju kuću dobar auto, itd., ali iskreno receno hebem i serem se na sve to kad ti sve ovo drugo nedostaje.Već par godina počinje da me sve ovo guši, zamara.. Osećaj usamljenosti iz dana u dan raste.....
Nego zbog dece..............

Edited by Pristevac, 14 April 2009 - 16:54.

#45 perkos

perkos
  • Members
  • 26,798 posts

Posted 14 April 2009 - 17:30

Eh da.

poslasticara je bila pod nazivom"Jagoda" dok je nekadasnji "TehnicaR'bio ispred sloveinjasporta kad ides od Libertya
znas li nesto o vlasniku cevapzdinice"Gora'kod nekadasnjeg 'beogradporta'sa njegovim sinovima sam bio dobar i bili su veliki zaljubljenici u fudbal i Zvezdu,pogotovo najmladji Dzaid